Editörler : swat3410
07 Ocak 2013 22:04

Şark hazırlık

geçen sene en son şark hazırlığı 330 sicile gelmişti.benim meslekte 2,yılım devremizin sicili 340 346 arası bize hazırlık gelirmi..bide hazırlık sililemi geliyo yoksa devreyemi??

acemi84
Aday Memur
07 Ocak 2013 23:31

Genel hizmette çalışan, 2011 mart pomem mezunlarına şark gelirmi acaba bu yıl ??

08 Ocak 2013 07:38

bulunduğunuz ile göre değişir mesela anadolunun küçük illerinden iseniz gelir.böyle bir orantı da yok da açıksı bulunduğunuz emniyet müdürünün insiyatifinde o da olmadı kendi büro amirine kadar iniyor kardeşim bu çocuk lazım yada bu personel lazım personel sayımızın eksilmemesi lazım diyim bulunduğun emniyetin en büyük müdürüne senin amirin der ve gidip gitmemen ona kalmış.istanbul personelleri özellikle 315-320 sicilliler şark için umutlanmasınlar belki diyebilirim istanbuldan geldik biz istanbul ayrı diger anadolu iilleri ayrı çapkın ne derse isterse şark zamanı belli olur 330 a 340 hiç gelmez 315 de gidemeyebiilir bu da 2010 yılı oluyor sanırım.ist dan (8.dönemler ümitlenmesinler) büyük ihtimalle .4 yıllık polis olacaksın belki o da o şekilde ist dan şarka gidebilirsiniz. şimdi şarka gelip ne yapacaksınız bir hayati planınız yoksa gelmeyin bulunduğunuz yerin keyfini çıkarın şarkta bişey yok imkanlar zor yani.çünkü hiç imkan yok rahat gezemezsin gezsen de gezecek yer yok sosyal imkan yok sosyal insan yok.lojmanlar hep sıkıntı 4-5 kişi en az bekar.evliler bir anda geçemiyor lojmana bi de((illere göre değişir yazmadan önce sorun gitmek istediğiniz ilin emniyet müdürlüğüne oda(505 318 34 00(plaka kodu istanbul bu mesela) 505 318 23 00 elazıg 505)) şarka gelecekseniz arabayla gelmeyin fazla gezemezsiniz bulunduğunuz ilin terör durumuna göre dışarı da şehit olan arakdaşlarımız var tunceli hakkari şırnak da arabayla gezemezsin plakanı arabanı biliyorlar dikkat edeceksin gideceğin ilin imkanlarını çok iyi bilerek yazarak gel daha şarktan batıya gidecekler tercih yapmadı ama bir bir buçuk aya geçen sene şubatın sonlarında yapmıştık gelir.şark ile ilgili sorun söyleyeyim dogunun çok iline gittim bilirim yazmayı düşündüğünüz yerler hakkkında bildiğim kadariyle size yardımcı olurum.

08 Ocak 2013 07:40

ist da şubeler gider puan sisteminden senin yerini doldurmak için özel harekat çevik bunlar da 2 yıllıksa gelir nitekim gelip de çalışan var bunu da biliniz.diğer iller iki yıllık gelip de çalışan var bursa balıkesir mersin adana zonguldak gibi

08 Ocak 2013 07:44

akıllı olun akıllı olup da şarka gitmek isteyenler kendi ilk amiriyle samimi olarak konuşsun desin ki komserim amirim ben şarka gitmek istiyorum diyin.bilinki senin şarka gidip gitmeyeceğin hakkın tek tek sormazlar ama benim personelim gitsin gitmesin diyebilir 10 kişi gitsin 2 kişi kalsın ahmet mehmet diyebilir.

08 Ocak 2013 07:50

bulunduğunuz ile göre değişir mesela anadolunun küçük illerinden iseniz gelir.böyle bir orantı da yo

amazon55
Memur
08 Ocak 2013 14:04

slm arkadaşlarlar. bende istanbulda önleyici hizmetlerde çalışıyordum, 2 ay önce makama görüşe çıkarak karakola geçtim. sicilim 322 binlerde, meslekte 4 yıla gireli birkaç gün oldu. istnbul için karakoldan şarka gitmek kolay diyorlar bende Allah nasip ederse gitmek istiyorum. gitme şansımız var mı? bilgisi olan arkadaşlar paylaşsınlar.

yunus_71
Aday Memur
08 Ocak 2013 20:27

ben kalkınmada öncelikli ilde çalışıyorum 9. dönem pmyo..bu sene 2. yılım doluyor.şimdi ben ipka vermesem tercih yapsam tercih sonucu boş çıkma ihtimali varmı yani adıma ipka verebiliyorlarmı..o zaman benm şarka gitmek için herhangi bir alternatifim kalıyormu ...

09 Ocak 2013 15:22

sen gitmek istesen ipkan verilirse bişey yapamazsın ank ya personel dairesi başkanlığına dilekçe yaz ipkam verilmiş olsa dahi gitmek istiyorum diye onu da genel müdürlük kabul etmiyor çok zaman çünkü atama dönemi tek dilekçe işleriyle ugraşılmıyor çok başı agrıyor atama yüzünden.ipkanın verilmemesi için kendi ilk amirine söyle komiserin olur o da bi üstüne amire müdüre diye ilçe veya şube müdürüne bilgi vererek silsile halinde şarka gidebilmelisin bu şekilde yol izlersen.

09 Ocak 2013 15:28

ayrıca ist da karakoldan gitmek kadar zor bir yer yok karakollar belli olmaz gitme durumu genel kanı yok gider diye.şubeler çevik dahil trafik de gider bunlar 2 yıllık iken gidiyor zaten tabi hepsi müphem.görüşe çıkıp da müdürün derse ki o şekilde 4 yıllık ist polisi çıkabilir.nitekim 2012 atamalarında öyle oldu 4 yıllıklar gitti. şırnak hakkari tunceli illerini yazarken dikkat edin 5. tercih bile geliyor.artık tunceli gelmiyor buna dikkat edin 2012 yılı öncesi ilk yazdığında yüzde 100 gidiyordun şimdi yok hakkari ve şırnak illeri berbat vaziyette illaki şark diyorsaniz tabiki vatan topragı gidilecek ama dikkat ediniz arkadaşlar çok aradaşımız orada zor yani terör hep var şehitlerimiz hep var allah yardım etsin ist dan çıkan adam şarkta zorlanır unutmayın.büyük şehirler bunalıyor şarkta kesinlikle bilgisayarınız olsun okuyacak kitabınız olsun öss ye girin ikinci üniversite okuyun şarkta üniversiteye yazılıın ortamınız olsun burada öyle büyük şehirlerdeki gibi dışarıda kız arkadaşınızla gezemiyorsunuz gelince görürsünüzz halk bagnaz olur tabi yerine göre değişir play station nuz olsun arabanız varsa zincir olsun :)

seyo44
Aday Memur
09 Ocak 2013 20:15

zonguldak gıtme ıhtımallı nedır :)

fbatikan
Aday Memur
10 Ocak 2013 11:05

merhaba arkadaşlar bende istanbulda trafikteyim üçüncü senem oldu şarka gitmek istiyorum bu sene gön

fbatikan
Aday Memur
10 Ocak 2013 11:07

bu sene gönderseler iyi olacak benim için neresi olursa olsun

luca888
Aday Memur
10 Ocak 2013 13:22

sicil 322 binlerde nasıl 4 yıla girmiş oluyosun anlamadım, ben 310lardayım 3yıl 7 ay olacak, 4.yılında geçen seneden şarka giden arkadaşlar var istanbulda 8.yılı dolduran gitmeyenlerde var tabi o da ayrı

amazon55, 11 yıl önce

slm arkadaşlarlar. bende istanbulda önleyici hizmetlerde çalışıyordum, 2 ay önce makama görüşe çıkarak karakola geçtim. sicilim 322 binlerde, meslekte 4 yıla gireli birkaç gün oldu. istnbul için karakoldan şarka gitmek kolay diyorlar bende Allah nasip ederse gitmek istiyorum. gitme şansımız var mı? bilgisi olan arkadaşlar paylaşsınlar.

10 Ocak 2013 17:45

zonguldak polisi 2 yılını doldurup şarkta gelen var gelebilirsin hatta karakoldan geliyorlar.ist da 4 yıllık pmyo gönderilebilir önleyici sıkıntı tabi trafik 2 yıllık ist personeli gidebiliyordu.giderler anlayış değişmediyse önleyici ama sıkıntı tamam derler göndermeyebilirler ama 4 yıllığın önleyticide ne işi var diyorlar hep çünkü kaşarlanmış derler açıkçası eski oluyorsun orada 2 3 yıllıklar şef 4 de neymiş ne geziyor hala önleyici de derler o yüzden gönderirler.şark için hakkari yazmamaya çalışın yüksekovanın kadrosunu iki katı yapacaklar şırnak da bilakis yükselecek personeli ve oralarda lojman hep sıkınııtı olmayha başladı önceki yazılarımı okuyarak bakın illerin numaraları alın ögrenin o şekilde arayarak lojman durumunu ögrenin üç dört kikişiler gidince yedi sekiz kişi olacak bu sene dikkat edin gitmeden önce bilin şehri tanıyın tanısan ne yapacaksın terör bölgesinde evden dışarı çıkmıyorsunnn yapacak bişey yok.gidecek bi yer yokk öyle duruyorsunn sosyal hayat yok ist dan gel sen şarka sonra metrobüste ayakta gitmeyi özle her izinde sonra da ist a gidersin anana babana gitmeden önce öyleleri var çok arkadaşımız buradan ist a kesin gidiyorlar kıymetini tabi buraya gelince anlıyorsun tabi buralarında şarkında kadro anlayışı büyük şehir gibi değil birtakım şeylere alışmak zor asayiş için mesela burada gözaltı yaptığın kesin tutuklanır dediğin kişi serbest gözaltı 24 saat vermiyor gidiyorlar

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi