Editörler : crops35

iyi-şanslar
Memur
09 Haziran 2013 19:15

lütfen cevap.....

09 Haziran 2013 19:21

hıc bı sekılde etkıelmıo aksıne rahatlatıo bı hafta kullandıktan sonra kulagında cıhaz varmı onu bıle unutursun

filepalas
Genel Müdür
10 Haziran 2013 17:54

arkadaşlar son karara geldim artık 3 tane kulak arkası işitme cihazı denedim,

widex, oticon, simens , bunlardan benim duymammı en iyi sağlyan simens oldu, 3 nede kulağıma kalıp yapılmadan denendi,

diğer 2 firma işitme cihazlarına gittim adamlar kulağınıza kalıp olmadığından performansın az olduğunu söyleyip durdurlar, ikide bir markararını övüp durdular, simens takıldı ve kalıp yapılmadan, hayatımda ilk defa arkadan konuşanların sesini duydum, bide cihaz bluotut özelliğ isayesinde cep tlf bltut ayarladım ve kumandasına basıp tlf kulağıma dayamadan işitme cihazı ile sesleri mükemmel duydum, hayretler içerisinde kaldım inanamıyorum gerçekten şaşırdım teknoloji bu kadarmı ilerlemiş.
ancak fiyatı çok pahalı işte iki kulak fiyat 9 milyar 1 milyarı devlet karşılıyor sana 8 milyara geliyor işte napacam bilmiyorum ödeyecek gücümde yok şaşırıdm kaldım. kredi kartı limitte yetmiyor. taksit olsun zaten peşin verirsek indirim yapacağını sölediler. offfff...

filepalas
Genel Müdür
10 Haziran 2013 17:57

bu arada , işitme desibelim 70db - 75db

filepalas
Genel Müdür
13 Haziran 2013 09:40

son fikirleriniz nedir arkadaşlar ctesi almaya gidecem artık eğer uygun fiyata vermezlerse tek bir tanesini alacam napimm..?

nice_42
Kapalı
13 Haziran 2013 09:50

hocam ne yaptınız 8 bin liraya cihaz ödemesi yapmayın bu desibel kayıplarına bu markalar 2 bin liraya işini görür sakın 8 bin lira veririm falan deme bütün samimiyetimle söyleyerek yazıyorum

filepalas
Genel Müdür
15 Haziran 2013 22:04

arkadaşlar p.tesi rapor çıkartaacam cihaz konusunda hala karar veremedim. son olarak bir hastdeki odyolog bir firma daha önerdi oraya gittik beltone kulak arkası 6 kanallı denendi cihaz ses iyi ancak tlf konuşurken ses iyi değildi 3 , 4 kez tekrar ettim, blutot özelliği yok o yüzden kulağın üztüne dayayıp konuşuyoruz. fiyatına pazarlık yaptık cihaz 5500 tl den 4500 tl düştüler 1000 tl sini devlet karşılıyor bana 3500 tl geliyor markası beltone 6 kanallı yorumunuz nedir ? bu markayı kullanan varmı beltone true dijital 6 kanallı ?

filepalas
Genel Müdür
15 Haziran 2013 22:06

nice kardeş sağol yorumların içn malasef 2000 tl cihaz benim işitmemi sağlamıyor bu yüzden senin dedğin fiyata cihaz yok... yine sağol.

filepalas
Genel Müdür
15 Haziran 2013 22:13

memnun kadlığım hayatım da ilk defa arkadan konuşanların sesini duyabildiğim cihaz simens prue 7 (ace mic 7 mı) 48 kanallı blutot özellikli wireles özellikli harika bir şey tlf sesini bile o kanala göre ayarlıyor konferans salonundaki yoğun sesi bile ayırt ederek duyduk şaşırıdm. bu kulak arkası digital süper süper süper duydum . şaşırdım kaldım..
ama fiyatı pahalı işte 13000 tl den 9 tl ye; son olarak ta 8000 tl ye düştü + 200 tl pil hediye dediler. (1000 tl devlet karşılıyor= fiyatı 6800 tl)
yorumunuz nedir arkadaşlar ?

filepalas
Genel Müdür
15 Haziran 2013 22:20

bu cihazlar kulak arkası hepsi digital ve çift mikrofonlu 1000 tl devlet karşılıyor her iki kulak fiyatları.
desibel kayıbım 65 - 75 arası
1-simens 48 kanallı fiyatı 13000 tl den düştü , son fiyatı = 6800 tl
2-beltone (danimarka malı) 6 kanallı 5500 tlden düştü, son fiyatı =3500 tl
3- widex 5 kanallı 6000 tl den düştü son fiyatı 4000 tl
4-otican 6 kanallı 7000 tlden düştü son fiyatı 6000 tl
yorumlarınız ve bu cihazı kullanan arkadaşlar ne diyorsunuz
not: kulağımda akıntı yok.

nice_42
Kapalı
16 Haziran 2013 10:35

sevgili kardeşim en iyi hangi cihazla duyum sağladıysan onu almanı elbette isterim ama fiyatları neden bu kadar pahallı bunu anlayamadım hangi ilde yaşıyorsunuz? benim bir kulağımda oticon bir kulağımda phonak cihaz var tek yaşadığım sıkıntı cep telefonunu kulağıma iyicene dayıyorum olmazsa tepeden telefonun mikrofonunu kulağıma dayıyorum evdeki sabit hat telefonunu çok iyi duyuyorum ama iş yerindeki sabit telefonu duyamıyorum benim yaşadığım sıkıntı bu. yinede iyi araştır ben bu cihazlardan karar verecek olsaydım siemens alırdım

filepalas, 11 yıl önce

bu cihazlar kulak arkası hepsi digital ve çift mikrofonlu 1000 tl devlet karşılıyor her iki kulak fiyatları.
desibel kayıbım 65 - 75 arası
1-simens 48 kanallı fiyatı 13000 tl den düştü , son fiyatı = 6800 tl
2-beltone (danimarka malı) 6 kanallı 5500 tlden düştü, son fiyatı =3500 tl
3- widex 5 kanallı 6000 tl den düştü son fiyatı 4000 tl
4-otican 6 kanallı 7000 tlden düştü son fiyatı 6000 tl
yorumlarınız ve bu cihazı kullanan arkadaşlar ne diyorsunuz
not: kulağımda akıntı yok.

nice_42
Kapalı
17 Haziran 2013 08:20

işitme cihazını aldıktan sonra burda olumlu ve olumsuzluklarını yazarsın ama siemens gibi bir cihazdan olumsuzluklar çıkacağını zannetmiyorum

iyi-şanslar
Memur
23 Haziran 2013 20:32

ayrıca bu desibellere göre kulak içi miuygun yoksa kulak arkası mı

iyi-şanslar, 11 yıl önce

benim de sol 55db, sağ 25 db. akıntı delik vs şeyler yok çok şükür. ancak alçak sesle konuşulanları, arka fonda ses olduğunda yanımda kkonuşulanları, biraz uzak mesafeden konuşulanları duysam da net olarak anlamakta zorlanıyorum. bu da insanlarla olan iletişimi fazlasıyla etkiliyor işim gereği. doktor tek kulakta cihaz kullanmanın gürültüden başka bişeye yaramadığını söyledi. tek kulakta cihaz kullanan var mı? gerçekten bir faydası olmuyor mu?

25 Haziran 2013 12:18

Kulak arkası 3 programlı Oticon go proyu tavsiye ederim yeni modeller geldiği için şuan 1000 tl

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi