Editörler : crops35
03 Ocak 2012 20:43

Son dakika: ptt aş

saçmalamıyorum sallamıyorum pim baş müdürünün kendi ağzından söyledikleri : mart veya nisana kadar kargo ve taahhütlü mektup satılacak . kurum A.Ş olacak ve büyük ihtimalle (ki hazirandan sonra büyük bir ihtimalle) 4 yıllık fakülte mezunları büyük merkezlere alınacak küçük ilçe müdürlkleri şubeye dönüşecek . Kısacası arkadaşlar bavulllarınızı hazırlayın . (bu arada hangi pim diye sormayın malum buraları takip ediyorlar)

karakum77
Daire Başkanı
03 Ocak 2012 21:03

keşke öyle olsa..inşallah dediğin gibi olur..

asd697
Şube Müdürü
03 Ocak 2012 21:16

buyur burdan yak.yılan hikayesi ısıtılıp önümüze kondu yine

vaypcnet
Şef
03 Ocak 2012 21:41

Aş olmayaa (şartların iyileşmesi veya başka kurumlara kaçış)çok az kaldı İnşallah.

Allah hepimize en kısa sürede daha iyi koşullarda çalışmayı nasip etsin.

surya
Memur
04 Ocak 2012 00:31

söylentidir duyumdur dedikodudur her ne olursa olsun bilemem artık ama bildiğim bir şey varsa o da bu yazı üzerine bu gece rahat uyuyacağım ... ( ruh halimin özeti işte buda benim )

04 Ocak 2012 21:57

başka kurumlara dağıtım olmayacak bunu hayal etmeyin zaten mevcut sayı yetersiz bide başka kurumlara gönderme falan mümkün degil.

ptt aynı ziraat bankası gibi olacak devlete bğlı şirket ve dört yıllık fakülte meunları çzellikle istanbul ankara başta olmak üzere byük şehirlere dağıtılacak .

biede güzel haber vereyim emekliliği gelenler gönderilecek yani emekli edilecek onların yerinede bizi şef amir yada müdür kadrolarını atıyacaklar .

arkadaşlar inanmak istemeyen tabi kendi bilir ama görüsünüz hazirana kalmadan herşey belli olacak kargo ile taahütlü mektup en geç nisanda satılmış olacak .

duydugum yeni haberleri sizinle paylaşmaya devam edecem.saygılarımla

ulashserdar
Daire Başkanı
05 Ocak 2012 16:13

PEKİ O PİD BAŞMÜDÜRÜNE SOR BAKALIM KARGODAKİ MEMURLAR PTT BANKLARAMI TAYİN EDİLECEK, YOKSA BİR SÜRE DAHA BEKLETİLECEKLERMİ. BENİM TAHMİNİM TAYİN KONUSU EN AZ 1 YIL (İYİMSER YAKLAŞIM) SÜRER. ALACAK ÖZEL ŞİRKETİN ŞARTNAMESİ DE BUNDA BELİRLEYİCİ OLACAKTIR.

HADİ HAYIRLISI İNŞALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERİR RABBİM..

orto_bjk
Şube Müdürü
05 Ocak 2012 21:49

abi belki bana kızacaksınız ama ben bu tur şeyleri çok duydugum için artık inanmıyorum. somut gelişmeleri görmediğim sürece inanmamaya devam edeceğim. bu kuruma girdiğim gunden beridir bu sözler söyleniyor ve biz hala ilk gunki gibiyiz hatta daha kötuye gitti herşey. ziraat bankası örneğini gösterdi arkadaş ama ziraat bankasında tek bir memur yok herkes işçi statusunde çalışıyor

matçı44
Aday Memur
05 Ocak 2012 21:56

A.Ş. olunca haber verin. :)

ilk_mat_61
Aday Memur
08 Ocak 2012 16:50

bu kurum aş filan olmaz olsa da mevcut personele kurum değişikliği hakkı verilmez gbime geliyor bu sendikalar ne yapıyorlar hiç mi bir ağırlıkları yok bilgi alma konusunda ancak boşa atıp sallamaktan balon patlatmaktan başka ne işe yarıyorlar allah aşkına

ALPEREN53
Aday Memur
08 Ocak 2012 19:42

ulaştırma bakanının açıklamasından sonra ptt nin zaten 2012 yılında AŞ olacağı kesin gibi....ama personel açısından bir değişiklik olacağını zannetmiyorum özellikle a.ş. iken kurum değiştirmek bence imkansız gibi..özelleşme olursa ancak

bu arada biliyorsunuz kargo aps birleşti..2011 sonunda taahhütlünün de kaldırılıp kargo kurye ile birleşeceği.böylece tüm kayıtlının birleşip firma elemanlarına verileceği geri kalan kayıtsız adi postanın ve tebligatın da kadrolu dağıtıcılar tarafından dağıtılacağı söyleniyordu...ama şimdilik o konuda ilerleme yok

29 Ocak 2012 14:43

şimdide kadro hikayesi çıktı sanırım özelleşme sürecide bizim başka kurumlara gönderilmemizin önü tamamen kapandı

31 Ocak 2012 19:07

kapatılacak olan askerlik şubelerindeki memurlara başka kurumlara geçiş hakkı tanındı

06 Şubat 2012 21:14

kanuyla alakalı degil ama duyduguma göre zamlar nisan ayında olacakmış yüzde 3+3 ama bundan 0.85 üçüncü köprü için yardım keseceklermiş yani kısacası 2.15 zam alacaz. hemen belirteyim ki çok sağlam bir kaynak degil . Bu konuda bilgisi olan var ?

carpediem1
Yasaklı
06 Şubat 2012 21:59

birazcık mantık yaw :)

mrd
Daire Başkanı
07 Şubat 2012 21:56

sendikalar birbiri ile uğraşacağına personelin sorunları(kadro) için ortak uğraşsalar ya..

aspendoss
Memur
13 Şubat 2012 22:21

Arakdaşlar A.Ş Anayasa değişikliğinden önce olacağını sanmıyorum.Genel Müdürlükte bu konuda herhangi bir hazırlık yok.Önümüzdeki gündem yoğun.2013 den önce olmaz bu iş bence boşa ümitlenmemek lazım.

26 Şubat 2012 10:24

mart ayı içerisind ptt de bazı degişiklikler olacak kısacası a.ş. süreci resmen başlayacak.

26 Şubat 2012 16:07

ne gibi değişiklikler mesela ve nereden duyum aldınız?

eser45
Daire Başkanı
26 Şubat 2012 17:28

bırakın artık bu bilip bilmeden konuşmaları,mide bulandırıyorsunuz.sanki a.ş. olacağı zaman bize haber vereceklermiş gibi konusuyor herkes.yok şubat,yok mart şimdide 2013 çıktı.sallamayın artık.şirket olduğumuz gün herkesin haberi olur.

Cezir el
Aday Memur
26 Şubat 2012 18:40

PTT PERSONELLERİNİN DİKKATİNE

23/02/2012 tarihinde Birlik Haber Sen Genel Başkanı Sayın Şinasi GÜLCÜOĞLU, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, TRT Şube Başkanı Yakup ÖZMEN ve TRT?de çalışan sözleşmeli personelleri temsilen bir grup arkadaşımız Devlet Personel Başkan Yardımcısı Sayın Şaban TALAŞ beyi ziyaret ettiler.

Yapılan görüşmede Birlik Haber Sen Genel Başkanı Sayın Şinasi GÜLCÜOĞLU; Kamuda görev yapan tüm sözleşmeli personellerin kadroya alınmasındaki ( KİT? ler dahil ) son durumu ve YPK Kararı ile PTT? de çalışan bazı personellere ödenen, bir çok personelin ise alamadığı ek ödemeler ile 666 sayılı Kamu Oyunda Eşit İşe Eşit Ücret Kanunu olarak da bilinen KHK? dan yararlanamayan sözleşmeli personellere bir maaş artışı yapılmaması nedeni ile yaşanan mağduriyetin nasıl giderilebileceği hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Devlet Personel Başkan Yardımcısı Sayın Şaban TALAŞ sözleşmeli personellerin kadroya alınması ile ilgili çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu ve yakın bir zamanda Sayın Başbakana sunulacağını ileterek YPK Kararı ile Ek Ödeme almayan PTT Personelleri için ve 666 sayılı KHK?ya EK önerilerimizin daha önce sendikamızdan alındığını bununla beraber önümüzdeki süreçte her tür öneriye sıcak baktıklarını belirtti.

Genel Başkan Şinasi GÜLCÜOĞLU ise 666 Sayılı KHK? ye ek olarak bir kararname çıkarılmasını ve PTT Personelinin grup düzeyinin bir üst seviyeye çıkarılarak taban ücret düzeyinin yükseltilmesini, neticesinde de PTT personellerinin maaş düzeyinde ciddi bir maaş artışı sağlanacağını belirtti.

Değerli dostlar Devlet Personel Başkanlığı bu talebimizi haklı bularak PTT Genel Müdürlüğü ve Sendikamız ile birlikte ortak bir çalışma yapıp hem sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi hem de Ek YPK kararı çıkarılmasında gereğini yapacaklarını belirtti.

Bizler insan odaklı, çalışanların hak ve menfaatlerini ön plana çıkarmak suretiyle yaptığımız sendikal çalışmalarımızda her zaman sizlerin yanında olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.

Bununla beraber sesimizin daha gür çıkması sizlerin hak ve menfaatlerini daha güçlü bir şekilde savunabilmemiz adına desteğinizi artırarak devam ettirmenizi diliyor ve saygılar sunuyoruz.

BİRLİK HABERSEN..BUNLARI SÖYLEYEN YAPMAKLA MÜKELLEFTİRLER..

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi