Editörler : Pangaea
08 Temmuz 2012 11:58

KPSS 2012/1 ile PTT ye atananlar burda misiniz?

Ptt ye atananlar hayirli olsun fazla gec kalmayin cabuk gelin:)

*psycho*
Aday Memur
08 Temmuz 2012 12:10

Atandıkda süreç nasıl ilerleyecek onu bilmiyoruz biraz bilgiye ihtiyacım var aslında. Şu an bankada çalışıyorum ve sürece göre ihbar için istifamı belirtmem gerekiyor. Ne kadar zamanda yerleşme olur bize bir belge mi gelecek ondan sonra mı evrak teslim süreci başlayacak birçok soru akıllarda.

Atananlara hayırlı olsun tekrardan. Sakarya PTT benim.

rngl
Şef
08 Temmuz 2012 12:12

kaç puanla atandınız acaba ?

*psycho*
Aday Memur
08 Temmuz 2012 13:30

78,990 ile atandım ben.

bist
Memur
08 Temmuz 2012 13:34

hayırlı olsun arkadaşlar ...bir an önce görev başı yapmanız bizlerin de en çok istediği şey zira yıllık izin dahi kullanamıyoruz

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 19:52

İlk once hayirli ugurlu olur insallah diyorum :) istanbula atananlara cumleten gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Genel mudurluklerden kazandiginiz bolgelere listeniz gitmeniz gerekiyor sonra hizli bisekilde sizi cagirirlar. Siz simdiden kazandiginiz illerin basmudurlukleriyle irtibata gecip evraklarinizi hazirlayin size haberin gelmesini beklemeyin haftada bir arayin. Nekadar erken baslarsaniz okadar iyi olur sizin icinde bizim icinde. Cabuk gelin adami hasta etmeyin :)

utkuaksoy
Aday Memur
08 Temmuz 2012 19:55

arkadaşlar çalışanlar söylesin cumartesi mesaisi varmı? heryerde mi var bazı yerlerde mi? ben ptt ye atandım mecidiyeköy taraflarında çalışmak istiyorum. bu isteğime göre beni atarlarmı? yoksa atamaları sadece onlar mı yapıyor. yol + yemek ücreti var mı ? ne kadar?

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 20:02

Ne mecidiyekoy sen hadimkoy icin hazirlik yap bence:) yemek ucretini veriyorduk ama yeni anlasmaya gore kalkacak diyebiliyorum. Servis var ucretsiz. Hayirli olsun. Sen hapi yuttun demek istiyorum aslinda:)

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 20:04

Dagitim merkezlerinde cumartesi olayi var. Ptt banklarda yoktu ama artik yeniden gelmis cumartesi mesaisi

utkuaksoy
Aday Memur
08 Temmuz 2012 20:21

he ben hapı yuttum sen müdürsün rahatsın dimi. insan gibi soruyosak öyle cevapla. dalga geçmeye gerek yok. en iyisi bilgiyi ben ptt den alayım . memurlar.net te sadece ptt şöyle böyle lafları var kimse anlatmıyor nasıl atamalar oluyor,yemek yol ücretleri nedir. anca goygoy yapın siz !

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 20:29

Hepsinin cevabini verdim ben aslinda. Neyse gorerek yasayarak ogrensen daha iyi olur. Hayirli olsun tekrar

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 20:33

Aysun kayacinin dedigi gibi: dagdaki cobanla benim oyum bir olur mu?

Bende soruyorum : benim sartlarimda sinava girenle sessiz ve serin bir yerde sinava girenin puanlari bir olur mu?

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 20:35

Yanlis yere yazdim o sinirle ozur

mysterious58
Aday Memur
08 Temmuz 2012 22:44

arkadaşlar hayırlı olsun PTT nin eleman ihtiyacı çok o nedenle 2012/1 atamasında en çabuk işbaşı yapacak olanlar PTT ye atananlar en geç 15 ağustos ta atanırsınız. en erken 15 temmuz özellikle bu iki tarih çünkü burda ilk aylık günü olmasına dikkat edilir işe başlarsınız 1-2 saat sonra size biri gelir ve ilk maaşınız olan 1900-2000 TL yi elden verir bu senin maaşın der 1 haft6a oryantasyon dönemi geçirirsiniz bir kişinin yanına oturtulur işi öğrenmeniz beklenir (bence hiç zor değil) burda yanına oturduğunuz kişi çok önemli yaşlı ise ilk alacağınız nasihat "aman hiçbir şey bilme her iş sana kalır bilsende söyleme" ikinci nasihat burda herşey mevzuata göre kimse kimseye yardım etmez para işi çok önemli" özellikle Posta Gişesine oturursan burası en ağır gişe buraya kimse oturmak istemez derler halbuki yapılan bütün iş pul ver para al fatura yatır. sizin bu yapacaklarınız daha karışığını bakkallar yapıyor zaten ve sizin kadar eğitime ihtiyaç duymuyorlar. dolayıosıyla içiniz rahat etsin iş çok kolay kimseye aldırış etmeyin bir hesap makinesi alın işlemlerinize dikkat edin parayı mutlaka makinada sayın (sahte para için) ve yazıcıdan çıkan dekontlara mutlaka döküm yapın (hangi paradan kaç tane) ve korkmayın rahat olun. çalışanı herkews görür işiniz artabilir ama ne öğrenirseniz size kardır. ben 2010 da aynı sizin gibi son atamada girdim 15 temmuz 2010 da işe başladım Posta gişedeydim çok meraklı olduğum için işimi çok iyi öğrendim 12 yıl öğretmenlikten sonra hiçde zor olmadı dershanede çalıştığım günlerin 4 te biri kadar yoğunluk var. herşeyi öğrenmem ilk başlarda ekstra işler çıkmasına sebep oldu ama daha sonraları işin seyri değişti. şimdi herşeyin sorulduğu bir kimse bir yerde takılırsa mutlaka aradığı kişi konumundayım gişede değilim şimdi ama bir müdür yada şef kadar etkiliyim bana herkes geleceğin müdür olarak bakıyor. burda müdürlük de şeflik de sınavla işe başladıktan 4 yıl sonra şeflik sınavına girebiliyorsunuz ve çokca şeflik sınavı açılıyor. 8 yıl şeflik yaparsanız müdürlük sınavına girebiliyorsunuz.ben evli 4 yıllık fakülte mezunu eşi çalışan 2 çocuk babası biri olarak 1. düzeyden 2000 TL alıyorum gişede olsam 2200 TL alacağım 2 aydır gişde değilim. bu arada PTT de sağlık yardım sandığı var yani hastaneye gittin kalbe stent takacaklar PTT dışındaki herkese takılacak platinin 500 tl lik kısmını karşılıyor kalan cebinden çıkıyor ama PTT de kalanıda kurumdan alıyorsun. çocuğunuz varsa mutlaka üzerinize kaydedin.mesela dişinize porselen yaptıracaksınız ağız diş sağlığı merkezinde devlet %40 ını karşılıyor kalanı siz veriyorsunuz ama PTT de kalanıda alıyorsunuz. yani sağlık için ilaç parası dışında 5 kuruş harcamıyorsunuz.kim ne derse desin ben memnunum....

inci233
Aday Memur
08 Temmuz 2012 23:24

bnde ist anadolu yakası ama surec nası ılerlıcek bılmıoruzz gtmemeyı bıle dusunuorumm aslında bu sende sınava grdımm ii gectıı ama puanım yanarmı acaba işe baslarsammm??

matematikciOZKAN06
Daire Başkanı
08 Temmuz 2012 23:32

Puanin yanmaz inci hanim. Hayirli olsun. İsine basla parani al derim.

Myst? hocamiz gibi tecrubeli birine kargo isleme merkezlerininde ihtiyaci var beddua gibi olmasinda sonra :)

09 Temmuz 2012 03:17

Öncelikle merhaba...

ben bursa ptt ye yerleştim ve yerleştiğimi öğrendikten sonra formda yazılanları okumak gibi bi şey yaptım ve şuan ben büyük bi yanlış mı yaptımın telaşesi içindedyim.O kadar çalışılamayacak bir kurum mu hiç mi iyi yönleri yok + sı yok lütfen aydınlatıcı (yaada yüreğime su serpecek diyelim) bi şeyler yazın:(

nettenparakazanmak
Aday Memur
09 Temmuz 2012 03:21

PTT YE ATANANLAR 4 YILLIK MEZUNUMU HEP??

BELLİ BI BÖLUMDEN MEZUN OLMA ŞARTI VARMI

mysterious58
Aday Memur
09 Temmuz 2012 07:59

arkadaşlar iyi bir kurum yazdıklarımı dikkatli okuyun

bu arada 15 temmuz yada 15 ağustos işe başlama tarihiniz

işinizden zevk almayı bilirseniz çok zevkli bir yer

posta işleme merkezleri ayrıca gişelerden daha t,rahat ve kolay mesaisi biraz zor ama sivas a atananlar için söylüyorum posta işleme de çalışırsanız siz gece nöbetine kalmazsınız enfazla 10:00 da gelir 18:00 de çıkarsınız..

ben bu kurumu çok seviyorum sadece eski personele dikkat onlar herşeyden şikayetçi

mysterious58
Aday Memur
09 Temmuz 2012 08:04

eski personelin %90 ını kapıya koy altına sandalye ver ve sen akşama kadar geleni gideni seyredecen çaycıda sana 10 dakikada bir çay getirecek işin bu senin desen ona bile şikayetedecek birşey bulur..

bir de bu işin nabalı var madem basşlmayacan veya kaçacan neden yazdın yazmadan araştırsaydın forumda bi sürü bilgi var doğru yanlış hiç bir şey bilmiyorsan yaşadığın ildeki PTT ye git en son atanana sor..gitmeyip o kadroyu boş bırakmayın zaten PTT %10 barajından yeteri kadar personel alamıyor.. bu forumda olayı abartarak yazanları kınıyorum...

09 Temmuz 2012 10:10

mysterio hocam benm kaçmak gibi bir niyetim oldugundan yazmadm neden herkes bu kadar şikayetci bunu merak ettim cunku ben isteyerek yazmstm.

evrak teslimini bulundugumuz ile mi yapiyoruz. ve yeni atanan memur hep gisede mi baslar? gisede ne kadar calisarak degisim yapabilirsin ?

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi