Editörler : F16 Gökçen
«298299300301302303304305306307308309»

aaa-lois
Daire Başkanı
09 Kasım 2017 11:53

Bak bak bak çekemeyennn fesatlara bakar mısın nasılda eksiliyorlar seni :)))

telmessos1986, 6 yıl önce

Sen bana küstün mü guduuuuuu :)))

telmessos1986
Şube Müdürü
09 Kasım 2017 12:00

Beni çekemediklerinden değil seni kıskanıyorlar ben de ara yerde eksileniyorum :)))

Hayranın tarafından suikaste kurban gideceğim maazallah :D

aaa-lois, 6 yıl önce

Bak bak bak çekemeyennn fesatlara bakar mısın nasılda eksiliyorlar seni :)))

temmuzda gel
Yasaklı
09 Kasım 2017 12:03

memurlar net bi çalışma yapsa da keşke şu eksiliyenlerin ya da artılıyanların isimleri görünse

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 12:03

Girdiğim her başlığa gelip hatta kelime oyununda bile gelip eksi veren kişi zavallisin. Çünkü bugüne kadar ben eksi veriyorsun diye başkaları gibi dert yapmadım aksine alaya alıyor gülüyorum. İşi gücü bırakmış yazdığım basliklarima bakıyorsun eksi vermek için. Şayet senin eksini dert ediyorsam sabaha bütün sevdiklerimin ölüsunu goreyim. O derece anla yani hiç bir işe yaramadığını ve gözümde komik duruma ve hatta salak duruma düştüğünü.

aaa-lois
Daire Başkanı
09 Kasım 2017 12:09

Neden kıskansınlar ya :) bildiğin düşman bunlar :P çokta şey değil zaten boşver .d

Beni çekemediklerinden değil seni kıskanıyorlar ben de ara yerde eksileniyorum :)))

Hayranın tarafından suikaste kurban gideceğim maazallah :D

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 12:18

Dün sana asima eksi vermislerdi arti verdim eskiler kayboldu. Ekşi verene giciklik olsun diye sen asim Utopik ikinci sanat ta eksi gördükçe artiliyorum. Amacına ulasamamasi en büyük zevk. Hatirlarsaniz bi ara ençok eksiyi ben alırdım. Ekşi verince ne oluyorki. Ekşi alan kafaya takmadikca bence eksi veren boşa kürek çekmiş olur.

temmuzda gel, 6 yıl önce

memurlar net bi çalışma yapsa da keşke şu eksiliyenlerin ya da artılıyanların isimleri görünse

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 12:20

Bu arada nasıl komik salak duruma düştüğünü anladı eksi vermeyi bıraktı galiba

telmessos1986
Şube Müdürü
09 Kasım 2017 12:21

Sohbet konusu bulayım mı? :)

aaa-lois
Daire Başkanı
09 Kasım 2017 12:27

eveeeeeeeeeeeeet haybi bul bul :D

Sohbet konusu bulayım mı? :)

telmessos1986
Şube Müdürü
09 Kasım 2017 12:41

Öncelikle şunu belirteyim.Konuyu lütfen siyasete çekmeyin.Ayrıca konu biraz sıkıcı gelebilir.Aklıma geldi size de sormak istedim.İlk önce sizler cevap yazın sonra ben de yazayım.

Otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine devam eden var mı?Ya da BES'ten çıkanlar niçin çıktı?

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 12:45

Ben çıktım çünkü best i yatırım olarak görmüyorum benim yatirimim yaninda zerre kalıyor. Yatırım amaçlı birsey yapmak istiyorsan git Türk Hava Yolları hissesi al her ay beste verdiğin kadar yada Aselsan al.

Öncelikle şunu belirteyim.Konuyu lütfen siyasete çekmeyin.Ayrıca konu biraz sıkıcı gelebilir.Aklıma geldi size de sormak istedim.İlk önce sizler cevap yazın sonra ben de yazayım.

Otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine devam eden var mı?Ya da BES'ten çıkanlar niçin çıktı?

telmessos1986
Şube Müdürü
09 Kasım 2017 12:47

Şahsen ben de borsa,repo vs ile ilgilenmem.Riskli bulurum

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Ben çıktım çünkü best i yatırım olarak görmüyorum benim yatirimim yaninda zerre kalıyor. Yatırım amaçlı birsey yapmak istiyorsan git Türk Hava Yolları hissesi al her ay beste verdiğin kadar yada Aselsan al.

Hariçten gazell
Genel Müdür
09 Kasım 2017 13:01

hisse senedi alanlar genlede aselsan alıyolar bende duydum iyi kazandırıyomuş

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 13:03

Repo nedir bilmem borsayida bilmem. Risk diyorsan devlet batmadikca ve uzun vadeli bir yatırım amacıyla girersen risk altın almak kadardır. Çünkü yatırım yaptığın altinda dusuyor ve satarsan zarar etmiş oluyorsun altindada. Aldığın hisse sipekelatif hisse değilse ve borsayi oyun amaçlı görmüyor oyun oynamak yerine yatırım amaçlı düşünüyorsanız devlet batmadikca sıkıntı yok. Dolar altın gümüş bunlarda düşüp çıkıyor. Risk bunlardada var. Zarar etmek istemiyorsan bir birden zengin olayım diye faizle para çekip hisse senedi almiyacaksin. 2 sağlam güçlü şirketlerin hissesini alacaksin. Senin piyasada bildiğim birçok marka sirket hisselerinin bir kısmını satıyor sıcak para gelsin işlerim i buyuteyim diye. Mesela ülkeri ihlas i yada googyear lastiklerini bircoklari bilir. Türk Hava yollarını bilmeyen yoktur. Aselsan diyorsan silahları tankları roketleri yapan devletin sirketleridir. Ben geçen sene altın yükselince sattım düşünce tekrar almak icin. Ama dusmedi yüksekten de cesaret edemedim. Bir abinin lafiyla hisse senedi aldım. THY ve Aselsan thy yi 7 kusurlerden aldım düştü yine aldım yine düştü. Enson 4 buçuk a kadar düştü. Ben korktukca bana tavsiye eden abi korkma devlet batmadikca hicbirsey olmaz bu düşük fiyatlar fırsattır Rusya krizinden ötürü düşüyor. 3. Hava Limanı açılınca bana dua edeceksin dedi. 3. Hava limanina daha 11 ay var acilmasina ben şimdiden dua ediyorum çünkü yüzde yüz değeri arttı. Yuzliram oldu 2 yuzlira. Aselsan diyorsan Yuzliram oldu 400 lira. Bir buçuk yılda hemde.

Şahsen ben de borsa,repo vs ile ilgilenmem.Riskli bulurum

Hariçten gazell
Genel Müdür
09 Kasım 2017 13:06

para kazanmak isteyenler hisse senedi alıyolar araba ,ev alanlar bliyrm normal maaşla almak zor

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 13:07

Evet gazel. Türkiye şu kötü süreçte olmasina rağmen çok iyi kazandırdı. Geçen sene yuzbin lira yatiranin 400 binlirasi oldu. Benim 10 yıl dokunmuyacagim dussede batsada satmiyacagim dediğim bir hissedir. Göreve ilk başladığımda 5 maasimi baglasaydim Aselsan a bugün trilyonluktum.

Hariçten gazell, 6 yıl önce

hisse senedi alanlar genlede aselsan alıyolar bende duydum iyi kazandırıyomuş

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 13:11

Ben çok açıldım 12 sirkete ortak oldum. Fenerbahçe Beşiktaş Galatasaraydan bile hissem var

telmessos1986
Şube Müdürü
09 Kasım 2017 13:31

Şahsen benim hali hazırda BES hesabım vardı.2,5 yıldır sistemdeyim ve komple altına endeksledim.Otomatik katılımdan ise çıktım.Çünkü içindeki kalemlerle istediğin gibi oynayamıyorsun.Yani komple altına çeviremiyorsun.Ben de otomatik katılımdan çıktım.

Yani özetle benim otomatik katılımlı BES'ten çıkma sebeplerim:

1)Hali hazırda BES hesabımın olması

2)Otomatik katılımdaki sistemde kalemlerle istediğim gibi oynayamamak

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Kasım 2017 13:38

Kardes bana kalırsa 2018 yılı Türkiyedeki şirketler arasinda thy nin yılı olacak. Ayda sigaraya verilen parayi hissesenedine yatıran 15 yıl sonra kim bilir kaç daire sahibi olur.

Toplam 25986 mesaj
«298299300301302303304305306307308309»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi