Editörler : oto-danisman-expert
17 Mart 2013 13:58

1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı 2013 İşçi Alımı

Arkadaşlar 2013te hava ikmal ile ilgili işçi alım duyumlarınız var mı ?

ahmet991
Aday Memur
17 Mart 2013 14:08

mutlaka olmalı bir iki ay içerisinde önlisans mezunlarına kadro açılacak diye duydum ben

Arif Kalender
Aday Memur
17 Mart 2013 21:43

Önümüzdeki aylarda alım yapılacağına dair bende bir kaç şey duydum fakat benim düşüncem en son alımı olan arkadaşların güvenlik soruşturmalarının tamamlandıktan sonra tekrardan alım olacağı yönünde umarım en kısa zamanda alımlar başlar..

sonteknisyen
Daire Başkanı
17 Mart 2013 22:21

Benim duyduğuma göre de en son yapılan alımla birlikte Tei'den yapılan kurum içi alımla hava ikmalin bazı kadrolarının tecrübeli personel ile doldurulduğu ve yapılması düşünülen! alımın da 2014 başında gerçekleşeğini yönünde.

He bu arada tülomsaş ve tüdemsaş için 2014'ün 2. çeyreğinde özelleştirme görüşmelerine başlanacağını duydum, hepimize geçmiş olsun.

Bilgisi olan arkadaşlar için; açıktan yerleştiğiniz bir kurumda 2 veya 3 aylık deneme süresi(kurumdan kuruma değişiyor bu süre) vardır.Bu süreyi geçirdiğimiz takdirde, mesela 6 ay çalıştıktan sonra bu kurumdan istifa edip başka bir kuruma başvuru yapabilir miyiz?Bu soruyu işkura sorduğumda 2 aylık deneme süresi içerisinde istifa edersen diğer kurumların alımlarına başvuru yapabilirsin, fakat 2-3 ay neyse, sonra sözleşmeye imza attıktan sonra işkur aracılığı ile hiçbir kuruma başvuru yapamazsın, başvurun işkur tarafından kabul edilmez dedi, oradaki bayan.Bu konu hakkında net/kesin bilgisi olan var mı?

Arif Kalender, 11 yıl önce

Önümüzdeki aylarda alım yapılacağına dair bende bir kaç şey duydum fakat benim düşüncem en son alımı olan arkadaşların güvenlik soruşturmalarının tamamlandıktan sonra tekrardan alım olacağı yönünde umarım en kısa zamanda alımlar başlar..

Oz genc o
Şef
17 Mart 2013 22:36

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben hava ikmalde çalışıyorum. Hava ikmalin 2013 alımları teknisyen/tekniker iptal edildi. 2014 ortalarında olabilir. 2014 eylülde yeni kpss sınavı olacağından, 3 ay daha beklenip, yeni sınavdan yüksek puanlılar alınacak büyük ihtimal. Düşük puanlı kafası çalışmayan adamı kim ne yapsın. Sonteknisyen arkadaşım, tei den evet takviye yapıldı, sen nereden duydun?. Tüdemsaşı bilmiyorum ama tülomsaş özelleşecek evet, arkadaşım orada çalışıyor.

Vuraloğlu
Aday Memur
18 Mart 2013 13:19

Mart veya Nisan aylarında alım olacak yönünde haberler vardır kesin net mi buuuu????

Oz genc o, 11 yıl önce

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben hava ikmalde çalışıyorum. Hava ikmalin 2013 alımları teknisyen/tekniker iptal edildi. 2014 ortalarında olabilir. 2014 eylülde yeni kpss sınavı olacağından, 3 ay daha beklenip, yeni sınavdan yüksek puanlılar alınacak büyük ihtimal. Düşük puanlı kafası çalışmayan adamı kim ne yapsın. Sonteknisyen arkadaşım, tei den evet takviye yapıldı, sen nereden duydun?. Tüdemsaşı bilmiyorum ama tülomsaş özelleşecek evet, arkadaşım orada çalışıyor.

Arif Kalender
Aday Memur
18 Mart 2013 18:07

Arkadaşlar Oz genc O ya itibar etmezseniz sevinirim konunun ciddiyetini bozuyor arkadaş kendisi aklı sıra uyanıklık yapmaya çalışıyor(kendisinin daha önceki forum konularına olan yorumlarını takip ederseniz görürsünüz.) duyumlar en geç hazirana kadar alım olacağı yönünde ancak son 1 aydır bir dedikodudur gidiyor alım olacak diye.

Oz genc o
Şef
18 Mart 2013 22:25

Arkadaşlar, sizi çok iyi anlıyorum. Ne deseniz haklısınız. Geçen seferki alınanların güvenlik soruşturmasının uzamasının sebebi; maliye bakanlığının az personel alımına onay vermesidir. Şuanda işbaşı için bekleyenlerin sayıları 2013 yılı personel kotasını doldurmaktadır. 2014 yılının ortalarına doğru alınabilir ancak yeni personel. 2014 ağustosunu beklemişkende, eylülde yapılacak 2014 kpss ortaöğretim/önlisans sınavından, yüksek panlı insanlar kapılacak, buna inansanız iyi olacak. 2014 sınavına iyi çalışın arkadaşlar. Hiçkimse kırılmasın, kızmasın, gerçekleri yazmak bazen insanı hayal kırıklığına uğratabilir. Kulaktan dolma alım haberleriyle birbirinizi kandırmayın buralarda

Trkr26
Aday Memur
31 Mart 2013 01:18

güncellll

Trkr26
Aday Memur
31 Mart 2013 01:21

evet arkadaşlar daha başka bilgisi olan yok mu alım olmasa bile kim kimiz bir görelim o kadar kişi bakmış sayfaya ama yorum yok.. ilgili olalım..

yarbay26
Aday Memur
31 Mart 2013 23:14

arkadaşım keşke olumlu bi haber alabilsekte burada yazabilsek ama şahsen benim hergün işkurun sayfasına bakmaktan başka haber alabilecegim biyeryok.dedigin gibi sayfayı takip eden çok ama olumsuz yorumları görünce insanların bütün beklentileri kayboluyo ve moral bozuklugundan bişe yazamıyolar.

Trkr26, 11 yıl önce

evet arkadaşlar daha başka bilgisi olan yok mu alım olmasa bile kim kimiz bir görelim o kadar kişi bakmış sayfaya ama yorum yok.. ilgili olalım..

Oz genc o
Şef
31 Mart 2013 23:43

Arkadaşlarım, hepinize iyi akşamlar dilerim. Tabiki hepiniz haklısınız, bende sizlere çok güzel haberler vermek isterdim. Ama en azından alım olmayacağını, söylemekte ve bunu kabullenmenizde bir erdemliktir. 2014 sınavına çok ama çok iyi çalışın. Hatta önkayıt alan kaliteli dershanelere önkayıt yaptırın, sonra yer kalmıyor. Benim size tavsiyem budur, Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun.

Trkr26
Aday Memur
01 Nisan 2013 00:36

oz genc sen ne işle ilgileniyosun dostum isim nedir

Trkr26
Aday Memur
01 Nisan 2013 00:40

yarbay genede moralleri bozmamak gerek bu yıl olmassa öteki yıl oda olmazsa bu sefer girer full çekeriz artık kpss den sıkıntı yok.. :)

yarbay26
Aday Memur
01 Nisan 2013 15:48

kardeşim benim puanım 87.98 bölümüm elektronik Allahın izniyle hademelik bile olsa biyere atanırım diye düşünüyorum ama gönül isterdiki kendi meslegimi yapabilecegim kendimi geliştirebilecegim hava ikmal gibi güzel biyerde vatana hizmet etmekti ama hayırlısı artık olmadı biyere atandıktan sonra DGS ile mühendisligi bitirip öyle hava ikmale gireriz artık

Trkr26, 11 yıl önce

yarbay genede moralleri bozmamak gerek bu yıl olmassa öteki yıl oda olmazsa bu sefer girer full çekeriz artık kpss den sıkıntı yok.. :)

elbeta
Aday Memur
01 Nisan 2013 18:41

arkadaaslar benim bi sorum var. kpss den bir yere yerlessem havaikmal alımları olduğu dönemde buraya da basvuru yaapabiliyor muyum ?

Trkr26
Aday Memur
01 Nisan 2013 19:41

başvuru yapabiliyosun fakat işe girdikten belli bir süre sonra mı istediğin zaman mı onu bilmiyorum..

Trkr26
Aday Memur
01 Nisan 2013 19:42

imkanın varsa okumaya devam et dostum faydasını illaki görürsün birazda şans işi bu işler.. hakkımızda hayırlısı

yarbay26, 11 yıl önce

kardeşim benim puanım 87.98 bölümüm elektronik Allahın izniyle hademelik bile olsa biyere atanırım diye düşünüyorum ama gönül isterdiki kendi meslegimi yapabilecegim kendimi geliştirebilecegim hava ikmal gibi güzel biyerde vatana hizmet etmekti ama hayırlısı artık olmadı biyere atandıktan sonra DGS ile mühendisligi bitirip öyle hava ikmale gireriz artık

sonteknisyen
Daire Başkanı
01 Nisan 2013 20:27

Branş sıralaman nedir yarbay?

yarbay26, 11 yıl önce

Oz genc o
Şef
01 Nisan 2013 23:37

Trkr26 dostum, hava ikmalde çalışıyorum. Eski tadı yok emin olun. Trkr26 arkadaşın dediğine katılıyorum, yarbay26. İmkanın varsa, kesinlikle devam etmelisin okumaya. Dgs nin kontenjanları arttırılmış bayabi. Elektronik mühendisi olmak daha çok şeyler kazandırır insana.

ysnylmz6638
Aday Memur
02 Nisan 2013 12:07

merhaba arkadaşlar bende 2.havaikmallin alımlarını bekliyorum öncelikle şunu söyleyim alım olcak mayıs ayı itibariyle heran olabilir çünkü emekliliği gelenler haziran ayına kadar emekli olmazlarsa tazminatlarında %20 kesinti olcak allah herkezin gönlüne göre versin

Toplam 681 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi