Editörler : oto-danisman-expert
25 Nisan 2012 21:33

Toyota mı, Wosvogen mi, Ford mu, Opel mi tercihiniz niçin?

Toyota mı, Wosvogen mi, Ford mu, Opel mi tercihiniz niçin?

Bu konularda bu arabalardan hangileriniz niçin tercih ediyoruz

avantajları dezavantajları nelerdeir

özellikle 2006 modeller ve sonraları için

hangi modelleri niçin tercih ettiğinizi yazarsanız daha güzel olur

konfor ,yakıt, rahatlık vb neler varsa

bekliyoruz yorumlarınızı....

XaNaX033
Yasaklı
25 Nisan 2012 22:28

ben içlerinde her zaman toyotayı tercih ediyorum çünkü sağlam ve az yakıyor

25 Nisan 2012 22:33

Opel diyorum sağlam-yol tutuş harika-uzun ömürlü yakıtı gayet iyi...

C kasa Vectra kullanıyorum 2007...

Samuray1905
Yasaklı
26 Nisan 2012 08:38

bu kıyaslama sınıf eşit oldugunda anlam kazanır..

mesela d segmenti avensis ile b segmenti fiesta kıyaslanmaz ...

ben sınıf eşit olduğunda wolksvagen tek geçerim .

-c sınıfı : jetta-corolla-focus-astra-civic

-d segmenti : mondeo-passat-avensis-accord-insignia

bu açılardan bakarsak wolksvagen bariz şekilde öne çıkıyor. kalite farkı ,yalıtım başarısı,konfor,işçilik vs. daha iyi.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
26 Nisan 2012 15:06

WV'ye bir türlü ısınamadım herzaman hakettıgınden fazla para istiyor ve bombos arabaları kaktırıyor..

26 Nisan 2012 16:32

sorunsuzluk istiyorsanız sırasıyla toyota, ford, vw, opel

konfor istiyorsanız vw, opel, toyota, ford

yol tutuş olarak ford, opel, vw, toyota

ikinci elde hepsi de iyi

yani kısacası kişiden kişiye göre değişir şu araç daha iyi diye bir şey yoktur fakat konfor ve kalite olarak vw tartışmasız bir numara

boş araç satıyorlar ama o boş aracı bile alabilmek için insanlar aylarca sıra bekliyor

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
26 Nisan 2012 16:37

bende onu anlamış değilim zaten...:D donanım yoksa konfordan nekadar bahsedılebılır?

emremusa
Genel Müdür
26 Nisan 2012 22:24

opel bi kere almanyanın tofaşı.ford dizayn bakımında zincirlerini kıramadı.vosvos parasına göre hala sorunlu bir arac.geriye toyota kalıyor.dünyada kendini kanıtlamış araç.rakamlar söylüyor ben değil.

emremusa
Genel Müdür
26 Nisan 2012 22:32

toyotanın 2007 de aurise koyduğu anahtarsız giriş start-stop u ford 2012 de reklamlarına koyuyor.

freeozgur
Aday Memur
27 Nisan 2012 00:33

opel almanyanın tofaşı mı:)Bunlar içinde en ekonomık olanı opel dır kanımca.Sağlamlık ve yol tutuşu ıyıdır

freeozgur
Aday Memur
27 Nisan 2012 00:35

Opel 2012 OPC bu versiyonu bı ınceleyın de gozunuz gonlunuz adrenaliniz açılsın:)

emremusa
Genel Müdür
27 Nisan 2012 13:58

freeozgur aynı seyi soylemışız ama sen anlamamıssın benı.opel almanaynın tofaşıdnan demek sıtedıgım en ekonomık olanı.en kalitesizi.bmw-mercedes-audi-vosvos la kıyaslarsan en zayıf halka opel.almanya için soyluyorum bak..reno ve fıatla kıyaslamadım.

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
27 Nisan 2012 16:03

Sonuna kadar toyota

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
27 Nisan 2012 16:15

zayıf olsun alman olsun hocam :) adamlar bu işi gerçekten biliyorlar. bir alman arabasındaysan konfor ve yol tutuşundan, çok basmıyorsan da güvenliğinden emin olabiliyorsun. vw nin donanımı zayıf tutması bence satış politikası ile alakalı. aslında ülkemizde tutulan pek çok markanın satış politikası bu yönde ama vw biraz daha abartıyor durumu bence. çünkü tutulmayan markalara baktığımız vakit hepsinin baz modelinde bile pek çok donanım olduğunu görüyoruz. onlarda piyasalarını oturtsalar onlarda para ile donanım satma yoluna giderler..

sıralama da satıcı vb. faktörleri arka plana atarsak; vw,toyota,opel,ford derim ben.

kavram9
Daire Başkanı
27 Nisan 2012 21:31

arkadaşlar toyata kullandım

ama diğerlerini kullanmadım

wosvogen jetta son zamanlarda ortalıkta çok dolaşmaya başladı gibi toyata ile kıyaslandığında eksileri artıları nedir

jetta mı coralla mı

- XXL
Yasaklı
28 Nisan 2012 09:10

benzinlimi istiyosun dizel mi b sınifımı c mi d sınıfımı?

Bu özellikleri koyarsak en az 25 araç çıkar ortaya mesela desenki b sınıfı dizel araçlar ve bu 4 marka hakkında bilgi verin desen daha iyi olur.

Senin galiba araçları degil marka karşılaştırması yapıyosun.

Benzinli c sınıfı sedan desen 2007 üstü honda civic al derim.dizel desen 120 beygirlik fiat bravo al derim.markaya takılma aracı alınca masraf senden çıkacak.

kavram9
Daire Başkanı
30 Nisan 2012 20:43

Bu markalardan bildiklerinizi genel olarak

veya marka marka şeklinde değerlendirirseniz bu modeller hakkında bilgilerimiz güçlenir bir kanaat oluştururuz

herkes bildiği bu modeller arasında karşılaştırma yapabilir

XaNaX033
Yasaklı
02 Mayıs 2012 01:36

toyota= parasının tam karşılığıdır

bir otomobil tamircisi: bütün araçların markası toyota olsaydı biz dükkanı kapatır giderdik

UMARIM ANLAŞILMIŞTIR

emir3
Aday Memur
02 Mayıs 2012 09:56

yeni 2012 golf trendline araç aldım.yani donanım olarak başlangıç paketi. boş denen donanımlar şunlar.

ABS

ASR

EDL

EBD

MSR

ASR

KLİMA

DİZ VE TAVAN DAHİL 10 HAVA YASTIĞI

GÜNDÜZ FARLARI

YOL BİLGİSAYARI

ELEKTRİKLİ DÖRT CAM VE AYNALAR

RCD310 Radyo-CD MP3 çalar

DERİ DİREKSİYON, VİTES TOPUZU VE EL FRENİ

VE DİĞER ARAÇLARDAKİ BAZ DONANIMLAR

VE BU ARACI 36500 TL YE ALDIM

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
02 Mayıs 2012 10:24

emir bey bence okadar da dolu değil... 36 bın tl verdıgınız aracda en bastıdınden bir park sensoru yok bir CC yok bunlar belkı basıt gelebılır ama hayat ufak ayrıntılarda gızlı... 4 cam da otomatık olsun artık :D ya tabı bu benım görusum

muratOgretmen25
Yasaklı
02 Mayıs 2012 13:59

burak kardeş abartmışşısn cruze kontrol ve park sensörünü de ekleyince eksik ne kalıcak ? o zmana tek paket çıkarsın tüm markalar. güvenlik anlamında araçta yok yok. bugün bir çok araçta cruze var ama asr yok o yüzden kışın yollarda pati çekenden geçilmiyor. ya da önler disk arkalar kampana ama sorsan arabada bluetouth var. çok da lazım sanki. tredline golf 36bine bence çok ii fiyat. gidip de teneke hyundainin bol donanumlı accent blue modeline 43bin vermekten iidir.

Toplam 211 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi