Editörler : Pangaea
20 Mayıs 2007 20:18

Yargı mı? Yediiklim mi?

ya arkadaslar ben 2 ay kadar once eğitim çalışmaya basladım yargı konu anlatımlı kitabı bitirdi. işte soru bankasını falan da bitirdim. sonra 12lik fasikül halinde denemeleri var -gene yargı yayınlarının-. onları çözerken yaklaşık 100-105 arası net yapabiliyodum.

onlar bitti yediiklimin fasikül halinde olan denemelrini aldım şimdi ancak 90-95 arası net bırakabliyorum. sizce sorun nerde.

a) yargı yayınları kolaydır

b) yargı yayınları daha iyi ve kalitelidir.

c) yediiklim zordur.

d) yediiklim daha iyi ve kalitelidir.

ya da baska nedenler mi?

lütfen bi cvb esirgemeyin. ha bi de sırf cvb yazmış olmak için yazmayın lütfen.

aslisko
Genel Müdür
20 Mayıs 2007 20:21

ben be diyorum:))yani b...valla hocam benim geçen sene yargıdak, netlerimi hemen hemen aynı çıktı netlerim ve başka kaynaktanda çalışmadım açıkçası...hatta başka deneme bile çözmedim onu bitirdim ve girdim...o kadar hadin eyvallah...kolay gelsin başarılar...

bekirksk
Daire Başkanı
20 Mayıs 2007 20:23

arkadaşım bende iki yayınında hem konu anlatımlı kitapları hemde hemde soru bankaları var.şimdi yargıdan konu anlatımını çalışıp yediiklimin denemelerini yaparsan aşağı yukarı 10 net aşağı yaparsın bu çok normal.çünkü yediiklim denemelerinde konu anlatımında işlediği konularla paralel sorular soruyuor yargı kendi denemelrinde konu anlatımı kitabına paralel soruyor. sana tavsiyem çok farklı kaynaklardan sorular çöz... kolay gelsin...

edoras12
Kapalı
20 Mayıs 2007 20:24

yediiklim saçma sorularla dolu sen gene iyi net yapmışsın valla.

bekirksk
Daire Başkanı
20 Mayıs 2007 20:25

mesela ben nobelin denemlerini aldım yediiklimle yargıdan 105 civari yaparken nobelde 90 çıkıo 3 deneme yaptm bobelden geri kalan 12 denemesini çözmek gelmio içimden

ışıkkkkk
Genel Müdür
20 Mayıs 2007 20:27

slm hocam yargı bence çalışan için kolay az çalışan için orta derecedee yargının soruların açok kolay ence deebbbb şıkkı piyasdaki kaynaklara baktım yedikilimiin yaprakları biraz farklı ama sıvada yargı gib geliyo sorular ama eğitim de öle hatta eğitim daha kolay geçen yıl yargının drsanesinde ki sorulardan çok kolaydı sınavda 5 puan farkettiğini söyleyebilirimm

bu arada bende deneme soracağımm yagı gibi kaliteli bi kaynak arıyorumm tavsiyelerinizz??????????????????

ışıkkkkk
Genel Müdür
20 Mayıs 2007 20:31

nobeli tavsiye edermisiniz yaprak testelerini pek beğenememiştimm

estl
Daire Başkanı
20 Mayıs 2007 20:43

yargı ve ihitiyaç arkadaşlar..tamamen kpss ile paralel sorular..

ama eğer zamanınız çoksa ve yargıdan bıkmışsanız o zaman nobel, yediiklim v.s..denenebilir...

hakankaraman
Aday Memur
01 Eylül 2007 22:56

kesinlikle nobel den şaşmayın derim.

nes_hctp
Şef
01 Eylül 2007 23:00

nobel güzel ben de beğendim hem eğitim hem de gk gy

ama yediiklim için aynı şeyi söyleyemicem bence berbat ve yediiklimi beğenen bi sürü arkadaşım var nesini beğeniolar anlamıorm.bi sürü yanlış var gibi gelio bana.haksız mıyım arkadaşlar?

TürkçeciSamyeli
Aday Memur
01 Eylül 2007 23:08

arkadaşlar kesinlikle "İHTİYAÇ"ı öneririm. ben sınava 1-2 ay kala ihtiyaçtan çalıştım ve Düzce merkeze kadrolu atandım. herkese tavsiye ederim ...

spedy_gonzales
Aday Memur
01 Eylül 2007 23:32

kardeş ösym her sene bir yayından soru alıyor sen hepsini çöz denk gelir bi tanesi bak bu sene eğitim sorularını çoğu ihtiyaç yayınlarında vardı ona göre hepsinden soru çözersen daha iyi olur...

okan&metall
Memur
01 Eylül 2007 23:46

bu sene eğitim bilimlerinde soru tarzının yer yer değiştiğini gördük. anladım ki yargının denemeleri sınav sorularının yanında oldukça kolay kalıyor. yargıdan birkaç deneme çözmek kafi. çünkü yargı yayınevi dönderip dolaştırıp aynı şeyleri soruyor. yargıya güvenme derim. ihtiyaç yayınlarını tavsiye ederim. son anda ihtiyaç yayınlarına çalışmasam belki atanamayacaktım. ihtiyacın dergilerini özellikle tavsiye ederim. mükemmel gerçekten de.

efsun85
Aday Memur
01 Eylül 2007 23:47

ihtiyaç ve yargı...

israfilkaya
Aday Memur
01 Eylül 2007 23:51

arkadaşlar şimdiden böyle kitap soruyosanız hiç meraklanmayın sene sonuna kadar elinizden geçmeyen kitap kalmaz... bu söylediğimde son derece samimiyim

bizim fakültede arkadaşların çalışmadığı konu anlatımı çözmediği soru bankası kalmadı sınava kadar...

ben yargıyı bir kere okuduktan sonra son 2 hafta çalışarak 78 puan alarak sözleşmeli olarak atandım başka bi çalışmam olmadı...

fazla büyütmeyin sınavı kafanızda 2 hafta çalışarak da kazanılabiliyo... :) (tabi 78 puan size yetiyosa)

faruk_80
Genel Müdür
09 Temmuz 2008 17:29

eğer ihitiyaç yediiklim yargı denemelerini çözüyor iseniz netlerinizi girip türkiye çapındaki sıralamaya katılabilirsiniz ve bu denemelerdeki takıldığınız soruları paylaşıp çözüm bulabilirsiniz.

her yayınevi ve denemesi için ayrı ayrı açılmış ders başlıklarında sadece istediğiniz bilgiye ulaşıp gereksiz bilgilerle zaman kaybetmeniz önlenmiştir. ayrıca her şehir için açılmış başlıklardada ikinci el kitaplar için buluşabilirsiniz.

bu sisteme daha önce kpss lisanscılar katılmıştır ve türkiye çapında sıralamalar yapılmıştır. şimdide lise ve önlisanscılar için çalışmalar yapılıyo.

ayrıca kpss 2008 sınavına girenler için sıralama linki açılmıştır. şu ana kadar 400 den fazla kişi sıralamaya girmiş ve halada girmeye devam etmektedir.umarım bu çalışma sizede yardımcı olur.

www.kpssbirincisi.com

bakmanız tavsiye olunur...

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi