Editörler : E.Kayı Han
05 Mart 2012 10:24

sözleşmeli personel tayin isteyebilirmi lütfen yardım...

sözleşmeli personel tayin isteyebilirmi arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 10:28

valla arkadas bende aynı dertteyim, memlekete gitmek istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum, bir caresini bulursan bana da haber ver, sen nerdesin,

sinan.zor
Daire Başkanı
05 Mart 2012 10:32

soruşturmakatibi kardeş ben sakarya da makam şöförlüğü kazandım ama başlamayacam heralde işe çok kötü anlatıyorlar adliyede çalışmayı...

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 10:40

kardeşim öyle düşünme kim anlattıysa takma onları duanı et basla işine gücüne, ondan sonra yükselirsin. katiplik sınavlarına filan girersin, yükselme sınavları filan oluyor. bu zamanda ekmek aslanın kuyrugunda, euzu besmeleni cek basla işine hayırlı ugurlu olsun. bir genc daha işsizlikten kurtulacak sevindim. allah herkese gönlüne göre versin. senin memleket neresi. nereye tayın gitmek istiyorsun. benim ki anadoluda

slman
Memur
05 Mart 2012 10:45

sözlesmelı personelde tayın durumu yok arkadaşlar ama becayıs yapabılırsınız

milat_
Kapalı
05 Mart 2012 10:55

4/b li personelin tayin hakkı yok. isteyemez.

sinan.zor
Daire Başkanı
05 Mart 2012 11:01

soruşturmakatibi kardeş ben sakaryalıyım ama okul malatyada forumları okudumda yok biri rapor almış savcı hastaneye sordurtmuş niye rapor aldın diye biri savcıya beni azarlıyorsun demiş onada disiplin cezası gelmiş yemin ederim vazgeçme aşamasına geldim...

3850
Kapalı
05 Mart 2012 11:08

sinan.zor

Arkadaşım kusura bakma da senin gibi zihniyetli insanları hatta ve hatta özellikle fakülte okuyan veya mezunu arkadaşları bu sınava alanlarda suç şu anda sende suç aramıyorum ben. Bu forumda senle daha önce de aynı başlıklarda yazışmıştık ve daha en son yazında bile vay efendim maddi sıkıntımız var, yok annem memur olamadığımda çok üzülüyo ne olur memur oluyum diyen sen bugün daha mesleğe başlamadan tayin isteme derdine düşmüşün ondan da vazgeçtim mesleğe başlama durumunu bile sorgular hale gelmişin. Sebebi ne şu an fakültede okuduğun için bu mesleği sadece günübirlik sıkıntılarını gidermek için girmiş olman.elinde fakülte okumak gibi bi imkanın olmuş olmasa bugün bu lafları demeye utanırdın. Noldu birden annen artık üzülmüyor mu veya maddi sıkıntılarını atlattın mı ki bu tip düşüncelere kapıldın her zaman savunduğumu yine söylüyorum arkadaş bu adliye personellerinden fakülte mezunlarını burda tutamayacağınız belli öyleyse almayacaksınız bile lise mezunu, en fazla önlisans mezunu kişiler girsin ki en azından gerçekten ihtiyacı olan birisi sınavı kazanmış diye bizler de sevinelim inan sınavı kazandığına okuduğumda sevinmiştim eski yazdıklarını biliyorum çünkü ama şu başlığa girip baktıktan sonra görüyorum ki bu mesleğe bir hak etmeyen daha girmiş keşke senin yerine de başka alternatifi olmayan bu işe hakkaten muhtaç olan bir liseli kardeşimiz girseydi de hayatında hakkaten önemli bir değişiklik olmuş olsaydı.

sinan.zor
Daire Başkanı
05 Mart 2012 11:15

3850 kardeş....

işe ihtiyacım olmazsa neden türkiyenin bir ucundan bir ucuna mekik dokiyim....

öle senin gibiler gibide okul baba parasıyla okumadım 2 üniversite okudum kimseden 5 kuruş almadan...

benm dönemlik harcım 850 tl sazan gibi atlama kardeş İNŞAALLAH şu benim durumumu yaşarsında bende görürüm senin anneni ozaman....

memur2112
Şube Müdürü
05 Mart 2012 11:24

eş durumu tayin hakkı da mı yok ??

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 14:51

eş durumu varda normal de 3 yıl çalışma şartı getirdiler, 2 yıl dı 3 yıla çıkardılar 12 haziran 2011 de. aslında tayın hakkımız varda cok zor, muvafakat lazım, hem kendi amirimiziin, hem komisyonun, birde bakanlık olur verirse, birde gidecegimiz adliye isterse gidebiliyoruz, zorlaştırıyorlar, normal de adamı olan gider bence sözleşmeli de olsa of keske bizim özlük haklarımızda bir düzeltmeye gidilse bari kadroya almıyorlarsa bunu yapsınlar

memur2112
Şube Müdürü
05 Mart 2012 15:11

becayiş nasıl oluyor? işe başlamadım gerçi ben henüz ama..diyelim ki çalışıyorsun 1 yıl oldu yine de becayiş yapılabilri mi?

kodal79
Yasaklı
05 Mart 2012 15:22

SİNAN ÇALIŞMAYACAN BAŞKASININ HAKKINI YEME BASGİT MİLLETİ SİNİRLENDİRME MİLLET AÇ.

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 15:40

evet ama becayiş yapacagın adam da seninle aynı pozisyonda olmalı, sözleşmeli- sözleşmeliyle, kadrolu- kadroluyla, sözleşmeli kadrolu olmuyor, sacma bence of be önemli degisiklikler yapılması lazım bizim icin, bence yani, bugun insallah kadro olay gündeme gelir de 2 yıl sonra havuz tayınından basar gideriz

memur2112
Şube Müdürü
05 Mart 2012 16:08

hmm..sıkma canın Allah büyüktür kardeş.

memur2112
Şube Müdürü
05 Mart 2012 16:10

bir sorum daha olacak ;İaskerlik durumu sorun yaratır mı?yani yerleştikten atıyorum3 yıl sonra askere gittim 6 ay veya 15 ay yaptım.sözleşme fesh edilebilir mi?

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 16:57

Bende daha askerlik yapmadım, okumaya calısıyorum, aksam rahat olursa kafam ders calısıyorum ama bitirebilirmiyim bilmiyorum aöf 3. sınıftayım, sözleşmene sıkıntı olmuyor sözleşmen askıya alınıyor ve askerlik bittikten sonra 1 ay içinde baglı oldugun komisyona bildiriyorsun, terhis belgenle filan geri kaldıgın yerden işe devam ediyorsun. bir sıkıntı yok yani, yaa sözleşmelilerin sözleşmesi öyle kolay kolay bitmez fesh olmaz, işten atılamazlar, ama bazı özlük haklarında sıkıntı var, birde maaşlarda fazla fark olmamakla birlikte fark var. bu kadar,

3850
Kapalı
05 Mart 2012 16:58

sen ne güzel atıp tutuyosun baba parasıyla okumadım felan diye birincisi benim baba parasıyla okuduğumu nerden biliyosun üniversitede sıra arkadaşımmış gibi emin konuşuyosun aldığın vebal boynunadır ikincisi sazan gibi atlama gibisinden üsluplar takınarak kaliteni ortaya koymuşun okuduğun iki üniversitenin karakterine pek de bir katkısı olmamış boş bölümler okumuşun ya da okuduğun bölümün hakkını verememişin ben burda sadece seni önceden yazdıklarından biliyorum dedim önceki yazdıklarınla şimdiki yazdıklarını kıyaslayarak fikirlerimi beyan ettim doğruları duymak canını yakmış anlaşılan ha son olarak da inşallah düştüğüm duruma düşersin de anneni görürüm demişin, allaha şükür benim mesleğim elimde senin konumuna düşmedim ama şunu da belirtiyim ki ben senin gibi beddua etmek yerine inşallah allah ihtiyacı olan herkese hayırlısıyla bu durumu verir ailesini de kendisini de mutlu eder diyorum önceki yazımda dediğimi de yine tekrarlıyorum hele ki şu son yazından sonra keşke sen değil de bu işe gerçekten muhtaç olup da mesleğe atandığında olsun da neresi olursa olsun deyip mesleği kabullenip ona göre işine sarılan arkadaşlar gelseydi ben senin şimdiye kadar bahsettiğin gibi bu işe gerçekten ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum

soruşturmakatibi
Aday Memur
05 Mart 2012 21:44

daha neyin yorumunu yapıp tartışıyorsunuz ki yaa, kimse kimseyi ilgilendirmez, gereksiz yere tartışmayın

06 Mart 2012 07:24

arkadaşlar bu linkte aradığınız sorunun cevabı tamamen mümkün ayrıca 12 haziran 2011 tarihinde çıkan khk ile isteğe bağlı tayin getirilmiş olup şartları da bu linkte belirtilmiş umarım yararlı olur;

http://www.memurlar.net/haber/202815/

quaddro
Memur
06 Mart 2012 19:40

sinan yazdıklarını görünce işe başladıgım ilk günler aklıma geldi ben de istanbul gibi bir yerde makam şoförüyüm.sakın sölenenlere kulak asma sana kim yapamazsın zor diyorsa bil ki iyiligini istemiyordur. ben ilk basladıgım zamanlar öyle anlattılar ki yapılır iş degil dedim.benim gelmem önceki soförün gitmesi demekti onun anlattıklarına inansam istifa eder giderdim ama biraz sabrettim. adliye ortamında herkes rol kovalar hiç kimseye kulak asma sadece bassavcını dinle onun güvenini kazandıktan sorasının hic önemi yok.eger kendini sevdirirsen güven kazanırsan adliyenin en rahat işi senin olur

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi