Editörler : crops35
18 Ekim 2010 20:28

meb ÖZÜRLÜ hizmetli özlük hakları nelerdir ?

arkadaşlar meb sınavında özürlü hizmetli olarak bir okula atanmış bulunuyorum. Çalıştırıldığım işler konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorum sabah 7.30 akşam 7 çalışıyorum !! sağlığımı çok ciddi şekilde rahatsız ediyor hem özürümü arttırıcı nitelikte kaldıkıi normal memur veya hizmetli bile bu kadr çalışamaz. BU konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara veya sendikalara ihtiyacım var lütfen yardım ??

cebellimevlut
Yasaklı
18 Ekim 2010 23:11

araştır başka okulları dene bazı okul müdürleri kendini padişah sanıyorlar hep birilerine şirin görünmek içim

19 Ekim 2010 08:19

sevgili battusay01 öncelikle sen özürlü diil engelli sin bu kelime daha uygun bir kabahatmı ? işledin ki sen özürlü olacaksın.

senin idari amirinle aranda olan bu sorunun çözümünü adminlere msj atarak öğrene bilirsin başka okullara geçmek isteyabilirsin ama özlük haklarını kaybetmeden yada 657 ye tabi memurlar için sürgün gibi madde var.

13b bundan darbe yemek istemiyorsan izlemen gereken yolu iyi öğren.

kamu personeli mevzuatı diye bir kitap var onu al istersen,

senin durumuna daha açıklayıcı bir çözüm vermeyebilir sendikalar bunu da unutma sadece üye ol ondan sonra seni unutuyorlar!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
20 Ekim 2010 08:22

Değerli kardeşim sanıyorsam bu mesleğe engelli kadrosundan girdiniz size yapacağım önerei bu engelli raporun vardir herhalde raporda nasıl işler yapacağı belirtilmiş olması gerek eğer diyorsaki ağrı işleriyapamaz sende okul müdürlüğüne raporun doğrultusunda kendine iş verilmesini talep edebilirsin yani dilekçe ver eğer yapmasalar milli eğitim müdürünle görüş o da olmasa tam teşkilatli hastahneye başvur önceki roporun doğrultusunda yeniden rapor yazsınlar sende onu kurumuna ver seni çalıştıramazlar sana kolay gelsin.

20 Ekim 2010 23:30

Neden BİLGEÇ i takip etmiyorsunuz Görme özülüler için mesai yi erken bitirme çalışması bakanlık düzeyinde yaptık sonuç kurumuna bu hakla ilgili dilekçe verise erken evine dönebilir.

Diğer özür gurubundakiler yüzdeliklerine göre görev dağılımı yapılmak zorunda Yönetmelğe girmiştir Kurumlar tebliğ etmek zorunda.

BİLGEÇ.ORG.TR adresinden ve 549 669 41 41 den bilgi alın

Saygılar.

11 Aralık 2010 12:42

Bende özürlü hizmetliyim,evliyim ve akşam eve gelmeye bitmiş oluyorum.Okulmüdürünün tavırları çabası... koca koca 10 sınıf temizliyorum.diğer hizmetli sağlıklı ve erkek sırf kalorifer yakacak diye onun iş yükünüde bana verdiler çıldırıyorum.

emrecanalkan
Aday Memur
17 Aralık 2010 10:38

Allah Hepinizin Yardımcısı olsun. Bu Konüda herşey idarecide bitiyo.

28 Aralık 2010 13:54

bende engelli olarak girdim meb'e evde yapamadığım işleri okulda yaptırıyorlar ordan oraya sürüyorlar,en sonunda meb şube müdürüne çıktım bana bangır bangır bağırdı azarladı.neymiş dışarda işsiz gezenler var siz 1500 alıyorsunuz dışarda sakatlar dolu siz iş beğenmiyorsunuz ne yapayım engelliysen sana işmi beğendireceğiz diye azarlandım.iş bulmak için çabaladıysam tırnaklarımı kazıyarak buralara geldiysem suçmu oldu,engelliyim diye acındırmıyorum başımı dik tutuyorum diye suçlu oldum ve azarlandım.kardeşim ozaman engelli hizmetli almak için sınav açmasaydı.açılmış bir sınav girdik kazandık geldik suçlu meb değilde biz engelliler olduk.

ENSAR DEMİR
Daire Başkanı
30 Aralık 2010 08:26

Bak değerli arkadaşım özürlüler için kanun var sen bir sendikaya git türk eğitim başkana anlat durumunu özür gurubundan atandığını sana yol gösterirler öyle müdür falan bir şey yapamaz kanun var nizam var kardaş

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi