Editörler : crops35
«146614671468146914701471147214731474147514761477»

cihantasdemir
Kapalı
03 Eylül 2013 18:04

İyi de mesele maaş değilki, çalıştığın kurum. Kadastroda ölç biç çiz el alışkanlığımızın olduğu kendi işimizi yapmak varken Tapuda sicilmiş, satışmış, lpotekmiş, hacizmiş alan dışı işlem niye yapalım? Bir de bunu TEKNİKER olarak atanıp yapmak var. O kadar işletmen aldılar emlakçılardan, adaletten. TEKNİKERi niye bulaştırdılarsa tapuya anlamış değilim.

Merdo90, 11 yıl önce

moralini bozma dostum lihkaplar zaten açıldı.yılbaşından sonra mesai ücretleride kalkacak.kadastro ile tapu arasında bi fark olmayacak.zaten kadastro hariç diğer bütün kurumlarda teknikerin alacağı ücret belli...sen kafanda sorun olarak büyüttükçe mutsuz olursun dostum yanlış anlama.iyi düşün iyi ol

harıttacı
Aday Memur
04 Eylül 2013 02:24

kasımda sızce puanlar kaça düşer ?

draf
Genel Müdür
05 Eylül 2013 14:26

Atanırken teknik sınıf ve ünvanlara dikkat etmek gerekiyor. Onlar belirtmese bile sormak lazım. Eğer söylemiyorlarsa da risk demektir.

Tapuda ada nedir parsel nedir? Cins değişikliği nedir? bunları bilen adamlar lazım. Harita- Kadastrocular bu işi biliyor. O yüzden de alınıyor. Kimimiz teknik işler ister. Arazi işleri olsun dışarda ölçüm olsun vs ister ama kimimizde masa başı rutin işler olsun ister. Araziye çıkmaktan korkar. Kısacası atanırken 657li olduk diye bakmayın. Bilgisayar işletmeni mi yapıyorlar tekniker mi yapıyorlar teknik sınıf mı olacaksınız. Bunlar önemli. Bir bilgi vermiyorlarsa mecburen risk alıp tercih yapılacak

cihantasdemir, 11 yıl önce

İyi de mesele maaş değilki, çalıştığın kurum. Kadastroda ölç biç çiz el alışkanlığımızın olduğu kendi işimizi yapmak varken Tapuda sicilmiş, satışmış, lpotekmiş, hacizmiş alan dışı işlem niye yapalım? Bir de bunu TEKNİKER olarak atanıp yapmak var. O kadar işletmen aldılar emlakçılardan, adaletten. TEKNİKERi niye bulaştırdılarsa tapuya anlamış değilim.

periharita
Aday Memur
05 Eylül 2013 20:47

mrb arkadaşlar benim bi sorum olcak bilen arkadaşlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim. ben haziran atamasında tapuya harita teknikeri olarak atandım ve tapuda kalmak istemiyorum acaba asaletim tastik olduktan sonra kadastroya geçme gibi bi ihtimalim var mı bide ne kadar doğru bilmiyorum ama kurum içi sınavlarıyla geçiş yapılabilir diye duydum...

cihantasdemir
Kapalı
07 Eylül 2013 15:56

Bu konu hakkında bende müdürümüz ile konuştum. Asalet alındıktan sonra dilekçe yazıp talepde bulunabiliyormuşuz. Bende aynı dertten yakınıyorum. 1 yıl dişimizi sıkacağız anlayacağın. Hangi ilçedeydiniz?

periharita, 11 yıl önce

mrb arkadaşlar benim bi sorum olcak bilen arkadaşlar varsa ve cevap yazarlarsa sevinirim. ben haziran atamasında tapuya harita teknikeri olarak atandım ve tapuda kalmak istemiyorum acaba asaletim tastik olduktan sonra kadastroya geçme gibi bi ihtimalim var mı bide ne kadar doğru bilmiyorum ama kurum içi sınavlarıyla geçiş yapılabilir diye duydum...

gunes_64_44
Aday Memur
07 Eylül 2013 19:17

ne zamandır giremiyordum atanan arkadaşlar işe başladı mı ?Ben 1 haftadırçalışıyorum .

zona
Aday Memur
08 Eylül 2013 00:14

Merhaba arkadaşlar, bana bir çalışma için bir yerin çizilmiş yolları lazım ben de o harita üzerinde yerleştirmeler yapacağım (yaban hayatı ile ilgili).

Nasıl yapacağımı bilmiyorum, ben google earth görüntüsünü göndersem, biri bana bunu yapabilir mi?

Cimaezbra
Aday Memur
08 Eylül 2013 11:12

gecen ayin 20 sinden beri calisiom sen gec baslamissin

gunes_64_44, 11 yıl önce

ne zamandır giremiyordum atanan arkadaşlar işe başladı mı ?Ben 1 haftadırçalışıyorum .

periharita
Aday Memur
09 Eylül 2013 20:51

teşekkür ederim cevabınız için eğer 1 yıl sonra geçilebiliyosa sıkıntı yok yoksa tapu çekilecek bi yer değil, sınav yapılıyomu geçebilmek için ben internetten biraz araştırma yaptım sınav yapılıyo diye bi sonuç çıkardım, ben istanbuldayım siz nerdesiniz peki

Bu konu hakkında bende müdürümüz ile konuştum. Asalet alındıktan sonra dilekçe yazıp talepde bulunabiliyormuşuz. Bende aynı dertten yakınıyorum. 1 yıl dişimizi sıkacağız anlayacağın. Hangi ilçedeydiniz?

cihantasdemir
Kapalı
09 Eylül 2013 23:06

Rica ederim. Kesinlikle öyle bencede. Sınav filan birşey dememişti müdür bey. Dilekçe ile talepte bulunursun kabul edilirse bizde zorluk çıkarmayız onaylar gidersin dedi sağolsun. Çünkü bu tür durumlarda, tayin, becayiş filan kurumda epey zorluk çıkaranlar oluyor. Bizim müdür sağolsun iyi çıktı. İstanbul-44 kişilik kadro İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki Tapu Müdürlüklerine yönlendirildi zaten. Yani bizde İstanbuldayız. Sancaktepe çıkmıştı bana.

periharita, 11 yıl önce

teşekkür ederim cevabınız için eğer 1 yıl sonra geçilebiliyosa sıkıntı yok yoksa tapu çekilecek bi yer değil, sınav yapılıyomu geçebilmek için ben internetten biraz araştırma yaptım sınav yapılıyo diye bi sonuç çıkardım, ben istanbuldayım siz nerdesiniz peki

Merdo90
Aday Memur
10 Eylül 2013 18:12

Arkadaşlar harita genel komutanlığı hakkında bilgisi olan var mı? şartları nasıl ? kurum içi huzur var mı ? bilen duyan var mı ? kazandık ama gitmekde kararsızım

periharita
Aday Memur
10 Eylül 2013 19:36

Tekrar teşekkür ederim sorularıma ceveap verdiğiniz için umarım benim müdürümde sorun çıkarmaz geçebilmem için kadastroya bende istanbul k.çekmecedeyim

Rica ederim. Kesinlikle öyle bencede. Sınav filan birşey dememişti müdür bey. Dilekçe ile talepte bulunursun kabul edilirse bizde zorluk çıkarmayız onaylar gidersin dedi sağolsun. Çünkü bu tür durumlarda, tayin, becayiş filan kurumda epey zorluk çıkaranlar oluyor. Bizim müdür sağolsun iyi çıktı. İstanbul-44 kişilik kadro İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki Tapu Müdürlüklerine yönlendirildi zaten. Yani bizde İstanbuldayız. Sancaktepe çıkmıştı bana.

cihantasdemir
Kapalı
10 Eylül 2013 20:42

Önemli değil, ben teşekkür ettim. Haydi hakkımızda hayırlısı diyelim o halde. Nasipse geçeriz, değilse alışmaya çalışırız. Kimbilir; belki o an geldiğinde de tapudan gitmek istemeyiz. Hayırlısı...

Çalışma hayatınızda başarılar.

periharita, 11 yıl önce

Tekrar teşekkür ederim sorularıma ceveap verdiğiniz için umarım benim müdürümde sorun çıkarmaz geçebilmem için kadastroya bende istanbul k.çekmecedeyim

meczp
Aday Memur
11 Eylül 2013 13:51

Becayis dusunen varmi

belçim02
Aday Memur
11 Eylül 2013 15:51

sizce 3001 kaça düşer

belçim02
Aday Memur
11 Eylül 2013 15:57

bizim bölümden umut kalmadı benim için ama 3001 için kasım atamasında umudum var 83 leri görür mü si

11 Eylül 2013 16:07

aynen belçim bende 3001 den başvuracam bölümden gelmesi zor

alimutlu_33
Memur
13 Eylül 2013 22:45

Atamalarda kaç memur alımı yapılacağı DPB'nin 12 Ağustos - 04 Ekim 2013 tarihleri arasında kamu kur

alimutlu_33
Memur
13 Eylül 2013 22:48

umlarından personel ihtiyaçlarını alması ve oluşan kadro dağılımını ÖSYM'ye bildirmesiyle netleşecek

Toplam 32410 mesaj
«146614671468146914701471147214731474147514761477»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi