Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Şubat 2017 22:44

İl dışından sonra il içi veya eş özrü yapılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Ben 2016 yaz döneminde il dışı tayinle yer değiştirdim. Bu yıl 2017 haziran temmuz aylarında il içi veya eş özrü tayin isteyebilir miyim?Şu anda eşimle aynı ilde görev yapıyoruz.

hopali
Başbakan Müsteşarı
10 Şubat 2017 23:42

Siz Geçtiğimiz Ocakta Şartlar Uyuyorsa Özür Durumu İsteyebilirdiniz. Yani Farklı İlçelerde alışıyorsanız. Bu Yaz Özür Durumu İsteme Hakkınız Yine Olur. Her Dönem Şartlar Uyuyorsa İsteme Hakkınız Olur...

İsteğe Bağlı İl İçi ise 2019 da İsteyebilirsiniz.

Nurullah4335
Daire Başkanı
11 Şubat 2017 00:37

Peki ben de bir soru sormak istiyorum . Batıda zorunlu hizmet olan bir okuldayım . seneye 3. yılım dolacak okulda. Doğuya atama istesem haziranda çıksa aynı dönemin ağustos ayında eş durumundan geri gelebilir miyim. Eşim özel sektörde. Bazı maddeler var ama özel sektör için yazan bir şey bulamadım. Öğretmen eşler, kurumlar arası atanan , ilk atama ile atananlarla ilgili maddeler var ama ben özel sektörle ilgili bulamadım.

ulubahtli
Kapalı
11 Şubat 2017 15:10

Nurullah hocam niyetiniz doguda zh si 3 yillik bi yere gidip orada zh yi tamamladi gosterip tekrar batiya gelmekse (ki benimde boyle bi planim var) sorun zh nin tamamlanmasi veya tekrar es durumuyla geri gelmek deil.. sorun : KENDI ILINDE ZH OKULLARI VARKEN (ki bu okullar izmir gibi yerlerde en asagi 6 veya 7 yildir) ZH YI YAPMAK ICIN DOGUYA ISTEGE BAGLI OLARAK BILE GIDIP GIDEMEYECEGIMIZ.. zira bize meb kardesim sizin ilde zh var neden doguya gidceksiniz diyip gondermeyebilir

Nurullah4335
Daire Başkanı
11 Şubat 2017 17:02

Evet hocam niyetim o yönde. 7 yıl zorunlu hizmeti olan sıkıntılı bir okuldayım ulaşım sıkıntı görevlendirme vermiyorlar .Tekrar il dışına çıkıp eş durumu yapıp daha yakına gelmek istiyorum keza şimdiki okulum 90 km uzakta 3 araç değiştiriyorum. Yönetmelikte 3 yılını dolduran gidebilir doğuya diyor hem batıdan doğuya öğretmen göndermekte sıkıntı çıkarırlar mı ? Bence ilçe meb oraya öğretmen bulamadığı için kal der ama bu yönetmelikte var karşı gelebileceklerini sanmıyorum. Haziran-ağustos olmazsa 1 dönem çalışmaya da razıyım şansımı denemek istiyorum

ulubahtli
Kapalı
11 Şubat 2017 17:53

hmmm sizin durumunz benimkinden farkliymis.. ""yanlis yonlendirmek istemem"" lakin dediginiz olabilir.. yani il disi istemenizde bi mahsur yok lakin ayni donem gelemeyebilirsnz bi sonraki donemde bi aksilik olmazsa gelirsnz diye dusunuyorm.. tabi gene de riskli iyi dusunup cokca arastirmak lazim

ulubahtli
Kapalı
11 Şubat 2017 17:54

hangi il de calisiyorsnz Nurullah hocam

Nurullah4335
Daire Başkanı
11 Şubat 2017 18:21

İzmir-Bergama nın bir köyü hocam

ulubahtli
Kapalı
11 Şubat 2017 18:49

hocam Allah izin verirse bende Izmire bu agustosta tayin istemeyi dusunuyorm InsAllah.. bu zh belasi benimde beynimi mesgul ediyo ..

Nurullah4335
Daire Başkanı
11 Şubat 2017 19:30

Hayırlısı olsun inşallah hocam.

ulubahtli
Kapalı
11 Şubat 2017 20:21

hepimiz icin hocam
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler