Editörler : oto-danisman-expert
06 Mayıs 2010 16:53

megane II hakkında

arkadaşlar önümüzdeki birkaç ay içinde araba almayı düşünüyorum. bu büyük bir ihtimalle megane II olacak.ne dersiniz bu araba hakkında..

ahmethaşim
Yasaklı
06 Mayıs 2010 18:27

Güzel bir araç;alın!!!!!!!!

uye1330781
Genel Müdür
06 Mayıs 2010 23:41

meganeforum.net sitesinde sorunları sevilen yönleri vs aradığın detaylı bilgiye ulaşabilirsin..

BEn kullanıyorum memnunum..

20 Mayıs 2010 20:22

ranault alınacak en son arabadır arkadaşım ,magane nin bir kere sağlamlık ve kalitesi ,işçiliği ,yol tutuşu sıfır.tavanı çok alçak ayrıca.ayrıca motoru rakiplerininki gibi sağlam değil.genişlikte sınıfının altında.sağlam olsaydı eğer sınıfındaki araçların çoğundan 200kg daha hafif olmazdı bu da renaulttun kalitesiz ve sağlam olmadığını gösteriyor..netten de araştırabilirsin....o sınıfta alınacak güzel arabalar var mesela ford focus ,toyota corolla ,honda cıvic,volkswagen golf-jetta,opel astra...al bunlardan birini keyfina bak aynı paraya kalite ,konfor ve güvenliğe bin..dizel araba alacaksan focus tercıhın olsun derim veya toyota corolla

e r e n
Aday Memur
23 Mayıs 2010 07:42

megan2=sorun+sorun

chemistbjk
Yasaklı
23 Mayıs 2010 13:39

HOCAM SECIMINE SAYGILIYIM AMA ŞUNU SORMAK İSTERİM.

RENAULT HAKKINDA BI SURU SOYLENTI DUYUYORUZ HER GUN. BEN MESALA ARABA ALSAM ARABAMIN MARKASI HAKKINDA 3-5 KIŞI OLUMSUZ ŞEY SOYLESE ARABADAN SOGURUM. BEN ASIL ŞUNU SORMAK ISTIYORUM HEMEN HEME NAYNI FIYATA OPLE ASTRA TOYOTA COROLLA POLO GOLF VARKEN NEDEN HAKKINDA BIN TURLU SOYLENTI CIKAN RENAULT FIAT PEUGO GIBI ARAÇLAR ALINIR KI? BEN BUNU BI TURLU COZEMEDIM.. AMA ARAC SECIMINE SONUCTA SAYGILIYIM.

23 Mayıs 2010 14:58

yok sağlamlığı kötüymüş yok işçiliği sorunluymuş. Kulaktan duyma laflarla bu işler konuşulmaz arkadaşlar.

Renault kim ne derse desin, özellikle de megane modeli aldığın an satımını da kolay yapabileceğin bir araçtır; 1

Yakıt bakımından dizeli ödül almıştır, en cimri yakıttır bu 2

euro ncup dan 5 yıldız almıştır bu da 3

yedek parça ve destek anlamında da piyasanın en ucuzudur.

bu saydıklarımı diğer araçlarla karşılaştırın öyle eleştirin derim size....

selamlar

e r e n
Aday Memur
23 Mayıs 2010 15:17

megane 2 lerden bahsediyoruz brodwaylerden degil benim 2004 vardı 6 ayda zor sattım 5bin lira zararına 1,benimki dizel degildi az yakabilir ama 100 bini gecince motor ömrü biter 6-7 binlira masraf ister 2,yedek parca ww,toyota,ford gibi araçlarla aynı fiyattır servis iki katıdır diger araçların parçası 10 yıl dayanırsa renaultunki 3 yıl danayınır bu 3,arkadaşım tercih senin benim tipi hoşuma gitti aldım 1 ayda sogudum arabadan bir daha renaultmu tövbe netten araştırdım aynen benim aracımdaki sorunlar megane 2 de kronikleşmiş sorunlarmış hala çözümlenmemiş

chemistbjk
Yasaklı
23 Mayıs 2010 22:32

HAKAN KARDEŞİM

MAGANE BI FORD FOCUSLA VE YA COROLLA İLI VEYA ASTRA VECTRA İLE KARŞILAŞTIRIMASSIN BILE. SAYDIGIN OZELLIKLERIN COGU BU ARAÇLARDA DA VAR. IKIN CI EL DEMİŞİN BU ARAÇLARIN DA 2. ELİ COK RAHAT ALICI BULUR.AMA BU ARAÇLARLA 750 BIN KM BILE AŞABILIRSIN AMA MEGANE ILE AŞABILIRMISIN? 15O BIN KM VURDUGU AN MEGANE LARDA TUM PARÇALARINI TUM YURUYEN AKSAMI DEGIŞTIRMEN GEREKIR. HE TABI SECIMLERE SAYGILIYIZ YINE DE BUNLAR BENIM FIKIRLERIM. ŞUNU DA SOYLUYEYİM ATEŞ OLMYANA YERDEN DUMAN CIKMAZ. NEDEN BAŞKA ARACLAR DEGIL DE RENAULT FIAT HAKKINDA BU KADAR OLUMSUZ GÖRUŞLER CIKIYO BUNU DA DUSUNMEK LAZIM. SONUCTA HIC BIRI BABAMIN OGLU DEGIL. SAYGILAR

BlackPuma
Şef
24 Mayıs 2010 01:08

Alma derim ama illa alıcaksan en azından 2004 olmasın. O yılki arıza grafiği oldukça yüksek megane ların

drfaatih84
Aday Memur
25 Mayıs 2010 22:37

megan 2 (en az2005) 1.5 dizel ş.içi en fazla 6 lt ş.dışı 4 lt yakıyo. ben de şu sıralar 22-23 binlik bi araç arıyorum meganalrı da araştrıdım 1100 kg yani hafif bi araç pek de sağlam olduğnu duymadım ancak gördüğün gibi çok az ykaıyo km ye 130 lira gibi. ardkaşım bi depoyla 1200 km gidiyo. illa renault alcam diyosan az yaksın diyosan megan al ama güvenli sağlam bi renault olsun diyosan laguna tavsiye ederim 1400 kg ve privilege modelinde yok yok ancak tüpde bile km ye 18 kuruş yakıyo

fbers34
Şef
26 Mayıs 2010 00:56

arkadaş arabayı kullanmadan bilmeden ne kadar çok fikir üretmişsiniz. ayrıca bazı arkadaşlar güvenli deil gibi yorumlar yapmış. senin güvenlik anlayışın nedir yaa. araba euroncap tan 5 yıldız almış işte daha ne istiyon. o da yetmiyorsa git trene al!!!

brahmaputra
Kapalı
26 Mayıs 2010 01:00

valla beim bir doktor arkadaşta var,heryanından ses geliyo diye küfredip duruyor.siz bilirsiniz elbette ama bence

2007-2008 eski kasa toyota corolla alın derim ben size.

uyuruzman
Aday Memur
26 Mayıs 2010 01:54

piyasada aynı segmentte özellikle alman araçlarıyla karşılaştırma yaptığımda yol tutuşu ve güvenlik çok çok çok aşırı derecede zayıf kalıyor yakıt tüketimi hemen hemen aynı ancak megane a lpg uygulaması yapıldığında benzin göstergesi lpg tüketilirkende düşüyo gıcık bi durum lpg de sorun çıkartan bi motoru var yalıtım olarak alman arabalarına yakın diyebilirim hatta opelden üstün süspansiyonlar çok yumuşak olduğu için otoyolda rahatlık hissi versede virajlarda miğde bırakmıyor ,nsanda.. ben olsammm almazdım sağlıcakla

uye1330781
Genel Müdür
26 Mayıs 2010 02:25

benzin göstergesinin düşme sebebi lastik basınç sensörü..Arka sol tekerlekteki sensörü iptal etmediğiniz müddetçe benzin göstergesi düşecektir. yol tutuşu konusunda eksiklikleri var evet....

Bence megane den ziyade renault u eleştirmek lazım.. 2004 megy da bagaj içinde keçeler var 2008 ,n fullünde yok..

arabaya klima koyuyorsun 4 cam otomatik yapıyosun elektrikli ayna yok..

2004 de kapı içinde kapaklı saklama kısımları var kol dayama var..2010 da yok..

Bence eleştirilmesi gereken şeyler bnlar..Öntakımlarından şikayet ederler genelde..

Bence çıkan arızaların çoğu kullanımla alakalı..

Bizim insanımız usta 10 bin de yağ değitir dedi diye 10 bin km bekliyo.. bu km yi de 2 senede yapanlar var..

git 12 ay sonra değiştir 7 binde değiştir..

Megane en çok focusla ve corolla ile kıyaslanıyor..

bana bugün deseler ki bu arabalardan 2004 model hangisini alırsın.. Yine megane alırım..

Corolla kasa olarak tarzım değil.. Hız sabitleyici ve sanruf eksik..

focus ise 2004 ten sonra 2 defa kasa değiştircek.. megane aynı megane..en ucuza en dolusu..

30 Mayıs 2010 13:25

eren ve chemistmjk arkadaşa katılıyorum aynen, doğru söylemişler valla..euro cap tan 5 yıldız alması rakıplerınden saglam oldugunu göstermez ona bakarsan hyundaı de 5 yıldız alıyor ..ayrıca rakıplerıde 5 yıldız alıyor euro cap tan...meganın az yakıt harmasının nedenı ise hafıf olması teneke gibi araba yaparsa renault tabıkı az yakar ,bı megane(dizel) 1200kg civarında iken bir bir ford focus bir vw golf 1400 kg civarındadır(dizel).bu da bu arabaların sağlamlık ve malzeme kalitesini gösterir...laguna ise D segmentı bir araç olmasına ragmen ancak C segmenti araçlarla karşılaştırılabilir...bi mondeoyla bi passatla bi avensisle bir honda accordla yarışamaz hiç bir şekilde...ayrıca ford focus megane den daha cabuk satılıyor burda bi arkadaşta örnek vermiş zaten...ben ilan verdim 3günde sattım eski kasa focusumu şimdi yeni kasa aldım...onuda ilan verdım nete bir megane kullanıcısı takas edermisin aracını dedi bende sıfır meganla bile takas etmem dedım...burda kulaktan dolma bilgi söylemiyoruz kullanıcı yorumları ve nettekı forumlarda uzman kişilerin ve araçları kullanmış kişilerin yorumları var...

30 Mayıs 2010 15:28

Verdiğim linki okuyun kaliteli araba nasıl oluyormuş görün:

http://forum.donanimhaber.com/m_31349932/tm.htm

h.t öğretmen
Kapalı
30 Mayıs 2010 15:49

locklock,

Bırak megane ı renault grubunda hiçbirine yaklaşma derim.Hangisine bindiysem memnun kalmadım.Fiat grubuda aynı.İnan sattığım hyundai çok daha memnun etti beni.

Alacaksan ya Alman yada Japon lara yönel derim.2005 model dizel megana 2 ye bindim enson,arabanın heryeri şıkır şıkır oynuyordu...

Yine de sen bilirsin tabi...

e r e n
Aday Memur
30 Mayıs 2010 15:51

ben focus kullanmadım bilemem ama ses olayına gelince megane nin üzerine tanımam,araca binip yolculuk yaptıgınızda envay çeşit sesi duyma lüksüne sahipsiniz,başta ön takım tıkır tıkır öter,direksiyon cevirdikce gıcırdar bir tam tur oldugunda tık diye uyarır sizi,aracın ön gögüsünden sanki sinek kanat cırpıyor gibi ses gelir,,,vb yanlış anlamayın bu benim aracıma has bir özellik degildi her megane 2 nin genel özelligidir bu

chemistbjk
Yasaklı
30 Mayıs 2010 16:34

BIIZM OKULUN MUDUR YARDIMCISI SIFIR LAGUNAALDDI BENI MDE AMCAM TOYOTA CORALLA ALDI IKINCI EL 2002 OLMASI LAZIM TERRA MODELİ.(TAM BILMIYORUM OZELLIKLERINI). BEN IKISNE DE BINDIM AMCAM TOYOTAYAI DELI KULLNAIR ARABADAN TIK DUYMASSIN. ÖNCEKI GUN YINE BINDIM ARANAYA NEYSE YOLDA GIDIYOZ ARABANIN SAG SUSPANSIYONUNDAN SES GELIYO DEDI AMCAM. KULAK VERDIM INAN COK KUCUCUK BI SES BEN ŞOK OLDUM BU NORMALDIR DİYE AMA AMCAM YOK BAKTIRCAM DEDI KÜCÜCK SESE BİLE. LAGUNAYA DA BINDIM ARABANIN GICIRDAMAYAN YERI YOK DEDIM ICIMDEN AMCAM BU ARABAYA BINSE BU ARAC SANAYIDEN CIKMAZ. GERCEKTEN BAK BAZI ARKADAŞLAR KULAKTAN DOLMA DIYO AMA ARAŞTIRIYORUZ ORDA BURDA. RENAULT FİAT PEUGOT DAN UZAK DURCAN. BAK ONCEKI GUN CHEVROLET LACETTIYE BINDIM ACAYIP HOŞ ARABA ONLARDAN ALCAGINA LACETTI AL DAHA IYI VALLA

30 Mayıs 2010 20:13

EDABALİNİN ÖĞÜDÜ isimli arkadaş sende şu linki tıkla: http://www.modifiyem.com/forum/f3/yol-tutus-ford-focus-megane-ii-1530/index4.html

araba rüzgar sesi alıyor diye kalitesiz araba olacak diye birşey yok..ayrıca mercedes in bile c220 serisinde bu rüzgar sesi olabiliyormuş..o zaman bu mercedes kalitesiz mi ? tabiki hayır...

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi