Editörler : supporters.

adanags
Kapalı
11 Eylül 2014 13:27

Şimdi arkadaşlar bu kota meselesi kafamı karıştırıdı.Şöyle ki; bu yıl 100 kişi alınacak,mülakata 300 kişi çağıralacak atıyorum.Buraya kadar kota yok kota mülakatta dönüyor diyorlar.Peki bu sınava girenlerden başarı sırasına göre sıralama yapılacaksa,ilk 300 kişi İİBF'li olursa nolacak çok merak ediyorum

sayyasam
Aday Memur
12 Eylül 2014 06:58

merhabalar herkese, bi konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. bu sınava hazırlanmak istiyorum kpss sartı olmadıgı için.sınava 3 ay var iktisat mezunuyum.kaynak olarak pegem hukuklar var.3 ayda birşeyler yapılabilirmi?pegem iyi gibi duruyor da kaynak olarak muratın iki kitabını nette gördüm önerirmisinz?

yipman2013
Aday Memur
13 Eylül 2014 23:37

Arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum şimdi ben 2012 idari hakimlik sorularını buldum ve çözdüm gy-gk 40 soruda 32 tane alanda 100 soruda 49 tane doğru çıkarabildim bir dahaki sınava kadar çalışılarak başarılı olunabilirmi sizce

olur
Genel Müdür
14 Eylül 2014 14:23

hayırlı olsun torba yasada iyuk, kdv , gelir vergisi, kamulaştırma kanunu, vb. değişiklikler var, yasa no 6552'dir, ilgili maddelerini yazıyorum okumadan geçmeyiniz, iyuk 'a 20B maddesi eklenmiş :) sınavlara yönelik yargılama usulü :) bizi ilgilendiren maddeleri şöyle, biz bilelim de ne olur ne olmaz :

6552 sayılı yasa 11.09.2014 yayım tarihi : ,

ana kanunlar bilinmesi gerekli olanları seçtim bir kere okuyunuz :)

maddeler: 26,27,[66,67,68,69-DMK 657 sayılı kanun ],84, 92, 96,97, [99 ,100,101(kamulaştırma kanunu)] [120,121,122,123 (Belediye kanunu 5393 değişiklikler] ,[131,132,133,134 (Ticaret Kanunu]

hacıalesta
Aday Memur
14 Eylül 2014 14:42

26 EKİM Avukatlıktan İdari Hakimliğe Geçiş Sınav ilanı

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 20, en küçüğü Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi’nin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 2/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır.

Alan Bilgisi Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 80, en küçüğü Alan Bilgisi Testi’nin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 4/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Alan Bilgisi Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır. Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı Puanı ile Alan Bilgisi Testi Başarı Puanı’nın toplanması ile Genel Başarı Puanı hesaplanacaktır.

hacıalesta
Aday Memur
14 Eylül 2014 14:44

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 20, en küçüğü Genel Yetenek ve Genel Kültür Testinin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 2/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır.

Alan Bilgisi Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 80, en küçüğü Alan Bilgisi Testinin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 8/9 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Alan Bilgisi Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır. Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı Puanı ile Alan Bilgisi Testi Başarı Puanı’nın toplanması ile Genel Başarı Puanı hesaplanacaktır.

30 KASIM Avukatlıktan Adli Hakimliğe Geçiş Sınav İlanı

hacıalesta
Aday Memur
14 Eylül 2014 14:47

İki sınavın rakamsal değerleri arasında fark var. Geçen seneki sınavlarda ise bu oranlar 0,5 ve 0,8 şeklinde. Soru sayılarının düşürülmesiyle birlikte bu oranların değiştirilmesi nasıl değerlendirilmelidir? Sonuçları nasıl etkiler? Matematik biliminden anlayanlar varsa fikir versin arkadaşlar.

olur
Genel Müdür
14 Eylül 2014 19:11

hacıelasta, selam, bence bu konuyla vakit geçirme ösym test uzmanlarının işi bu, derslere çalış netlerini yap, sen yapmışsan netlerini isterse 8/9 olsun isterse 3/4 vb. a ama hesaplama yöntemi adaletsiz diyorsan zaten bu sistem mahkeme kararı üzerine böyle oldu , sınavın netlerin hesaplanmasından çok kendi konularına çalış derim, sen 90 soruda yap bakalım 75-80 net de hesaplamayı kafana takar mısın, doğru yere konsantre ol derim, başarılar,

15 Eylül 2014 16:33

Merhaba arkadaslar,

oncelikle calisanlarin Allah emegini bosa cikartmasin.orta derecede temeli olan biri icin kalan calisma suresi bu sinav icin yeterli olur mu sizce?samimi fikirlerinize ihtiyacim var.tesekkurler

articus
Memur
21 Eylül 2014 00:18

Arkadaşlar, ben 5.promosyon müfettiş yardımcısıyım. Pazartesi son sınavımız sonrasında atamalarımız yapılacak. Sizce Bu pazartesi başlarsam çalışmaya çok mu geç olur? Vergi mevzuatından yirmi soru çıkıyormuş önceki yıl sınavlarından farklılık göstermiyorsa. Onlar çok basit biraz da ona güveniyorum aslında. Bana yakın durumda olanlardan tavsiye bekliyorum. Hepinize kolaylıklar diliyorum.

olur
Genel Müdür
21 Eylül 2014 20:00

v ergi kolay doğru, 18 soru geliyor 18 de 18 yaparsın müfettiş yardımcısı isen

hayal92
Kapalı
07 Ekim 2014 19:41

s.a arkadaşlar idari hakimlik snavı senede birkeremi oluyor

trthms
Aday Memur
08 Ekim 2014 13:00

arkadaslar ilanda askerlikle ilisigi olmamak yapmak veya diye devam ediyor benim tecil bu ayin1inde bitti basvuruda sikinti olurmu

esmaa06
Şef
09 Ekim 2014 09:24

Maaşları diğer mesleklere göre daha iyi. Adaylık kalkınca daha da artacaktır. Bir de hakim güvencesi oluyor.

http://memurunyeri.com/meslek-rehberi/4979-idari-yargi-hakim-adayligi-ve-maaslari.html

kaplumboğa
Memur
12 Ekim 2014 16:28

arkadaşlar iibf liyim bende.ilk defa başvurucam.işletme mezunuyum.yeterince hukuk dersi aldığımızın tespitini başsavcılık yapıyor anladığım kadarıyla.sonra tespit olumluysa onay veriyor.bizde o belgeleri aps ile yolluyoruz.

sonra sınav merkezindede başvuru yapıyoruz.

bu arada noter vs. işlemleri,savcılık vs. ne kadar tutuyor.ve onay hemen mi veriliyor.

ösmy başvurmuş oluruz.sonra senin aldığın hukuk dersleri yeterli değil diyebilirler mi?bunu da özellikle merak ediyorum.

bir arkadaşım var.oda iibf li.fakat 2 yıl örgünden sonra dgs ile geçiş yaptı.dış ticaret sonra işletmeyi bitirdi.aöf mezunu.1-2 sınavı kazandı hatta.o arada bu sınavada girmek istediğini söyledi.girebiliyor mu?

bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.teşekkür ederim.

herony
Memur
12 Ekim 2014 18:54

kılavuzu okuduysan mezun olduğun fakülte ismi önemli.Sınava girmekten çok 2. aşamayı geçmek zor.

kaplumboğa
Memur
13 Ekim 2014 14:33

arkadaşlar iibf liyim bende.ilk defa başvurucam.işletme mezunuyum.yeterince hukuk dersi aldığımızın tespitini başsavcılık yapıyor anladığım kadarıyla.sonra tespit olumluysa onay veriyor.bizde o belgeleri aps ile yolluyoruz.

sonra sınav merkezindede başvuru yapıyoruz.

bu arada noter vs. işlemleri,savcılık vs. ne kadar tutuyor.ve onay hemen mi veriliyor.

ösmy başvurmuş oluruz.sonra senin aldığın hukuk dersleri yeterli değil diyebilirler mi?bunu da özellikle merak ediyorum.

bir arkadaşım var.oda iibf li.fakat 2 yıl örgünden sonra dgs ile geçiş yaptı.dış ticaret sonra işletmeyi bitirdi.aöf mezunu.1-2 sınavı kazandı hatta.o arada bu sınavada girmek istediğini söyledi.girebiliyor mu?(aldığı hukuk dersleri:genel hukuk,ticaret hukuku,uluslararası ticaret hukuku,iş ve sosyal güvenlik hukuku)ilk 3 ünü dış ticaret okurken almış.diğerinide işletmeye dikey geçiş yaptığında almış.

bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.süreç nasıl işliyor?teşekkür ederim.

15 Ekim 2014 15:07

Arkadaşlar merhaba herkese başarılar diliyorum. bende açıköğretim işletme mezunuyum ve Allah nasip e

15 Ekim 2014 15:10

derse sınava gireceğim.diplomanın fotokopisi noter onaylı mı olacak yardımcı olur musunuz

NEWEST
Şef
16 Ekim 2014 13:25

Hocam AÖF işletme mezunları bu sınava girebiliyorlar mı? Ben alım şartlarında işletme görmemiştim..

MÜFETTİŞ OLACAĞIM, 10 yıl önce

derse sınava gireceğim.diplomanın fotokopisi noter onaylı mı olacak yardımcı olur musunuz

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi