Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Aralık 2012 11:59

tarafima bimerden iftira atilmiş ne yapmam gerekiyor

TARAFIMA BİMERDEN İFTİRA ATILMIŞ NE YAPMAM GEREKİYOR.

Garena
Şef
21 Aralık 2012 12:09

Nasıl olmuş ki o olay, biraz açıklar mısın?

sonata32
Memur
21 Aralık 2012 20:24

bimer nasıl iftira atarki?

tde2006
Aday Memur
21 Aralık 2012 21:39

Anladığım kadarıyla Bimer'e sizinle ilgili şikayette bulunulmuş.Bimer'e yazılan şikayetler önce bağlı bulunduğunuz il ya da ilçe Mem'e geliyor.amirleiniz uygun görürse soruşturma açılıyor,isterlerse meseleyi kapatabiliyorlar.diyelim ki şikayeti dikkate aldılar, okula ön soruşturma için müfettiş gelir.şikayette bulunanın ve idareci,öğretmen, öğrenci ilgili kişilerin ifadeleri alınır.İfadeler doğrultusunda soruşturma ya sonlanır ya da asıl soruşturma için daha sonra tekrar gelirler.İftira ise ifadelerden anlarlar zaten dolayısıyla şikayetin asılsız olduğu anlaşılır.bu süreçten sonra iftiaya uğradığınız için isterseniz dava açarsınız.bu işi yapanlar da ortaya çıkar tazminat da alırsınız.Bimer icat oldu mertlik bozuldu.

F16.
Aday Memur
24 Aralık 2012 00:22

hocam isimsiz bir şikayet nasıl ortaya çıkacak müdürler beni sanki suçluymuşum gibi uyardılar rencide oldum kimi nereye şikayet etcem şikayeti yapanın yanına karmı kalcak bu iftira kime mahkemye vercem

aslışahhh
Aday Memur
24 Aralık 2012 20:20

bimere yapılan şikayetlerde tc numarasına kadar yazılıyor isimsiz olması imkansız yada müdürler saklı tutuyor.

kamuran15
Müsteşar
24 Aralık 2012 20:25

" İhbar " , daha dğrusu; öneri ve ihbar kısmı ile yapılan girişimler için bu dediğiniz bilgiler alınmamaktadır

aslışahhh, 11 yıl önce

bimere yapılan şikayetlerde tc numarasına kadar yazılıyor isimsiz olması imkansız yada müdürler saklı tutuyor.

Dünyalım
Daire Başkanı
24 Aralık 2012 22:25

hakkımızda şikayet olup olmadığını nasıl anlarız?Bu bimeri nerden takip edeceğiz?

mehmet ersöz
Daire Başkanı
24 Aralık 2012 23:08

Hocam beni kim şikayet etti diye boşuna merak etme. Öğrenemezsin. Sen şikayet konusundaki durumuna bak. Doğruysa savunmanı hazırla yalansa boşver. Ha canın uğraşmak isterse incelem sonuçlandıktan sonra rücu davası açılması için valiliğe başvurursun. Onlar ilgilenmezse direk mahkemeye başvurarak tazminat davası açarsın. İşte bu anda şikayetçi kabak gibi ortaya çıkar veya o seni bulur.

F16.
Aday Memur
25 Aralık 2012 12:25

hocam iceleme başlatılmadı sadece telefonla arandı ama suçluymuşum gibi davranıldı rencide oldum. bimerden yazıda gelmedi. genel müdürlükten birisi müdürü aramış. bunu yapanın yanına karmı kalsın bi insanı karalamak bu kadar kolaymı hiçmi Allah korkuları yok. inceleme başlatılmadı ama ben uğraşmak istiyorum. ismi cismi belli değil ne yapmalıyım.

ssudex
Aday Memur
25 Aralık 2012 18:30

hocam bu olay benm arkadaşımın başına da geldi ağza alınmck şeylerle suçlamışlardı,sırf bir veli diğer veliyi çekemio öğretmen sadece kendi çocuğuyla ilgilensn o velinin çocuğuyla konuşmasn die..Allahtan müfettiş anlayışlı ve aklı başında bir adamdı da konu çok uzamadı,ama kızcağız harap olmuştu ağlamktan..malesf elimz kolumz bağlı artık Allah yardımcımız olsun.

ssudex
Aday Memur
25 Aralık 2012 18:36

hocam arkadaşıma denileni söylüyorum,bu konu kimseye duyrulmadan kapansın biz gerçekleri bilsekte milletn ağzı torba değil kimseyle yüz göz olmanıza değmez o kişiyide aa hocayı bak soruşturmaya gelmşler die sevndirmenin anlamı yok..nitekimde öle oldu idare ve müfettiş dışında kimseler bilmedi.Ama bu olayda idare de öğretmenden yanaydı sizde hala suçlayıcı tavrlr devam ediosa önce şikyet edeni bulmanız ardından dava açmanız lazm,ama arkadaşıma şikayet edenin adını sölememşlerdi..

F16., 11 yıl önce

hocam isimsiz bir şikayet nasıl ortaya çıkacak müdürler beni sanki suçluymuşum gibi uyardılar rencide oldum kimi nereye şikayet etcem şikayeti yapanın yanına karmı kalcak bu iftira kime mahkemye vercem

F16.
Aday Memur
25 Aralık 2012 19:23

şidi bu olay yapanın yanına karmı kalacak nerde adalet

sonata32
Memur
25 Aralık 2012 19:47

başkasının tc numarasınıda kullanmış olabilirler.

aslışahhh, 11 yıl önce

faralorn
Aday Memur
25 Aralık 2012 19:52

arkadaşım aynı olay benim de başıma geldi. şikayeti yapanın kimlik bilgileri gizliydi. öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın savcılık 147 hattından şikayetçinin kimlik bilgilerini isteyecek. ben kişi belli olunca mahkemeye verdim ve mahkemede suçsuzluğumu şikayetin iftira olduğunu ispatladım. sonuç olarak şikayet eden kişi 2,5 ay hapis cezası aldı kendisi de öğretmendi. 5 yıl ertelemeye çevirdiler HGB den faydalandı. şimdi de manevi tazminat davası açacağım.sonuç olarak suçsuzsanız peşini bırakmayın derim. umarım yardımcı olabilmişimdir.

ssudex
Aday Memur
25 Aralık 2012 20:06

hocam öncelikle geçmiş olsun,bu olay her an hepimizn başına gelebelir,öğrenmek amacıyla soruyorum bilgi verirseniz sevinir.Savcılığa suç duyurusunda bulunurken gerekçeniz ne oldu ne dedinz? bimer aracılığıyla iftira atıldı şikayetçiym felan mı dedniz? birde kimn olduğunu bilmeden şikayetçi olmak zor oldu mu?

faralorn, 11 yıl önce

arkadaşım aynı olay benim de başıma geldi. şikayeti yapanın kimlik bilgileri gizliydi. öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunacaksın savcılık 147 hattından şikayetçinin kimlik bilgilerini isteyecek. ben kişi belli olunca mahkemeye verdim ve mahkemede suçsuzluğumu şikayetin iftira olduğunu ispatladım. sonuç olarak şikayet eden kişi 2,5 ay hapis cezası aldı kendisi de öğretmendi. 5 yıl ertelemeye çevirdiler HGB den faydalandı. şimdi de manevi tazminat davası açacağım.sonuç olarak suçsuzsanız peşini bırakmayın derim. umarım yardımcı olabilmişimdir.

tde2006
Aday Memur
25 Aralık 2012 20:11

bu durum son derece can sıkıcı.insan, hazmedemez iftirayı.bimer'e yazılan bi sürü asılsız şikayetten dolayı benim bir arkadaşım çok yıprandı.yazılanlar, sanki doğruymuş gibi arkadaşımı çok rencide ettiler.tayin istedi, çekti gitti,şimdi çok huzurlu.Bimer'e yazılan şikayetlerin kim tarafından yapıldığı bellidir.bazı şahsiyetsizler var ki kendi adlarıyla yazamıyorlar,başkasının adıyla ve başkasının kimlik numarasıyla şikayet yazıyorlar.ama yine de IP numarasından, bilgisayardan, net bağlantısından asıl kişi tespit edilebilir,dava açabilisiniz hocam.sendikanız varsa bir görüşmenizi öneririm ya da bir avukatla...

faralorn
Aday Memur
25 Aralık 2012 20:57

hocam savcılığa şikayetçi olduğuma ve iftiraya uğradığıma dair dilekçe verdim savcılık da bimerden olay günü kayıtlarını milli eğitimden tutanakları istedi en son olarak da Tib den kişi bilgileri geldi. ve dava açıldı. mahkemeye sizin iftiraya uğramış olduğunuzu ispatlarsanız kesinlikle ceza alır. iftira suçunun cezası ağır en az 1 yıldan başlıyor. benim durumumda 2 yıl ceza aldı indirimlerle 2,5 aya kadar düştü.benim davamın sonuçlanması 8 ay kadar sürdü:) bilginize.

Garena
Şef
25 Aralık 2012 22:11

Yahu arkadaşlar yalan bu haber. Adama elli kere sorduk, nasıl oldu bu olay diye. Nereden duydunuz diye. Tarafınıza nasıl haber verildi diye... Ama hiçbirine cevap vermedi ki adam.

mehmet ersöz
Daire Başkanı
25 Aralık 2012 23:08

Arkadaş bence şikayet eden kim diye merak ediyor. Arkadaşım öğrenemeeeeezsin. Birde telefon filan ne iş. Devletin dili yazıdır. Senden telefonla kimse bilgi isteyemez.

Yaz tatilinde müfettişin biri arayıp ifade istedi. İl dışında olduğumu Ağustos sonuna kadar bunun mümkün olmadığını söyledim. Israr edince okuluma resmi yazı yazmasını istedim. İki ay sonra okula kendileri teşrif edip ifademi aldılar.

F16.
Aday Memur
26 Aralık 2012 09:46

hocam inceleme başlatılmadı ama belki başlar ama savcılığa bimerden iftira atılmış diyemi dilekçe vercem nasıl olacak benim amacım bunu yapanın ceza alması yanına kar kalmaması iftira suçundan 4 yıla kadar ceza alabiliyomuş

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi