Editörler : E.Kayı Han
18 Temmuz 2009 00:29

Adalet meslek yüksek okulu hakkında bilgi ??

Mrb

Öss de 2 yıllık olan bu bölümden mezun olduktan sonra hangi şekilde iş bulabiliriz...

Yazmamızın bir faydasını görebilirmiyiz.

Okuyan veya bilgi sahibi arkdaşlar yazabilirlermi içeriğini...

tibet_003
Aday Memur
18 Temmuz 2009 02:00

Kardesim bu okulu bitirince icra müdürlüğü sınavlarına girebiliyorsun diğer artısı ise zabıt katipliği alımında sözlü sınava girdiğinde torpilliden daha torpilli oluyorsun.

tuana.ceylin
Daire Başkanı
19 Temmuz 2009 15:00

evet faydasını görürsünüz bunu bir adalet meslek yüksekokulu mezunu olarak söylüyorum..

çok çalışıp dikey geçiş yapıp hukuka devam edebilir avukat hakim vs olabilirsiniz

icra müdürlüğü sınavına girip icra müdürü olabilirsiniz ki arkadaşlarımın beşi altısı şu an icra müdürü..

veya adliyelerin açtığı katiplik sınavlarına girip katip olabilirsiniz. Ben bu yıl ilk kez girdim ve ilk girişimde kazandım zaten adaletlerin önceliği var..

şu an 100 kişilik sınıfımızda açıkta kalan toru topu yirmi kişi vardır onlar da başka kurum istedikleri için katiplik sınavına giremeyenler..veya sınava girip heyecandan yazamayanlar..

Tavsiye ederim adalet meslek yüksekokulunu

saygılar..

T.İ.Fedaisi
Aday Memur
19 Temmuz 2009 17:17

Çoğu 4 yıllıkdan daha iyi bir bölüm. 2. sınıfdayım. İnşallah alttan dersleri verebilirsem seneye mezunum lakin dersler çok ağır. Yada bana öyle geliyor dicem ama geneli böyle alttan birinci dönem 4 ders var, 2 dönem 2 ders seneyede 7 ders :D Zaten 2 yıllık ne olsa gecerim diyorsanız sadece bürodan 3. seneye kalan adamlar gördüm:D

katibeadayı
Aday Memur
19 Temmuz 2009 17:42

peki açıköğretimi de var mı adalet yüksek okulunun önceden katiplere direk bu okulu açıktan okuma şansı veriliyodu acaba şimdide öyle bi şey olurmu yada açıköğretimini yazabiliyormuyuz???

tuana.ceylin
Daire Başkanı
20 Temmuz 2009 12:03

evet arkadaşlar dersleri sözelle pek arası olmayanlar için ağır ama şükür ben bi kez bile büt sınavına girmedim iyi çalışıp sıkı tutarsanız rahatlıkla geçersiniz inş

fadit
Aday Memur
29 Temmuz 2009 15:32

Tuana.ceylin arkadaşım sen aöf ile mi girdin.dersleri nasıl .y.dil sınavda zor mu oluyor.hangi liseden mezunsun? biraz fazla soruyorum ama cevap verirsen sevinirim.merak ediyorum sadece bende yeni tercihde bulundum heycanlıyım da

tuana.ceylin
Daire Başkanı
29 Temmuz 2009 15:50

hayır ben açık öğretim değil selçuk üniversitesi hukuk fakültesi adalet myo mezunuyum..

Düz lise mezunuyum ben normalde tm çıkışlıydım ama sözel bölüm olan adaleti en sona yazmıştım o da nasipmiş geldi

fadit
Aday Memur
29 Temmuz 2009 22:22

Dersleri nasıldı.y.dil filan .bende düz lise mezunuyum.yanıtladığın için teşşk. ederim

tknkr
Yasaklı
30 Temmuz 2009 14:59

merhaba arkadaşlar

yeni dönem katip-katibeler için grup oluşturduk.

paylaşım ve bilgi platformu hepinizi bekliyoruz.

[email protected]

unnamedist
Şef
30 Temmuz 2009 16:16

arkadaşımın kardeşi düz lliseden sözel çıkışlı adalet meslek yüksek okulunu seçecek acaba puanı kırılır mı bunu öğrenmek istiyorumda...

richie
Daire Başkanı
30 Temmuz 2009 18:18

arkadaşının kardeşi mi :)

neyse. AÖF seçerse kırılmaz ama örgün öğrenim veren bir kurumu tercih eder de yerleşirse puanı sağlam bi şekilde kırılır. arkadaşının kardeşi bile şaşırır buna... AÖF dışında herhangi bir bölüm ile puanı kırılır. bunu merak etmesin.

eskilerr
Aday Memur
31 Temmuz 2009 14:20

burda bilmeyenelerden eksik bilgi edinmeyin arkadaşlar. hem bu adalet bölümüyle ilgili bir ton başlık açıldı başlık kirliliği oluyor. puan kırılma mevzusuna gelince ÖSYM sitesinde yeni sistemi açıkladı. okuyan herkesin anlayacağı bir dilden yazmışlar. örgün öğretimi tercih edip gitmeyenlerin AOÖBP nını 0.15 ile değilde 0.75 ile çarpacaklar buda şu anlama gelior ki AOÖ:BP nın alacağı puanın yarısı gidecek. Yeni sisteme göre: AOÖBP nın etkisi tüm sınava %9 olarak etki edeceği için çokta önemli değil. Önceki gerizekalıların uydurduğu sistemde etki %30 idi, şu an çokta önemi yok bence...

acelalg
Şube Müdürü
31 Temmuz 2009 15:56

10 numara bir bölüm 10..özeline yazdım.

Sınan07
Aday Memur
10 Ağustos 2009 21:53

eskiden adalet meslek lisesinden adalet meslek yüksekokuluna sınavsız geçiş mümkündü acaba şimdi adalet meslek lisesi öğrencileride öss ye girmek zorunda mı bunu öğrenebilir miyim??

freyza
Aday Memur
11 Eylül 2009 22:51

herkese iyi akşamlar;

benim size bi sorum olucaktı ben sözleşmeli zabıt katibiyim 15nde resmi olarak başlıyacağım adalet bölümü açılmış adliyeciler sınavsız kayıt yaptırabiliyorlarmış kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama ne gibi bi faydası var yazı işleri müdürlüğü için yeterli oluyormu?bide hukuka geçiş yapabiliyormuşsun doğrumu bilen varmı cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

nur1979
Aday Memur
13 Eylül 2009 09:39

freyza bende öyle zannediyordum ama acıköğretmle yapılan anlaşma bitmiş.öss ye girmek gerekıyor adalet yüksekokulu için.hukuga dgs sınavıyla geçiş yapabiliyorsun.(bıraz zor bir sınavmış)

richie
Daire Başkanı
13 Eylül 2009 13:09

bırakın da biraz da zor olsun. hukuk fakültesine geçiyorsun neticede. biraz ter akmalı öyle değil mi?

zaten 2 yıllıklar için sağlanan kontenjan çok az. yani biraz değil, çok zor hukuk fakültesine geçmek. yine de kısmet tabii.

bensu.91
Aday Memur
01 Şubat 2010 12:59

merhabalar..ben bu sene maliye 1. sınıftayım.çift ana dal yapmak istiyorum.bu sene tekrar sınavı girip adalet meslekyüksek okulunu (aöf) okumak istiyorum.sizce dersleri çok ağır mı zorlanır mıyım?bu bölümü okuyanlardan cevap bekliyorum..

hasan hüseyin gül
Aday Memur
20 Ağustos 2011 00:51

ben bu sene açık öğretim adalet bölümünü kazandım ve iki yıllık işletme mezunuyum acaba normal örgün le aynımıdır yoksa dahamı zor oluyor cevaplarsanız sevinirim

karamsar_
Memur
20 Ağustos 2011 21:29

ACIKÖĞRETİM YAZDIM GELDİ. AMA ASKERE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi