Editörler : Lanet
16 Mart 2006 17:38

Takma Adınızın Hikayesi Nedir

Bazı tartışmalar sırasında birkaç forum üyesi kullandığım takma adı eleştirdiler. Nedenini onlara açıkladım, bir zamanlar İHTİYAR takma adlı arkadaşımda bu takma adı neden kullandığını açıklamıştı. Bunlardan esinlenerek takma adlarımızı neden kullandığımız konusunda bir konu açmak istedim.

Ben neden Savaşçı'yı kullanıyorum?

Neredeyse herkesin tanıdığı Doğan CÜCELOĞLU'nun "Savaşçı" adlı eserinden...

Bu eserde "Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir(cummings)" sözüyle savaşçıyı tanımlıyor ve savaşçının varolma savaşı veren bir barış insanı olduğunu vurguluyor.

Ben Savaşçıyım...

Talas Yiğidi
Aday Memur
16 Mart 2006 17:42

Talas:Biliyorsunuz türklerin islamiyetle tanışmalarını sağlayan savaş.

yiğidinde anlamı belli zaten

akarcalı
Müsteşar
16 Mart 2006 17:54

Çok sorulan bir soru olduğu için açıklama ihtiyacı duydum.

Nick?imin Sakarya ile hiçbir ilgisi yok.

Oğlum ve kız arkadaşı eski nick?imi kullanmadığım için bu nick?i almışlar ve isimlerin baş harflerini vermişler.

Bilgilerinize.

AKarcalı

elma-sekeri
Şube Müdürü
16 Mart 2006 18:40

yanaklarımdan:)

ve tabıı kucukken cok severdım elma sekerını ondan:))))

sarraf05
Şef
16 Mart 2006 19:07

sarraf = anlamını biliyorsunuz (mücevher üstadlığı)

benimkisi insan sarraflığı diyelim.

mc222
Kapalı
16 Mart 2006 19:58

Özelimden çok sık (!) sorulduğu için açıklıyorum.

Yok efendim milliyetçi cephe mi demek!

Yok macera mı demek!

Yok Michael Cakson mu!

Yok mc2 formülü, yani Anştayn'lan mı ilgisi var!

İkide bir özelime yazıp sormamanız için sırrımı (!) veriyorum. Kıymetinizi bilin!

Lise yıllarındayken derslerde sıkıldığımda, kitapların kenarlarındaki boşluklara değişik yazı tipleriyle harfler yazar ve onları çeşitli eklemeler ile süslerdim.

En çok kullandığım harf çifti ise m ve c idi!

222 ise doğduğum ve en sevdiğim ilin alan kodu!!!

(Şımarmaya başladın diyenlerin seslerini duyar gibiyim. Evet şımardım. Zaten pek yakında da forumdan ayrılıp yeni bir forum açacağım. Editör olmak isteyenler bildirsin. Ücret dolgundur! Askerî ücret verilecektir.)

Dehlizz
Memur
16 Mart 2006 20:29

AÇIKLIYORUM :)) BANA DA SIK SORULDU BİR ARA.SANIYORUM ORHAN PAMUK ROMANLARI DAĞARCIĞIMDA YER ETMESİNE SEBEP OLDU BU KELİMENİN.SÖYLENİŞİNİ SEVİYORUM.BİRAZ ESRARENGİZLİK VAR BU DA HOŞUMA GİDİYOR.ANLAMI İSE GEÇİT, LABİRENT..

akarcalı
Müsteşar
16 Mart 2006 20:45

Sayın mc222;

Hani öğretmenlikten başka hiçbir şey düşünmüyordunuz düşünemezdiniz?

Ne oldu?

Yoksa sizde mi değişenler grubuna katıldınız?

Minnettarım.

::)))))))))))))))))))))))

İstediğiniz kadar şımarabilirsiniz.

Hena?nın dediği gibi biz yaramaz çocukları çok severiz.

Çünkü onlar yalındırlar.

Dürüstlerdir.

Tertemizlerdir.

İçleriyle dışları birdir...

sa_fi_bu
Şube Müdürü
16 Mart 2006 20:50

safibu...öylesine:) kürtçede..

tria_13
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2006 20:59

ben bas bas bağırıyorum her yerde editör olmak styorum diye szinle baş başa bir iş görüşmesi yapmak istiyorum bakarsın ortak ta olurum siteye zaten ikici hayalim bu

Bir tria = üçlü üçüncü demek latince de

eşim olacak hanımefendinin parmağını süsleyecek pırlantanın ismi dir kendileri

mezarcısever
Yasaklı
16 Mart 2006 21:05

ANNEANNEM GENÇLİĞİNDE BİRİNİ SEVMİŞ O DA KÖYÜN MEZARCISI TABİ VERMEMİŞLER NE İŞN OLUR ONUNLA DİYE DEDEMLE EVLENDİRMİŞLER OLACAK YA DEDEM ÖLÜNCE VASİYETTE TUTTURMUŞ MEZARIMI BU KAZMASIN DİYE KOMŞU KÖYÜN MEZARCISI GELENE KADAR CENAZE 4 GÜN BEKLEMİŞ ONDAN SONRA GÖMÜLMÜŞ DEDEMİN GÖMÜLMESİNDEN BİR GÜN SÖNRA BİZİM MEZARCIDA ÖLMÜŞ DEDEMİN 2 MEZAR YANINA GÖMÜLMÜŞ.KÖYDE DEDEMİN AHI TUTMUŞ DERLER YANİ FİLM GİBİ O YÜZDEN BU RUMUZ AKLIMA GELDİ

antares23
Şef
16 Mart 2006 21:17

antares; bilinen süpernova(yıldız patlamaları ile ilgili bir kavram) aşamasındaki en büyük yıldızın adı.Fen Bilgisi Öğretmeni olmam hasebiyle.

23 ise tahmin edebileceğiniz gibi kokusunu her gün burnumda hissettiğim , memleketim Elazığ'ın kodu....

Nedek gakgom a bele gındırlanik gidik.

:))

psikodebiyat
Kapalı
16 Mart 2006 21:32

psikodebiyat çok sevdiğim iki alanı ( psikoloji + edebiyat) birleştirme gereği duydum ve böyle bir şey çıktı ortaya. yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum.

mc222
Kapalı
16 Mart 2006 22:02

@mezarcısever,

İyi de aga... aklıma takıldı!

* "Mezarcısı olan en yakın köy" sizin köye çok mu uzaktı da mezarcı 4 gün sonra gelebildi?

* Yok eğer çok uzak değilse, "Mezarcısı olan en yakın köy"de salgın hastalık mı çıktı? Çok ölüm oldu da mezarcının işleri yoğundu ondan mı gelemedi?

* Yoksa bu tipik bir "mezarcı dayanışması" mı idi?

* Bütün hepsini geçtim de "Köyde hiç eli kazma kürek tutan" delikanlılar da mı yoktu? Hepsi tek tertip askere mi gitmişti?

Hakikaten film gibi! Türk filmi!!!

:))

mezarcısever
Yasaklı
16 Mart 2006 22:22

mc 22

yok be kardaş bizde adettir mezarı kazacak adama değilde mezara koyan adama derler malum bu adamlar tarikat ehli son yolculuğuna uğurlasın hesabı birde dediğim olayda sene 1965 aga .dede beni mezara beni bu değil .... koysun demiş dediği adamda o sırada köyünde değil gelene kadar 4 gün gelmiş mesele o aga yoksa dedemizi ortada bırakmayız aga kazması nolacak önemli olan bizide mezara koyması selamlar

matematik28
Daire Başkanı
16 Mart 2006 22:56

Matematik branşım 28 ise memleketimin plakası.

basketçi
Müsteşar
16 Mart 2006 23:21

17 yıl önce başladım 14 yıl lisanslı olarak oynadım son 7 yıldır antrenörlükte yapıyorum e daha ne olsun.

send
Şube Müdürü
16 Mart 2006 23:26

bu nicki aldığım zaman, eğitim-sen de ilçe temilcilik başkanı olduğumdan 1)-send(sendika nın kısa yazılışı)

diğer anlamı 2)- send:ingilizcede göndermek anlamına geldiği için hoşuma gitmişti

mc222
Kapalı
16 Mart 2006 23:27

Hiçbir sırrımız kalmayacak! Dımdızlak olacağız!!!

sa_fi_bu
Şube Müdürü
16 Mart 2006 23:39

"Bekçilere kim bekçilik edecek.." mükemmel bi laf..dijital kale kitabından alıntı bi tümce..öylesine yazdım işte..

kumralada
Şef
16 Mart 2006 23:41

Hepiniz bilirsiniz Buket Uzuner'in "Kumral Ada Mavi Tuna" kitabını.Kitabı okuduğumda çok etkilenmiştim. Ordan esinlendim. Ayrıca adım Ada olmasa da kumralım.:))

Toplam 132 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi