Editörler : F16 Gökçen
07 Ekim 2010 21:04

açıköğretimde en iyi 2 yıllık bölüm hangisi arkadaşlar

bu yıl açıköğretim okumayı düşünüyorum.kolay iş bulabileceğim en iyi 2 yıllık bölüm hangisi acaba.yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim:

gimli2362
Kapalı
07 Ekim 2010 21:31

en iyi olan bölüm derken atanması en kolay bölüm demek istedin herhalde o konuda araştırma yapman lazım ezbere konuşmayalım.Yanlış hatırlamıyorsam emlak ile alakalı bölüm olması lazım açıköğretimde o bölüm kolay atanıyor.Mesela.

recar
Memur
07 Ekim 2010 22:05

emlak ve emlak yönetimi bölümü tapu bünyesine atanrsın memur olursun kpps den yeterki 40 50 puan al ama istifa edersin en geç 1 yıl sonra çok riskli ve zorrrrr.ben okudum bitirdim ve pişmanım 1 yıl oldu istifa etcem yakın zaman da.

murakami
Kapalı
07 Ekim 2010 22:49

Adalet bölümü için de kolay atanabilinecek bölüm diyorlar.

daruselamm_63
Aday Memur
07 Ekim 2010 23:08

benim ikinci ünv olacak.ilk ünv bi işe yaramadı fen edebiyat mezunuyum.açıköğretimde okuyup atanan çok kişi duydum ben.hayırlısı artık bakacağız.

daruselamm_63
Aday Memur
07 Ekim 2010 23:10

recar arkadaş neden istifa edeceksin ki

feremek
Müsteşar
07 Ekim 2010 23:39

Lisans mezunları KPSS'de önlisanstan sınava giremezler.

inaçma
Şube Müdürü
08 Ekim 2010 08:50

fen edebıyat fak mezunu oldugunu belırtmıssın.Dolayısıyla sen 4 yıllık lısans mezunu olmus durumdasın.Bu saatten sonra istersen 50 tane 2 yıllık bolum bıtır,mezun oldugun en ust sevıye lısans oldugu için onlısans veya lıse mezunlarının gırdıgı KPSS'ye gırebılırsın ama puanını kullanamazsın ataman yapılmaz.

Kımlık numaranı gırınce osym senın lısans mezunu oldugunu belırleyecek ve atamanı yapmayacaktır.

arifmechul
Şef
08 Ekim 2010 11:17

arkadaşlar 2 yıllık açıköğretimde tıbbi sekreterlik varmı varsa düz lise mezunu bu bölümü seçebiliyomu ve ortalama kaç puanla bilenler cevaplarsa sevinirim

basak doga
Memur
08 Ekim 2010 21:59

arifmechul

açıköğretimde tıbbi sekreterlik bölümü yok, onun yerine büro yönetimi ve sekreterlik ya da büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümlerini tavsiye ederim şuan sözleşmeli memur alımlarında gözde meslekler, hangi iş ilanına baksam bu bölüm mezunları aranıyor..

ayrıca; sayın editör ve inaçma bir gerçeği görmeme yardımcı olduğunuz için teşk.ederim. bende lisanstan yeni mezun oldum ve açıköğretimde 2 yıllık bi bölüm okumayı düşünüyodum hiç yormayım boşuna kendimi..

ak-becayiş
Kapalı
09 Ekim 2010 00:18

AMA BU HAKSIZLIK !!!

Başvurularda Lisans'ımı Önlisans olarak kaydettirsem olur mu ???

ACİL YARDIM BU KONUDA !!!

Önlisans (örgün) İşletme ve dikey geçişli lisans (açıköğretim) İşletme diplomalarım var. Bu sene ikinci üniversite (açıköğretim) istiyorum ama önceden aldığım eğitimlerimden dolayı Türk Dili, Yabancı Dil, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi ile Temel Bilgi Teknolojileri derslerini muaf edebiliyor muyum ???

LÜTFEN ACİL YARDIM BEKLİYORUZ..

Teşekkürler !!!

mehmetustay
Şube Müdürü
09 Ekim 2010 01:33

ak becayiş o dersler büyük ihtimalle muaf oluyordu.Türk dili ve inkilap garanti diyebilirim.Bilgisayar şüpheli.

hayat_zor_
Yasaklı
10 Ekim 2010 10:51

tekstil mezunu branşında alım yok

ikinci ünv olarak hangi açıköğretim bölümünü okusa iyi olur acaba

hayat_zor_
Yasaklı
10 Ekim 2010 18:35

güncel

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2010 10:51

bana kalırsa adalet yada sağlık bölümlerinden okuma imkanın varsa oku derim %100 memur olabilrsin emin ol bu konu da arkadaşım

emine_22
Aday Memur
11 Ekim 2010 16:04

ben örgün öğretim adalet mezunuyum ama emin ol sağlık bölümleri kadar iş bulma şansın yok kesinlikle sağlık oku derim

aysturk
Aday Memur
10 Şubat 2013 15:04

bilgisayar sistemleri öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim gelecek yıl mezun olacağım ancak atanamama endişesiyle ikinci bir lisans programı düşünüyorum. Henüz karar veremedim sağlık düşünüyorum ama ne dersiniz

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi