Editörler : F16 Gökçen

07 Şubat 2011 21:50

alesten yüksek puan almak için

selamlar arkadaşlar acaba alesten yüksek puan almak için nasıl çalışılmalı? eşit ağırlıkcı olarak nelere dikkat etmeliyim? 90 üzeri puan almak çok mu zor ?

07 Şubat 2011 22:17

Merhaba,

Evet ales ten yuksek puan almıs arkadasların tavsiyelerını beklıyoruz, ben de eşit agırlıkcıyım , daha önce 70 e ulaştım ama 80 ustu almak için neler yapmak gerekır ?

07 Şubat 2011 22:19

zeki olmanız gerekir:)

vaydünyavay
Memur
07 Şubat 2011 23:22

Arkadaşım ben alaka kuramadım,90 ve üstü almaak için ''zeki olmak''tabiri çok marjinal geldi!İgilenen arkadaşlarım önerileinizi bekliyorum...

08 Şubat 2011 02:10

merhaba arkadaşım, ales e ilk girişimde 84 ea aldım, bu sene tekrar girerek 90 ın üzerine çıkmaya çalışacağım.bir hukuk mezunu olarak liseden bu yana matematikle hiç işim olmamıştı. bu nedenle konu anlatımlı bir ales kitabı alarak öncelikle matematikte unuttuğum kısımlara çalıştım. bu birkaç hafta sürdü.

sözel bölümün bence çalışılacak pek bir yanı yok, bol bol soru çözmek lazım sınavda sözeli akıcı bir şekilde yapmak için. malum ales zamanla yarış sınavı esasen. sınava 1 hafta kala da hergün bir ales deneme sınavı çözdüm. tabi saat tutarak. bu şekilde 84 aldım.

bu sene ise amacım 90 üzerine çıkmak.

konsantre bir şekilde ve özellikle hızlı soru çözmeye odaklanarak çalışırsan 90 üzeri almaman için bir sebep yok bence. sonuçta bu test usulü bir sınav, başarmak için einstein olmak gerekmiyor...

angel1987
Şef
08 Şubat 2011 09:43

çıkmış soruları çözmek ve hızlı olmak

modernmabuse
Kapalı
08 Şubat 2011 10:52

birazcık beyne sahip olmak gerekir.

h@yriye
Aday Memur
08 Şubat 2011 19:14

üstteki arkadaş espri yapmış galiba:) bol bol deneme cozmek lazım malesef :SSS

never give up
Kapalı
08 Şubat 2011 20:43

arkadaşlar 90 puan almak ortalama kaç net gerekir ? bi de şekil ve mantık soruları için bana kitap önerisinde bulunur musunuz

58master
Aday Memur
08 Şubat 2011 21:00

Aslında arkadaşlar doğru söylüyo, tek başına çalışmakta sadece zeki olmakta yetmiyo. İkisi bir arada olmalı...

never give up
Kapalı
08 Şubat 2011 21:12

arkadaşlar bu zeka gerektirir klişesine çok katılmıyorum. matematik sorularının yarıdan çoğu zaten mat 1 den geliyor. iyi bir 9 uncu sınıf öğrencisi en fazla bir soru kaçırır. tablo soruları ise çok zor değil.şekil soruları belki olasılık sorusu tırnak içinde kazık olabiliyor.o da sanki üzerinde emek harcamakla düşünmekle pratikleşmeye çalışmakla çözülebilecek bir sorun gibi. kendi adıma sözelden en fazla 10 soru kaçıracağıma inanıyorum. sayısalda ise eksiğim şekil sorularının ve bazı mantık sorularının hızlıca cevaplanması ya da yorumlamada hata yapılmaması. bu yüzden şekil ve mantık sorularını nasıl geliştirebilirim bunlar üzerine kitap var mı diye sordum. lütfen abartılı gereksiz ve itici yazılar yazmayalım. zekayı bu sınavla ölçüyorsanız size helal olsun derim.

never give up
Kapalı
08 Şubat 2011 21:53

ales den 90 puan almak için kaç net gerekiyor arkadaşlar? bilen yok mu

modernmabuse
Kapalı
08 Şubat 2011 23:05

Aşk olsun, sadece espri yapmak istemiştim, hemen itici damgası vurmuşsun :( Oysaki bu konu ile ilgili sana mesaj da göndermiştim ben. O seni tatmin edemediyse kimse edemez sanırım.

09 Şubat 2011 10:11

Süreyi iyi kullanma çok önemli.

durubkm
Memur
09 Şubat 2011 14:25

arkadaşlar 2011 denemeleri çıktı mı

kindergarten01
Kapalı
09 Şubat 2011 14:31

bence yüksek puan almak o kadar da zor değil,, birazcık azim-çaba ve arkadaşların da dediği gibi pratik zeka tamamdır 90 aldın işte.. :)

hepsinden öte bol bol pratik gerekli.. zamanı yetiştirebilmek için hızlı çözmeye alışmak lazım.

never give up
Kapalı
09 Şubat 2011 15:06

@modern.. hocam bende yanlış anlaşıldım galiba. kırıcı olsuysam özür dilerim. gödnerdiğiniz özel msjda yazdıklarınız çok işime yaradı. teşekkür ederim yeniden yeniden

zehra cinci
Aday Memur
12 Şubat 2011 09:49

ales te 90 lı puanlar için eger lise ve üniversite temeli zayıf ise destek almadan çok zor gibi geliyor. ben iki dönemdir uğraştım 70-75 ten yukarı çıkamadım . ve bu dönem kursa gittim . su anki denemelerde 80-83 bandında geziniyorum ama 90 ve üstü puanları alacagıma inanıyorum . bu iş kursa gitmeden özelliklede esit ağırlıkçılar için imkansız gibi. bu arada reklam olacak ama çağdaş çözüm ales kurslarına gitmekteyim . hersey çok güzel çok iyi öğretmenler,çok iyi kaynaklar her hafta sınav yapıyorlar hergün etüdler var bence istanbulda oturanlar için ideal.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi