Editörler : F16 Gökçen
01 Ekim 2010 20:22

2 yıllık üniversite mezunlarının askerlik sorunu

tamam askerliğin kısatılması en güzeli hatta bedelli çıksın,vicdani ret çıksın,profosyonel askerlik çıksın artık bu yük bu milletin bu gençlerin sırtından düşsün,yapılacak olan çalışmada 4 yıllık üniversite mezunları 4 ay diğerleriri 12 ay olarak hesaplanıyormuş peki yıllardır her konuda olduğu gibi haklarını yenilen 2 yıllık üniversite mezunları yine görmezlikten genilmek isteniyor zten 4 yıllık üni mezunlarının şimdiki 6 ay askerlik süreleri gayet güzel iken daha halen onlara iyileştirme yapılmak istenmesi haksızlığı bir o kadar arttırıyor yapılacak olan; bu ülkenin dinomosu olan 2 yıllık üniversite mezunlarına yönelik bir iyileştirme olması lazımdır. sanayide olsun(inşaat tek,metal tek,makine tek,mobilya,elektrik,vb)saglık olsun(röntgen tek,lab tek,sag mem,aneztezi,vb)özelde olsun(muhasebe,bilgisayar,vb) tarım, vb daha nive sayamadığım yani iş yapan üreten kişilerin meslek sahibi kişilerin kısa dönem askerlik yapmasıdır olacaksa bunlara yönelik bir çalışma olması lazımdır,hiç okuma bilmeyen kişilerle denk tutulup aynı sürelerde askerlik yaptırılıyor madem eğitim düzeyi dikkate alınacaksa 2 yıllık üniversite mezunlarıda 6 ay yapsın ....saygılarımla.LÜTFEN BİZ 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA YAPILAN BU HAKSIZLIĞI GİDERİN..

guzen81
Genel Müdür
01 Ekim 2010 23:24

kardeş seni burda kimse sallamaz biz iki yıl önce ortalığı yıktık haberlere çıktık ettik 2 yıllı mezunlarıda kısa dönem en azında 8 ay yapsın liseden bir farkı olsun dedik kimse dinlemedi hatta mecliste bir kanun teklifi bile mevcut komisyonlarda bekleyen kaç yıldır bekliyor sen boşuna uğraşma ben baktım bu işten birşey çıkmayacak aöf den 3 ten devam ettim dörttü bu sene bütünlemeye tek dersim kaldı inşallah vermiş olur isem 6 ay yapar gelirim bence sende öyle yah hiç boşuna uğraşmana gerek yok buralarda

x_DeLi_x
Şef
01 Ekim 2010 23:48

kardeş,m bende 2 yıl okudum açıktan 4.sınıftayım şimdi sende tamamlarsın fazla zor bi olay değil ..

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi