Editörler : Pangaea

21 Mart 2017 15:41

Ziraat mühendisleri 71 ile seçilirken makine mühendislerinin 86 ile açıkta kalması

bu devlet makine mühendislerine yaptığı haksızlığı hiçbir meslek mensubuna yapmıyor.

makine mühendisleri sınavda en büyük başarıyı göstermesine rağmen 86-87 ler ile mülakata bile seçilemezken ziraat mühendisleri 70 puanla mülakata kalıyor ve belki de 70 puanla devlete atanıp 4000 lira maaş alacak.

hiçbir devlet başarılı olan vatandaşına bu kadar zulüm etmez. yazıklar olsun hepinize.

luca blight
Kapalı
21 Mart 2017 19:44

güncel

Buzahir
Kapalı
21 Mart 2017 19:52

kurduğunuz korelasyonun saçma olduğunun farkında mısınız bilmiyorum. Olayı bir kez daha düşünün.

Herhangi bir bölümün düşük puanla atanması tek başına çok fazla alım yapıldığı anlamına gelmez ki zaten belirttiğiniz ziraat mühendisliğinde de çok fazla bir alım yok.

Bölüm içerisindeki en yüksek puanlı kişi 60 olsa, 60 puan ile atanıyorlar diye itiraz etme hakkınız yok çünkü bölümün puan ortalaması düşük.

Makine mühendisliğinde herkes +80 üzeri puan aldığı için atamalar sonucunda sanki yüksek puanlı olanlar dışarıda kalmış gibi bir algı oluşuyor.

Kaç gündür foruma böyle saçma sapan konular açılıyor. Açmayınız! Eğer makine mühendisi olabilecek kapasiteye sahipseniz biraz düşününüz!

luca blight
Kapalı
21 Mart 2017 19:55

bir de çok kadro verseydi istersen..az kadroyla bile puan 70 lere düşüyor çok kadro verseydin artık 50 ile atanırdınız.

kardeşim bu sınavda herkese aynı sorular soruluyor. biz de bu ülkenin vatandaşıyız. ben yüksek alıyorsam ben atanacağım kardeşim. gerekirse bu devlet kadroyu yaratacak..gerekirse ziraat mühendisleri işsiz kalacak ama ben 85-90 ile atanacağım kardeşim.

tuba3177
Aday Memur
21 Mart 2017 20:15

Bu nasıl bencilliktir ya zamanı gelince ben makina mühendisliği okudum diye havalar atıyolardı. Bize kadro yok sınava gireli 10 ay oldu ne atamasından bahsediyosun kimsenin ekmeğinde gözün olmasın ayıp ya

semh1905
Aday Memur
21 Mart 2017 21:33

Senin gibi bencillere iyi olmuş .

engineermus61
Şube Müdürü
21 Mart 2017 21:42

Endustri muhendisleri de ayni..merkezi alimlar 2 elin parmaklarini gecmiyor 90 alti atanmak hayal gibi.. Zorunlu iatikamet 4001 mars mars bize maalesef..

kamboocha
Şef
21 Mart 2017 22:03

DiplomanMakina mühendisi ama kurduğun denklem su ürünleri mühendisi

Moonstar23
Aday Memur
21 Mart 2017 22:20

İyimisin arkadaşım sen git öğretmenlere sataş

Moonstar23
Aday Memur
21 Mart 2017 22:21

Bide bunlar moda oldu başımıza

Moonstar23
Aday Memur
21 Mart 2017 22:23

Özellikle yapıyor amacı neyse muhatap almayın

müendizz
Memur
21 Mart 2017 22:32

Luca Blight bende mühendisim ama üzelerek dediklerine katılamayacağım çünkü bu haksızlığa uğrayan sadece makine mühendisleri değil. Biyomedikal ve Harita mühendisleri dışında kalan hemen hemen bütün mühendisliklerde atamalar çok yüksek, 90'lardan aşağı atanan yok. Ama makine mühendisleri sınavda diğer mühendislere göre daha yüksek puanlar alıyor orasıda yadsınamaz.

Makinecilerin 90'la atanıp Ziraatçilerin 70'le atanması gayet normal çünkü sen her yeni açtığın üniversiteye makine mühendisliği bölümünü koyarsan ve makineye diğer bölümlere aldığın öğrenci sayısının 2 katını alırsan( sanki ülkenin makine mühendisine çok ihtiyacı varmış gibi) piyasa makine mühendisiyle dolar ve sonuçta bu kadar adamın hepside özelde çalışmayacağı için kpss yüklenip puanları uçurur ve sonuçta Ziraatçiler 70'le atanırken Makineciler 90'la atanmış olur. ETKİ-TEPKİ meselesi yani.

Benim burada hatalı olarak gördüğüm tek etken DEVLET'in ta kendisidir. Saçma sapan insanların hazırladığı saçma sapan eğitim politikalarıyla koca bir nesli yok ettiler ve etmeyede devam ediyorlar bakalım nereye kadar bu böyle devam edecek çok merak ediyorum. Ama böyle bir sürü insanın ahını almaya devam ederlerse bunların öbür tarafta yatacak yerleri yok.

Birde yazıyı bitirmeden önce şunuda ekleyeyim madem devlete alım yapmayacaksınız neden insanlar deli gibi kpss çalışıp sınava girdikten sonra bunu diyorsunuz, Hadi onu geçtim madem alım olmayacak özel sektörde istihdamı artırıp şartlarını düzeltin baride millet oraya yönelsin ama onuda yapmıyorlar.

kitçimemur
Aday Memur
21 Mart 2017 22:35

bu fesat nasıl mühendis olmuş ya heralde tesadüfen olmuş tabi kpss ye kadar gelmek kolay orda patlamış lastik sağa sola sarmaya başlamış.

22 Mart 2017 00:08

Dont feed the troll

semih-
Aday Memur
22 Mart 2017 00:16

Kardeş Öğretmenlere bile sataşmasına bile gerek yok bence. İki üç gün önce açıklanan Sağlık Bakanlığının sayısal verilerine bakması yeterli.

Moonstar23, 7 yıl önce

İyimisin arkadaşım sen git öğretmenlere sataş

22 Mart 2017 09:56

Sizin bu kafa yapısıyla yüksek puan alamayıp, memur olamamanız çok normal :)

amele-müh
Daire Başkanı
22 Mart 2017 10:47

HAKLI

85 ile iki kere atanamadım

inşaat

2014-2016

kelebekkiz
Aday Memur
22 Mart 2017 11:13

O zaman puanın 86 diye direk ziraat mühendisi kadrosuna atan arkadaşım sen 86 aldıysan başarılısındır ziraat mühendisliğide yaparsın senin mantığınla ancak o olur demekki devlet biliyoda atamıyo sizi komiksiniz gerçekten

ziraatman
Şef
22 Mart 2017 13:07

geri zekalı makine mühendisi özel sektör odaklıdır ziraat mühendisi özel sektörde iş bulamaz ve devlet odaklıdır bunu anlayacak kapasiten yok nasıl makine mühendisi olmuşsun sen

Buzahir
Kapalı
22 Mart 2017 15:25

Bu nasıl bir mantık, nasıl bir cevap?

Seviyesizleşmeyin lütfen.

ziraatman, 7 yıl önce

geri zekalı makine mühendisi özel sektör odaklıdır ziraat mühendisi özel sektörde iş bulamaz ve devlet odaklıdır bunu anlayacak kapasiten yok nasıl makine mühendisi olmuşsun sen

Buzahir
Kapalı
22 Mart 2017 15:28

Ne gerekiyorsa neye ihtiyaç var ise o bölüm ataması yapılıyor zaten. Ben mezun oldum beni alın gibi bir mantık yürütmenin manası yok.

Hala aynı konuda ısrar ediyorsunuz. Atama puanlarının tek başına alım sayısı ile alakası yok diyorum. Anlamak istemiyor olabilir misiniz acaba?

luca blight, 7 yıl önce

bir de çok kadro verseydi istersen..az kadroyla bile puan 70 lere düşüyor çok kadro verseydin artık 50 ile atanırdınız.

kardeşim bu sınavda herkese aynı sorular soruluyor. biz de bu ülkenin vatandaşıyız. ben yüksek alıyorsam ben atanacağım kardeşim. gerekirse bu devlet kadroyu yaratacak..gerekirse ziraat mühendisleri işsiz kalacak ama ben 85-90 ile atanacağım kardeşim.

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi