Editörler : Pangaea
«1423142414251426142714281429143014311432143314341435

friedhelm
Daire Başkanı
05 Temmuz 2014 20:55

Hocam şimdi benim hayallerim suya düştü desem bunları soran zihniyet alanda neler yapar.Nasıl geçti sınavınız iyidir inşallah?

anladım bozukluğuu, 10 yıl önce

hocam merhabalar hatırladım sizi . kendim için söylüyorum çok çalıştığımdan değil , facebook ve sanal ortam beni etkiliyordu özellikle de face beni çok etkiliyordu onları gördükçe bütün çalışma azmim gdiyordu ve bende faceyi kapattım ve internete lazım olmadıkça girmedim..güzel dilekleriniz için sağolun Allah hepimizin yolunu açık etsin atanalım he beraber inşallah.

anladım bozukluğuu
Daire Başkanı
05 Temmuz 2014 22:23

hocam kültür genel olarak zor geçti tarih hocaları bile yapamış bazı soruları (vostuk muydu neydi:) herkes çok zorlandı kültürde .geçen sene olduğu gibi alan belirleyecek her şeyi umudunuzu kaybetmeyin

friedhelm, 10 yıl önce

Hocam şimdi benim hayallerim suya düştü desem bunları soran zihniyet alanda neler yapar.Nasıl geçti sınavınız iyidir inşallah?

friedhelm
Daire Başkanı
06 Temmuz 2014 16:58

Hocam biz alışkınız öyle bilinmeyen kavramlara beni çok etkilemedi öyle kavramları duymak.Geçen sene şlokları kojanları duyduktan sonra normal geldi :)Matematik özürlü biri olarak genel kültürüm iyiydi iyi olması gerekiyordu ama ne matematik yapabildim ne tarih üstüne üstlük bir de tarihten bildiğim yerler de kaçınca deliye döndüm resmen.Şu an açtım alan kitaplarını ben onlara bakıyorum onlar bana.Hep dediğimiz gibi şans şans şans kpss nin çalışmakla falan alakası kalmadı son iki yılda.Bakalım bu sene de hak etmeyen kimleri kimleri göreceğiz kazanan geçen seneki aynı senaryo aynı film sadece ikinci bölümü oynandı bu filmin izlemeye devam.

anladım bozukluğuu, 10 yıl önce

hocam kültür genel olarak zor geçti tarih hocaları bile yapamış bazı soruları (vostuk muydu neydi:) herkes çok zorlandı kültürde .geçen sene olduğu gibi alan belirleyecek her şeyi umudunuzu kaybetmeyin

mavii türkçe
Genel Müdür
26 Temmuz 2014 23:09

güncellll

SevdaLinkaaa
Kapalı
26 Temmuz 2014 23:20

Hayırlı haberler yazarım inşallah.

mavii türkçe
Genel Müdür
26 Temmuz 2014 23:21

inşallah hocam

SevdaLinkaaa, 10 yıl önce

Hayırlı haberler yazarım inşallah.

bu sefer olacak
Kapalı
27 Temmuz 2014 00:04

Burayı canlı tutmak lazım:)

ayatus
Aday Memur
28 Temmuz 2014 01:21

800

nabarla28
Aday Memur
20 Ağustos 2014 18:57

ÜCRETSİZ FAX ETKİNLİĞİ!!! MEB'e doğrudan fax çekiyoruz.... Millet! Yusuf Tekin'e ulaşıyoruz.
ÜCRETSİZ FAX NASIL GÖNDERİLİR?

İnternet üzerinden ücretsiz online fax göndermek için yazımızı mutlaka okumalısınız

Öncelikle https://www.hellofax.com/ adresini tıklayınız.Hellofax online fax gönderme servisi. Yani bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeden sadece siteye üye olarak fax gönderebiliyorsunuz. Acil bir şekilde fax gönderme ihtiyacı ile karşı karşıya kalırsanız imdadınıza yetişecek bir site.

Hellofax Giriş yaptıktan sonra e-posta adresimizi yazarak ücretsiz üye oluyoruz. Google veya Microsoft servislerinde üyeliğimiz varsa direkt bunları kullanarak da giriş yapabiliyoruz.

İşlemleri yaptıktan sonra sol kısımda bulunan Send a fax tuşuna basıp bilgisayarımızda hazır bulunan fax metnini veya faxlamamız gereken fotoğraf vs gibi bir şeyse upload files tuşuna basıp yükledikden sonra enter fax number or e mail adres kutucuğunu doldurup gönderme işlemimizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Servis ücretsiz olduğu için en fazla 5 fax gönderebiliyoruz.

Yusuf tekin: Faks : +90 312 417 00 83
Müst. Yard salih çelik fax: Faks : +90 312 425 33 15
Yusuf büyük fax: Faks : +90 312 418 10 96
Ömer açıkgöz fax: Faks : +90 312 418 10 96
Muhterem kurt fax: Faks : +90 312 417 71 22
örnek fax metni:
Neden Türkçe Öğretmenliğine en az 7 bin kontenjan verilmeli?
1. Milli Eğitim Bakanlığı'nın temel aldığı ve OECD ülkelerinin katıldığı, öğrenci başarılarının bilimsel ve uluslararası geçerlilikte ölçüldüğü sınav olan PISA raporları açıkça göstermektedir ki: " Tüm ders ve öğrenci başarılarının ilk aşaması okuduğunu anlama becerisi dolayısıyla anadili öğrenme süreci (Türkçe dersi) vasıtasıyla ve ilgili derslerdeki başarısıyla olur. Öğrencilerimizde okuduğunu anlama becerisi düzeyi gelişmiş ülkelerin öğrencilerine oranla oldukça geride kalmıştır. Sorunun çözümü Türkçe Eğitimi alanında yetişmiş öğretmenlerin bu süreçte(derslerde) yeni MEB(2006) Programına uygun etkinlikler ve dört temel dil becerisini gelişimini sağlayan bir anlayışla olacaktır.
Türkiye'deki öğretim faaliyetlerinin ve akademik sosyal başarısızlığının temelinde yeterli ve nitelikli öğretmen azlığı, etkinliklerin yeterli sürede uzman öğretmenlerce uygulanmaması vardır..."
2. 4+4+4 eğitim sistemine girişle birlikte Türkçe dersi, saat bazında artmış öğrencilerin 5. sınıftan itibaren anadili örenme ve temel dil becerisi ediniminin ancak Türkçe Öğretmenleri tarafından sağlanacağı zaruriyeti doğmuştur.
3. Öğrencilerin yaşam boyu kazanacakları bilişsel, akademik, sosyal tüm becerilerin gelişimini sağlayacak ve tüm kritik süreçleri kapsayan(dil becerileri bağlamında) Türkçe dersleri ücretli öğretmen diye nitelendirilen gerekli akademik donanıma sahip olmayan kişilere bırakılamayacak kadar önemlidir zira bu ülkenin her gencinin dilini doğru bir şekilde öğrenebilmesi edebi hassasiyeti kazanması ancak branş öğretmeni uzmanlığıyla (Türkçe Öğretmeni) sağlanır ve bu her vatandaşımızın en doğal hakkıdır. Ayrıca ücretli öğretmenlik sistemi eğitimde süreklilik ve kaliteyi düşürmektedir. Sonuç olarak kadrolu daha çok Türkçe öğretmenlerine ihtiyaç vardır.
4. Yeni MEB 2005 öğretim programlarının tümünde yani ortaokul tüm derslerin öğretim programında Türkçe ?ye hassasiyet başat unsurdur. "Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanmak" programın temel hedefini ve felsefesini oluşturur.
5. Geçmiş yıllarda ne yazık ki sistem değişikliği gerekçesiyle Türkçe derslerine başka branşlardan öğretmen geçişleri olmuş bu anlamda branşımıza geçen yaklaşık 4000 öğretmenle Türkçe öğretmenliği branşımız mağdur edilmiştir. Öğrencilerimizin dersine asıl alanı farklı olan hocalarımız girmeye devam etmektedir. Bu noktada bugün çok sayıda mezunumuz mağdur olmaktadır.
Bu bağlamda yeni programı bilen ve programın ruhunu içselleştirmiş ve uygulamaya hazır onlarca Türkçe öğretmeni atama beklemektedir.

2014 EYLÜL ATAMA BEKLEYEN TÜRKÇE ÖĞRETMENLERİ

furkan80
Aday Memur
01 Eylül 2014 21:12

Gecen yil 30 agustosta aciklamslar kac kisi alacaklarini bugun 1 eylul hala bir hareketlilik yok.

mazidekiati
Şube Müdürü
04 Eylül 2014 23:24

Bir de bura var. :)

türkçe2013
Aday Memur
11 Eylül 2014 22:58

arkadaşlar bölümümüzü edebiyatçı ve sınıfçılardan temizlemezsek biz bundan sonra bin üzerini göremeyiz 4 bin sınıfçı varsa bizim bölümde zamanında hüseyin çelik döneminde bizim bölüme atanmış edebiyatçılar var staj yaptığım okuldaki türkçe hocalarının hepsine yakını edebiyat mezunuydu bizim çaremiz edebiyat ve yan alan geçişlerinden bölümü kurtarmak

nabarla28
Aday Memur
12 Eylül 2014 14:26

atanamayan adam
Aday Memur
19 Ekim 2014 18:22

türkçeciler bu sene çok aktif maşallah.

yukarıda geçen söz sanatını bulunuz.

mezbakemaal
Yasaklı
11 Mart 2015 22:50

türkçeye sln