Editörler : Pangaea
18 Mayıs 2012 10:56

Müjde VEKİL İmam ve Müezzinler buraya aktarmalı haberim var sizlere

Değerli vekil kardeşlerim Kastamonu ilinin Bozkurt ilçesinde görevli FATİH Kardeşimiz sizler için çalışmış geçenlerde Sayın BAŞBAKAN ile görüşmeleri olmuş ve vekil imam ile ve müezzinler için ayak üstü görüşmüşler vekillerin SÜRESİZ VEKİLLİĞE geçirilmeleri için kendisi bu konu hakkının takipçisi olacağını söylemiş olup konu ile ilgili milletvekillerine talimat vermiştir

Vekil Fatih kardeşiniz bu fax numarasından adınızı soyadınızı kaç aydır görev yaptığınızı belirtmenizi ister ve bu numaraya fax lamanızı istiyor

FAX : 0 366 575 14 45

fatih hocanın nosu : 0 535 486 87 20

NOT : fahri bay ve bayanlar da İNŞ. HAZİRANDA BU ALIMIN İÇİNE OLABİLİRLER ?

Beni arasanızda aynı bilgiyi alırsınız en iyi bilgi Fatih hocadadır

18 Mayıs 2012 14:25

Selamün aleyküm öncelikle Allah sizden razı olsun herşeyden önce bu konuya karşılık vermeyenler muhakkakki umutsuz oldukları içindir ama artık üç aylar içindeyiz ramazan ayı yaklaşıyor elbette açık çok fatih ve yahya kardeşim onun için ben ve birçok ları umutlu bu dava bırakılmaz hani derler ya her musanın bir firevunu vardır diye onun için umutlu olalım umutlu inşallah olacaktır bu alım mutlaka olacaktır fatih hocam hemşerin ve tanıdığım olarak güveniyorum sizlere Allaha emanet olun bende siz gibi vekilim eminim bir çok daha sesini duyuramayan insan vardır onun için bir kişi bir kişidir diyor ve hükümete büyüklere ve bu davada adı geçen emeği geçen herkeze sonsuz Minnettar olalım hayırlı ve güzel haberler şu mübarek cuma gününde bizlerin olsun Allah herkeze yardım etsin fatih hocam sizden Allah razı olsun bu yolda her zaman imkanlar dahilinde yanınızda bir dağ gibi olduğumuzu unutma hoşçakal Allaha emanet olun vekil görev arkadaşlarım biz birbirimize sahip oldukça bu görev asil olacaktır

balık adam
Aday Memur
18 Mayıs 2012 22:34

s.a. fatih hoca öncelikle ALLAH sizden razı olsun,bu süresiz vekilliği anlayamadım hangi kategori açıklarsanız sevinirim.a.e.o

zong
Şef
18 Mayıs 2012 23:26

Değerli vekil imam hatip kardeşlerim yahya hocanın paylaşmış olduğu

bu konunun aslı yoktur. Fatih hoca dediği muhterem Ordu'lu değil

Kastamonuludur..

Ayrıca fatih kardeşimiz başbakan ile kendisi görüşmeyip 20-25

civarında vekil imam hatip ile birlikte görüşmüştür..

Anlayacağınız bu haber YALANDIR......

kerbelasehidi
Genel Müdür
18 Mayıs 2012 23:41

zong haber doğru çıkarsa zonglayıp kalırsın sonra :)

ilknur33
Genel Müdür
19 Mayıs 2012 09:31

:))))))))))ne farkeder ha tek goruşmuş,ha grup olarak goruşmuş?bız hazıranı beklıyoruz.....aylar once yehya99 hoca oyle demıştı!fahrıler cok sevıneceksınız demıştı!hocamıza guvenıyor ve yalan haber yapmayacagına ınanıyoruz???!!!!

sahin1988
Kapalı
19 Mayıs 2012 12:17

SLM ZONG hocam siz bir haber vermistiniz mulakat sinavindan kalanlar hakkinda ne oldu o is. Yahya hocam sizde vermistiniz ne oldu.

cerci1980
Memur
19 Mayıs 2012 16:30

zong lakaplı hocam birincisi ben bizzat başbakanla görüştümdemedim grupla görüştük ve notumuzu kendisine bizzatverdik ayrıcaben orduluyum demedimkastamonuluyum bunuda yahya hocam zaten düzelttibiz grupla milletvekilleriyle görüştük sıkıntılarımzı ve taleplerimizi ilettik ayrıca ben meclisten çıkınca bizzatkendim mehmet görmez hocamla görüştüm bana bu haziran ayında süresiz vekilliğin çıkma olasılığının çok büyük olduğunu ayrıca ramazana kadar 20.000tane persolelin alınacağını bildirdi hocalarım kafanız karışmasınben inanınki hem kendimhemde sizler için uğraşıyorum zong hoca hazır kadro bekliyor yazık ben en azındanbişeyler yapma çabası içerisindeyim yalan sözlere ve haberlere kanmayın ben bu dilekçeleri meclise taşıyıp meclis kapanmadan en azından sözleşmeli kadroya kanun çıkarttırıp geçmemiz için uğraşıyorum ama siz hocalarımın gayretlerini bekliyorum şu anda türkiye çapında 3000 tane vekil var ama kimsede bir çaba yok sizden tek istediğim dilekçelerinizi yazın ve (0366)5751445 nolu faks numarasına dilekçerinizi gönderin ne kadar çok dilekçe olursa bizimiçin çok iyiolacak meclis temmuzda kapanmadan hadi arkadaşlar biraz gayret ailenizi ve geleceğinizi düşünün bana ulaşmak isteyenler telefonum 05354868720 a.e.o.

rusenali
Şef
19 Mayıs 2012 16:42

allahın selamı üzerinize üzerimize olsun kardeşim fatih gayretlrinizi takip etmekteyim allah gayretlerinizi zayi etmesin bende 46 yaşında abiniz olarak 3 yıldır vekilik yapmaktayım tekirdağda hiç yeterliliyim yoktur onun mücadelesini veriyorum mülakata hazırlanıyom sizlere pek katılamadım inşallah enkısa zamanda gereken desteyi vermeye gayreti göstereceğiz mevlam yar ve yardımcımız olsun

kurmay 03
Şef
19 Mayıs 2012 19:15

sa arkadaşlar allah fatıh hocamızdan ve bu yolda mucadele eden herkesten razı olsun .arkadasalr haberı elştırmektense destek olalım fatıh hocama katılıyorum ne kadar cok fax gonderırsek okadr bızım lehımıze olur.ayrıca sureklı sendıkalrı bakanlığı ve ılımısn vekıllerını rahatsız edelım .bugunlerde cok guzel bır kamu oyu olustu vekıler konusnda dıyanet ramazandan once sozlesmelı bır alım yapcak bu cok aşikar .fakat bız vekıler olarak geyrt edersek bızı almak zorunda klacaklar .cunku yenı yetrlıklerın mulakat sınavı hazıranın 20 sınde bıtecek.acıklama surecı 1o surse gerıye 20 gun kalıyor dıyanet bunu yetıstırmeyacağını kendısıde bılıyor.ayrıca sınavdan bıcok kısı elenecek ve bırcok kısıde kpss engelıne takılcak.bu bızm için bulunmaz bır fırsat ve bu aralrada dıyanete koylerden kasabalrdan ımam talebı cok fazla .dolayısyla sayın arkdaslarım fax meıl telfen elmısden ne gelıyorsa yapalım ve allaha dua edelım gerısı rabbımın ıznıyle kendılınden gelecektır .durmak yok yola devam .selametle....

bitlis13000i
Memur
19 Mayıs 2012 22:30

Allahın selamı üzerinize olsun değerli meslektaşlarım fatih hoca doğru söylüyor diyanet 20.000 alım yapmıyor o hani okullara ilahiyat fakultesi mezunlarına 10.000 alınacaktır demişti ömer dinçer o toplamda onu kast etmiş bence niye diyecek olursanız bu diyanet hayatta böyle bir şey 20.000 atama bir sene içinde yapmamıştır hele hele ramazana kadar bu atama hayattaa yapmaz sizleri ve bizleri kandırıyor arkadaşlar bu diyanet bir defasında açıklamalarda 3500 kadar ramazana kadar alacağız diyor ondan öncede bu duyumu yapmadan öncede 7 bin ve 9 bin diyordu hani nerde alım hepsi yalan ben sizlere şunu diyecem şahsım için tabiki bu mesleği sevmemiş olsaydım çunku hem ahiretim hemde dünyam için bu görevi istiyorum değil parası için parası batsın ben hizmet ve bu toplumu cahillikten kurtarmak ve bilinçli birey yetiştirmek için ama bu diyanet bizleri perişan etmiş durumda ehil olmayan hiç hayatında imamlık yapmamış ve sadece kpss si 85 yada 90 olanları hep önceki ve şimdiki zamanlarda onları kadroya aldı ama fahri ve vekil imam hatipleri adamı olanı seçerek alıyorlar bir kısmı alındı bir kısmı da kaldı niye çünkü o kaalanların dayıları yoktur dayıdan mahrum kaldıkları için ama Allah sabredenlerle daima beraberdir görelim gün doğmadan neler doğar görelim mevlam ne eyler ne eylerse güxel eyler biz Allah a çok şükür geçici de olsa vekil imam hatiplik görevi yaptık gerisi Allah kerimdir mutlaka bir gün bizlerde kadroya geçeceğiz Allahın izniyle başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece biz umitliyiz seçime az kaldı yine khk çıkartırlar ve bu kanunla bizleri direk sözleşmeli yapacaklar ..........................selametle kalın

hacışeyh
Kapalı
20 Mayıs 2012 19:01

arkadaşlar külli yalan bence,ecevit varken tek sözlü vardı,yığılma yoktu,şimdi ilahyatlar yığılmaya başladı,camiler bonboş,imam alımları çok zorlaştırıldı,anlayavcağınızki;imam hatipliler de bitti,erdoğan konuşuyor icraat yok,defalarca söldik,lafla peynir gemisi yürümz...ama bu devlet onlara kalmaycaktır,inş,duyacaksınız milletvekili olarak geliyoruz,bakın nasıl yönetiliyormuş ülke görsünler...ATATÜRK'Ü ARIYORUM,KEŞKE ATAM OLSYDI DA BUNLARA GÖSTERİRDİ NASIOL YÖNETİLİRMİŞ,SAVAŞTAN ÇIKTIĞI HALDE FABRİKA KURUYO BANKA AÇIYOR...BUNLA BAŞKALARINA SATIYOR..YAZIK....

kerbelasehidi
Genel Müdür
20 Mayıs 2012 19:20

hacı şey senin gibiler hiç konuşmasın bence atatürk kadar ülkeye zarar veren olmadı

kurmay 03
Şef
20 Mayıs 2012 19:33

hcıseyh yıl 2000 dıyanet ecevıt hukumetınden 25000 ımam kadrosu taleb edıyor verılen kadro sayısı belkı ınanmassın ama sadece 1 ve obır kadroyada ılahıyat mezunu bır vatandas torpılle gırıyor.bılmem anlatabıldımmı.bu hukummet kadar dıne ımana ve ıhl ye onem veren kım var .ımamhatıplerı kapatan ecevıtmı onem verdı yoksa selametlee

ruhani demirci
Aday Memur
20 Mayıs 2012 21:46

Vekil İmamlara Kadro Yok

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu?nun Soru Önergelerini Cevapladı

10 Mayıs 2012 Perşembe 17:26

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş?ın gündeme ilişkin ihtiyaçlarını ve problemlerini Meclis gündemine taşımayı sürdürüyor.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu?nun çok sayıda soru önergelerine TBMM Genel Kurulu?nda cevap verdi.

Milletvekili Dedeoğlu?nun Soru Önergeleri Şöyle idi:

?Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözlü olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Saygılarımla.Mesut Dedeoğlu Kahramanmaraş

Eşit işe eşit ücret konusunda hazırlanan ve Kanun Hükmünde Kararname olarak yayınlanan düzenleme ile ilgili tartışmalar bir bitmek bilmiyor.

Bu bilgiler ışığında;

1. Bu düzenleme ile yüksekokul sekreterleri ek ödeme kapsamına alınırken, öğretim elemanları niçin ek ödeme kapsamına alınmamıştır?

2. Bu konuda bir düzenlemeniz var mıdır? Bu konuda yeni bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından sözlü olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Vekil imamlar mağdur olduklarını belirterek, yeterlilik yılı aranmaksızın önümüzdeki günlerde yapılacak olan kadroya alımlara müracaat etmek istemektedir.

Bu bilgiler ışığında;

1. Vekil imamlarımızla ilgili böyle bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? Bu konuda çalışmanız var mıdır?

2. Ellerinde yeterlilik belgesi bulunan ve müftülüklerin inceleme ve değerlendirmesinden sonra göreve başlayan vekil imamlarımızın mağduriyetlerini ne zaman gidermeyi planlıyorsunuz?

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından sözlü olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Kahramanmaraş ilimizde, Din hizmetlerinin daha iyi yürütüle bilmesi için çok sayıda personele ihtiyaç vardır. İlimizin çeşitli unvan ve görevlerde çok sayıda personel ihtiyacı bulunmaktadır.

Bu bilgiler ışığında;

1- Kahramanmaraş ilimizin, vaiz, Kur'an kursu öğretmeni, imam-hatip ve müezzin, kayyım gibi çok sayıdaki ihtiyaçlarını ne zaman karşılamayı planlıyorsunuz?

2. Bu konuda çalışmanız var mıdır? Yakın zamanda Kahramanmaraş ilimize personel ataması yapılmış mıdır? Yapılmış ise toplam kaç personel ataması yapılmıştır? |

Kahramanmaraş'ta, ilimize misafir veya eğitim amaçlı gelen diyanet personelinin konaklayabilecekleri bir din görevlileri misafirhanesi bulunmamaktadır.

Bu bilgiler ışığında;

1- Kahramanmaraş ilimizin ihtiyacı olan din görevlileri misafirhanesini ne zaman yapmayı planlıyorsunuz?

2- Kahramanmaraş'a misafirhane konusunda bir çalışmanız var mıdır?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu?nun gündemde yer alan soru önergelerine şu şekilde cevap verdi:

?Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu'nun (6/1106) numaralı soruna cevabımız: İlk defa imam-hatip ve müezzin-kayyımlığa atanacakların hangi usullerle atanacağı, 23/12/2011 tarih ve 28151 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Vaizlik, Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği ile belirlenmiştir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 86'ncı maddesine göre kanuni izin, geçici görev, askerlik, disiplin cezası uygulaması veya görevden uzaklaştırma gibi nedenlerle görevden ayrılan imam-hatiplilerin yerine vekâleten, asil imam görevine dönünceye kadar geçici süreyle görevlendirme yapılmaktadır. Dolayısıyla, bu kadrolar esasen dolu kadrolar olup Bakanlığın da söz konusu personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili şu anda herhangi birçalışması yoktur.

2010 yılında, hatırlanacağı üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gruplarımızın da iştirakiyle, görev yapan vekil imam-hatiplere, belli şartları taşımak kaydıyla kadro verilmesine ilişkin kanun çıkmıştı; en son çıkan kanun 2010 yılı. Onlardan geriye kalan zannedersem 300 civarında bu durumda olan görevlimiz var ama onların kadroları dolu kadrolar, yurt dışından

veya askerden döndüğü zaman o görevler sona ermektedir. Şu anda da vekil imam-hatiplere kadro verilmesine ilişkin bir çalışmamız bulunmamaktadır.

Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu'nun (6/1368) numaralı sorusuna cevabımızdır:

Kahramanmaraş ili genelinde 25 vaiz görev yapmakta olup vaizi olmayan ilçesi bulunmamaktadır. 2011 yılında il genelinde 5 vaizin ataması yapılmıştır. Ayrıca, Çağlayancerit ilçesine 1 vaizin atama işlemi de devam etmektedir.

Kahramanmaraş ili genelinde 23 açıktan imam-hatip, 7 Kur'an kursu öğreticisi, 78 sözleşmeli imam-hatip, 25 sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, 5 sözleşmeli müezzin-kayyım, 3 açıktan sabık imam-hatip ataması yapılmıştır. 2012 yılında 186 adet fahri Kur'an kursu öğreticilerinin kadroya atanmaları için teklifleri yapılmıştır.

Kahramanmaraş Müftülüğünün 70 adet imam-hatip kadrosuna ihtiyaç olduğu bilgi notu dâhilinde bildirilmektedir. 2012 yılında yapılacak atamalarda ihtiyaç oranında atamalar tamamlanacaktır. 2012 yılında ramazan ayına kadar bizim 9 bin civarında, 3 bini kadrolu, diğeri sözleşmeli olarak imam-hatip ataması yapılacaktır.

Ramazan ayından önce de bu yapılacak atamalar görevlerine başlayacaklardır. Büyük bir ihtimalle ramazan ayı başlamadan önce şu anda görevlisi bulunmayan camilerimizin büyük bir kısmının görevlilerinin ataması yapılacaktır. Yıl sonuna doğru da, yine, ekim, kasım gibi 3 bin civarı ilave atama yapılması planlanmaktadır.

Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu'nun (6/1369) sayılı sorusuna cevabımız:

Kahramanmaraş ilinde hizmet içi eğitim ihtiyacına cevap verecek diyanet külliyesi yapımı için mahallinden bugüne kadar herhangi bir talepte bulunulmamıştır. Bu konuda da herhangi bir planlama şu anda bulunmamaktadır. Söz konusu binanın yapımı için bütçeye ödenek konulması ve talep edilmesi hâlinde, ayrıca bu konuların takibi yapılacaktır ama şu anda Kahramanmaraş ilimizde diyanet külliyesi yapılmasına ilişkin bir planlama bulunmamaktadır.

Yine, Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu'nun (6/1370) no.lu sorusuna cevabımız:

Kahramanmaraş ilinde din görevlilerinin konaklayabilecekleri misafirhane yapımı için herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Misafirhanelerin yapımı tamamıyla dernekler, vakıflar, özel şahıslar tarafından yapılmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığının bu yönde bir çalışması bulunmamaktadır. Ayrıca, misafirhane, lojman ve benzeri sosyal tesis yapımı için bütçede herhangi bir ödenek de bulunmamaktadır.

Yine, Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu'nun, Başbakanımızdan cevaplandırılması istemiyle sorduğu (6/645) sayılı sorusuna cevabımız:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca konuya ilişkin olarak yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personelin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik başlatılan çalışmalara devam edildiği, konuya ilişkin olarak Maliye Bakanlığı ile mutabakat sağlanması hâlinde gerekli düzenlemelerin çıkartılması sürecinin Bakanlığımızla müşterek olarak yürütüleceği belirtilmektedir. Bu konuda bir çalışma yapıldığını özellikle bilmenizi isterim, çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.?

02suskun02
Aday Memur
21 Mayıs 2012 14:25

fatih hocam ben boluda vekillik yapıyorum 5 aydır dılekçe gonderemeyecem ihl mezunu hafız yeterlilik yok ilahiyat 2 yıllık okuyorum ve vekilliğim mayıs sonunda bitiyor en kısa zamanda faks göndermeye çalışacam belli bir zaman varmı ve bu yılki yeterliliği kazanamadım 67.50 de kaldım

ilknur33
Genel Müdür
26 Mayıs 2012 01:43

ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

vatansever56
Aday Memur
28 Mayıs 2012 00:03

mujde diye yazmışsınız inş vekil imamlar atanırda hem onların emekleri hemde sizin bu konuda açmış olduğunuz başlık boşuna çıkmaz RABBİM atanmayı nasip etsin hepimize

Behcet YILMAZ
Aday Memur
30 Mayıs 2012 12:32

arkadaşlar vanda vekil imamları yazıyorum fatih ertaş cahfer güner hamit yayık abdulhaluk çevirel kenan kaya abdulbari kayhan ismail tuçi memet demir

vekillik_maduru
Yasaklı
30 Mayıs 2012 15:08

evet arkadaşlar28 şubat bizlerişte budurbizleriçin ergenekon zihnıyetı budur

bizleriçin derin devletın bıze vurdugu darbe budur arkadaşlariş çıgrından çikmiştirartık ben herşeyimi

kaybetmişbirkardeşinizolarakl şimdiye kadarbiradamdövmedım ama artık elime bir silah geçerse ilk önce yok edecegim şu bizi kullanarak bu makama gelmiş

olan akparti zihnıyetı olucaktır

yemın ediyorum pkk dan bunlar kadar nefret etmiyorum artık düşmanı bilesevmeye başladım

amaa bunlar benımiçin en buyuk iki yuzlu vekillerin SÜRESİZ VEKİLLİĞE geçirilmeleri için kendisi bu konu hakkının takipçisi olacağını söylemiş

olup konu ile ilgili milletvekillerine talimat vermiştir yalan bunlar kendi başinın telaşina düşmüşler artık son dönemlirini

yanı10 yılın en buyuk tehlikesini yaşiyorlar bunlara bizden başkası zarar veremezbizi göz beebgidiye uyuşturup malıgöturuyorlar lar arkadaşalr artık bunların masumyuzune inanmayın bunlardan bize dostolmaz 10 yılgeçti ALLAH HİÇBİR

DEVLETE BU İMKANI VERMEDI bunların yaptıgışerefsizlige bakın hadı kadro verme sözleşmeli vermiyorsun baribu adamlar 5 ay biryıl madur olmasın eşinı çocugunu kaybetmesın perişan olmasın süresiz

vekillik ver ailesını yanıan alsınn öyle degilmı sese kıraate bakmiyor hafız demiyor ilahiyatcı demiyor bunlar hagı sıfatla immam ali

yor derce

yukseltiyor

vekillik_maduru
Yasaklı
30 Mayıs 2012 15:12

arkadaşlar şuan görevde olupta vekil imamlık yapanlardan yeterlilik olmadan gerekirse sınav ile süresiz vekillik versinler yeterlilik ile vekilligin ne alakası var il muftulerı imtıhan ediyor şimdi 2012 yılından sonra göreve ehil insanlar ataniyor6 tana komisyonda kişi var burdan geçmezzor neden sese ve kıraate bakilmiyorrabbım ezanı dikkate almiyor sesi ve kıraatiguzelolana kuranı kerim öenm vermiyormu arkadaşlar.... şimdiye kadar vekillik yapmiş butun arkadaşlar tecrubeliişinın ehliama bir çok manevi degerlerinı aile eş ve çocuklaırnı kaybetmiş durumdalarr

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi