Editörler : F16 Gökçen
31 Ekim 2006 13:52

eşinin ailesiyle sorun yaşayanlar varmı

arkadaşlar eşimi çok seviyorum kendi aramızda sorun yok ama ailesiyle aynı bindayız ve evliliğimiz bitme noktasına getiren kıskanç bir annesi var üstelik 7aylık bir oğlumuz var ne yapıcam bilmiyorum

hayal26
Memur
31 Ekim 2006 13:54

nasıl geldiyse öyle gider.bi laf var biliyosun ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin.ya da uzağa taşınacaksın .bu olaylara müsade eden eşinin kabul edeceğini zannetmiyorum gerçi.

fora
Başbakan Müsteşarı
31 Ekim 2006 14:01

BAŞLIK YANLIŞ AÇILMIŞ..

İÇGÜVEYİ YAŞAYANLAR MEMNUNMU?.. OLACAKTI

balebru
Aday Memur
31 Ekim 2006 14:07

evliliği çok kolay zanneden insanlar aileler arası kültür farkı ve yöre farkı okadar önemliymişki hele kendini bilmeyen büyüğüm diye her şeyi kendine hak gören bir kayınvalideyle karşı karşıyaysan mantıklı hareket edin derim ben inanın dçok zor,öyle fedakarlıklar istiyorki evlilik sonrasında insan kendinden ödün vere vere çok kısa zamanda yıpranıyor sağlığından oluyor

yelda03
Kapalı
31 Ekim 2006 14:11

bu durumlarda en iyisi mesafeyi artırmaktır

başka bir yere taşınmak sizin için en iyisi olur

ve eğer eşinizi çok seviyorsanız bazı şeyleri görmezden gelmekte fayda var

oğlunuzu ve eşinizi de düşünün en doğrusu bu olsa gerek

sisav
Şef
31 Ekim 2006 14:21

yaşadığın sorunları tahmin edebiliyorum, ben kayınvalidemle aynı evde yaşıyorum. Allah yardımcımız olsun

hayal26
Memur
31 Ekim 2006 14:21

kesinlikle görmezden gelmek çözüm değil.çocuğun şu an küçük ama büyüyecek ve o kayınvalide çocuğunuda onun isteği doğrultusunda büyütmen için karışacak.sorunlar daha da artacak.bana sorarsan eğer hayatını bağımsız olarak devam ettirecek ekonomik gücün varsa hemen boşan eğer yoksa olana kadar sabret,bu süre içindede olması için çabala sonra boşan.sorunun boyutunu bilemiyorum gerçi.eşinin uzaklaşmıyacağını tahmin ediyorum.

marsupilami
Kapalı
31 Ekim 2006 14:28

eşinizle konuşun. annesinin sizin içişlerinize karışmanıza izin vermeyin.siz artık bir ailesiniz ve başkalarının sizin aile yapısına karışmasına izin vermeyin.

yada ordan taşının gidin başka bir yerde oturun.

sisav
Şef
31 Ekim 2006 14:30

hayal sen bekarsın galiba bu kadar radikal çözümler ancak bekar birinden gelebilir

11aralık
Yasaklı
31 Ekim 2006 14:37

eşiniz sizi seviyorsa üzülmenize izin vermeyecektir.ama sürekli annesini anlatarak ya da kötüleyerek çözüme ulaşamazsınız.bırakın o görsün size yapılanları ve bu arada iyiniyetinizi kaybetmemeye çalışın.

uzaklık çözüm değil. ben kayınvalidemle aynı şehirde bile oturmadım hiç.ama sürekli huzursuzluk çıkarmaktan vazgeçmedi.şimdi görüşmüyoruz.huzurlu mudur bilmiyorum...

tombilibaykuşş
Yasaklı
31 Ekim 2006 14:41

bence tavrını koysun eşinin işine gelirse sen uğraşcan kadar uzun süre uğraşmışsın birasda o çabalasın evliliği kurtarmak için

hayal26
Memur
31 Ekim 2006 14:46

sorun ne kayınvalidenin karışması,karışabildiğine göre eşin buna müsade etmesi.eşiyle konuşcak sihirli değnek etkisiyle eş ben ne yapıyorum deyip değişicek.öyle mi. zaten bunlar konuşuluyodurki.bu yaştan sonra ben kimsenin değişeceğine inanmıyorum.vakit kaybedileceğine hayat tekrar düzenlenmeli.

zeynep_2
Memur
31 Ekim 2006 14:47

tombili akıl verirken karşındakinin psikolojisini düşün, o kadar kolaymı birşeyleri bitirmek. Herkezde var bu tür sarunlar Ebru, en güzeli aynı apartmandan taşınman.

doğa deniz
Memur
31 Ekim 2006 14:50

aaah ah.evli bayanların en büyük ne çok rastlanan problemi kayınvalideler ve onların yaptıklarını hata kabul etmeyen eşler..benim kayınvalidemde uzak şehir de yaşıyor ama yaptığımız her bayram ziyaretinde tatilimi zehir etmekten asla çekinmiyor.işin kötüsü eşimde ses çıkarmıyor hatta bana hoş davranmıyor..bende artık umursamadığımı göstermeye başladım bu durum onları tedirgin ediyor..hiçbir erkek kabul etmesede evlendiğinle eşleri sonsuza dek onlara ait olacağını düşünüp ayrılığı aklıllarının ucundan bile geçirmiyorlar.ancak işin ciddi olduğunu farkettiklerinde bişiler yapma çabasına giriyorlar..sana tavsiyem sözlü olarak değil fiziki olarak mutlu olmadığını göster..taşınma teklifi kendisinden gelecektir..

tombilibaykuşş
Yasaklı
31 Ekim 2006 14:54

bişeyleri bitirmek kolay değil ancak karşı taraf eşinin psikolojisini hiçe sayar bi tavır takınıyosa bu iş zaten ilerde bitme noktasına gelecek eşinin çabalaması lasım çabalamıyorsa zaten aile sorumluluğu taşıyacak bi tip olmadını kanıtlar annesi ile konuşmak çokmu zor ya

sisav
Şef
31 Ekim 2006 14:59

doğa ya katılıyorum bende benzer taktikler uyguluyorum eşim bana destek oluyor kayınvalideyi değiştiremesekte böylece birlikte yaşamayı öğrendik

zeynep_2
Memur
31 Ekim 2006 15:00

neyse aile problemlerine fazla girmeyeyim ben, konuşursam susmam. Artık evlilikler öyle bir hal almış ki kimse zorluklara katlanamıyor, ne erkek ne bayan. Annesinin yanında oturan kişi kendine güveni olmayan anakuzuları ve sorumluluktan kaçanlar. Bayanlarda hiç tahammülsüz olmuşlar en ufak bir şeyde annesinin dizinde ağlıyor. Bekara karı boşamak kolay derler biliyorumda, Ne bileyim ya bu kadarda çabuk pes etmek cocuğuna haksızlık.

tombilibaykuşş
Yasaklı
31 Ekim 2006 15:03

evet ama iki şık var:

1.kır dizini çek kaynanayı delirirsende önemli diil

2.eşinden ayrıl arkandan geliosa seviodur seni gelmiosa annesilen aile kursun

hayal26
Memur
31 Ekim 2006 15:07

aman amann tombişim ne güzel söyledi öyle.yerim seni ben

balebru
Aday Memur
31 Ekim 2006 15:13

zaten isteyipde bu evden çıkamamk en büyük sorun daire eşimin olsada tapusu onlarda olduğu için çıkarsan kiraya çık baskısıyla oğlunu korkutan bir anne ,çıkmasına izin vermeyen bir anne ,oğlunun evini herdakika izlerken nasıl müsade ederki, elindeki oyuncaklarının kurtulup kendi evlerinde mutlu olmalarına

hayal26
Memur
31 Ekim 2006 15:18

ebru sorun eşin

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi