Editörler : oto-danisman-expert

31 Ekim 2009 20:51

30.000 tl ye alınabilecek sıfır arabalar? ne zaman alınmalı?

selam arkdaşlar

30.000 tl ye alınabilecek sıfır arabalar? ne zaman alınmalı?

aklımda corsa var ama fiyatlar şu an çok yüksek..ne zaman alınmalı sizce..kasım-aralık..?

*Peter*
Yasaklı
31 Ekim 2009 20:55

Yılbaşından önce tahminim pek çok markada kampanya olabilir.

cmk
Şef
31 Ekim 2009 21:17

şu an opel corsa 1.4lt benzinli enjoy 31.600 bu çok meblağ...1.2lt enjoy tavsiye edermisinz..bekarım ..çokul-çocuk yok yani...

01 Kasım 2009 00:50

O kadar paralara kaşık kadar araba alınırmı yahu? Fıstık gibi Chevrolet Lacetti hatcback'ler var. Corsa arabamı? :) Anlamasak yiyecez yani. :) 30bine Chevrolet'lerde dehşet güzel arabalar var. Araştırın derim yani. General Motors araçları!

zeynep54
Memur
01 Kasım 2009 02:15

chevrolet kaliteli değil diye duydum

ayhi
Kapalı
01 Kasım 2009 09:19

aralık sonunda bayiler (varsa) ellerindeki araçları satmaya çalışıyor, yani liste fiyatından normale göre indirim yapma şansı daha çok

squidward07
Yasaklı
01 Kasım 2009 10:05

anladığım kadarıyla hb araba arıyorsun o zaman sana şiddetle ford fiestayı (yeni kasası) öneririm..

01 Kasım 2009 15:13

Zeynep hanım duyumlarla hareket etmeyin. Gerçek bilgilere ulaşınız. Kıyaslamalar yapın. Duyum muyum kalmadığını göreceksiniz :) General Motors ne zaman dandik araç üretmiş???

cmk
Şef
01 Kasım 2009 23:41

o fiyatta cruse var ama 1.6lt , ayrıca korede yapıldığı söyleniryor pek tavsiye edilmiyor.bugün 206+ a baktım şahsen hiç beğenmedim büyük farklılık bekleyenler için hayal kırıklığı ..ayrıca abs ve gövde rengi kapı kolu + yolcu havayastığı da 1500 tl ye..yani totalde araba 27-28 e geliyor..o fiyata zor satarlar..

fausta
Kapalı
02 Kasım 2009 01:37

cmk, madem çoluk-çocuk yok neden toyota düşünmüyorsunuz? sizin istediğiniz standartlarda yani 30.000 tl.ye sıfır yaris alınabilir. eğer ilk arabanızsa ve sıfır niyetine 2. el olarak bile değerlendirmeyeceğiniz çok az kullanılmış 29.000 km'de 2009 bir yarisi şu anda 29.000.-tl ye ve hatta 2008 1.4 terra'yı 14.00 km.'de 23.ooo'e alabiliyorsunuz..hem de satışı kolay bi araba olrak düşünüyorum.. cep telefonunda nokia ne ise arabada da toyota o kadar kolay satılıyor.:)

cmk
Şef
03 Kasım 2009 14:21

aslında araçlar içerisinde yaris en uygunu..arkdaşımda var..adam 1.90 rahat rahat sıgıyor..iç hacmi oldukça geniş ama bunun karşılığı tek çantalık bir bagaj..yeni yarisler 101 beygir..ki 1.33 motora süper bir teknoloji..ön camlar otomatik gayette güvenli bir araç kabul etmeliyim.bu aracı da listemize ekleyelim..

By_Onder
Genel Müdür
03 Kasım 2009 16:07

hocam bu tamamen tercih meselesi ama 30 bin c sınıfı bi araca çok para be evet 2 sene önce bende ıvırı zıvırı ile 25 bin clio ya verdim fakat bu benden çok ailemin tercihiydi yani madem bekar ve yanlızsın bakış açını birazdaha genişlet ve sıfırdan vazgeç derim...

Mariaaa
Aday Memur
03 Kasım 2009 20:04

güzel bir konu başlığı bende bunu merak ediyorum doğrusu??bilenler paylaşırsa sevinirim..

03 Kasım 2009 23:48

Cruze prestij aracı. Siz neyden bahsettiğinizin farkındamısınız? Bu arkadaş 30binlik araçtan bahsediyor. Cruze'ler 40bin civarında. O fiyatlara Lacetti bile yok. 35bin bayılcaksınız.

Ayrıca, hala yaris diyenler var :)))) Kaşık gibi arabaya 29-30bin verilirmi yahu? Kaliteymiş :))) Toyota ne zaman kalite oldu arkadaşlar? 3.5milyon aracını geri çağırmış hatalı üretim diye. Siz bunamı kalite diyorsunuz? At gözlüklerinizi açın çıkarın derim. Ayrıcana ikinci elde toyota kesinlikle çabuk satılan bir araç değildir. Bu bir sadece şehir efsanesidir. İsterseniz alında elinizde patladığında görürsünüz. Çabukmu, yoksa aylar yıllar sonramı satılıyor? Bu devirde hemde :)))

cmk
Şef
04 Kasım 2009 00:13

bugün wolksvagen yeni polo ya baktım..arkdaşlar araçbiraz basık..ama benim hoşuma gitti..1.4 lt 85 bg benzinli fiyatı 31.300..kullandımda aracı..4 cam otomatik halojen far h7..bi eksiği direksiyondan ses sistemi kumandası yok...ayrıca.gri-kırmızı ve beyaz(bence en güzeli bu renk)..ı gördüm..100km 8lt yakıyo..en yakın rakibi corsayla aynı..corsa ile polo arasında kararsız kaldım ama..polo tam şekil..umarım kasım- aralık gibi bi fiyat düşüşüolur da bize ışık görünür..ha birde 33.750 ye ford focus var sedan..1.6lt benzinli..yorumları ve tercihlerinizi bekliyorum..görüşmek üzere..

Mariaaa
Aday Memur
04 Kasım 2009 13:52

demekki bir ay dah beklemek lazım..aralık ayında sanırım sıfır araç almak için daha uygun zaman

cmk
Şef
05 Kasım 2009 11:39

bugünde corsaya bakacağım şöle bir alıcı gözüyle...aradan cruze u da çıkartacam..

cmk
Şef
05 Kasım 2009 18:06

evet arkadaşlar.cruze ile corsaya baktım bugün...cruze için açıkçası çok bir şey söyleyemiycem..tamam büyük bir araba.konsol hoş.ama birşey eksik anlayamadım.test sürüşü yapamadım henüz o yüzden net birşey söyleyemiycem.

corsaya gelince..1.4 enjoy du baktığım.araba hoş poloya kıyasla içi daha geniş.18cm daha yüksek ki içini ferah yapıyor bu özellik..birde artı olaarak direksiyondan kumanda müzk sistemi ve yan hava yastıkları var..eksiği; arka camlar manuel, farlar normal, yol bilgisayarı yok, torpido gözünde soğutma yok,kol dayama yok,spor bir görüntü yok eğer body kit istenirse 1000tl istiyorlar spoiler dahil..birde poloya kıyasla ben aracın konsolünü pek beğenmedim.tabi bunlar sadece beni bağlar...fikri olan arkadaşlar?

05 Kasım 2009 22:19

Cruze'ye bakmışmış :))))) Bence eksik olan ne biliyormusun? Paran eksik! :)))

Kalkmış 40binlik arabayı konuşuyor. Birşey eksikmişmiş. Gitmiş Corsa gibi kedi yavrusu arabayı anlatmışda anlatmış :))) Cruze'nin çizgileri Insignia ve yeni Astra platformunu taşıyor. Malum oda Lacetti gibi bir GM aracı.

Corsa veya polo, küçük ucuz sınıf araçlardır. Tabiki C veya D segment arabalarla bir olmaz haliyle. Selamlar.

05 Kasım 2009 23:31

bence 30.000 i bulduğun zaman alınmalı hocam.tavsiyem ford fsion 1.4 tdi

cmk
Şef
06 Kasım 2009 09:14

cruze 1.6 en düz modelinin fiyatı 33.000 yani arada uçurum yok.artı bu dediklerim beni bağlar kimseyi değil, katılırsınız katılmazsınız..ayrıca parada eksik değil,sadece sokağa atmak istemediğim için..her model bazı insanların hoşuna gider bazılarının gitmez.bu kadar uzatmanın lüzumu yok ayrıca beğendiğiniz özelliklerini yazında biz parası yetmeyenler(!) de bu yüce tecrübelerinizden faydalansın..

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi