Editörler : Pangaea
09 Ekim 2012 10:02

Sydv Alımlarında Yaşananlar...

Arkadaşlar Alım Sürecinde Yaşadıklarınızı bu başlık altında Paylaşabilirsiniz

İsvacık
Genel Müdür
09 Ekim 2012 11:01

Hocam ben şunu merak ediyorum bu SYDV alımlarında gerçekten yüksek puanlılar mı gidiyor?

Yoksa polislik gibi mi?

81 puanım var bekliyorum.İstiyorum ki bu alımlarla yüksek puanlılar gitsin.

Geçen bir arkadaşımla görüştüm.75 puanla mülakata kalmış ve elenmiş.

elektrikçi
Şube Müdürü
09 Ekim 2012 11:44

ataşehir sydv ne oldu bilen varsa anlatsın

AdamMarx
Aday Memur
09 Ekim 2012 12:54

yaşana tek şey torpildi gerisi teferruattı

neschter
Aday Memur
09 Ekim 2012 16:33

Atasehir sydv de mulakata giren biri olarak soyluyorum kimseyi almadilar buyuk haksizlik yaptilar egitim fakultesi mezunu oldugumuz icin.Almicaktin o zaman niye ilanda yer veriyorsun.Simdiki ilanda ise yok.

osminyum83
Şef
09 Ekim 2012 19:39

arkadaslar bende girdim, mülakat cok iyi gecti, 5 kişi girmiştik mülakata ertesi gün aradım ordaki abi kazanamadığımı söyledi, bende kimin girdiğini sordum, kimse dedi nası yani dedim, sen anla artık dedii, allah belalarını versin dedim kapattım, yanii diceğim oki torpiliniz yoksa bosa zahmetlere girip ugrasmayın, torpille girenlerinde allah belasını versin, bundan büyükk kul hakkımı olur?

KazanacagıM
Daire Başkanı
09 Ekim 2012 19:58

cocuguna aldigi süt , cocugunun burnundan fitil fitil gelsin.hayırsız evlat olsun.Evlendigi eşi boynuzlasın.Sürüm sürüm sürünsünler...

Torpil ile bir yerden kazanilan para haramdır.Cemaatinize inanmayin.Kadrolasma ugruna felakat kul hakki yeniyor.

Yaziklar olsun.

moussa sow
Aday Memur
09 Ekim 2012 21:30

2 kişi girdik mülakata.. soru sordular cevapladım. sonra seni kime sorsak tanır diye sordular. kimse yok dedim. çıkabilirsin dediler :) bu kadar:)

seeding
Daire Başkanı
09 Ekim 2012 21:32

ben de müracat ettim...ama 4. oldum bugün...hem de teslim sırasında önümdeki arkadaş geçti beni :( yürekten kutlarım allah yolunu açık etsin müalakata girecek arkadaşlarımın...

ancak beni kıllandıran ilk alımın mülakatı 25 eylüldeymiş...ne hikmetse kimse sydv büro görevlisi için yeterli(!) görülmemiş...2.alım oluyor...tekrar alım ilanında bir başka fakültenin de listeye dahil(!) edilmesi oluyor !!!

sonuçta kimsenin ekmeğinde gözüm yok..kazanan emeğiyle kazansın ama ilk malükatta 1. ile 2. arası 81-89 puan olması da ilginç... bir de yeni eklenen bir fakülte olması düşündürücü...

kusursuzum88
Memur
09 Ekim 2012 22:10

fatih mulakata gırdım ama henuz 1 hafta olmasına ragmen aramadılar.sonuctan haber yok..atasehıre de basvurmustum ama mulakata gıremedım..

tushe
Aday Memur
10 Ekim 2012 01:33

bu senı kıme sorsak tanır sorusu nedır ya.bu nasıl ıs.bosu bosuna ınsanların umutlarıyla oynamak.

feryal@
Aday Memur
10 Ekim 2012 11:50

baska baslikta yasadiklarimi dun yazmistim.buraya aynen yaziyorum

Torpil laflarina cok itibar etmiyordum ben.Bin km.yi askin yolu gidip mulakatta kaymakam beyi gorunce bu adam torpil yapmaz demistim.Halbuki ordaki insanlar listedeki iki kisiyi duyunca bunlar varken sizi almazlar,biri bilmem ne mudurunun oglu digeri de akrabasi demislerdi.zaten kus ucmaz kervan gecmez kucuk bir ilceydi.listede ilk siradaydim,mulakatim iyi gecmisti.Hala soktayim.Yasama sevincimi yitirdim artik.Yas 30u gecti.Bu saatten sonra ne yapilir bilmem ki..

Garibanüye
Aday Memur
10 Ekim 2012 12:36

Ben de işsiz biri olarak sydv ilanlarının tümene bakıyorum/başvuruyorum.Şu ana kadar 81 il ve bilimum ilçelerinde en hakkaniyetli davraranan Kastamonu "küre" sydv oldu,başvurmayıp aptallık ettim orası ayrı konu:))

Nedenlerine gelince:

-Sadece internet başvurusu yetiyordu,belgeleri götürmeye gerek yok.

-İkametgah şartı "aramıyorlar" başvuru aşamasında.Mülakatı geçerseniz zaten burada yaşayacaksınız diyorlar ve haklılar da.

-15.0000 TL karşılıklı taahüt imzalatıyorlar.Siz iki yıl kalacaksınız ben de sizi 2 yıl atamam diyor.Yani yüksek puan alıp ilk atamada kaçacakları uyarıyorlar.Ve biz de sizi atamayız diyorlar.

Şu an küre.gov.tr de sonçlar var ,adamlar 31 kişiyi mülakata çağırmış üşenmemiş.Keske ben de başvursaydım, en azından dürüst bir sydv görmüş olurdum.

Kısaca yüksek puan alana arkadaşlar , ben ve benim gibi işsizlerin hakkını yiyemiyor bu başvuruda.Sydv ler boşuna tekrar tekrar ilan açmak zorunda kalmıyor ve muhtaç insanlara yardım geçikmiyor.Ha şimdi yüksek puan alan arkadaşlara kötü bir şey demiyorum başvuru hakkınız var ama bari kazandığınızda orada çalışmaya başlayın hemen ilk atamada kaçmayın.Bırakın biz işsiz ve nisbeten puanı düşük olanalar şansını denesin.Emin olun emekli olana kadar o işte çalışacak insanlar var.

mustafayalcin_48
Aday Memur
10 Ekim 2012 12:43

torpilin kralı arkadaşlar...p3 90 olan arkadasım burdur çavdır'a başvurdu beraber gittik her iki birime alınanlar mulakattaki en düşük puanlılardı.

feryal@
Aday Memur
10 Ekim 2012 13:45

Peki arkadaşlar bölge idare mahkemesinde itiraz etsek bir sonuç alabilir miyiz? Biliyorum kimi kime şikayet ediyorsun diyeceksiniz ama bu yaptıkları bu kadar da kolay kar kalmamalı yanlarına.

seeding
Daire Başkanı
10 Ekim 2012 14:33

mustafayalcin_48 ya mülakatta puanın önemi kalmıyor... puanım yüksek ve şartlarım uygun olmasına rağmen daha düşük puanlıları çağırdılar dersen anlarım...herşeyde şaibe aramayalım..

tushe
Aday Memur
10 Ekim 2012 14:42

ataşehır mulakatına gıren arkadaslar sızlere ne gıbı sorular sormuslardı.bu sorularda torpıl gostergesı olabılıyor.gop mulakatına gırmıstım ben benden öncekılerı baya uzun tutmuslardı ben ve benden sonrakılere en fazla bır soru sordular.hatta benden snr gırenlere sadece adını ve özgecmısını sormuslar.bu bıle tamam bız sızı formalıteden mulakata alıyoruz demek gıbı gelıyor bana

hugolina
Aday Memur
10 Ekim 2012 18:50

arkadaslar her acıdan rezaler bir alım sekliyle karsı karsıyayız.oncelikle bolumlerle ilgili buyuk sorunlar var.sosyal inceleme gorevlisinde oncelik bizlere yani sosyoloji psikoloji gibi bolumlere verilmeli.arastırın sosyoloji mezunu kac kisi oldugunu ne demek istedigimi anlarsınız.

hadi onuda gectim.ikametgah yada ehliyet ne demek oluyor?sen atadıgın memurundan bunları mı istiyorsun?kaymakamlık bu kadar zenginse tutsun bir sofor.zaten kucuk ilcelerde ne gerek var arabaya.sanki pttye allınanlara ehliyet soruluyor.aradım soyledim.her defasında nicelige bakıyorsunuz.birazda nitelige bakın dedim.koskoca kaymakam bana puanda puan diyor.puanın kac diyor.yaptıklarımı anlatıyorum dinlemiyor bile.

daha ne diyeyim.insan gibi yaparsın tercih sıralaması 10 tane.herkes puanıyla atanır.yada daha adil birsey yaparsın.bircok kiside girerdi.puanlar 70 e kadar bile duserdi.ama nerdeeeeeeeeeeeeee

seeding
Daire Başkanı
10 Ekim 2012 22:12

yarın mülakat var ve liste ne ilginçtir ki(!) kaymakamlığın sitesinde açıklanmamış...

tushe
Aday Memur
11 Ekim 2012 01:50

hugolina katılıyorum sana.ben ekonometrı mezunuyum aslında bılıyorum kı bu iş için özellikle sosyal hızmetler ve sosyolojı mezunu almaları gerekıyor.benm abımde sosyal hızmetler mezunu.ama bende çaresızlıkten basvuruyorum.sıstem öylekı ınsanları bırbırıne duşurmeye çalısmak için kurulmus ataması yapılmayan ögretmenlere sızı emınönunde yem bekleyen guvercınlere benzetıyorum dıyen bır mıllı egıtım bakanının oldugu ulkede daha ne bekleyebılırız kı.burada kızacagımız rakıp durumuna duştugumuz bızler degıl o fakulte bu fakulte mezzunu söyle böyle yapıyor demek degıl.duruma butunluklu bakabılmek.yoksa 6 aydır ıssızım ve sorsan ne okumak ıstıyordunda nıye ekonometrı okudun dıye toplumsal statu ve kosullar bunu gerektırdıgı ıcındır.yoksa neden bır felsefe okumadım.herseyın dongusu ve amacını bu yasadıklarımızla anlıyoruz.olay bu sekılde

hugolina
Aday Memur
11 Ekim 2012 09:57

tushe dogru diyorsun.amacım bolum ayrımı yapmak degil sadece belirtmek istedim.forumda bazen oyle yazılar okuyorum ki inanamıyorum.sanki savasa girdik birbirimize cehpe alıyoruz.yok sizin bolum soyle bizim bolum boyle.gercekten cirkin.ama malesef sistem insanları bu hale getirdi.caresizlikten ve mahalle baskısından insanlar herseye evet der oldu

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi