Editörler : Pangaea
15 Mayıs 2010 21:54

kırşehir nasıl bir yer? kaman? çiçekdağı?

tercihlerimde yer vermek istiyorum ama nasıl bir yer bilgim yok.bilen bir arkadaş bir şeyler anlatırsa sevinirim.

mesela havası, kirası, sosyal imkanları...

sadece kaman ve çiçekdağı var.

15 Mayıs 2010 22:07

yahu bir Allah ın kulu yok mu kırşehir hakkında bir şeyler yazabilecek.lütfen ya

ahmet1221
Genel Müdür
15 Mayıs 2010 22:14

hocam yaz ya pişman olmazsın..çoğu yerden iyidir..

mssben
Memur
15 Mayıs 2010 22:16

nerelisin önce ona bağlı

eğer büyük bir şehirden geliceksen hayal kırıklıgına uğrarsın önce onu söyleyim.

ama kırşehir gittikçe gelişiyor üniversite sayesinde vs.

kaman merkeze 45 dakika münübüs fiyatı da 5 milyon çok fazla diyceksin ama öyle malesef. Kırşehirin insanları güzeldir içinde yobaz insanlarıda olsa her koşulda yardımına koşarlar. Ayrıca kırşehir velileri merkezde yani eğitime çok fazla önem verir sınav zamanları vs. yoldan araba geçmesini bile yasaklarlar zaten derecelerimiz çok fazla. Merkezde sana sayamıycağım kadar dersane var kendini bu konuda çok yetiştirmiş yani.

Kiralar merkezde 300 e bence çok güzel bir ev bulabilirsin

kamanda kiralar 15o milyon olabilir.

bir arkadaş o şekilde kalıyor ama ev nasıl bilmiyorum

merkezde doğalgaz var

kamanda vs. ilçesinde doğalgaz yok.

çiçekdağını pek bilmem ama kaman daha çok gelişmişi bir ilçesidir.

kolay gelsin arkadaşım:)

beren_duru
Genel Müdür
15 Mayıs 2010 22:19

hocam ben kırşehir mezunuyum.kırşehir kendi halinde küçük bir il.sosyal yaşam derseniz pek yok.öğrenciler sayesinde gelişiyor diyebilirim.bayağı bi öğrencisi var.kiralar 300-400 civarındadır.havası ankarayla hemen hemen aynı.kaman iyi bir ilçesidir,gelişmiştir,merkeze 45 dk.falan.Ama çiçekdağı için aynı şeyi söyleyemem o da merkeze 1 saatten fazla sürer.

yetek25
Şube Müdürü
15 Mayıs 2010 22:28

kaman da ben çalıştım kaman fena değil ankaraya her zaman araba var kırşehir mekeze yakınn. ama çiçek dağı hiç iyi eğil. kırşehirin yaşamı iyi sayılır. ilk etapta biraz sıkıcı gelir ama çabuk alışırsın.

nilayda314
Aday Memur
15 Mayıs 2010 22:35

hiç yaşamamış olsam da aslen kamanlıyım. bana açılsaydı ilk tercihim kaman olacaktı. güzel şirin bir ilçe. rahat edersin. ama kışı sert geçer. 2 yıllık üniversite bölümleri var. sosyal olarak fena değil.kiralar da 300 civarında..

edbyt040
Şef
15 Mayıs 2010 22:47

hocam çalışmayı sevıyorsan gel kırşehıre velıler tependen ınmez.ıkıncısı sakın yazma çicekdagı çok uzak sapa küçük.kaman ıyıdır.bunların dışında ınsanları ıyıdır.çevre ıllere gore daha rahat edersın.yobazlık konusuna gelınce katılmıyorum.buu kelımeyı memleketım için kullananları şiddetle kınıyorum.tarıhten bu yana hoşgörünün merkezı olmuştur kırşehır.her yere oldugu gıbı kırşehıre de alışmakta zorlanırsın ılk başta ama emın ol bu konuda çok fazla ornek verebılırım gıtmek ıstemezsın.

15 Mayıs 2010 23:22

çiçekdağı küçük bir yerdir ama şirin bir ilçedir, insanları öğretmenlere çok değer verir ayrıca yozgatın yerköy ilçesiyle mesafesi 5 dkdır yerköy daha büyük ve gelişmiş bir ilçedir orda da kalabilirsiniz. doğalgazlı ev bulabilirsiniz kiralarda çok uygundur 200-250 zaten hemen daha milli eğitimde yardımcı olurlar öğretmen ev arkadaşları bulursunuz. öğretmenler genelde haftasonları yozgata (yarım saat), kırşehire (1saat) yada ankaraya (2buçuk saat) giderler.

smilacion
Aday Memur
15 Mayıs 2010 23:26

KIRŞEHİR MEZUNU OLARAK 4 YILIM GEÇTİİ.. ES GEÇ HOCAMM.. HİÇ TAVSİYE ETMEM.

schöne
Aday Memur
15 Mayıs 2010 23:28

arkadslar okullar ilçeler belli mi nerden baktınız? yardmcı olur msnz

16 Mayıs 2010 20:43

herkese yorumları için teşekkür ederim.

yorumlara bakılırsa kamanı yazmak daha mantıklı.kışı sert demişsiniz ya mesela konyayla kıyaslasak.konyada okudum üniyi şimdide vandayım.burası kadar sert değildir tabi dee konyaya nazaran nasıl merak ettim.

nilayda314
Aday Memur
16 Mayıs 2010 21:03

ben de konyada okudum hocam. iklim olarak konyaya benziyo..ama yeşil şirin bir ilçe.

16 Mayıs 2010 21:06

kesinlikle yazma ben ki kayseride sıkılıyorsam kırşehir özellikle de kaman köy bi nane yok buralarda.

16 Mayıs 2010 21:25

terane hocam allak bullak ettin şimdi beni.bir nane yok derken?kimse gülmesin ama ben burda sinemaya bile hasretim.illa van a gitmem gerekiyor bir film izlemek için.sosyal açıdan siz kötülediniz gibi geldi bana.biraz dediklerinizi açarsanız memnun olurum.

16 Mayıs 2010 22:04

bakın hocam tercih sizin elbette ama yine sinema izlemek için kırşehire gelceksiniz kamandan ayrıca şirinliğine falan kanmayın ufacık biryer sinema izlemek için kayseriye ya da ankaraya gitmek zorunda kalmayın :) kışın iklimi soğuktur. kayseriyi yazın burası idare eder.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi