Editörler : Pangaea
09 Eylül 2011 16:02

İyi bir öğretmen nasıl olunur?

öğretmenlik mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi yeniliklere ayak uydurmak şart. Günümüzde öğrencilerin ilgisini çekebilmek, disiplinize etmek daha da zor.

Bunun için özellikle benim gibi yeni öğretmenlere önerileriniz varsa bekliyorum.

günümüzde nasıl iyi bir öğretmen olunur?. Hem sevilen aynı zamanda da saygı gösterilen bir öğretmen olmak için neler yapabiliriz? dersimizi hem etkili hem de eğlenceli nasıl işleyebiliriz. özellikle lisede görev yapan öğretmenlerimiz önerilerini paylaşırlarsa sevinirim.

ceyhanli
Yasaklı
09 Eylül 2011 16:04

herkesle iyi geçin, güler yüzlü ol, öğrenciye kızsanda hakaret etme, herksin içinde dövme, öğretmenlik sadece ders öğretmek demek değildir, cocukların kişisel ve ahlaki gelişimine katkıda bulun, bulunduğun yörenin toplumsal değerlerini cok iyi bil ve uy, uyamıyorsanda uyuyormuş gibi görün, siyaset yapma, sendikalardan uzak dur, münakaşaya girme.

ela...
Genel Müdür
09 Eylül 2011 16:06

teşekkürler hocam düşüncelerinizi paylaştığınız için.

somut örnekler verirsek sevinirim arkadaşlar. mesela öğrencilerinizle yaşadıklarınızdan alıntılar, hangi öğrencinizde neyin işe yaradığını, hangi sınıfınıza nasıl davrandığınızı gibi... Malum her öğrenci, her sınıf atmosferi farklı

ela...
Genel Müdür
09 Eylül 2011 16:13

güncel

gelecek3535
Genel Müdür
09 Eylül 2011 16:17

kendin gibi ol zamana bırak,bu zamanla öğrenilir.

toprakağa
Genel Müdür
09 Eylül 2011 17:20

son yıllardaki öğretmenler iyi biz össye çok yüksek puanlarla girdik eski öğretmenlere göre çok daha fazla der gördük sosyal açıdan felan eskilere göre çok iyiyiz ama bu insanlar bunu bilmiyor bizlerin atamasını yapmayarak pskoljimizi bozuyolar arkadaşın bitanesi fen bilgisi 7 yıl aradan sonra atanmış bunalımada girdim stilizan kullandım kendime güvenim azaldı çok değiştim okuldan mezun oldumda çok iyiydim şimdi atandım ama hayatımı bozdular yemişim eğitimini diyor umurunda değil hiç bişey

10 Eylül 2011 05:07

-Okul dışında giyimine ve kuşamına verdiği önemle

-Evliyse aile yaşantısına verdiği önemle

-Hareketleriyle, insan ilişkileriyle

-Karakteriyle

-Alanında değil sadece,mesleğinde ve genel kültür alanında kendini devamlı geliştirmesiyle

-Öğrencilerine karşı tutumuyla,davranışlarıyla

-Öğrencilerine ders esnasında hayata dair verdiği mesajlarla

-Öğrencilerinin karakterine olumlu davranışlar kazandırmakla

-Atanınca (bay veya bayan farketmiyor...Özellikle bekarsa) tek derdinin seks olmaktan anlayışından vazgeçmekle

-Okulda giydiği kıyafetten ayakkabıya dek özen göstermesiyle

-Bayan öğretmense öğrencilerinin yaşına uygun kıyafet giyerek (Orta 3 çocuğuna mini etekle veya dar etekle gelip ders anlatmakla ÖĞRETMEN OLUNMAZ !!!)

-GİRDİĞİ DERS NE OLURSA OLSUN, OKUL ÖNCESİNDEN LİSE SONA DEK KARŞISINDAKİNİN ÖĞRENCİ OLDUĞUNU UNUTMAYIP ONA GEREK DERS GEREK HAYATA GEREK KARAKTERE DAİR BİRŞEYLER KATARAK

Öğretmen olunur...

Şahsi fikrim bu...

Ve bu yüzden 2. atamada 173 ve üstü sayıda sosyal bilgiler alınıp atandığımda ACABA MESLEĞİMİ HAKKIYLA YAPABİLECEK MİYİM ?!!! diye, köpekler gibi korkuyorum,yemin ediyorum...

Sizlere fazla idealist gelsem de, 2 öğretmenim sayesinde hayatım değiştiğinden öğretmenliğin gerçekte bu yazdıklarımdan ibaret görüyorum...

bluetooth:P
Yasaklı
10 Eylül 2011 05:53

2000 lira maaşla kimse iyi bir öğretmen olamaz :) sadece hep geçimini sağlamayı nasıl başaracağını düşüneceğinden öğretmenlik yapmaya fırsatın olmaz.

ela...
Genel Müdür
12 Eylül 2011 09:39

güncel

hayalli
Şube Müdürü
12 Eylül 2011 11:27

bu ulkede bu maasla kımse ıyı bı ögretmen olacagını sanmıyorum

imöb
Şef
12 Eylül 2011 11:29

_omerfarukunal ın yazdıgı twite cevap atalım arkadaslar ama lutfen kufur ve hakaret olmasn

ela...
Genel Müdür
12 Eylül 2011 12:16

güncel

12 Eylül 2011 12:28

iyi bir öğretmen olmak için bu memleketi terketmek lazım....abartmıyorum...eğer iyi isen zaten ayağını ilerde kaydırırlar....veyahut seni atamazlar böyle böyle sürünüp gidersin be hocam...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi