Editörler : Pangaea
24 Aralık 2008 21:35

Kültür ve Turizm Bakanlığı-Enformasyon memurluğu

Enformasyon memuru olarak çalışan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.Enformasyon memurları ne iş yapar?Maaşları ne kadardır?Çalışma şartları nelerdir?Nerede çalışırlar?Teşekkürler...

finger
Yasaklı
24 Aralık 2008 22:17

turizm bakanlı taşra teşkilatında çalışırlar normal memur oluyorsunuz filologlar alınıyor en çok da alman dili mezunu alınıyor filologsınız ve işsizseniz başvurun bence arkadaşım çalışıyor ama maaşı az olmasından yakınıyor ama gene bin ytl üstü alıyor

ezgin-25
Memur
25 Aralık 2008 10:16

net maaş1020 ytl 9/1 yeni başlayanlar için hafta sonu çalışmak zorunda kalabiliyorsun.bazen bir rehber gibi müdürün istediği kişileri gezdirmek zorunda kalabilirsin. fazla mesai ücreti yok

turist yogun olduğu zamanöğle tatilinde bile çalışabiliyorsn. tek dil yetmiyo bazen

ezgin-25
Memur
25 Aralık 2008 10:46

deniz aydın bölümün ne ve puanın kaç

denizaydin
Aday Memur
25 Aralık 2008 19:24

Sevgili ezgin-25,

Puanım 72.559.Çok da parlak değil durum.Bölümüm de İngiliz dili ve edebiyatı.Yazarsam sadece İstanbul taşra yazarım(O da gelir mi bilmem)Ama bu hafta sonu çalışma konusu biraz aklımı karıştırdı.Siz enformasyon memuru olarak mı çalışıyorsunuz?Maaşın dışında herhangi bir ek ödeme var mı peki?Yani dil tazminatı gibi.Bir de madem rehber gibi çalışabiliyor enformasyon memurları,niye turist rehberlerini almazlar ki?Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar:))

ezgin-25
Memur
26 Aralık 2008 09:22

ben enformasyon memurum. hiç bir ek ödeme yok tayin işide çok zor. ben cumartesi bile çalışıyorum müdüre kesinlikle çalışmıyorum diyemezsin.

ezgin-25
Memur
26 Aralık 2008 11:49

neden inğilizce öğretmenliğine başvurmuyorsun maaşı ve çalışma koşulları daha iyi

Zeyneppp81
Aday Memur
27 Ocak 2009 13:07

Bende Enf.memuruyum ve işimi severek yapıyorum.maaş yüksek olmasa da idare eder.Daha iyi koşullara sahip olacağımıza inanıyorum.Tabi tek dil asla yetmiyor kendinizi sürekli dil konusunda geliştirme imkanına sahip oluyorsunuz.

atayolu
Aday Memur
27 Ocak 2009 13:37

zeynep hanım yardımcı olabilirmisiniz ben istanbul a atandım enformasyon memuru olarak işe hangi bölümde başlarım ya da önce eğitim mi olur? cevaplarsanız sevinirim bi de maaş ne kadar?

Zeyneppp81
Aday Memur
29 Ocak 2009 09:04

Bu işi yapmak isteyen kişilerin bence dışa dönük,konuşkan,yardımsever olması,1 yabancı dili (en azından) akıcı bir şekilde konuşabilmesi gerekiyor.

enformasyon memurluğu elbette bulunduğunuz yere göre de zorluk gösterebilir.taş taşımıyor insanlara konuşarak yardımcı oluyorsunuz.bunun kolay yanı da var zor yanı da.daha fazla bilgi için www.enfmeder.com'a bakabilir.ilgili kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

schatz_i
Aday Memur
02 Şubat 2009 14:52

slm arkadaslar bende yeni atandım.atananlara hayırlı olsun.amasyada baslıyorum inş.ilk tercihimdi allah mahcup etmesin.İSAMİL BEN İBO . erzurum 2003 mezunları hasret gidermek için iletişime geçerse sevinirim.

smh.kck
Memur
07 Temmuz 2009 02:32

arkadaşlar temmuz atamaları için lisans mezunları adına enformasyon memuru alımı var.

önceki yorumları okudum ama 4001 mezunları hangi şartları taşırsa taşısın tercih edemiyor mu bu mesleği?

ayrıca lisans mezunu olanlar ne iş yapar, maaşı ne kdr olur?

*Egelim*
Memur
07 Temmuz 2009 08:39

Arkadaşlar günaydın. Bu enformasyon memuru şartlarında KPDS C seviyesinde ingilizce bilmek diyor. KPDS sınavına girmiş olmak mı gerekir. Yoksa o seviyede ingilizce bilenler tercih yapabilir anlamında mıdır?

ftmkcr
Aday Memur
07 Temmuz 2009 09:09

ben turizm mezunuyum lisede enformasyon memuru olarak staj yaptım 9 5 çalıştık gelen turistlere sordukları konularda yardımcı olduk broşür verdik bazı turistik merkezlere nasıl gidileceğini söyledik kpds c seviyede bir ingilizce gerekmiyor aslında sadece biraz pratik ingilizce yeterli gramere gerek bile yok bana göre kolay bir iş oturduğun yerden para kazanmak sözü cuk diye oturuyor maaşı fazla değil ama diğer kurumlara göre şu devirde 1000 lira az para değil bence çok güzel rahat her işin negatif bir tarafları olur mutlaka dörtdörtlük bir iş olması çok zor yazacak herkese hayırlısı olsun diyorum..

07 Temmuz 2009 19:09

VAY BEEE TURİZM BAKANLIĞINA BAK.... BEN TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK MEZUNUYUM. TURİZM BAKANLIĞI SINAV YAPTI GİRDİK KAZANDIK TURİZM ENFORMASYON MEMURLUĞU (İNGİLİZCE ) SERTİFİKASI ALDIK.BİR KAÇ YIL ÖNCEYDİ DAHA 100-150 TL VERDİK KENDİMİZİ GELİŞTİRELİM DİYE. AMA GEL GÖR Kİ BU BAKANLIK BENİ VE BENİM GİBİ TURİZMCİLERİ ALMIYOR BAKANLIĞA.NE SUÇUMUZ VARDI BİLMEM Kİ OKUDUK BU BÖLÜMÜ..

BU HAKSIZLIK DEĞİLDE NE.YILLARDIR TURİZM MEZUNU ALMAYAN TURİZM BAKANLIĞI ... HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ SİZE...

suskun6521
Kapalı
07 Temmuz 2009 19:13

vallah büyük çarpıklık hocam.. ya birçok bakanlıkta bu durum var

07 Temmuz 2009 19:23

NEYDİ O SÖZ... DEVEYE BOYNUN EĞRİ DEMİŞLER...

_kuzgun_
Kapalı
25 Temmuz 2009 11:53

bende önümüzdeki yerleştirmeler için bu kadro doğrultusunda tercih yaptım. hayırlısı, temenni ettiğim belli başlı iller var ama nereye yerleşirsem eyvallah diyeceğim...

alceste
Aday Memur
28 Temmuz 2009 02:40

istanbul taşra enfo memurluğuna yerleştim...merkez-taşra iş yoğunluğu farkı nedir acaba?

ezgin-25
Memur
04 Ağustos 2009 09:33

istanbulda merkez yok merkez kavramı sadece ankara oluyor.

diğer bütün iller taşra.istanbul sultanahmette çalışan enformasyoncular çok yogun,turist fazla geliyor.belki hava alanınada verebilirler sizi. çanakkaleye enformasyon memuru atanan arkadaş kim.

cevap yazarmı

ezgin-25
Memur
04 Ağustos 2009 14:46

güncel

Toplam 236 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi