Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Eylül 2010 10:43

açıköğretim sınavlarında görev neye göre veriliyor?

Önceki yıllarda da sınavşlarda görev geliyordu. Bazen başkan, bazen gözetmenlik veriliyordu. Bu sene ise tamamen gözetmenlik geldi. Bunun kriteri ölçütü nedir? Bilen var mı? Ve nedense hep işi bilmeyen vatandaşlarla birlkte çalışıyorum. Adam oturuyor, onun yapması gereken tüm işi de mecburen ben yapıyorum. Zoruma giden tarafı da bu. Başkan olmak için hiç birşeyi bilmemek mi gerekiyor.

Bugün de gözetmen idim. Salon başkanı gelmedi ve yerine başkanlığı ben yaptım. Evrakların tesliminde bana gözetmen ücreti verildi. Bina sorumlusuna sorduğumda salon başkanının gelmemesi nedeniyle ona ödenmesi gereken ücretin geri gönderileceği benim ise görevimin esasta gözetmenlik olduğu gibi bir şey geveledi. Bunun dopğrusu nedir?

omerx
Şube Müdürü
05 Eylül 2010 11:02

Açık ilköğretim ve lise sınavlarında başkan ve gözetmen ücreti değişmiyor aynı ücreti alıyor. Gece ek dersi olarak 5 saat üzerinden ek dersine ekleniyor.

DIRAL
Daire Başkanı
05 Eylül 2010 11:07

Hocam yanlışın var gözetmen 50, başkan 60 TL alıyor

omerx
Şube Müdürü
05 Eylül 2010 11:39

Benim söylediğim ilköğretim ve lise için geçerli

ek dersleri ben hazırlıyorum yanlış yok ...

Z.Sadi_KULA
Müsteşar Yardımcısı
05 Eylül 2010 11:45

04-05 EYLÜL 2010 AÖF BÜTÜNLEME SINAVI GÖREVLENDİRME KRİTERLERİ .

aof .BİNA SINAV SORUMLULARI; Dekan, Yüksekokul Müdürü, Profesör, Doçent Dr., Yrd. Doçent Dr.

BİNA SINAV SORUMLU YARDIMCILARI; Dekan Yardımcıları, Doçent Dr., Yrd. Doç. Dr.,

BİNA YÖNETİCİLERİ; Fakülte Sekreteri, Yüksekokul Sekreteri, Doç. Dr., Milli Eğitime Bağlı ve binasında sınav görevi olan Okul Müdürleri;

SALON BAŞKANLARI; Yrd. Doçent Dr., Araştırma Görevlileri, Öğretim Görevlisi Dr., Okutmanlar, Uzmanlar, Milli Eğitime Bağlı Okul Müdürleri, Milli Eğitime Bağlı ve binasında sınav görevi olan Okul Müdür Yardımcıları; Daire Başkanı, Öğretim Görevlisi, Şube Müdürleri

GÖZETMENLER; Araştırma Görevlileri, Milli Eğitime Bağlı ve binasında sınav görevi olan Okul Öğretmenler, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Şefler

http://www1.gantep.edu.tr/~osym/index.php?option=com_content&view=article&id=59:04-05-eyluel-2010-aoef-buetuenleme-snav-goerevlendirme-kriteleri&catid=2:aoef-duyurular&Itemid=5

DIRAL
Daire Başkanı
05 Eylül 2010 11:47

Hocam ben açıköğretim üniversite sınavını söylemiştim. Şimdi 5 in 10 un hesabınımı yapıyorsun diyenler çıkacak. 4 oturum giriyorsun 4*10=40 TL fark ortaya çıkıyor, sen de salondasın başkanda salonda, sende imza atıyorsun, başkan da.

Bunun kriterleri nedir?

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi