Editörler : F16 Gökçen

16 Nisan 2009 19:09

Hemşirelerin toplumdaki yeri

Acaba toplumun hemşirelere karşı yaklaşımı nasıl?Bir çok önyargı var meslek guruplarına karşı...Bu ön yargıların sebebi nedir,bizden mi kaynaklanıyor?Bu önyargıları nasıl yıkabiliriz?

"iMPoSSiBLe"
Kapalı
16 Nisan 2009 19:26

ben hemşireleri çok severim.. ulvi meslektir hemde çok yorucu...

hemşirelere ön yargı ile bakanlar tamamen dengesiz insan guruhudur...

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 19:29

hemşirelere karşı hep bir ön yargı geçen gün biri mesaj atmış memurlar net adresime siz sağlıkçıların günahı çoktur bilirim diye...o kadar üzüldüm ki..

"iMPoSSiBLe"
Kapalı
16 Nisan 2009 19:35

şu yeryüzünde dengesiz, kişiliksiz öyle çoktur kiii...

bende bunu bilirim :))))

emr_66
Şef
16 Nisan 2009 19:36

ben hemsireleri çok severim küçükken küçük bir ilçede yasıyoduk:) ve orda hemseri ablalarım vardı komsularımız cok severim o yüzden hatta hemsire ile evlenmek istemişimdir.:D

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 19:37

gerçekten insanları anlamakta ben çok zorluk çekiyorum...ya bende bir sorun var yada dediğin gibi sorunlu insan çok:))

kadir1977
Kapalı
16 Nisan 2009 19:38

bazı mesleklerin cinsel mesajı daha kuvvetlidir hemşirelikte öyle

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 19:45

anlıyorum erkekler seviyor ama bayanlarında yorumlarını bekliyorum...

fora
Başbakan Müsteşarı
16 Nisan 2009 19:47

hemşirenin imajı varsa cinselikte

o zaman hostesler yandı:)))

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 19:53

fora ya bu imaj neden kaynaklanıyor?sebebi ne açıklarmısın seviyeli bir şekilde...

nil1_nil1
Aday Memur
16 Nisan 2009 19:57

benim yıldızım hiçbir şekilde barışmadı hemşirelerle .iyi olanları da vardır tabi ki ama benim kavga etmedim ya da vukuatlı olmadığım hemşire yoktur diyebilirim.

benim karşılaştığım hemşirelerde;

(bakın genellemiyorum şu zamana kadar ki izlenimlerimi söylüyorum iyileri de vardır tabi ki,yalnızca ben rastlamadım)

güler yüz yok saygı yok . direk sen diye hitap ediyorlar zaten-ve çoğunlukla emir kipinde-

azarlıyorlar. ukala tavırlar. tahammül etmek imkansızlaşıyor .haliyle kendimi bir tartışmanın içinde buluveriyorum.

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 20:17

ya gerçekten çok zor şartlarda çalışıyoruz..sen iki günde bir nöbetçi olmak nedir biliyormusun?herkes evinde uyurken:)))haliyle benimde sinirli olduğum zamanlar oluyor tabiki...şimdi bir tartışmanın içinde bulucaksın kendini:)))o şartlarda çalışan birinden güler yüz bekleme :)))

nil1_nil1
Aday Memur
16 Nisan 2009 20:31

ne olursa olsun bir tebessüm bir sadakadır.

o insalar hasta Allah rızası için gülümsemek çok mu zor? bırakın güler yüzü iyi davranılsın yeter ama maşallah hepsi barut fıçısı :) doktorlar yapmıyor o kadar kaprisi.

16 Nisan 2009 20:41

bende hemşireim de ne alaka bu başlığa gerek bile yok .....isteyen istediğini düşünsün herkez kendinden sorumludur ....gündeme gerek yok

izotonik 1000
Kapalı
16 Nisan 2009 20:43

ya çalıştığın yerde huzur yoksa güleryüzlü olman zor ancak rahat şartlarda çalışıcaksın ki güleryüz gösteresin bende hastaları değilde yakınlarını kaprisli buluyorum:))Çok sabırlı olmama rağmen sabrım taşıyor

1084
Kapalı
16 Nisan 2009 20:45

valla o şartlarda çalışmalayanlar bilemezz sağlık personelinin neler çektiğini ve nasıl insanlarla karşılaştıklarınıı....uzaktan gazel okumak kolaydırr.. o yüzdenn boşver kim ne düşünürse düşünsünn bizm toplumumuzz eleştirmeyi bilir çünkü:)

16 Nisan 2009 20:45

ya bizim meslekte olmayan gülümsemek çok mu zor der...

ama şunu bilmez anasından ,çocuğundan,,kocasından görmediği ilgiyi senden kler sırf hemişirsin diye..

1 sene iyi davranırsın bir gün canın sıkkındır gülümsemezsin kötü hemşire olursun hiç düşünmezler buda insan bununda sorunu var makine deil diye düşünmezler ..

ben güleryüzlü biriyimdir ama suiatimali hiç sevmem direk bozar atarım hasta kişi adı üzerinde hastaaa..

nakördür bizim meslek

nil1_nil1
Aday Memur
16 Nisan 2009 20:53

az önce ben de öğretmen başlığında öğretmenliğe rahat meslek diyenlere karşı mesleğimi savundum.

hayat böyledir işte. herkes kendini kendi mesleğini savunuyor.haklılık söz konusu olunca öncelik hep kendimizde haliyle :)

16 Nisan 2009 20:56

bende senin işini merak ediyodum :)kendin demiş oldun bak bende öğretmenlerin çoğunu sevmem ama hepsini demem...banada öğretmenler ukala gelir sankim ülkenin aydınları gibi ama sendikacılıktan başka bir muhabett yoktur:)

birSEN

eğitim SEN

TÜRKSEN

:)))öğretmenlerden sadece bu üç seyi duydum:)

ama genelleme senin gibi bende yapmıyorum sen alttan sokmuşun lafı bende aynısını yapıyorum:))

"ölü"
Müsteşar Yardımcısı
16 Nisan 2009 20:59

bu güne kadar gittiğim devlet hastanelerindeki hemşirelerin yüzde sekseni kendini bi halt zannediyordu...

yaşlı hastaları çocuk gibi azarladıklarını görürdüm!!!

kendilerini başhekim zannedenler de yok değildi tabi:))

o tiplere uyuz olurdum ...

ve kaderin cilvesi bi hemşireye aşık olmuşum:))

tabi hemşireye aşık olupta boynuz yiyenler kervanına bende katıldım:)

bununda etkisi var tabi bu ön yargıda:)))

özel hastanelerdekiler sanki bi melek:P:P

yavuzhun
Kapalı
16 Nisan 2009 21:08

hemşirelerimiz, baştacımız:) Allah eksikliklerini göstermesin..kötü günümüzde hep sizi buluyoruz:)

Toplam 400 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi