Editörler : E.Kayı Han
13 Ağustos 2009 13:54

Cin diye bir şey var mıdır, varsa kurtulma yolları nelerdir?

Bir ortamda cinlerden bahsedilmişti. Kalbine cin yerleştiği söylenilen kişi telefon aracılığıyla bu derdinden birkaç seansla kurtulduğu ifade edilmişti. Doğruluğu hakkında fikir almak istedim. Yanlış hatırlamıyorsam Cin adında sure de olacaktı.

ciceğim
Şube Müdürü
13 Ağustos 2009 14:47

evet cin suresi var.Cinlerden bahsedilince insanın içine cin girdiğini bilmiyordum ve de duymamıştım bence saçma,ben bi hocadan duymuştum en iyi Ayete'l-kürsi çıkartıyormuş,cinleri kovarmış

Caferi Tayyar
Kapalı
13 Ağustos 2009 15:14

cinler tabiki vardır. onlardan Allaha sığınmak gerekmektedir. ayetül kursi felak nas ihlas gibi sureler çokça okunmalıdır anlamları bilinmelidir

pervari02
Şube Müdürü
13 Ağustos 2009 15:52

şimdi öğrendim ki cinlerin ırkları da varmış. insan gibi yer, içer, cinsel ilişkide bulunurlar ve de çoğalırlarmış.

asos_zen
Yasaklı
13 Ağustos 2009 17:25

ABDÜLKADİR GEYLANİ HZ. VE CİNLER..

Cinler de kendisinden çekinir, itâat edip sözünü dinlerlerdi.

Ebû Saîd Abdullah bin Ahmed isminde birinin kızına cinler musallat olmuştu. Hâlini, Seyyid Abdülkâdir Geylânî hazretlerine arz etti. O da; "Falanca yere git. Oraya cinlerin reisi uğrayacak. Ona benim gönderdiğimi söylersin, hâlini anlatırsın. O sana yardımcı olur." buyurdu. O şahıs denilen yere gitti. Kendisini Abdülkâdir Geylânî'nin gönderdiğini ve kızının durumunu anlattı. Cinlerin reisi kızına musallat olan cini cezâlandırdı. Ebû Saîd cinlerin reisine;"Bugüne kadar senin kadar Abdülkâdir'in emrine cân u gönülden itâat eden görmedim." deyince; "Abdülkâdir Geylânî hazretleri her gece evinden bakar, cinleri seyreder. Cinler onu görünce korkularından sağa sola kaçışırlar. Allahü teâlâ sevdiği kulun emrine birçok insan ve cin verir." dedi.

KENDİNE BİR ALLAH DOSTU BUL RAHAT EDERSİN..KİMSEDE İNŞAALLAH MUSALLAT OLAMAZ...

barkamut
Kapalı
13 Ağustos 2009 17:31

http://www.darulkitap.com/indir/cinler-ve-korunma-yollari-es-suheybani-guraba.html

minarebiliş
Müsteşar
13 Ağustos 2009 18:51

şeytanlar olurda cinler olmaz mı ! nasıl kurtulur işte orası ?

pervari02
Şube Müdürü
14 Ağustos 2009 09:15

kurtuluş yolları hakkında fikri olan var mı?

barkamut
Kapalı
14 Ağustos 2009 10:19

linkini verdigim kitabı inceleyin

aysemelek61
Aday Memur
14 Ağustos 2009 16:23

gerçekten inanan bir kişi cinleri inkar edemez ben gören aile hayatı kyran onlarla yaşayan insanları çok gördüm kesinlikle varlar ve musallat olabiliyolar

gözümün önünde olan bi olayı anlatayım arkadaşa kafir cinler musallat olmuştu küçükken kuran kursun da okuyoduk ozaman

arkadaş namaza duruyodu onu dövüyolardı ve sırtını tırmıklayıp kanatıyolardı ben ve daha onlarca kişi buna şahit daha böyle nelere şahit olduk çaresi kuran okumak ve onları asla önemsememek

15 Ağustos 2009 16:17

51/56 : Ben cinleri ve insanları sadece Bana ibadet etsinler diye yarattım.

---------

15/27 : Cinleri de (insandan) daha evvel kavurucu (dumansız) ateşten yarattık.

------

72/11: Doğrusu bizlerden (cinlerden) iyi olanlar var, olmayanlar da var, çeşit çeşit yollara ayrılmışızdır.

72/14: Bizden (cinlerden) Allah'a teslim olanlar da var, hak yoldan sapanlar da var. Allah'a teslim olanlar doğruyu ve hayrı aramışlardır.

---------

6/130: Ey cinler ve insanlar topluluğu...

72/6: Doğrusu insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere sığınıyorlardı da onların kibir ve azgınlıklarını arttırıyorlardı.

-----------

Ey Muhammed! De ki: "Yemin olsun, eğer insanlar ve cinler bu Kur'ân'ın benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine yardımcı olsalar bile, yine onun bir benzerini meydana getiremeyeceklerdir." (İSRA/88)

pervari02
Şube Müdürü
17 Ağustos 2009 09:27

peki bu cinler ne tür etkilerde bulunuyorlar? bilgi veren olursa sevinirim.

haseki34
Daire Başkanı
31 Ağustos 2009 09:58

bir arkadaşıma musallat olmuşlardı. üstelik erkek. 5 tane. genelde dişiye erkek, erkeğe dişi musallat olurmuş. bu arkadaşın durumu tam tersi idi. zor günler yaşadı. genelde geçmişe takılıyordu. çok acılar çekti. Allah kimseyi düşürmesin bu durumlara. sizlerin de anısı varsa anlatabilir.

ögretmence13
Kapalı
31 Ağustos 2009 15:58

sana tavsiyem kuranı kerimi sesli oku ve göreceksinki

cansum56
Aday Memur
31 Ağustos 2009 21:43

slm arkadaşlar size başımdan geçenleri anlatayım.ÖNCELİKLE hepsi gerçek arkadaşlar.. cinler var bunu asla inkar etmeyin hem yüce rabbim kuranı kerimde var olduklarını bize haber vermiş hem de peygamber efendimiz(s.a.s) bize hadislerle onların var olduklarını bize haber vermiş.

evet gelelim benim olaya.rüyalarımda sürekli cinleri görüyor ve çok korkuyordum ama gerçekten çok korkunç rüyalardı şimdi yazarken bile tuaf oluyorum..sürekli imamlara gidip bu rüyaları anlatıyor ve muskalar yaptırıp takıyordum.

imamlar bana cinlerin beni allahtan ve ibadet etmekten uzaklaştımak için sana musallat oluyorlar diyorlardı. ama nedense bu rüyalar hiç geçmiyor ve ben daha çok kötüye gidiyordum düşünün ki geceleri yalnız wc ye gidemiyordum. yıllar geçti sonra bir arkadaşla tanıştım o da bana CEVŞEN_İ KEBİRİN ALLAH ın insanlara faydalanlamları için gönderdiği inanılmaz bir koruyucu olduğunu söyledi

ve ben de CEVŞEN-İ KEBİRİ OKUYUP YASTIĞIMIN ALTINA KOYUYORDUM VE GERÇEKTEN RABBİMİN GÖNDERDİĞİ MUHTEŞEM BİR KORUYUCU BİR DAHA HİÇ ÖYLE RÜYALAR GÖRMEDİM ÇOK ŞÜKÜR ..

HATTA ÜNİVERSİTEDEYKEN KIZ ARKADAŞIMA CİNLER MUSALLAT OLMUŞTU O DA GECE BENİM YATAĞIMA GELİP BENİMLE BERABER UYUYORDU BEN DE ONA CEVŞENİ VERDİM VE ÜZERİNE OKUYORDUM ARKADAŞIM HİÇ HAYATINDA UYUMADIĞI KADAR HUZURLU UYUDUĞUNU SÖYLERDİ.

SİZLERE TAVSİYEM ONLARI DA ALLAHIN YARATTIĞINI VE ÇOK ACİZ VARLIKLAR OLDUKLARINI UNUTMAYIN VE OKADAR ACİZDİRLER Kİ EUZUBESMELE ÇEKTİĞİNİZDE KAÇACAK DELİK ARAYAN VARLIKLARDIR

CİNLERİ HİÇ DÜŞÜNMEYİN VE ONLARDAN KORKMADIĞINIZI KENDİNİZE SÖYLEYİN VE BOL BOL CEVŞEN-İ KEBİR İ FELEK VE NAS SÜRELERİNİ OKUYUN

ÇOK ŞÜKÜR BEN ARTIK ALLAHTAN BAŞKA HİÇBİR VARLIKTAN KORKMUYORUM VE SİZ DE ÖYLE YAPIN ...

ETKİSİNİ GÖRECEKSİNİZ...HAYIRLI AKŞAMLAR...

mechul_asker
Kapalı
01 Eylül 2009 00:10

bol bol aytel kursi oku

yanlız kalma

ve unutma..sen onları düşündükçe vardırlar.düşünmesen balon gibi inerler

mevla yardımcın olsun

asos_zen
Yasaklı
01 Eylül 2009 07:43

Cinnin musallat olmaması için okunacaklar

Cinden kurtulmak için en iyi on şeyi yapmalıdır:

1- E?ûzü Besmele ile Fâtiha sûresi okumalıdır.

2- E?ûzü Besmele ile iki Kul-e?ûzüyü okumalıdır.

3- E?ûzü Besmele ile Bekara sûresini okumalıdır.

4- E?ûzü Besmele ile Âyetelkürsî okumalıdır.

5- E?ûzü Besmele ile Bekara sûresinin son âyetini okumalıdır.

6- E?ûzü Besmele ile Ha-Mîm Mü?mîn sûresinin başından (masîr)e kadar ve Âyetelkürsî okumalıdır.

7- ?Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü yühyi ve yümiyt ve hüve hayyün la yemüt biyedihilhayr ve hüve alâ külli şey?in kadîr? okumalıdır.

8- Çok (Allah) demelidir.

9- Hep abdestli bulunmalı, farzları ve sünnetleri hiç terk etmemelidir.

10- Günah işlemekten, kadınlara bakmaktan, çok konuşmaktan, çok yemekten sakınmalıdır.

(Berekât) kitabında, imam-ı Rabbânî hazretlerinin Cinden korunmak için, ?Lâ havle velâ kuvvete illâ billah-il-aliyyil?azîm? okuduğu yazılıdır.

İmam-ı Şaranî hazretleri, ?Kuşluk namazına devam edene, cin musallat olmaz? buyurdu.

Güzel Ahlak
Kapalı
08 Haziran 2010 20:58

'Cinci hoca 23 yaşındaki genci öldürdü'

İstanbul Bağcılar'da psikolojik rahatsızlığı bulunan Mesut Kılıç'ın içinde cin olduğuna inanan ailesi çocuklarını 'muska yazdığı ve üfürükçülük yaptığı' öne sürülen İsa Ş.'ye götürdü. İsa Ş.'nin 'cin çıkarma' bahanesiyle Mesut Kılıç'ı öldürdüğü iddia edildi.

belkide cin vardı olmaz mı :))

09 Haziran 2010 08:34

Bir insana musallap olup; insanın içine yerleşmişse kurtulmak mumkun değil, istediğniz kadar dua süre okuyunz yine defedemzsiniz, Kalp ehli birine varmadan olmuyor...Defalarca şahit olduğum için bu konuda çok bilgi edindim istemedende olsa...

09 Haziran 2010 08:43

evet yaa çok üzüldüm o çocuğa psikopatlar üstüne çıkmışlar çocuğun boğmuşlar:(

asıl cin kafalılar onlar sanırım

Güzel Ahlak
Kapalı
09 Haziran 2010 08:47

bide işin ilginç yanı nedir biliyormusunuz ? Adli tıp raporunda cocuğun üzerinde hiç bir darp izinin görülmemesidir.

Toplam 332 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi