Editörler : crops35
28 Mart 2011 12:10

Engelli öğretmen nöbet tutar mı?

acaba okulda nöbetlerden muaf olup olmadıgımız bilen arkadaşlar var sayardımcı olabilirler mi?

şeyda...
Şef
28 Mart 2011 20:34

Eğer tutabilecek durumdaysan tutuyorsan. Ben tutuyorum, kimse sormadı bile tutabilir misin diye.

yunus_gaziantp
Kapalı
28 Mart 2011 21:36

arkadaşlar özürlü memura(öğretmen-memur-hizmetli)kendi isteği dışında nöbet tutturulmaz yeni torba yasa olarak bilinen ve referandumda evet dedigimiz 6111 sayılı kanunla çok açık bi şekilde belirlendi

?MADDE 101- Özürlü memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.?

tam metni incelemek isterseniz

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/02/20110225M1-1.htm

karagöz63
Aday Memur
28 Mart 2011 22:05

arkadaşlar ben gece nöbetlerini sormadım ama yinede teşekürler

okulda tenefüsler arasında kat veya bahçe nöbetlerini söylüyorum bizler bu tür uygulamalardan muaf degilmiyiz....

raco00
Daire Başkanı
01 Nisan 2011 23:38

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum bilgi edinmeye yazdım cevap yok

ahmetçe1905
Aday Memur
04 Nisan 2011 18:53

ben de ortopedik engelliyim ve tutuyorum, kimse sormadı tutabilir misiniz tutamaz msınız diye. ama durumunuz müsait değilse bu durumu ilk önce okul müdürünüz ile konuşabilirsiniz.

google123
Yasaklı
07 Nisan 2011 11:07

engeli nöbet tutmasına müsait değilse

devlet hastaneden alacağı raporla tutmasına gerek kalmaz !

tabi engelli statüsündeyim

benim diğerlerinde farkım olsun diye tutmam diyenlerde oluyor !

meterhaci
Şef
10 Nisan 2011 20:43

Müdür: 'nöbet tutamaz' tam teşekkülü heyet raporu istedi. %60 var dedim. dinlemedi bile.. bu gidişle öğretmen odasında oturma raporu, yolda yürüme raporu,öğrenciyle konuşma raporu vs..... isteyecekler gibime geliyor.

google123
Yasaklı
11 Nisan 2011 08:59

şeytanın avukatı olmak gibi olacak ama

1 olayın 2 yüzü vardır bu açıdan

büyük bir ihtimalle hastanede sizi değerlendirecek doktor

sizin bütün gün bir sandalyede nöbet bekleyebilir anlamında olayı değerendirecektir.

ama nöbetçi olmak sadece kamera gibi etrafı gözlemlemek değildir !

bu açıdan ! "nöbet tutabilir" diye rapor yazılması durumu var ise

doktora çalıştığınız okulda öğrencilerin çok fazla olay çıkardığını ve durumunuz nedeniyle öğrencilere yeterli müdahale edemediğinizden falan bahsedin ve doktora bir diğer engelli meslek taşınızın raporunda bahsedin

" nöbet bekleyebilir ; fiziki açıdan görev selahiyetinde yetersiz kalabilir. " gibisinden bir şey söyle işte

bu durumda nöbette yaşanabilecek en kötü senaryoda sizin yetersiz kalabileceğiniz bir durumda

bu raporu dikkate almayan müdür olası tüm durumlardan sorumlu olacağından

büyük bir ihtimalle müdür sizi nöbete bırakmayacaktır :)

hyperman
Genel Müdür
15 Nisan 2011 19:55

kardeşim kapı gibi raporun varsa müdür ne yapar ne eder diye korkma. :)

ince85
Memur
29 Eylül 2011 20:00

karagöz63

Sendikal Gelişmeler Doğrultusunda Alınacak Önlemler Hakkındaki 2010/2 Sayılı Başbakanlık Genelgesİ SON İKİ SATIR

http://www.ozida.gov.tr/default.aspx?menu=ulusal_mevzuat&sayfa=giris#

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi