Editörler : crops35
«124125126127128129130131132133134135»

voloreas
Şube Müdürü
30 Ağustos 2015 14:34

o soruna ben cevap vereyim 399 a tabilerin maaş bordrosunda hiçbirşey görünmeyecek para sadece ihs lilere var. sadece ikbs den bu ay ne kadar puan aldığına bakabilirsin.

klie, 9 yıl önce
Volkan 38 baya kabul etmişsin ama bana abartılı geldi helal olsun. Ayrıca bir sorum oldu cevap alamadım bu eylül maaş bodrosunda görünecekmi 399luların

bodyseypa
Genel Müdür
30 Ağustos 2015 18:56

birader sen günde 430 kargo kabulü mü yapıyosun :) 30bin puan alacak insanoğlu yaratılmamıştır bence dünyada

volkanv38, 9 yıl önce

bu ay 21 iş günü üzerinden hesaplanacak o nedenle 8200 üzeri puan almak lazım 8200 ün üzerine 2150 alınca maksimum performans primi alınıyor. yani bu ay 700 brüt almak için 10350 puan yapmak lazım. müdür 90 verirse 1575 puan ordan gelir işlem bazlı puan 8775 olmalı. parasal gişede bu puanı tutturmak o kadar kolay değil ama imkansızda değil. kargo-posta kısmında çalışanlar için daha kolay. mesela ben temmuz ayını hesapladım 9000 kargo 4000 tebligat 3000 taahhütlü almışım. diğer işlemleri saymıyorum bile. bunlar 30000 puanı geçiyor.

horozzi
Şef
30 Ağustos 2015 19:55

ihs liye ücret verip 399 luya verilmemesi ve bundan da önemlisi yaptığımız işlemlerin hukuki kural ve yaptırımlara tabi olması nedeniyle sendikalar tarafından hemen dava edilecektir bu sistem.Sen puan tutturayım çoluğumun çocuğumun rızkını ceza olarak vermeyeyim diye hızlıca bir kredi verirsin dolandırıcı gelir kapar parayı sonra ptt senden çatır çatır alır o parayı adalete gel vatandaş!!!

Kapitalizmin buram buram hissedildiği bir yer oldu kurum bırakın bizi gidelim bizler bu kuruma kpss de ter dökerek ve memur olacağımızı umarak geldik bugünkü noktada kurum ya da şirket bizi yarış atına çevirmek istiyor.Devlet mantığıyla şirket olmaya çalışan garip saçma sapan uygulamalarla hem de. Kurumun personelleri olarak bizler siyasi düşüncelerimiz ekseninde sendikalara üye oluyoruz onlarda bunu kullanarak haklarımızı korumak yerine gelecek seçimde aday olmanın peşinde koşuyorlar.. Eğer hakkımızı koruyan sendikalara değil sırf siyasi fikrimize yakın diye sendikacılık yapmaya devam edersek bu kurumu bize zindan edecekler ve maalesef bunlar iyi günlerimiz olacak.

volkanv38
Genel Müdür
30 Ağustos 2015 23:07

temmuzda o kadar aldım valla :D bu ay baktım 5500 kargo 3700 tebligat 4200 taahhütlü almışım. toplu kargo getiren müşterilerimiz var ondan dolayı. müşteriler bize excel dosyasını getiriyor sonra ptt nin sitesinden txt ye dönüştürüp sisteme atıyoruz çok kolay oluyor. bana günde 10000 kargo getirsinler excelde yine yüklerim çok basit oluyor öyle. benim bir günde 3200 işlem yaptığım oldu.

bodyseypa, 9 yıl önce

birader sen günde 430 kargo kabulü mü yapıyosun :) 30bin puan alacak insanoğlu yaratılmamıştır bence dünyada

jöntürks
Memur
31 Ağustos 2015 22:25

toplu kargo almayı beceremedik bi türlü bu konuda nasıl yapıyonuz bi yardımcı olurmusun

volkanv38
Genel Müdür
31 Ağustos 2015 22:48

burdan anlatılacak kadar kısa bir konu değil ne yazıkki anlatsam bile uygulamada mutlaka sorun çıkacaktır. mutlaka birinin göstermesi ve öğrenecek kişinin excel i çok iyi bilen birisi olması gerekiyor. bize genel müdürlükten gelip anlattılar o şekilde öğrendik.

jöntürks, 9 yıl önce

toplu kargo almayı beceremedik bi türlü bu konuda nasıl yapıyonuz bi yardımcı olurmusun

klie
Şef
31 Ağustos 2015 23:33

Şimdide gündem performans notu olmuştur. Performans notum gayet iyiymiş bence maaş bodrosuna yansıtılmaması yeni bir tartışma yaratacaktır 399 ve ihsli arasında.

navaro83
Yasaklı
01 Eylül 2015 20:35

klie amaç 399 maaş zammı değil yüzde 8 i vermemek ama sen gişedeki adama perf verip bürodaki baş müdürlükteki dağıtımdakilere perf vermeyip birine yüzde 6 birine yüzde 8 verirsen o başarı notu olgusunda olaylar çıkar mahkemelik olur

ama zaten 8000 ppuanı büyük ve az çalışan olan merkezde geçersin ama 5 bnlk kasabada nasıl olcak bunalrın cevabını vermiyorlar kendileride bilmiyorlar çalışana anlatmıyorlar yapıorlar kimsenin olaydan haberi yok

müdür şef pc kullanmasını bilmeyen şef nolcak değerlendirsene yok yalaka müdüiret yalakası salatalıklar çok

yetki puanlamasında 40 puan 70 puan çıkanlar var bizden gidip başka yerde çalışan sorunlu memur başka merkezde hepsine tam basılarak 100 alıyor bizdeki işgüzar şef bozuntusu müdür yalakalık yapacak ya 2 yi işaretleym gayretliyi işaretleyim diyip puan düşürüyor bu kadar mal ve salaklar ordusu var adamın tanıdığı teftişte die baş müdürlükte yatıyor

daha neler neler bizde başka kuruma geçmeye çalışıp mülakatlardan elenip duruyoruz anasını satayım dayımın amcamın olmadığı hakkın yendiği bu düzene......

posta81
Aday Memur
02 Eylül 2015 00:51

böyle saçmalık olmaz aynı işi yap statüler farklı değerlendirmeler daha bi ayrı buna göre maaşlar primler değişik.neye göre kime göre muamma olan bir ucube sistem. sendikalar iş başına bu kadar keyfiyette sıktı artık. resmen mok kafalılar tarafından yönetiliyoruz

04 Eylül 2015 21:20

posta81 güzel söylemişsin sendikalar iş başına. tamam da zaten iş başındalar. patronlar ne derse onu yapıyorlar. koskoca toplu sözleşme geçti ne aldılar memurlar için. bakalım yeni arkadaş da bir milletvekilliği haketti mi ?

klie
Şef
06 Eylül 2015 14:29

Valla umarım havuz çok uzak olmaz.bu yanlışlıklar ve adaletsizlikler silsilesinden kurtuluruz.??
06 Eylül 2015 20:18

nasıl hala havuz hayali kurabiliyorsunuz... adamlar acık acık soluyo iste ihs de kölem diyo 399/2 de kölem diyor. yani en azından benim anladığım budur bu performans olayından.

klie
Şef
06 Eylül 2015 22:22

Neyin hayalini kuracağımı müsadenle sana soracak Değilim... Cümlemin başında umarım ibaresi var..Kazanılmış hak öyle alelacele tarihe karışamaz.performansında Kalıcı olacağını sanmıyorum..hakkımızda hayırlısı

posta81
Aday Memur
07 Eylül 2015 00:03

ihs bilmem de 399 ptt nin babasının malı değil.hakkımızı da yedircek değiliz.göndersinler kurtulalım

horozzi
Şef
07 Eylül 2015 00:03

ptt de hala sendikalara üye olan arkadaşlar açın bakın kim bizim için ne talep etmiş..Toplu sözleşmede memur için bırakın kazanımı talep bile yok denecek kadar az.Sendikaların bizi fark etmelerinin en iyi yöntemi onları terk etmektir!

klie
Şef
04 Ekim 2015 13:24

Gncl..

inansindag
Aday Memur
08 Ekim 2015 17:58

excel formatını mail atabilirmisin

volkanv38, 9 yıl önce

burdan anlatılacak kadar kısa bir konu değil ne yazıkki anlatsam bile uygulamada mutlaka sorun çıkacaktır. mutlaka birinin göstermesi ve öğrenecek kişinin excel i çok iyi bilen birisi olması gerekiyor. bize genel müdürlükten gelip anlattılar o şekilde öğrendik.

volkanv38
Genel Müdür
08 Ekim 2015 23:30

{link:http://www.dosya.tc/server4/t5k0nl/Ornek_Format.xls.html}{title:http://www.dosya.tc/server4/t5k0nl/Ornek_Format.xls.html}

burda format var müşteri bunu dolduracak sonra sana getirdiğinde ptt.gov.tr den müşteri dosya formatı değiştir kısmından eşleştirmeleri yapacaksın sonra toplu dosya kabul yükle diyip sisteme atacaksın. ama dediğim gibi birisi göstermeden çok zor

inansindag
Aday Memur
24 Ekim 2015 11:12

dostum bu link çalışmıyor

volkanv38, 9 yıl önce

{link:http://www.dosya.tc/server4/t5k0nl/Ornek_Format.xls.html}{title:http://www.dosya.tc/server4/t5k0nl/Ornek_Format.xls.html}

burda format var müşteri bunu dolduracak sonra sana getirdiğinde ptt.gov.tr den müşteri dosya formatı değiştir kısmından eşleştirmeleri yapacaksın sonra toplu dosya kabul yükle diyip sisteme atacaksın. ama dediğim gibi birisi göstermeden çok zor

26 Ekim 2015 00:29

havuz işinden haber alan yok mu

Toplam 6226 mesaj
«124125126127128129130131132133134135»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi