Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mayıs 2007 16:44

Aday Öğretmene Rehberlik Yapan Öğretmenin Yapması Gerekenler

Arkadaşlar, bir aday öğretmenin rehber öğretmeni olarak görevlendirildim. Bu konuda neler yapmam gerekiyor? Tecrübesi olan var mı?

Bob Marley
Memur
25 Mayıs 2007 17:30

valla onun uygulama çalışmasını değerlendiriyosun,dersine bir kez girip ders değerlendirme formunu dolduruyosun,sene sonunda da adaylık kalkarken değerlendirme notu veriyosunuz hatırladığım kadarılan..

bo formlar okulda bulunabilcek forumalrdır

ahlakci78
Genel Müdür
25 Mayıs 2007 21:13

PEKİ ADAY ÖĞRETMENE EN FAZLA NE KADAR NOT VERİLMELİ?

hazar9
Aday Memur
25 Mayıs 2007 21:56

Güncel

ozan20
Kapalı
25 Mayıs 2007 22:30

istediğin notu verirsin herşey kişiye kalmış resmiyette çok şey var ama genelde adal,ylığın kalkmasına yakın form doldurup gönerilir.

Bob Marley
Memur
26 Mayıs 2007 02:35

99 vermiştim ben

hazar9
Aday Memur
26 Mayıs 2007 10:38

güncel

26 Mayıs 2007 11:02

Aday ögretmenin rehber ögretmeni not falan vermez, sadece 5 aylik degerlendirme raporu verir. O raporda da iyi, orta gibi degerlendirmeler var.

Bob Marley
Memur
26 Mayıs 2007 14:08

tefmuzunu dostum benn değerlendirme notu dedim dikkatli okursan ,sınıftaöğrenciye verilen not demedim.

değerlendirme diyosun değerlendirme varsa bi yerde onunda ölçütleri vardır ve rakamlarla ifade edilir iyi orta ya da her veriliyosa ya da ne haltsa beğerlendirme notu olmuyo mu.

ben 99 verdim tek tek puanlar toplanıyo ,mesleki yeterlilik yada diğer kişisel özellikler falan filan

26 Mayıs 2007 15:00

Bob Marley o topladigin notu müdür veriyor, iki tane form vardi birini bana verdiler doldurmam icin digerini de müdür doldurdu. Benim doldurdugumda rakamla ifade edilen bir not yoktu. Yanlis hatirliyor olabilirim ama ben sayisal bir not verdigimi hatirlamiyorum.

boşver
Şef
26 Mayıs 2007 16:34

not verilmez diyen arkadaşlara ithaf olunur :)

ADAY MEMURLAR

STAJ DEĞERLENDİRME BELGESİ

1.ADAY MEMURUN KİMLİĞİ

a. Adı ve Soyadı :

b. Kurumu :

c. Birimi :

d. Kadro - Unvan ve Görevi :

e. Doğum Yılı ve Yeri : f. Baba Adı : g. Sicil No :

2. ADAYLIK SÜRESİ İÇİNDE DİĞER EĞİTİMLER EĞİTİM ALDIĞI PUAN TEMEL

HAZIRLAYICI

3. MERKEZİ SINAVDA ALDIĞI PUAN

a. Yazıyla :

b. Rakkamla :

4. DOLDURMA TALİMATI

FOTOĞRAF

a. Bu belge 2 nüsha tanzim edilir. Bir nüsha memurun özlük dosyasına konur. Diğer nüsha ise aday memura verilir.

b. Nitelikler kısmı, adayın staj yaptığı birimdeki ilk amiri ve ikinci amiri tarafından doldurulur. Eğer aday memur başka bir kurumda staj yapıyorsa bu takdirde staj belgesinin doldurulmasına esas olacak bilgiler aday memurun görevli olduğu kurum ve kuruluşa gönderilecek belge bu bilgilere dayanılarak aday memurun I ve II nci amiri tarafından tanzim edilecektir.

c. Her niteliğin toplam puanı karşısında yazılmıştır. Niteliği verilecek puan amirlerce o niteliğin kriterlerine göre takdir edilerek kendilerine ait sütuna yazılmak suretiyle Nitelik puanı bulunacaktır.

d. Mesleki bilgiye ait niteliklerin hangi kriterlerden oluşacağı ilgili kurum veya kuruluşça belirlenecektir.NİTELİKLER ve dağılımı 1 Amir 2 Amir

----------------------------------------------- --------------- ------ -----

1. GENEL NİTELİKLER 10

a - Kılık - Kıyafetine özeni 2

b - Terbiyesi, nezaketi ve tevazu sahibi olması 2

c - Ağır başlılığı ve vakarı 1

d - Ciddiyeti 1

e - Kişisel çıkarlarına düşkünlüğü 2 f - Uygulamadaki tarafsızlığı ve hakkaniyeti 1 g - Malzeme ve zamanı yerinde kullanımı 1

2. DİSİPLİN KURALLARINA UYARLIĞI 15

a - Kanun, yönetmelik ve emirlere uyması 4

b - Görevlerini tam ve zamanında yapması 5

c - üstlerine karşı tavır ve hareketi 3

d - Masa arkadaşlarına karşı tavır ve hareketi 1

e - İtaati 2

3. ÇALIŞKANLIĞI 15

a - Görev yapmada heves ve gayreti 5

b - Araştırma ve inceleme kabiliyeti 5

c - Fiziki yorgunluğa dayanıklılığı 2

d - Fikri yorgunluğa dayanıklılığı 3

4. İŞBİRLİĞİNE UYUMU 5

a - Grup çalışmasına yatkınlığı 3

b - Geçimliliği 2

5. GÜVENİLİRLİĞİ VE SADAKATI 5

a. Dürüstlüğü 2

b. Dedi - kodu yapma alışkanlığı 1

c. Gizliliğe riayeti ve sır saklaması 1

d. Güveni kötüye kullanması 1

6. MESLEKİ BİLGİSİ 50

(Bu niteliğin kriterleri ilgili kurum ve kuruluşlarca belirlenir.)

TOPLAM PUAN

AMİRLERİN KİMLİĞİ ADI VE SOYADI : ........................................... UNVANI : ........................................... KURUMU : ........................................... DOLDURULUŞ TARİHİ : ...........................................

İMZA VE MÜHÜR : ........................................... I. Amirin Toplam Notu ...............................

II. Amirin Toplam Notu ..............................

boşver
Şef
26 Mayıs 2007 16:39

bu değerlendirme formu adaylığın kalkmasından bir ay önce doldurulup okul müdürü tarafından adaylığın kaldırılması talebiyle mem'e gönderiliyor

ancak bundan öncede rehber öğretmen aylık raporlar hazırlayıp mem'e gönderiyor bu raporların örnekleri int te mevcut rehber öğretmen + stajer öğretmen yazarsanız ulaşabilirsiniz bu belgelere

26 Mayıs 2007 16:59

"Aday ögretmenin rehber ögretmeni not falan vermez, sadece 5 aylik degerlendirme raporu verir. O raporda da iyi, orta gibi degerlendirmeler var."

"bosver" hocam senin verdigin formu altinda imzasini da belirttigin gibi I. ve II. sicil amiri verir. Aday ögretmenin rehber ögretmeni ne zamandan beri sicil amiri oldu ben bilmiyorum :)

Rehber ögretmenin de buna benzer maddelerle ilgili degerlendirmesi var ancak sayisal bir puan degil.

Ayrica amacim tartismak falan degil sadece hatirladigimi, gördügümü ve burada yapilani söylüyorum o kadar.

Ben de sana siradaki sarkiyi ithaf ediyorum :))

Bob Marley
Memur
27 Mayıs 2007 02:55

yaww neden uztmış kabul etmediğini anlamış değilim

arkadaşım değerlendirme formunu yazmış üşenmeden

rehber öğretmen dolduryo işte notu de veriyo

sicil amiri ne verirse versin bu işi rehber örtmen yapıyo

ikoo
Aday Memur
27 Mayıs 2007 10:18

rehber öğretmen not veriyo "boşver" arkadaşın yazdıkları doğru arkadaşlar

27 Mayıs 2007 11:31

form, not bahane muhabbet sahane deyip son noktayi koyalim...

fyayici
Aday Memur
03 Haziran 2007 00:38

arkadaslar ben stajyer dosyası almadım ama butun bılgıler pc de var yanı almam gerekırmı

bana acıl ozel cevap verırse sevınırım

Bob Marley
Memur
03 Haziran 2007 14:49

dostum alma

bişi olmaz yalandan masraf etme tabii

müdürün illa gıcıklık yaparım derse :)

03 Haziran 2007 18:28

arkadaslar peki rehber öğretmen tüüm bunlardan ekders alıyomu yoksa allah rızası için mi bunlarla urasmıs oluyo

burcu.
Aday Memur
03 Haziran 2007 18:35

arkadaşlar seminerimizi başka bir şehirde alabiliyormuyuz?Bununla ilgili yazı okullara geldi mi?Bilgisi olan var mı

03 Haziran 2007 18:41

bu hafat müfettişlerle bi toplantı vardı birleştirilmiş sınıf öğretmenleri hariç diğer tüm öğretmenlerin kendi okulunda yapacakları söylendi birleştirilmiş sınıf öretmenleri serbestmiş ama diğer leri aynı yerinde yapacak dedi müfettiş bey... slm

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi