Editörler : crops35

Kapalı
21 Temmuz 2010 19:11

Sınav Sonucuna İtiraz İçin Örnek Dilekçe

Değerli Arkadaşlar

M.E.B. Sınavları sonuçları açıklandı ancak puanı beklediğinden düşük gelenler var bu nedenle yapılacak olan işlem bir dilekçe ile EGİTEK?e başvurmak ve sınav kağıdını yeniden değerlendirtmektir.

Dilekçelerinizi gönderirken lütfen PTT İadeli-Taahhütlü olarak gönderiniz.

Örnek dilekçe aşağıdadır.

M.E.B. EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Ben 99999999999 T.C. kimlik numaralı Örnek DİLEKÇE?yim. 04 Temmuz 2010 günü yapılan 2010 M.E.B. Özürlü Personel Alım Sınavı?na Ankara?da Memur&Hizmetli&Öğretmen adayı olarak katıldım.

Sınav sonuçları 21 Temmuz 2010 günü web sitenizde ilan edildi ve ben de ?10? puan almış bulunmaktayım.

Ancak almış olduğum puandan daha yüksek bir puan bekliyordum. Bu nedenle sınav sonucuma itiraz ediyor ve cevap kağıdımın yeniden incelenerek değerlendirilmesini istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Tarih İmza Adres: Telefon:

ercan41
Aday Memur
21 Temmuz 2010 20:17

göndereceğimiz adres ne acaba ?

z.sert21
Memur
22 Temmuz 2010 13:29

ADRES:

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

06500 Teknikokullar/ANKARA.

22 Temmuz 2010 13:34

SINAV İTİRAZLARI

a) Sınav sorularına ve cevap anahtarına yapılacak olan itirazlar soru ve cevap

anahtarının www.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden yayımlanmasından

itibaren en geç 5 (beş) işgünü içinde dilekçeyle Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne

yapılabilecektir.

b) Sınav sonuçlarına itirazlar sonuçların internetten yayımlanmasından itibaren en geç

10 (on) gün içinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne yapılabilecektir.

c) İtirazların incelenmesi için adayın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün T.C.

Ziraat Bankası Beşevler Ankara Şubesindeki TR690001000799054952185001 numaralı

hesabına 10 (on) TL yatırması gerekmektedir. Aday ücretini yatırdıktan sonra banka

dekontunu eklemek kaydıyla yazılı dilekçe ile birlikte Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne

müracaat edecektir.

ç) Sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar Eğitim

Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından en geç 15 (on beş) gün içinde adaylara

bildirilecektir.

d) Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da

sınavdan çıkarılan, adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait

olduğu yıl içinde banka dekontu/ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde

kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim

Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulama yoluyla durumunu öğrenebilecektir.

e) İtirazların cevaplanmasında Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü genel evrak kayıt

tarihi dikkate alınacaktır.

f) Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası

belirtilmeyen,

banka dekontu eklenmemiş, adı ,soyadı, imza ve adresleri olmayan dilekçeler ile faksla yapılan

itirazlar dikkate alınmayacaktır.

g) Sınav Merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı

organları dışında, aday dâhil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterileme

22 Temmuz 2010 13:36

sınav sonuçlarına itiraz edecek arkadaşlarımız bankaya para yatırmayı unutmasın çünkü 10 tl itiraz için para yatırılması gerekmektedir diye resmi açıklama var bir yukarıda itirazlarla ilgili kılavuzdaki maddeleri verdim bakabilirsiniz dikkatli şekilde okuyun ...

22 Temmuz 2010 13:41

meb çok ağır bir kurum. sınav açıklanacak dediler hepimizin üç aşağı beş yukarı bildiği puanı aldılar kopyaladılar. ne bir istatistik verildi ne bir adam gibi açıklama yapıldı. bunca zaman ne yaptılar anlamış değilim. şimdide 20-25 gün aralığı koydular. e zaten biz tercihlerimizi yaptık neyin süresi bu anlamış değilim.???

22 Temmuz 2010 13:43

yasal bir süreç koymak zorundalar ... itiraz etmek isteyenler var çünkü...

22 Temmuz 2010 13:48

anladım fakat en azından puan alanların listesi çıkarılabilirdi. bu çok mu zor? binlerce şişirme puan var hatta burda bile net gördüm. kaldı ki buraya girmemiş binlerce insan mevcut. bunun bir detaylı açıklaması olması gerekir. sonra dilekce süreci işleyebilir.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi