Editörler : supporters.
05 Eylül 2012 18:29

Dosya masrafı başvurularınız nasıl ilerliyor?

Cuma günü iadeli taahhütlü olarak kredi aldığım 3 Bankaya gönderdim.

15 günlük bekleme süresindeyim şuanda.

Finansbanktan Başvuru için arayıp; 'Bankamızın politikası gereği dosya masraflarının iadesini yapamıyoruz' dediler...

Başvuru için yazılı bir cevap verilebileceğini belirtti görevli sadece.

Diğer iki banka için şimdilik bir gelişme yok. Hepimiz Bekliyoruz 15 günü.

Sizin Başvurularınız nasıl ilerliyor, Hepimiz gibi bekliyor muyuz yoksa ?

http://forum.memurlar.net/konu/1637027/

kelkimyaci
Yasaklı
05 Eylül 2012 21:39

thh lehime karar verdi

banka genel müdürlüğnü aradım

şubeyle görüşün dedi

telefonla ardım,ödeme niyetiniz varmı yoksa dava mı açacaksınız diye

adam açtık dava dedi

burdan öğrendimki,icraya vermem gerekiyormuştu

vermedim ben

şimdi mahkemeden

tebligat bekleyip kendimi savunacam

inş bide mahkeme masrafı çıkmaz,kazanırız.

06 Eylül 2012 08:08

inşallah alabirsiniz de bizim dosya masraflarımızı da biran evvel vermeye çalışırlar.

Geçen tek şey zaman. Uğraştırıp duruyorlar bizi

07 Eylül 2012 10:53

Banka Dosya masraflarını değişik ad altında almaya devam ediyor.

Bakan'ın ifadelerine mahkeme kararlarına rağmen bu süreç böyle devam edecek gibi.

İhtiyacın varken size para verdik hakkımız değil mi diyen bankalara karşı yapacak birşeyimiz yok mu ?

eSki_üye :)
Aday Memur
07 Eylül 2012 12:38

bende başvurmak istiyorum nasilbir yol izlemeliyim arkadaşlar?umudumda yok açikçasi

07 Eylül 2012 12:47

@eski_üye;

Ayrıntılı bilgi için.

http://www.memurlar.net/haber/276583/

yasin 28
Şef
07 Eylül 2012 18:22

bizim bankaya hergun 3-5kisi bu maksatla geliyor tuketicihakem heyetine yonlendiriyoruz

eSki_üye :)
Aday Memur
07 Eylül 2012 19:52

tesekkur ederim sansımızı denemekte fayda var

07 Eylül 2012 20:07

@yasin28;

Banka THHYe,

THHY Bankaya gönderiyor.

Bir orta yol yada uzlaşma yok ki Evrak hazırlayıp Başvuru yapmamızı istiyorlar.

Bizden başka Dosya masrafı için başvuran yok mu ?

tkdkkaaa
Daire Başkanı
08 Eylül 2012 00:20

banka başvurusuna da gerek yok

hele dekontlara 20 30 40 tl kesinlikle ödemeyin

sadece şöyle bir başvuru yapın şuşu yılda bankanızdan kredi kullandım bana hang tarhte gg aa yy kred kullandığımı ve ne kadar dosya masrafın tahsil edldğinin bildirilmesi

cevabı dilekeye ek yapıp mahkemeye kabul ediolar olmaz derlerse ısrar edin almak zorunda kalıolar sonuçta bankanın beyanı

08 Eylül 2012 12:19

@tkdkkaaa,

Bazı THHler dogrudan mahkemeye başvurup cevap almamızı isiyorlar.

Thhler arasında uyum yok ki.

tkdkkaaa
Daire Başkanı
08 Eylül 2012 18:20

onun sınırı vardı b,ir değerden sonra mahkemeye başvurmak lazım ondan

08 Eylül 2012 18:49

@tkdkkaaa,

Geçen hafta Sivas THHden bilgi almaya gittim.

Kapılarına yazmışlar..

Bankaya Dilekçe diye.

THHyeler bile kendi kolaylarına kaçıyorlar.

Sürüncemede kalan biz oluyoruz.

12 Eylül 2012 07:39

31 Ağustos gönderdiğim dilekçelere yazılı cevaplar gelmeye başladı.

Aradan geçen süre 15 gün ve Bankalar alınan masrafların dosya masrafı olduğunu kabul etmiyor.

Bankadan Gelen yazılı cevaplardan birisi:

Öncelikle tarafınızdan tahsil edilen dosya masrafına ilişkin ücretin, sebepsiz ve dayanaksız olmadığını, bu ücretin Bankamızca kredi açılışı ve kullandırımı aşamasında yapıla mutad ve zorunu olan masraflardan oluştuğunu; belirtilen aşamadan verilen hizmetin kalitesinin sağlanması yanında kredi fonlama maliyetleri gibi bir takım operasyonel masraflara da katlandığını belirtmek isteriz.

İlgili dilekçenize konu olan ?dosya masrafı?; imzalamış olduğunuz Tüketici Kredi Sözleşmesi ile anılan sözleşmenin eki ve ayrılmaz parçası olan Kredi Bilgileri ve Ödeme Planı?nın da ?Kredi Kullandırım Dosya Masrafı? olarak açıkça düzenlenmiştir. Bu nedenlerle kullanmış olduğunuz krediye ilişkin olarak tahsil dilen dosya masrafının iadesine ilişkin talebinizi yerine getiremediğimizi bilgilerinize sunarız.

Şubeden yazılı olarak sözleşme ve dekontları istedim. Aldıktan sonra THH başvuruda bulunacağım.

stat35
Memur
12 Eylül 2012 15:49

tüketici heyetine gittiğimde ordaki görevli sözleşmenizde dosya masrafı yazıyor.başvurmayın yoksa banka dava açar dava masraflarnıda siz ödemek zorunda kalırsınız dedi.alacağım dosya miktarı 600 lira.o yüzden tüketici mahkemesine değil tüketici heyetine gittim.bu durumda ne yapmalıyım.yardımcı olursanız sevinirim...

13 Eylül 2012 09:18

@stat35;

sözleşmede açık hüküm varsa aleyhmize sonuçlanabilir diye THHler uğraşmak istemeyebiliyorlar.

sözleşmede açık hüküm olmasa da bankalara karşı nasıl başadeceğiz ki.

3 Tl aidat için isimerimizi kara listeye bildiren bankalar dosya masrafı iadelerinden de kara listeye aldırıp ilerdeki kredi ihtiyaçlarımızda daha büyük sorunların doğmasına neden olabilir.

Thh çaresiz kalıyorsa biz nasıl başedeceğiz bu bankalarla... :(

asilhürkan43
Genel Müdür
13 Eylül 2012 13:02

bankaya yazdığım iadeli taahhütlü dilekçeme gelen cevapta müşterilerin onayıyla bu ücretin alındığı ve kanunda o ücreti alma hakları olduğunu belirtir uzunca bir yazıyla red cevabı yazıp yollamışlar boşa kürek çekiliyor yani malesef.

stat35
Memur
14 Eylül 2012 11:33

@naslhepsiondandır

anlamadığım konuda bu.şimdi bazılarının sözleşmesinde yazmıyormu bu dosya masrafı.böyle bir masrafı bankalar nasıl yazmaz.her şey en ince detayına kadar yazan bankalarda böyle bir konuyu nasıl atlar.benim sözleşmemde ve tüm sözleşmelerde vardır diye tahmin ediyorum.thh nin bana verdiği cevapda parasını alanlarda yazmıyor diyor.ama bence yazıyordur.bu işte bişey var gibi...

1006
Aday Memur
14 Eylül 2012 11:45

dosya masrafı, istihbarat masrafı, işlem masrafı ekspertiz masrafı vb. işlemle ilgili elinde THHK ve Yerel mahkeme kararı yargıtay kararuı olan varmı? bende 2 ısparta 2 yargıtay kararı var.

stat35
Memur
14 Eylül 2012 11:46

dururmum iyi olsa hemen başvurcam sonucu ne olursa olsun.ama zaten dünya kadar borcum var.bide bankaya ve mahkemeye para ödemek istemiyorum.dosya masrafınında çok oldugunu ve gereksiz olduğunu düşünüyorum.zaten faizden dunya kadar kar elde ediyor bankalar.bide böyle şeylere para veriyoruz.sırf bu yüzden hemen thh başvuru yapardım...

sonofcolak
Memur
14 Eylül 2012 16:57

ben bugün iki banka iadeli taahhütlü dilekçeyi gönderdim cevap bekliyorum...Biri Vakıfbank bireysel kredi için..diğeri de HSBC kredi kartı aidatı iadesi için....

Toplam 440 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi