Editörler : F16 Gökçen
24 Mart 2007 12:21

Garanti Bankası Müfettiş Yard. Hakkında Her şey : Sınav 17 Nisan 2011

ARKADAŞLAR BİLGİLERİNİZE ;

KATKISIYLA FARK YARATACAK MÜFETTİŞ YARDIMCILARI ARIYORUZ.

Adaylarda Aranan Özellikler:

Analitik düşünen,

Detaylarda dikkatli,

Öğrenmeye ve gelişime açık,

İletişimde başarılı,

Ekip çalışmasına yatkın,

Farklı koşullara kolay uyum sağlayabilen,

4 yıllık eğitim veren üniversitelerin,

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Edebiyat Fakültelerinin İstatistik bölümleri, Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümleri ya da

(lisans diploması ayrımı olmaksızın) Ekonomi, İşletme/Finans konulu Yüksek Lisans programları ile bunlara eşdeğer oldukları yetkili makamlarca onaylanmış, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki okullardan birini bitirmiş ya da 2007 Temmuz ayı içinde diplomasını alacak,

Çok iyi derecede İngilizce bilen,

27 yaşını aşmamış,

Askerlik görevini tamamlamış ya da en az bir yıl erteletmiş (erkek adaylar için),

Yurtiçi / yurtdışı seyahat edebilecek,

Sağlığı Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya elverişli olan,

Önceki dönemlerde açılmış olan Bankamız Müfettiş Yardımcısı / Management Trainee/ Sales Trainee sınavlarına bir kereden fazla katılmamış veya bankamız işe alım süreçlerinde herhangi bir mülakat aşamasında elenmemiş olan.

Aranan niteliklere uygun adaylar, 29 Nisan 2007 tarihinde yapılacak Genel Yetenek, Yabancı Dil ve Genel Bilgi Sınavı'na davet edilecektir. Tüm bilgilendirme, sınav - mülakat davetleri ve sonuç bildirimleri adayların e-posta adresleri aracılığıyla yapılacaktır.

Sınav uygulaması İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Sınav başvuruları için geçerli son tarih 17 Nisan 2007' dir.

* * *

"Ö.S. Forumu İlkeleri!" Tıklayınız.

"İş Arıyorum..! Köşesi için Tıklayınız

olcay02
Şube Müdürü
24 Mart 2007 17:15

kardes paylaşım için sağol. nasıl başvuracaz. Kariyer.nette mi?

sebay
Memur
24 Mart 2007 17:25

genel bilgi ne demekmiş

acar06tr
Aday Memur
24 Mart 2007 17:40

genel kültür demek istemiş heralde.

olcay02
Şube Müdürü
24 Mart 2007 17:42

2. Genel Bilgi Sınavı

Genel bilgi sınavı çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır. Bu sınavda yer alan 5 ana başlıktan 3'ü seçilirek cevaplanır:

Ekonomi

Mikro İktisat

Makro İktisat

Türkiye Ekonomisi

Uluslararası İktisat

Para-Banka-Kredi

İşletme/Pazarlama

İşletme Ekonomisi

İşletme Finansmanı

Pazarlama Kavramları ve Teknikleri

Hukuk

Medeni Hukuk

Borçlar Hukuku

Ticaret Hukuku

İstatistik/ Matematik

Olasılık Hesapları ve Olasılık Dağılımları

Veri Özetleme Yöntemleri

Örnekleme Dağılımları

Tahmin

Hipotez Sınama

Korelasyon ve Regresyon (Eşit Dağılım)

Matematik

Muhasebe/ Maliye

Genel Muhasebe

Banka Muhasebesi

Mali Tablolar Analizi

Maliye Politikası

Finansman Politikası

Kamu Bütçesi ve Türk Bütçe Sistemi

Vergi Sistemi

burak_okan
Şef
24 Mart 2007 18:49

ben de haziranda mezun olucam inşlh girsem de tecrübe olsa iyi olur aslında istatistik konuları da çokmuş zaten şu genel sınavda.girmemin bi eksisi olmaz dimi arkadaşlar tabi sınava çağrılırsak?

24 Mart 2007 19:56

İnşallah çağırmazlık yapmazlar.Arkadaşlar konu seçimi yapılacak mı? Ve sınavlar nasıl oluyor ? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir mi?

arcan_79
Kapalı
24 Mart 2007 22:28

Arkadaşlar ben geçen seneki müf. yard. sınavına davet almıştım ancak katılamamıştım. Acaba geçen seneki sınava katılmadığım için bu sınava davet göndermeyebilirler mi? Daha önce böyle bir durumla karşılaşan ya da bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

burak_okan
Şef
24 Mart 2007 23:32

ya kimse bakmıyo ilgilenmiyo ya:)

endustri_muhendisi
Şube Müdürü
25 Mart 2007 00:13

süresi daha var. bakıp, sınava katılan çok olur. kafanı yorma sen :)

25 Mart 2007 00:35

hayırlı olsun sınav! ben geçen sene bu sınava girmiştim! sınavda kafana göre takılıosun die hatırlıorum.. yane bakıp hangi konu kolay geliosa onu seçiosun o anda. test sınavı. alan kısmı kolaydı, ingilizce kısmı daha belirleyiciydi sanki..

omureren
Kapalı
25 Mart 2007 00:37

bir sorum var arkadaşlar niçin. mt sınavını ilanı yok garantinin daha sonra mı açacaklar acaba. açmıcaklarsa buna giriyim diyorum yok açacaklarsa müf. yard. girmek istemiyorum sayfalarında nisan ayında açılacağı söyleniyor ama yine de kararsızım?

*ceteris paribus*
Aday Memur
25 Mart 2007 02:08

arkadaşlar daha önce sınava giren varsa biraz açıklamada bulunabilir mi sorular hakkında?

tummyroof
Aday Memur
25 Mart 2007 13:07

arkadaşlar ben de MT sınavını bekliyorum nisan sonunda ilanı verirler mayısta sınav olur die düşünüyoruum.çünkü garanti.com.tr de de belirtildiği gibi nisan ve kasım aylarında ilan veriliyor.

burak_okan
Şef
25 Mart 2007 14:04

arkdaşlar şimdi bu sınava girsem ama mülakata geçmeden yazılı sınavda elensem bi daha açıldığında böyle bi pozisyon yine başvurabilirim değil mi?hani elenenler giremez falan diyo ya o mülakatta elenenler için doğru mudur?

**recklessxx
Şube Müdürü
25 Mart 2007 14:06

ben gecen sene girdim bu sınava arkadaşlar. genel yetenek kısmı bi kere diger bankalarınkıne hıc benzemıyo fon getırısı falan hesaplatmıslardı. turkce sorularıda tamamen paragraflardan olusuyordu. alan bılgısı kısmı secmelıydı ve zordu. ayrıca ıngılızcede bana zor geldı. son bolum olarakta bırısının bır sozunu anlatan kompozisyon yazmamızı ıstemıslerdı.

sınav gecen sene 2 oturumdu. sabah 10 gibi baslayıp akşam 17 gıbı bıtmıst arada mola var ve bına dısına cıkmadan onların verdıgı yemeklerı yıyorsunuz .gecen sene boyleydı bu sene nasıl bılemem sadece yardımcı olmak ıcın soylemek ıstedım

endustri_muhendisi
Şube Müdürü
25 Mart 2007 15:19

maşallah sınavda olmayan konu yok.

Herşey olumlu giderse, ne zaman müfettiş yard. olarak başlanıyor. bilgisi olan varmı. Mülakatların filan bitişi, sonuçların açıklanması yani.

ceteris paribus, bakıyorum da forumda senin de el atmadığın konu yok.Şaka bir yana, asyabank işi ne oldu? Varmı bir gelişme? Olsun da garanti'ye girme bari, rakiplerden olma yaaa :)

*ceteris paribus*
Aday Memur
25 Mart 2007 17:10

hala cvp yok :( ama hiçkimse aranmamış henüz bu iyi bişi di mi? garantiyi hiç sevemedim ama yinede gircem sanırım :)

Speedy40
Şube Müdürü
25 Mart 2007 18:01

Ağustos başında bütün süreç sona ere eğitimler başlar, bilgilerinize.

özkan1
Kapalı
26 Mart 2007 15:20

ialana nerden başvuruyorsunuz kariyerde yok

özkan1
Kapalı
26 Mart 2007 15:23

kendi sayfasında arkadaşlar başvurular

Toplam 4341 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük