Editörler : Lanet
«474849505152535455565758»

vhki_mehmet
Aday Memur
10 Aralık 2007 19:01

ScOrpiOn1975 ve onunyazdığı yazıya tesekkur eden vgf38 o yazıyı bidaha okudugunuzda otanacagınızı umud ediyorum eger utanmıyorsanız yazıklar olsun size...

Sahipsiz Nufuscunun yazdıgı bazı bolumlerde alınabileceginiz seyler olmasına ragmen, cogu olumlu ve yol gosterici olan ve bitiminde sevgili genc nufuscular diyerek hem sevgi hem yas büyüklügünüde gosteren birine Scorpion'un yazdıgı hakaret dolu ve kin kusan yazısını okumaktan ben utandım.

Ona destek veren yazıya tesekkur eden diger sahıslarda ayıp etmis, Unıversite mezunu olmakla su okulu okudum demekle su puanı aldım demekle gercekten bisey olunmuyormus cok iyi gosterdınız ben tesekkur ediyorum

Burdan hakaret kabadayılık ancak soyleyeni kucultur, konusabilme ozrunu kapatma cabaları dıye goruyorum.

Uste cıkmak icin simdi laf yetistirenler olur ama olsun sadece birsey soylüyecegim su scorpıonun yazdıklarını bır kere daha okusun sonra cevap yazmak isterse yazsın.

Kral44

sohbeti canan
Kapalı
10 Aralık 2007 19:27

kavga gürültü olmayan bi başlık buldum sanıyordum

olaylar ne kadar büyütülüyor her iki tarafta cümle aralarında ne kadar ağır konuşuyor bi dönüp baksa keşke

biri çıkıp zaten güzel ünilerde okumuş olsaydınız alanınızda iş bulurdunuz deyip bizleri küçümserken diğeri bu kişinin beyninin büyüklüğünden küçüklüğünden bahsediyor

zaten işyerinde yeteri kadar stresteyiz yetmezmiş gibi birde başlıkta

bu nüfusculara rahat yok anlaşılan ...

idris yeni
Aday Memur
10 Aralık 2007 20:59

ARKADAŞLAR BİR NÜFUS ÇALIŞANI OLARAK GURURLANACAK TEK ŞEYİMİZ VAR. O DA GÜNLÜK YOĞUN ÇALIŞMAMIZ.BU YOĞUN ÇALIŞMA NETİCESİNDEDE ALMIŞ OLDUĞUMUZ ALIN TERİ MAAŞIMIZ.

ŞÖYLE ÇEVRENİZDEKİ DİĞER KURUMLARDA ÇALIŞAN MEMURLARA BİR BAKMANIZI İSTİYORUM.HİÇ BİR KURUM ÇALIŞANININ BİZLER KADAR SAMİMİ VE DÜZEYLİ BİR İLİŞKİSİNİ GÖREMEZSİNİZ.

BİZLER DAİRELERİMİZDE ABİ ,ABLA ÇAĞRIŞMALARIYLA GÜNÜ GEÇİRİYORUZ.NÜFUS MÜDÜRLERİMİZ BİRER ANA VE BABA YAKLAŞIMIYLA İLİŞKİLERİNİ SÜRDÜRMÜŞLERDİR.BUDA KİMSEYİ KÜÇÜLTMEMİŞTİR.

BEN YILDIRIM NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞMAKTAYIM.BİZİM DAİREMİZEDE 8 YENİ ADAY MEMUR GELDİ BİZLER HEPSİNDEN MEMNUNUZ.BUNLARDAN MAT.FİZ.BİY.KİM.VE HALEN ÖĞRENİMİNİ SÜRDÜRENDE VAR.HİÇ BİRİ OKULLARINI ÖN PLANA ÇIKARMIYOR. AYRICA BİR NOT OLARAKTA KULAKLARDA KÜPE KALMASI İÇİN SÖYLÜYORUM ÇALIŞANLARIN ÇOĞU ÜNİV.MEZ.BU SEBEPLE SORUNLAR AYNI.BİZİM ADAY MEMURLARDAN HİÇBİRİ TAMAMINA KEFİLİM KENDİLERİNDEN YAŞÇA BÜYÜKLERİNE MESLEKTAŞLARINA DÖVER GİBİ KONUŞMAZ.BİZLERDE HİÇ BİRİNİN BAŞINA BİR ZAVAL GELMESİNİ İSTEMEYİZ.

ARKADAŞIMIZ SİZLERİN BU SİTEYİ KULLANMANIZDAN ŞİKAYETÇİ DEĞİL BUNU AKLINIZDAN BİLE GEÇİRMEYİN SAKIN.

SADECE BU SAYFAYA BAKTIĞINDA TÜM NÜFUS ÇALIŞANLARININ ORTAK SORUNLARINI GÖRMEK İSTEMEİDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

NOT: HAK EDİLEN KADEME VEYA DERECE KAYBOLMAZ ON SENE SONRADA OLSA ALIRSIN. BİZ DAİREMİZDE ÇALIŞAN İKİ ARKADAŞA 1 ER KADEME TERFİSİNİ YAPTIK ŞU AN 9/2 OLARAK ÇALIMAKTALAR.

SİZLERDE DİPLOMALARINIZIN FOT.VE DİLEKÇENİZİ İL MÜD GÖNDEREK İŞLERİNİZİ HALLEDEBİLİRSİNİZ.

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

SABAHLARI GÖREVDE YÜKSELME SEMİNERİNE GİDİYORUM AKŞAMLARI SAYFAYI ZİYARET EDEBİLİYORUM.

sc0rpi0n1975
Aday Memur
10 Aralık 2007 21:00

Sizi anlamak bazen o kadar güçkü,ne zaman içinizdeki kendiniz olmayı başaracaksınız,bu okadar zor deil...

Birileri kalkıp siz haklı deilsiniz dio ve siz bunun doğru olduğunun farkında olduğunu bile bile, ya bu çocukların haklı olduğu bir yan var ve bunlar genç kanı kaynıyo deyip sakinleştirmektense kalkmış uslubtan bahsediyo,ilgili şahıs..

EYYY VHKİ MEHMET,lafla adam olunmuyo,doğru haklısın sana ucu dokunan bir durum yok,birilerinin bu çocukların uslubu yanlış demesi lazımdı sazan gibi oda sen oldun sanamı dert bizim hiçbişey olamamış ama nüfuscu olmuş diyen bi meslektaşımıza bu doğru deil deme hakkını kendimizde görmemiz...

YAZIK SAOLUN BİZ GENÇLERE VERDİĞİNİZ DEĞER İÇİN....

tekyer
Şube Müdürü
11 Aralık 2007 00:26

yeter kardeşim ya birileri biribrini tenkit etmeyi ne kadar çok seviyo.şurda güzel güzel bilgi paylaşımında bulunuyoz bu yazımdan itibaren kimse birbirni tenkit etmesin biraz yapıcı olun.hadi pıt

nurceyn
Memur
11 Aralık 2007 08:51

arkadaşlar şu biyolog muhabbetini açan kişi olarak resen pişman oldum

neyse belki de diğer arkadaşlar haklıdır genel sorunlardan bahsetmek daha yeğdir.

vgf38,muratözmen arkadaşlar birbirimize mail atalım

bu platformda çok biyolog muhabbeti yapmayalım isterseniz

böylece kimseyi rahatsız etmemiş oluruz

DÜNLE BERABER GİTTİ CANCAĞIZIM ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM!

ben kimi kırdıysam özür diliyorum ve plemiklerin bitmesini istiyorum

kolay gelsin

canberki
Memur
11 Aralık 2007 09:00

arkadaşlar daha birbirinize saygınız yok, şu bunu demiş bu bunu yapmış.yakışıyormu. bizler birbirimizin destekçisi olacağımıza kerşımızdakini nasıl utandırırız hesabı yapıyoruz.bu laflarım eski-yeni herkese.kendinize gelin olmuyor.burda nüfusla ilgili herşeyi konuşalım.

AĞASAR61
Şef
11 Aralık 2007 09:29

Merhabalar Nüfus çalışanları arkadaşlarım !!!!!!!!!!Lütfen kalp kırmaya son verin !!!!!!!!! iki günlük dünyada bir birimizin kalplerini kırmayın bakın hepiniz pırıl pırıl büyük hayelleri olan insanlarsınız gelecekte bir çoğunuzu çok büyük yerlerde olacaksınız buna bütün kalbimle inanıyorum. Ama şu kalp kırmaya son verin esik yeni nihayetinde aynı havayı teneffüs ediyor aynı duyguları yaşıyor aynı sıkıntıları çekiyoruz.Bunlar bizlere yakışmıyor. hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor kolay gelsin diylorum.

muratozmen
Kapalı
11 Aralık 2007 09:32

merhaba arkadaşlar

hepinize günaydın.ben de bu meselenin bu kadar sorun olacağını sanmıyordum.ne kadar dar görüşlü arkadaşlar varmış.neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.

nurceyn dediğin gibi yapalım.gereksiz tartışmalara girmek istemem bende.yoğun iş temposu içinde sizlere kolay gelsin arkadaşlar.

AĞASAR61
Şef
11 Aralık 2007 09:32

mernis 1433 arkadaş sorunuzu cevaplayayım. Evet hamsi şuanda bol ama sizin orda da bol akşam tv gördüm zonguldağın ibr ilçesinde yapılan hamsi şöleninde izdiham vardı eğer yinede istiyorsanız size hamsi gönderebilirim ama gidene kadar da bayatlar kabul ediyorsan göndereyim.iyi çalışmalar.

nüfuscu:P
Memur
11 Aralık 2007 09:33

Arkadaşlar burada nüfusla ilgili bir soru olsa bu kadar tartışmazsınız valla hayret ettim amma meraklıymışsınız tartışmaya özürler kusurlar havalarda uçuşuyor uzatmayın artık hepimiz aynı yerdeyiz ve aynı işi yapıyoruz yapacakta başka birşeyimiz yok.İnsanlar bu mesleğe yıllarını vermişler sesleri çıkmıyor bizler daha bugün geldik gitme yolları arıyoruz çözüm bulacağımıza.Yıl sonu geldi sinirler gerildi galiba kalp kırmanın gereği yok herkese kolaylıklar diliyorum.

Memur
11 Aralık 2007 09:44

Sabah sabah sizlere bir soru sorayımda birazda bunu tartışın.Evlat edinmenin şartları nelerdir?Evlatlık ilişkisi nasıl kaldırılır?Hadi bakalım kolay gelsin

mernis1433
Şef
11 Aralık 2007 11:17

Ağasar

Teşekkür ederim.Bizim buralar deniz kenarı değil maalesef... N'apalım hamsi bize gelmiyorsa biz hamsiye gideriz...

Nüfuscu P:

İstediğimiz sorudan başlayabilirmiyiz? Maşallah soruların da en kazığını buluyorsunuz yani? Bilene bişey varmı?

11 Aralık 2007 11:29

herkeze slm

valla evlat edinmeyle ilgili olarak bildiğim tek şey 30 yaşından önce evlat edinilmez

123mat
Şef
11 Aralık 2007 11:53

ya yeni v.h.k.i olan arkadaşlar madem eskiler burda genel konulardan konuşmak istiyor bırakın konuşsunlar.bizde genelve özel olan her türlü konuyu başka bi arkadaş nüfuscuların sorunları başlığında konuşuruz.bırakın onlar genel konuşsun o zaman.

bu arada bende yeniyim,biyolog değilim ama o arkadaşlarla ilgili sorulara bu kadar tepki gösteren kişilerin yazdığı sayfaya bi daha hiç girmem daha iyi.

yenilere çok anlayışlı davranmışsınız,sordukları soruda ne varki

nurceyn
Memur
11 Aralık 2007 12:27

evlat edinmenin şşartları evlat alanla evlat olan arasında 18 yaş olmalı

eşlerden biri alıyorsa diğeri izin verecek

iptali mahkeme kararıyla olacak vs vs

nüfus hizmetleri yönetmliğinde var bir sürü madde

kolay gelsiin

mernis1433
Şef
11 Aralık 2007 14:14

Evlat edinme ile soybağı kurulur, mahkeme kararı ile olur. Bu mahkeme evlat edinenlerin oturdukları yer Asliye Hukuk Mahkemesi dir.Medeni Kanun evlat edinmeyi birlikte evlat edinme-tek başına evlat edinme, küçüklerin evlat edinmesi ile ergin kişilerin evlat edinmesi olarak alt başlıklar halinde kanuna almıştır.Bu başlıkların ayrı ayrı şartları var ama genel olarak evlat edinmenin şartları evlat edinecek olan için 30 yaş sınırı ve evlatlıkla evlat edinen arasında 18 yaş yaş farkı .................Evlat bir hayırsızlık yaptıysa yine mahkeme kararı ile evlatlık ilişkisi kaldırılabilir.

Adres işleri çıkalı yapmadığım bir işti araştırmaya ve bilgileri tazelemeye yönlendirdiğiniz için teşekkürler.

Aklıma gelmişken önceki medeni kanuna göre evlat edinme işlemleri biraz daha zor idi Sulh Hukuk Mahkemesinden Evlat Edinmeye İzin kararı alınıp noterden evlatlık sözleşmesi düzenlenir öyle nüfusa gelinirdi. Hem şekil açısından hemde içerik açısından evlatlık olayı yeni medeni kanunda kolaylaştırılmıştır.2001-2002 yıllarında yürürlüğe giren Medeni Kanunun da bu kolaylaştırmanın sebebi de 1999 Marmara Depremi sonuçları...O acıların bir daha yaşanmaması dileğiyle

Memur
11 Aralık 2007 16:10

Mernis 1433 kazık dedin ama bikmediğinde yok maaşallah zeytin sözüm hala geçerli doğru cevaptı sağol.

Arkadaşlar eskiler yeniler diye ayırıyorsunuz çok yazık bende yeniyim nüfusta göreve başlayalı 1 sene 2 ayoldu asaletim bile tasdik olmadı ama işimi çalışma arkadaşlarımı müdüre hanımımı çok seviyorum.Bana nüfus çok zevkli ve gizli geliyor buda beni daha çok heyecanlandırıyor.Bşkalarının öğrenmek için çırpındığı her türlü bilgi elimizin altında neden bunu tadını çıkartmıyorsunuzda polemik yaratıyorsunuz.İstediğiniz yerde yazabilirsiniz burayada yazacak çok NÜFUSCU var merak etmeyin.Herşey gönlünüzce olsun..Kolaylıklar diliyorum

Mernis1433 Marmara denizinin kıyIsında Gemlikte görev yapıyorum balık istersen bizde yollarız üzülme...Karadeniz değil ama Marmara idare edeceksin artık:))

karakeçili 1954
Aday Memur
11 Aralık 2007 20:26

Arkadaşlar öncelikle bu tip gereksiz ve çocukça polemikleri nüfusçuların yazdığı bir forumda görmek beni çok üzdü.

Bırakın isteyen istediğini yazsın abi ne olacak sayfalarımız dolmuyor ya istediğiniz kadar yazabilirsiniz boşverin herkes yazabildiği kadar yazsın...

Bir de bildiğiniz gibi bize temizlik malzemesi ödeneği serbest bırakıldı onlardan yapacağımız alımları e-icisleri.gov.tr den kayıt altına almamız lazım onunla ilgili uğraşan varsa lütfen paylaşsın...

mernis1433
Şef
11 Aralık 2007 20:28

http://www.whoshouldliveagain.com

Arkadaşlar bu siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 20 ünlünün ismi var. Bunlardan hangisinin şu an yaşıyor olmasını isterdiniz diye sormuşlar. 20 kişiden hangisinin şu an yaşıyor olmasını istiyorsanız isminin yanındaki kutucuğu işaretleyip ikinci aşamada

? İmage Verification - Please enter the text from image -

yazısını altındaki boşluğa yan taraftaki karakterleri giriniz.

(Eğer karakterleri okumakta güçlük çekiyorsanız ?Refresh İmage? yazısını tıklayıp karakterleri değiştirebilirsiniz)

En son aşamada Sayfanın ortasında ? V O T E ? yazısını tıklarsanız oylamaya katılmış olacaksınız?

Oy verdiğiniz şahsiyetin dünya çapında o ana kadar almış olduğu oy yüzdesini görmek isterseniz sayfanın alt ortasında ki ?VOTİNG RESULT? yazısını tıklayabilirsiniz.

Bir bilgisayardan bir kez oy kullanılabiliyor.Sonuçlar 2008 de açıklanacakmış. Mouse?larına tıklayan parmaklarınız dert görmesin.

Toplam 11138 mesaj
«474849505152535455565758»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi