DTP 1 Büyükşehir, 7 il, 51 ilçe ve 40 beldeyi kazandı
DİYARBAKIR
Büyükşehir Belediyesi: Osman Baydemir
Bağlar: Yüksel Baran
Bismil: Cemile Eminoğlu
Çınar: Ahmet Cengiz
Dicle: Mustafa Uyguner
Eğil: Petek Çapanoğlu
Ergani: Fesih Yalçın
Hani: Abdurrahman Zuğurlu
Kayapınar: Zülküf Karatekin
Kocaköy: Remzi Çallı
Kulp: M. Nesim Şimşek
Lice: Fikriye Aytin
Silvan: Fadıl Erdede
Sur: Abdullah Demirbaş
Yenişehir: Selim Kurbanoğlu
Beldeler:
Ağaçlı (Kulp): Metin Dinar
Kuyular (Hani): Seyit Narin
Özekli (Sur): Ramazan Karacadağ
Kaygusuz (Dicle): Mehmet Salık
SİİRT
Siirt merkez: Selim Sadak
Kurtalan: Necat Yılmaz
Eruh: Mehmet Melih Oktayı
Beldeler:
Gökçebağ (Civanika) Beldesi: Ahmet Bardak
URFA
Viranşehir: Leyla Güven
Ceylanpınar: İsmail Asrslan
Suruç: Ethem Şehin
Beldeler:
Yukarı Göklü: Bozan Yılmaz
Aligor (Onbirnisan): İbrahim Parıldar
MARDİN
Mazıdağı: Hasip Aktaş
Derik: Çağlar Demirel
Kızıltepe: Ferhan Türk
Nusaybin: Ayşe Gökkan
Dargeçit: Süleyman Asan
Beldeler:
Pınardere: Abdulkadir Dağ
Yeşilalan: Gülbeyaz Güneş
Sürgücü: Fikri Ökmen
Yalım: Abdulkerim Adam
Girmeli: Ömer Altun
Akarsu: Lokman Fındık
Duruca: Zeki Kavak
Kılavuz: Ahmet İnci
ŞIRNAK
Şırnak: Ramazan Uysal
Cizre: Aydın Budak
Silopi: Emin Toğurlu
İdil: Resul Sadak
Uludere: Şükran Sincar
Beytüşşebap: Yusuf Temel
Beldeler:
Balveren (Şırnak): Abdulrezak Yıldız
Kumçatı (Şırnak): Abidin Durak
Uzungeçit (Uludere): Ali Bayram
Sırtköy (İdil): Nuri Akman
Başverimli (Silopi) Sinan Uysal
BATMAN
Batman: Nejdet Atalay
Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi
Gercüş: Esat Öner
Beldeler
Bekirhan Beldesi (Kozluk): Selahattin Bulak
BİNGÖL
Karlıova: Ferit Çelik
TUNCELİ
Tunceli merkez: Edibe Şahin
BİTLİS
Tatvan: Abdullah Ok
Güroymak: Mehmet Emin Özkan
Beldeler:
Kuruludere:
Ovakışla:
KARS
Digor : Muzaffer Kutay
Kağızman: Mehmet Alkan
Beldeler
Dağpınar (Digor): Ayhan Erkmen
AĞRI
Doğubeyazıt: Canan Korkmaz
Diyadin: Celal Tanrıverdi
Patnos: Yusuf Yılmaz
MUŞ
Varto: Gülşen Değer
Malazgirt: Mehmet Nuri Balcı
Bulanık: Ziya Akkaya
Beldeler:
Vartinis (merkez):
Konakkuran (Malazgirt):
Yenişem (Bulanık): Ali Haydar Aydın
Erentepe (Bulanık): Mehmet Yaşık
Molakent (Bulanık): Masar Yılmaz
Rüstemgedik (Bulanık): Halef Yüce
Elmakaya (Bulanık): Mustafa Orhan
Sarıpınar (Bulanık): Cemil Yünaçtı
HAKKARİ
Merkez: Fadıl Bedirhanoğlu
Şemdinli: Sedat Töre
Çukurca: Mehmet Kanar
Yüksekova: Ruken Yetişkin
Beldeler:
Esendere (Yüksekova): Hurşit Alptekin
IGDIR
Merkez: Mehmet Nuri Güneş
Beldeler:
Halfeli (merkez): Ömer Aksu
VAN
Merkez: Bekir Kaya
Başkale: İhsan Güler
Muradiye: İzzet Çelik
Özalp: Murat Durmaz
Edremit: Abdulkerim Sayan
Beldeler:
Bostaniçi (Merkez): Nezahat Ergüneş
Çelebibağ (Erciş): Veysel Keser
ADIYAMAN
Belde:
Bulam (Çelikhan):
AYDIN:
Beldeler:
Ovaemiri (Merkez): Muzaffer Yöndemli
Savurca (Söke): Ahmet Ölter
MERSİN
Akdeniz: M. Fazıl Türk
KONYA
Belde :
Gölyazı (Cihanbeyli) : Molla Şimşek
DTP 1 Büyükşehir, 7 il, 51 ilçe ve 40 beldeyi kazandı
DİYARBAKIR
Büyükşehir Belediyesi: Osman Baydemir
Bağlar: Yüksel Baran
Bismil: Cemile Eminoğlu
Çınar: Ahmet Cengiz
Dicle: Mustafa Uyguner
Eğil: Petek Çapanoğlu
Ergani: Fesih Yalçın
Hani: Abdurrahman Zuğurlu
Kayapınar: Zülküf Karatekin
Kocaköy: Remzi Çallı
Kulp: M. Nesim Şimşek
Lice: Fikriye Aytin
Silvan: Fadıl Erdede
Sur: Abdullah Demirbaş
Yenişehir: Selim Kurbanoğlu
Beldeler:
Ağaçlı (Kulp): Metin Dinar
Kuyular (Hani): Seyit Narin
Özekli (Sur): Ramazan Karacadağ
Kaygusuz (Dicle): Mehmet Salık
SİİRT
Siirt merkez: Selim Sadak
Kurtalan: Necat Yılmaz
Eruh: Mehmet Melih Oktayı
Beldeler:
Gökçebağ (Civanika) Beldesi: Ahmet Bardak
URFA
Viranşehir: Leyla Güven
Ceylanpınar: İsmail Asrslan
Suruç: Ethem Şehin
Beldeler:
Yukarı Göklü: Bozan Yılmaz
Aligor (Onbirnisan): İbrahim Parıldar
MARDİN
Mazıdağı: Hasip Aktaş
Derik: Çağlar Demirel
Kızıltepe: Ferhan Türk
Nusaybin: Ayşe Gökkan
Dargeçit: Süleyman Asan
Beldeler:
Pınardere: Abdulkadir Dağ
Yeşilalan: Gülbeyaz Güneş
Sürgücü: Fikri Ökmen
Yalım: Abdulkerim Adam
Girmeli: Ömer Altun
Akarsu: Lokman Fındık
Duruca: Zeki Kavak
Kılavuz: Ahmet İnci
ŞIRNAK
Şırnak: Ramazan Uysal
Cizre: Aydın Budak
Silopi: Emin Toğurlu
İdil: Resul Sadak
Uludere: Şükran Sincar
Beytüşşebap: Yusuf Temel
Beldeler:
Balveren (Şırnak): Abdulrezak Yıldız
Kumçatı (Şırnak): Abidin Durak
Uzungeçit (Uludere): Ali Bayram
Sırtköy (İdil): Nuri Akman
Başverimli (Silopi) Sinan Uysal
BATMAN
Batman: Nejdet Atalay
Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi
Gercüş: Esat Öner
Beldeler
Bekirhan Beldesi (Kozluk): Selahattin Bulak
BİNGÖL
Karlıova: Ferit Çelik
TUNCELİ
Tunceli merkez: Edibe Şahin
BİTLİS
Tatvan: Abdullah Ok
Güroymak: Mehmet Emin Özkan
Beldeler:
Kuruludere:
Ovakışla:
KARS
Digor : Muzaffer Kutay
Kağızman: Mehmet Alkan
Beldeler
Dağpınar (Digor): Ayhan Erkmen
AĞRI
Doğubeyazıt: Canan Korkmaz
Diyadin: Celal Tanrıverdi
Patnos: Yusuf Yılmaz
MUŞ
Varto: Gülşen Değer
Malazgirt: Mehmet Nuri Balcı
Bulanık: Ziya Akkaya
Beldeler:
Vartinis (merkez):
Konakkuran (Malazgirt):
Yenişem (Bulanık): Ali Haydar Aydın
Erentepe (Bulanık): Mehmet Yaşık
Molakent (Bulanık): Masar Yılmaz
Rüstemgedik (Bulanık): Halef Yüce
Elmakaya (Bulanık): Mustafa Orhan
Sarıpınar (Bulanık): Cemil Yünaçtı
HAKKARİ
Merkez: Fadıl Bedirhanoğlu
Şemdinli: Sedat Töre
Çukurca: Mehmet Kanar
Yüksekova: Ruken Yetişkin
Beldeler:
Esendere (Yüksekova): Hurşit Alptekin
IGDIR
Merkez: Mehmet Nuri Güneş
Beldeler:
Halfeli (merkez): Ömer Aksu
VAN
Merkez: Bekir Kaya
Başkale: İhsan Güler
Muradiye: İzzet Çelik
Özalp: Murat Durmaz
Edremit: Abdulkerim Sayan
Beldeler:
Bostaniçi (Merkez): Nezahat Ergüneş
Çelebibağ (Erciş): Veysel Keser
ADIYAMAN
Belde:
Bulam (Çelikhan):
AYDIN:
Beldeler:
Ovaemiri (Merkez): Muzaffer Yöndemli
Savurca (Söke): Ahmet Ölter
MERSİN
Akdeniz: M. Fazıl Türk
KONYA
Belde :
Gölyazı (Cihanbeyli) : Molla Şimşek