Editörler : Pangaea
22 Ağustos 2006 01:27

Gümrükte calışan arkadaşlar ya da bilgisi olanlar yardım

Arkadaşlar gümrükteki normal memur ne iş yapar?Maaşı ne kadardır?Ve o da rotasyona uğruyo mu?Yardımcı olursanız cok sevinirim..

pansy
Kapalı
22 Ağustos 2006 10:30

yokmu bu soruya bi cevap????

ugungu
Daire Başkanı
22 Ağustos 2006 10:33

puanın ne kardeşşş

pansy
Kapalı
22 Ağustos 2006 10:38

GÜMRÜKTE NORMAL MEMURLUKTA ROTASYON YOKMUŞ MUHAFAZA VE MUAYENEDEKİ GİBİ...PEKİ MAAŞ BAKIMINDAN ÇOK BÜYÜK Bİ FARKLILIK VARMI ARALARINDA??...

pansy
Kapalı
22 Ağustos 2006 11:37

YOKMU BU SORULARA CEVAP VERECEK OLAN BİR BABAYİĞİT:)

üsküdarlı
Aday Memur
22 Ağustos 2006 12:17

gümrükte düz memur yazışmaları yapar, büro işlerini yapar, bildiğin memurluk işte, maaşı da diğerlerinde pek farklı değil, 600-700 YTL+mesai ücreti... bu memurlarda rotasyon yoktur, ara sıra tayinleri çıkar o kadar...

berkub
Daire Başkanı
22 Ağustos 2006 18:25

Üsküdarlı arkadaşım ya ben bişey sorucam.Kusura bakma sana da zahmet veriyorum.Maaşı diğerleriyle aynıysa neden kpss puanı daha düşük?Yanılmıyorsam daha az puanla giriliyo oraya?Üstelik diğerlerine göre daha az yoğun bi iş galiba.Yardımcı olursan cok sevinirim..

ulpinaus
Şef
22 Ağustos 2006 18:31

Muayene memurlarının ilerde gümrük müşaviri olma ve kurum içinde yükselme imkanları ve önemli ölçüde yan gelirler var onun için puanı yüksek.

memuryus
Aday Memur
22 Ağustos 2006 18:50

benimde en çok merak ettiğim mesele bu.

ayrıca şunuda soralım.merkez'de çalışan normal memurlar, taşrada çalışan normal memurlardan daha mı kıdemliler?

taşrada muayene memuru olmaktansa,merkezde normal memur olmak mı daha iyi?yoksa merkezde muayene memuru olmak en iyisimi?benim bi muayeneye ihtiyacım var!

emelgokce
Şube Müdürü
22 Ağustos 2006 18:52

gümrük müşaviri olma şansları var demişsin ulpinaus arkadaşım. nasıl oluyor biraz daha açık anlatırmısın.

gümrük müşavirliği için belli başlı bölümlerden mezun olup, bir takım sınavları aşmak gerekiyor normal şartlarda.

muayene memurları ne gibi bir şans yakalıyorlar ilerisi için. belli bir yılı doldurup ya da emekli olup v.s. sınav filan mı aşıyorlar ve de en önemlisi bölüm şartları onlarda aranmıyormu?

teşekkür ederim.

memuryus
Aday Memur
22 Ağustos 2006 18:57

istanbul'da normal gümrük memuru olan biri yaklaşık kaç ytl maaş alır?

Ayrıca İstanbul'da nerelerde çalışır bunlar?

Kadıköy'e yakın mı oralar?

smurg_
Daire Başkanı
23 Ağustos 2006 02:27

daha detaylı bılgı vercek arkadas yokmu?

ilkerg45
Aday Memur
23 Ağustos 2006 08:48

ARKADAŞLAR GÜMRÜK MEMURLUĞU ÇOK ZOR VE RİSKLİ BİR İŞ.ZORUNLU HİAMETİ VAR.ALDIKLARI NET MAAŞ AŞAĞI YUKARI 650 CİVARI.12 YILLIK BİR GÜMRÜK MEMURU VAR TANIDIK 650 FALAN ALIYOR.

üsküdarlı
Aday Memur
23 Ağustos 2006 09:41

maaş küçük farklılıklarla aynı, mesai de farklılık olması gerekirken gümrükler mesaiyi bütün personele eşit dağıtıyor, aslında muayene memurlarının en fazla mesaiyi alması lazım ama uygulamada böyle değil, ayrıca muayene memurları yolluk da alırlar bu sebeplerden farklılık vardır, ayrıca muayene memurluğu, düz memurlauktan hiyerarşik olarak daha üsttedir, muayene memurlarının bir üstü müdür yardımcılığıdır, ancak düz memurlar müdür yardımcısı olabilmek için önce şef olmak zorundadır, sonra müdür yardımcısı. Ayrıca muayene memuru gümrüğün en iyi yetişen elemanlarındandır, bu sebeple özel sektöre geçip iş bulma imkanı çok daha fazladır,

Gümrük müşaviri olmaya gelince muayene memrularının şu anda gümrük müşaviri olma hakları yok, ancak doğrudan gümrük müşavir yardımcısı olabilirler, sonra 3 yıllık staj sonunda sınavı kazanırlarsa gümrük müşaviri olabilirler, direk gümrük müşaviri olabilmek için ya denetim elemanı ya da daire başkanı veya dah üst bir makamda olmak gereklidir.

Merkezdeki memurlarla taşradaki meurlar arasında hiçbir fark yoktur. merkezdeki memur çok az mesaiye kalır karşılığında da taşradaki memura göre oldukça düşük mesai ücreti alır, merkezde birkaç muayene memuru tutulur, bunun dışındaki muayene memurları taşraya gönderilirler.

İstanbuldaki memurlar şu anda toplam 2000 YTL ye yakın para alırlar, ancak tüm tTürkiye'de mesailer eşitlenince bu miktar düşecektir, Ambarlı, Halkalı, Atatürk Havalimanı, Karaköy, Haydarpaşa, Kadıköy, Sabiha Gökçen Havalimanı, Tuzla, Haramidere gibi yerlerde çalışılır İstanbul'da...

Herkesin sorularına yardımcı olmaya çalıştım elimden geldiğince, başarılar...

memuryus
Aday Memur
23 Ağustos 2006 12:16

peki şunu da soralım;

muayene memuru ve düz memurdan hangisi bilgisayar başında daha fazla durur?

gümrükten daha az yorucu , ama gümrükte verilene yakın maaşı olan 4001 yok mu?

İstanbul'da normal gümrük memurluğunu düşünen bir elektronik mühendisiyim, yaptığım ne derece doğru sizce?

smurg_
Daire Başkanı
23 Ağustos 2006 12:20

eger ben elektronık muhendısı olsaydım kendı dalımda degerlendırırdım..

memuryus
Aday Memur
23 Ağustos 2006 12:41

smurg, haklısın aslında. ama ben elektronik ve haberleşme müh. den mezunum. Bizim bölümü isteyen kadro fazla olmuyor sanırım.Genelde elektrik-elektronik müh. leri alınıyor.O yüzden 4001 lere gözümü diktim.

Hem IT alanında çalışmaktansa bürokratik işlerde bulunmak her zaman daha çekici gelmiştir bana.

muser50
Aday Memur
23 Ağustos 2006 13:15

ben elektronik mühendisiyim. şubatta habura normal memur olarak atandım.ve 6 aydır haftanın 7 günü 12-12 çalışıyorum.aldığım mesai de 1100-1200 kadar.personel sıkıntısı had safada.aklına gelebilecek her işi yapıyıruz. yazışma onay tescil vs. ilk fırsatta kurumdeğiştirmek için uğraşıcam. çok riskli bir meslek.yazarken bir daha düşün.mesai ile maaş toplam 1800-1900 olur.ama dediğim gibi çok riskli. hiç tavsiye etmem. abartmıyorum attığın her imzanın karşına soruşturma olarak gelme olasılığı çok yüksek.

smurg_
Daire Başkanı
23 Ağustos 2006 13:16

MEMURYUSS bolumun cok guzel bencee sonucta 4001 atamalarını secersen duz memur vasfında olcaksın.normalde sen kendı dalında emır verecek ust duzey yonetıcı olcakken memur olup emir alcaksın..ama işte işsizlik insanı neler yapmaya zorluyor sende haklısın..

smurg_
Daire Başkanı
23 Ağustos 2006 13:18

MUSER50 KARDES BISEY SORCAM SANA BENIM BİLDİGİM GUMRUK MUAYENE MEMURLARININ KURUM DEGISTIRMELERI YASAKMIS DOGRU MU BU?BEN MESELA OGRETMEN ADAYIYIM ORAYA GIRSEM OGRETMENLİGE GECİŞ YAPAMZMIYIM?BİDE HAFTANIN HERGUNU CALISIYORMUSUNUZ YANI HAFTA SONU TATILI FALAN YOKMU?

dmrkprn
Genel Müdür
23 Ağustos 2006 13:22

yeni hazılanmakta olan bi taslakla normal gumruk memurlarıda rotasyona na tabi tutulacakmış arkadaşlar,

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi