Editörler : F16 Gökçen
25 Ocak 2013 19:47

T.C Ziraat Bankası Servis Görevlisi Yedekler Platformu: 2013

Herşey'de vardır bir hayır. Geçmiş yılları da baz alarak iletişim de olalım.

dadaa
Aday Memur
25 Ocak 2013 20:22

yedeklerin geçmiş dönemlerdekilrin yazdıklarına da bakarsak hepsi alınmış.Şu an durum ne olur hayırlısı bakalım

maviay40
Şef
25 Ocak 2013 20:45

2011 yedeklerin durumu bu linktedir.

forum.memurlar.net/konu/1370811/

Yedek başlangıç tarihi 11 Eylül 2011

Yedek davet 9 Mart 2011

Not:Belirleyici olan,2011 yedek sayısı 2012 yedek sayısı. 2012 yedek sayısı az ise süreç daha kısa sürebilir.

maviay40
Şef
25 Ocak 2013 20:46

9 Mart 2012 olacaktı,özür dileriz.

ögrtnmdygu
Kapalı
25 Ocak 2013 21:12

arkadaşlar yedekte olsanız bi başarınız var:)bankoculara yardım edin:(orda nasıl davranmak gerekiyor

chaplinnn
Aday Memur
25 Ocak 2013 21:31

YEDEKLERE İLK DAVET MARTTA MI OLMUŞ YANİ

maviay40
Şef
25 Ocak 2013 22:20

2011'de durum böyle olmuş yani 6 ay falan sonra dönüş olmuş,toplu olarak.Belki il ihtiyacına göre parti olarak 50 kişi falan belli dönemlerde alım olur.Bu sene yedek az ise belki süre kısa olabilir.

Halkbank servis için yedek oldum,4,5- 5 ay sonra dönüş oldu ama,parti parti aldılar halen 100-200e yakın kişi bekliyoruz. Şubat başı Halkbank dönüş yapabilir diye umut ediyoruz.

Yani belli olmaz ama,bankada yedek olunuyorsa min. 4 ay beklemek gerekir. Bu süreç içinde insan kaynakları da bilgi vermez,bu süreçte çok ''duyum'' olur ama doğru olmaz. 3-4 ay tatil yapın,özel durumlar yoksa tabi. Banka dönüş yapar ama,şansa belki p3'ten memurluk,gümrük,gelir uz.yrd. gibi kurumlara giden olursa ''EGITIME GIDENLERDEN DE BILGI ALMAYA ÇALIŞIN'' giden olmaz ise ,istifalar gibi durumlarda banka 3 ay içinde şubelerden bilgi alır ve boş yerlere göre yakın illerden başlayarak,siteden,mail olarak ya da telefondan dönüş yapar. Kalın sağlıcakla...

Tampscal
Aday Memur
26 Ocak 2013 00:55

Telefondan ulaşılıyor bilgisi var öle yazıyorlar acaba bu numara sınava basvururken Anadolu Üniversitesi sınav hizmetlerine girdiğimiz numaradan mı ulaşıyorlar?

baha marmara
Aday Memur
26 Ocak 2013 09:32

Arkadaslar oncelikle hayirli olsun yedeklere kalan arkadaslara hayirli olsun. Asiller aralik 2011 de bizde yedekler olarak 26 mart ta is basi yaptik. Sizin o kadr bekleyeceginizi dusunmuyorum. Yanliz hic beklemediginiz bir subeden teklif gelecektir bunu da unutmayin.

mesutkutlu
Kapalı
26 Ocak 2013 09:57

istanbul 5. yedek işsiz mi kaldım yani şimdi... çok üzüldüm arkadaş ya..

Tampscal
Aday Memur
26 Ocak 2013 11:38

Başvurduğunuz il için tüm asiller goreve başlıdiiii diyelim,farklı illerde boş yer varsa önce o ilin yedekleri girdikten sonra mı diğer illerin yedeklerine haber veriyorlar

chaplinnn
Aday Memur
26 Ocak 2013 16:14

yedekte kalmak ne sıkıntılı alıncanmı alın mı stresi var bazıları kesin alınacak dediler baz

chaplinnn
Aday Memur
26 Ocak 2013 16:15

yedekte kalmak çok sıkıntılı bir yandan ümitleniyorsun bir yandan da olumsuz şeyler duyuorsun bankocular olduğu için alınması zor demiş birisi yedekler kesin yerleşiyormu

effectzone
Şef
26 Ocak 2013 23:26

Geçen seneden farklı olarak bu sene banko görevlisi alımı da var. İşte bu durum servis görevlisi yedekleri alımını olumsuz etkiler mi pek bilemiyorum. Yalnız söylenenlere göre geçmiş senelerdeki alımlarda tüm yedeklere dönülmüş sonradan. Bu arada ümit veren şöyle bir gelişme de var. Aşağıdaki haberlere göre banka bu ay sonuna kadar 1400 kişiyi emekli edecekmiş:

http://www.birgun.net/economics_index.php?news_code=1357723458&year=2013&month=01&day=09

http://www.haberani.net/haber/Ziraat-Bankasi-ndan-Ocak-Sonuna-Kadar-1400-Kisi-Emekli-Edilecek-/29036

kl67
Aday Memur
27 Ocak 2013 03:36

Merhaba arkadaslar bende yedek olarak aranıza katılmıs bulunmaktayım inşallah bu zorlu süreci hep birlikte sabırla ve en önemlisi mutlu bir şekilde atlatırız..tabi geçmiş yılları baz alırsak tüm yedekler atanmıs inşallah bu senede aynı şekilde atama yaparlar ama benim aklıma takılan 1.2.3. yedek olmanın ne gibi farkları var bi türlü bunu kafamda oturtamadım

chaplinnn
Aday Memur
27 Ocak 2013 13:29

evet o sıralama gerçekten önemli mi benim asıl merak ettiğim toplu bir şekilde mi çağıryorlar

kl67, 11 yıl önce

Merhaba arkadaslar bende yedek olarak aranıza katılmıs bulunmaktayım inşallah bu zorlu süreci hep birlikte sabırla ve en önemlisi mutlu bir şekilde atlatırız..tabi geçmiş yılları baz alırsak tüm yedekler atanmıs inşallah bu senede aynı şekilde atama yaparlar ama benim aklıma takılan 1.2.3. yedek olmanın ne gibi farkları var bi türlü bunu kafamda oturtamadım

kl67
Aday Memur
27 Ocak 2013 13:49

son 3 senenin yedeklerini incelediğimde toplu şekilde ilana çıkıyorlarmış ama dediğim gibi sıralamanın hiç mi mantığı yok..banka da ilana çıktığı zaman 1.2. diye değil tüm yedeklere teklif götürülüyormuş

aliburakalic
Şube Müdürü
27 Ocak 2013 14:58

arkadaşlar şimdiden hepinize hayırlı olsun diyorum...Canınızı sıkmamanızı moral motivasyonunuzu her zaman üst seviyede bulundurmanızı ve birbirinize daima destek olmanızı diliyorum...Bende sizden bir önceki dönemde yedek olarak atanmış 6 aylık bekleme sürecini yaşamıştım...Biz 400 yedektik ve bankamız değişim sürecininde başında olduğu için o dönemde en uzun bekleyen grup olduk.. Ama sonuçta kurumumuz çok büyük bir kurum ve hergün yeni eleman potansiyeli doğuran açıklar oluşuyor ve oluşacaktır... Ben bu yılki süreçte yanınızda bulunmaya, bilgi ve deneyimlerimi sizlere aktarmaya hazırım... size nacizane tavsiyem bu süreçte olabildiğince pozitif yaklaşımlar sergilemeniz.. Kim ne derse desin Türkiyenin en büyük bankasının yedek adayı olmak ta bir şereftir.. Özellikle de atandığınızda eminim daha da gururlanacak ve yeni iş arkadaşlarımız olarak aramıza katılacaksınız..Geçen seneki yazıları okursanız benim ne kadar aktif olduğumu göreceksiniz ve bu senede inş. sizlere bir personel olarak elimden geldiğince sorularınıza cevaplar vererek katılımda bulunmaya çalışacağım... Hepinize saygı ve selamlarımı iletiyorum arkadaşlar...

ögrtnmdygu
Kapalı
27 Ocak 2013 15:43

aliburak..bende banko mülakatına giricem.tavsiyen varmı nasıl birini tercih ediyolar??

aliburakalic
Şube Müdürü
27 Ocak 2013 15:58

şimdi tavsiyem şu olabilir nacizane...dış görüntünüz daima şık olsun kurumsal görünümünüz çok önemlidir... içeriye girdiğinizde heyecanı bir kenara bırakıp daima güleryüzlü duruşunuzu bozmamalı,işi istediğinizi belli eden ve ihitiyacınızın ve kariyer hedefinizin bankacılık olduğunu karşınızdaki kişilere hissettirmeniz gerekli...kariyer hedefinizin banka içerisinde ne olduğunu net anlatmanız,göz temasını asla bozmamanız ve bankamız hakkındaki her konuya hakim olmanız gerekli bunun için sitemizde vardır bankamızın bilançosu,neyiz ne yapıyoruz nasıl kurulduk nasıl bir yapımız var,bankacı tam olarak ne iş yapar,bankonun asıl görevi nedir,müşteri ilişkileri ve ikna kabiliyeti konularına hakim olmanızı tavsiye edebilirim.bunun yanı sıra içeri girdiğinizde reaksiyon size karşı nasıl olursa olsun ses tonajınızı her zaman korumanızı öneririm. alan bilgisi konusunda sizlere servis görevlisindeki gibi sorular gelir mi bilmiyorum çünkü ilk banko asistanları sizler olacaksınız bu kurumda..şimdiden başarılar diliyorum...

ögrtnmdygu
Kapalı
27 Ocak 2013 16:01

peki tesekkurler kıyafetı anladık zaten ama benım 6aylık bi iş tecrüben vardı nedenayrıldın derseler

Toplam 4303 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi