Editörler : crops35
«333435363738394041424344»

hasoli42
Aday Memur
16 Şubat 2013 01:05

Arkadaşlar bugün Meb İnsan Kaynaklarına dilekçe yazdım ve gönderilmesi için Çalıştığım kuruma verdim.

hasoli42
Aday Memur
16 Şubat 2013 22:31

http://www.konya1.tesweb.org/sayfa_goster.php?guid=3063f031-5f91-11e0-912a-000c29085474

İlgili dilekçeyi buradan indiriniz ve Kurmunuza veriniz.

Ferdi AKSOY
Aday Memur
18 Şubat 2013 11:05

Merhaba Arkadaşlar.. Bende YHS kadrosunda çalışan 657 ye tabi devlet memuruyum. 2012 ocak ayından bu güne toplam 690 mesaj yazılmış ve üzülerek söylemek isterimki şimdiye kadar 1 arpa boyu yol katedilmemiş.. Son olarak neler yapıldı? neler elde edildi? Bu güne kadar gördüğüm kadarıyla bu işi takip eden sadece TEÇ-SEN, neden bütün sendikalar birleşipte birkezde olsun YHS'nda çalışan personellerini desteklemiyorlar?

Sizden tek istediğim burda yazılan 690 yorumu sadece biz mağdur olan kişiler değil, gerçekten görmesi gereken kişilerin gözüne sokulması ve taleplerimize Net bir cevap verilmesinin sağlanması.

Saygı ve Sevgilerimle...

hasoli42
Aday Memur
20 Şubat 2013 00:19

Arkadaşlar kurumunuza görevde yükselme için dilekçe veriniz diyorum ama kimse yükselmek istemiyor galiba.ağlamayan çocuğa meme verilmez.hak verilmez alınır.başka bbi şey demiyecem.

nikolisouza
Aday Memur
20 Şubat 2013 08:30

hasoli türkeğitimsen kurumlara dilekçe dağıtıyodu.herkes dolduruyo canını sıkma.olur inşalllah.

leventmert
Aday Memur
21 Şubat 2013 17:11

MEB de kadrolu işçi (üniversite mezunu) TEKNİKER,MİMAR VE MÜHENDİSLER görevde yükselmeye giremiyor.

Ferdi AKSOY
Aday Memur
22 Şubat 2013 08:43

Merhaba hasoli2, Söylediğiniz dilekçeyi doldurdum kurumuma verdim ve il milli eğitim müdürlüğüne gönderildi. Ama gelen cevap şu;

İlçeniz Müdürlüğünde hizmetli ..............görevde yükselme sınavı yapılması istekleri ile ilgili dilekçeler incelenmiştir.

Görevde yükselme sınavını ilan etme ve uygulama yetkisi Müdürlüğümüzde bulunmamakta olup; Görevde yükselme Sınavı duyurusu, eğitimi, uygulaması ve değerlendirilmesi ilgi (a) yönetmelik kapsamında Bakanlığımızca yapılmaktadır.

-----------------------------

İlgi a yönetmelikte görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği. Ama şuanda bu yönetmelik uygulamadan kaldırılmıştır. Eğer bu yönetmeliği açarsanız sol aşt köşede uygulamadan kalktığını belirtir bir yazı var.

veysel2342
Aday Memur
06 Mart 2013 16:25

mrb arkadaşlar 2010 eylül ayinda mebde hizmetli olarak göreve başladim 2013 yili eylül ayindan önce görevde yükselme sinavi yapilirsa sinava girebilirmiyim yoksa 3 yil dolmasi mi gerekiyor ? (şuan 2 yil 6ay dir görev yapiyorum)lütfen yardimci olun

faad
Daire Başkanı
07 Mart 2013 08:25

bilgisayar işletmenliği kadrosu 2 yıl hizmet şartı var onun dışındakiler için 3 yıl şartı aranıyor hiç canını sıkma bunların gys yapmaya niyeti yok zaten bende aynı durumdayım zaten eski yönetmeliği yürürlükten kaldırdılar daha yeni yönetmelik hazırlanacak ondan gys duyurusu yapılacak oondan sonra müraacatlar alınacak daha sonra başvuranlar eğitime alınacak son olarak sınav yapılacak anlican bunların her biri 1 ay sürse yine ancak eylülü ancak bulur sıkma canını sen

veysel2342, 11 yıl önce

mrb arkadaşlar 2010 eylül ayinda mebde hizmetli olarak göreve başladim 2013 yili eylül ayindan önce görevde yükselme sinavi yapilirsa sinava girebilirmiyim yoksa 3 yil dolmasi mi gerekiyor ? (şuan 2 yil 6ay dir görev yapiyorum)lütfen yardimci olun

eylülhayal
Aday Memur
07 Mart 2013 09:03

ne görevde yükselmesi arkadaşım,4/c li bile memur kadrosuna geçiyor.biz hala yerimizde sayıyoruz.allah yardımcımız olsun.

necati AKDAĞ
Aday Memur
08 Mart 2013 09:18

arkadaşlar and-sen sendikasına bakarsanız sınavın 2013'de olma olasılığının olmiycağını görürsünüz,mebde tüm görevde yükselme sınavları 2014de

mdere
Şube Müdürü
08 Mart 2013 09:38

Arkadaşlar meb,teki yürüklükte olan GYS yönetmeliği kalktımı bilgisi olan,Sayın editörüm lütfen cevabınızı bekliyorum..

turkona
Kapalı
08 Mart 2013 10:38

632 sayılı kanuna binaen kaldırılmıştı ancak 31 Aralık 2012 de değiştirilmiş yönetmeliği yayımlamıştı linkte de görebilirsiniz. http://www.memurlar.net/haber/323772/ Bu o mu? derseniz başka MEB'in Yönetmeliği varsa ki ben bilmiyorum.

Yönetmelik değişikliğin de değiştirilen ve eklenen maddeler içinde bizimle alakalı hiçbir konu yok yönetmelik değişikliği nedeni ile kaç yılımızı çaldılar! bu yapılanı başka bir isimle adlandıramıyorum maalesef,

Arkadaşlar Milli Eğitim Bakanlığının Bu konuda yapmış olduğu hatadan dönmesi için Yardımcı hizmetler olarak hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Maliye Bakanlığı Kamuda çalışan sayısını açıkladı http://www.memurlar.net/haber/348243/ buna göre Kamuda çalışan YHS Mensubu personel sayısı 171 bin kişi ancak burada kimse yok ne yapıp edip inasanları buraya toplamalıyız diye düşünüyorum. Meb'in Hizmetlisi sayısı tahminen 30 bin civarı bunu iyi kullanır isek değil GYS bütün haklarımıza kavuşabiliriz diye düşünmekteyim.

Saygılar

mdere, 11 yıl önce

Arkadaşlar meb,teki yürüklükte olan GYS yönetmeliği kalktımı bilgisi olan,Sayın editörüm lütfen cevabınızı bekliyorum..

mdere
Şube Müdürü
08 Mart 2013 13:00

Sayın turkona,

vermiş olduğun cevapta GYS yönetmeliği hala devam ediyor gözüküyor fakat 1-31-12-2012,de çıkan yönetmelik bizi mi ilgilendiyor,yoksa sadece öğretmenlerin Eğitim uzmanlığı geçişlerini mi ilgilendiyor ki eğitim uzmanlığa geçişleri ilgilendiriyor. 2-mevcut GYS 2006 yılı mevzuat geçerliliğini koruyor olmalı diye düşünüyorum..

turkona
Kapalı
08 Mart 2013 13:15

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24121_0.html

Burada Milli Eğitim Bakanlığının Çıkarmış olduğu yönetmelik var en üst kısma bakar iseniz değiştirilme tarihlerini görebilirsiniz 2006 Yılında çıkarılmış olsa da 5 defa değişiklik yapılmış en son değişikliğin tarihi 31/12/2012 dir.

Milli Eğitim Bakanlığının sadece Bir tane GYS Yönetmeliği mevcut, bizim için bir kazanım yok. Bizim istediğimiz GYS yapılsın işte bunun için sendika ve diğer yazılı basın gibi kuruluşlardan yardım istemeliyiz bunun içinde ilan konusu açmıştık velakin 3 ay oldu halen aynı yerde sayıyoruz maalesef,

Saygılar

mdere, 11 yıl önce

Sayın turkona,

vermiş olduğun cevapta GYS yönetmeliği hala devam ediyor gözüküyor fakat 1-31-12-2012,de çıkan yönetmelik bizi mi ilgilendiyor,yoksa sadece öğretmenlerin Eğitim uzmanlığı geçişlerini mi ilgilendiyor ki eğitim uzmanlığa geçişleri ilgilendiriyor. 2-mevcut GYS 2006 yılı mevzuat geçerliliğini koruyor olmalı diye düşünüyorum..

68 unal
Aday Memur
11 Mart 2013 22:00

son aldığım duyumlara göre sınav falan yokmuş bizim hayaller suya düşecek sanırım...

eylülhayal
Aday Memur
12 Mart 2013 08:45

arkadaşlar memurlar.biz de hizmetlilerin bir defaya mahsus sınavsız memurluğa geçirilmesiyle ilgili yazı başsayfada okumak isteyenlere duyurulur.

poyayaz
Memur
12 Mart 2013 10:43

başlığa bak çay demle hizmetli zaten devlet memuru ki

şemsin katibi
Aday Memur
12 Mart 2013 12:22

arkadaşlar böyle haberlere kanmayın bir defaya mahsus diyor peki bir kaç yıl sonra liseyi bitiren arkadaşlar ne olacak onları sınavlamı alacaklar bunun sınavsız geçişi mümkün değil yapmanız gereken bütün sendikalara mail çekip sınav açması için meb te bu konunun iyi anlaşılmasını saglamak ve iki yıla bir sınav açılmasının zorunlu olduğunun anlatmak. sınac açıldıktan sonrada sınava iyi çalşımak gerekli tabi.

ayyunus
Aday Memur
12 Mart 2013 15:07

Hizmetlinin görevde yükselme zaferi http://memurdan.net/haber/gorevde-yukselmede-emsal-karar-5545.ht

Toplam 1057 mesaj
«333435363738394041424344»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi