Editörler : supporters.
12345678910111213»

dlkaptan
Aday Memur
12 Eylül 2017 14:38

Dışlama ile tam dışlama arasında bir fark yok, kısmi dışlama yazsaydınız sorun olurdu kanımca

andres, 7 yıl önce

ben de dislama dedim ama "tam dislama" olacak sanirim.

delpiero57
Aday Memur
12 Eylül 2017 14:54

arkadaşlar;

esnek döviz kuru yazdım cevap kabul edilmez değil mi ?

andres
Memur
12 Eylül 2017 14:59

ben de oyle yazdim yasin coban'in kitabinda bi yerde dalgali kur yazmis bi yerde esnek kur yazmis 2001 krizinden sonra. eger kabul edilmezse allah'a havale ediyorum onu.

delpiero57, 7 yıl önce

arkadaşlar;

delpiero57
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:00

üç beyaz sorusunda da farklı şey yazıyordu kitabında hatırladığım kadarıyla. bu kadar kolay olmamalı.

andres, 7 yıl önce

ben de oyle yazdim yasin coban'in kitabinda bi yerde dalgali kur yazmis bi yerde esnek kur yazmis 2001 krizinden sonra. eger kabul edilmezse allah'a havale ediyorum onu.

andres
Memur
12 Eylül 2017 15:01

vali gorevden alamiyor gecici olarak belediye baskani gorevlendirebiliyor.

yehm, 7 yıl önce

arkadaşlar büyükşehir belediye sınırlarındaki ilçe belediye başkanını kim görevden alabilir diye bir soru şekli vardı içişler bakanı görevden alabiliyordu. son düzenlemeye göre vali bile ilçe belediye başkanlarını görevden alabiliyor.Diğer bir soru TBMM,de başbakan yada bakanlardan yazı ve sözlü olarak bir cevap istenmesi soru mu yoksa gensoru mu?

Skipjack1905
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:01

Soru

yehm, 7 yıl önce

arkadaşlar büyükşehir belediye sınırlarındaki ilçe belediye başkanını kim görevden alabilir diye bir soru şekli vardı içişler bakanı görevden alabiliyordu. son düzenlemeye göre vali bile ilçe belediye başkanlarını görevden alabiliyor.Diğer bir soru TBMM,de başbakan yada bakanlardan yazı ve sözlü olarak bir cevap istenmesi soru mu yoksa gensoru mu?

MT CLS
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:04

Zeynel Dinlerin kitabında serbest kur rejimi yazıyordu. Bende Serbest (Dalgalı) Kur dedim.

andres
Memur
12 Eylül 2017 15:06

herkes bir sey demis anlasilan. osym ne deyecek acaba.

MT CLS, 7 yıl önce

Zeynel Dinlerin kitabında serbest kur rejimi yazıyordu. Bende Serbest (Dalgalı) Kur dedim.

delpiero57
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:07

evet büyük ihtimal dalgalı kur sistemini kabul edecek. esnek dalgalı kur sistemi eşdeğer anlama gelen bir şey görmedim bir yerde keşke görseydim...

MT CLS, 7 yıl önce

econfin
Memur
12 Eylül 2017 15:08

puanlama adil olması için muhtemelen harfi harfine tek cevap üzerinden yapılır arkadaşlar.ben de insan hakkları bildirgesini bildirisi olarak yazdım, doğru kabul edilir mi bilmiyorum.

MT CLS
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:11

Bildirgesi ile bildirisi arasında fark görüp puan kırıyorlarsa olmaz artık. Yapmazlar herhalde.

econfin, 7 yıl önce

puanlama adil olması için muhtemelen harfi harfine tek cevap üzerinden yapılır arkadaşlar.ben de insan hakkları bildirgesini bildirisi olarak yazdım, doğru kabul edilir mi bilmiyorum.

delpiero57
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:11

aynen bende onu beyannamesi yazdım ve birçok resmi site; bildirisi-bildirgesi ve beyanname olarak kullanıyor. Kitaplar zaten evlere şenlik

econfin, 7 yıl önce

MT CLS
Aday Memur
12 Eylül 2017 16:39

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sorusuna Anayasa değişikliği aklımda kaldı Başbakanlık yerine Cumhurbaşkanının görevlendireceği bakan yazdım. Gitti 1 soru daha...

kanarya3232
Aday Memur
12 Eylül 2017 16:46

Serbest -dalgalı ikisi aynı anlamda arkadaşlar o kadar da degil :)

tunaylıhan
Memur
12 Eylül 2017 16:50

Kur sistemleri esnek sistemlerden sabit sistemlere doğru sıralandığında; serbest dalgalı kur, yönetimli dalgalı kur, sürünen parite, sabit ayarlanabilir kur, para kurulu ve tam dolarizasyon şeklinde genel bir sıralama yapılabilir. denilmekte..

Yani aslında kur sistemleri ikiye ayrılmakta ve dalgalı kur, esnek kurun içinde yer almaktadır. Aynı şey.

delpiero57, 7 yıl önce

arkadaşlar;

yns_sln
Aday Memur
12 Eylül 2017 17:52

serbest döviz kuru yazdım ben acaba sıkıntı olur mu ?

republic
Müsteşar Yardımcısı
12 Eylül 2017 17:54

lafım sana değildi alınmana gerek yok bence....kendi cevabını arastırmadadan yazmak ve çok kolaydı 30 yapan anca kazanır diyenlere....

mesela , en net olanlar 45 gün , 3 secim cevresi , soru , iktisatta c=0,8 , kişisel verileri koruma kurumu, köy sandığı....

ben iksaitta toplumsal fayda MİKTARI dediği için 30 yaptım ama bu kesin doğru demiyorum, diyemem

işgücü yaptım , ama kesin yanlıs mesela

diretip zorlayanlara lafım , yanlıssa yanlıstır, bu saattn sonra yapacak bişey yok

iez88
Aday Memur
12 Eylül 2017 18:02

17 alan 8 gy gk ortalama kaç puan alır yorum yapabilecek var mı? Şansım var mı

kanarya3232
Aday Memur
12 Eylül 2017 18:17

Eğer gerçekten dedigin gibi yapabilirsen olma ihtimali olmama ihtimalinden yüksek en azından geçen yıla göre kazanmıştın ama komisyın biraz ince eleyip sık dokuyor sınav heyecanıyla ufak harf hataları götürüyor bazen soruları acımıyorlar yani,acımıyor derken bildirisi/bildirgesi olayını kast etmiyorum sınav heyecanıyla kurul/kurum bakanı/bakanlıgı geçen yıl benim yaptıgın gibi sınai/sanayi gibi ayrıntılara takılıyorlar 0 ı yapıştırıolar

iez88, 7 yıl önce

17 alan 8 gy gk ortalama kaç puan alır yorum yapabilecek var mı? Şansım var mı

ciksokaymakamadayı
Aday Memur
12 Eylül 2017 23:07

aslında kabul edilmeli,çünkü ösym açıklama yapmadı.sonuçta anayasa değişikliği ile cbye bağlandı

MT CLS, 7 yıl önce

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sorusuna Anayasa değişikliği aklımda kaldı Başbakanlık yerine Cumhurbaşkanının görevlendireceği bakan yazdım. Gitti 1 soru daha...

Toplam 319 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi