Editörler : F16 Gökçen

knister
Aday Memur
09 Mayıs 2010 16:16

matematikçi alımlarını kaldırmışlar mı?

keynesin_asistani
Daire Başkanı
09 Mayıs 2010 16:20

ingilzcem olmamasına rağmen mali analiste başvurdum hayırlısı bakalm

i_z_m_i_r
Aday Memur
09 Mayıs 2010 16:23

her bir konudan 50 puan ve üstü ne demek yaa anlayan var mı?

bzzz
Şef
09 Mayıs 2010 16:28

İktisat hukuk ve mailye/muhasebe bölümlerinden 50 alman lazım.

KPDS 70 TOEFL 77 çok garip olmuş, toefl 77 = KPDS 82

güzel mantık kurmuşlar bi alkışlayım şurda.

keynesin_asistani
Daire Başkanı
09 Mayıs 2010 16:31

bu bankalardan başka mantık beklenmez müşterileryle ingilzce konuşturcak sanki

bzzz
Şef
09 Mayıs 2010 16:33

İşte geyik anca. Hani sıkıntım yok TOEFL var ama KPDS 70 veya TOEFL 77 demenin mantığı bi bankaya yakışmıyor.

i_z_m_i_r
Aday Memur
09 Mayıs 2010 16:35

kaç soru sorucaklarki her birinden 100 üzerinden 50 alalım. kriterler çok yüksekmiş

bzzz
Şef
09 Mayıs 2010 16:40

40 ar dan 120 soru olur. made by anadolu yani

i_z_m_i_r
Aday Memur
09 Mayıs 2010 16:44

o zman en az 20 doğru şart herbirinden. off yaa geçen sene halkbankaının sorularını da anadolu hazırlamıştı ve çok zordu:(

yard_35
Şef
09 Mayıs 2010 17:07

inanmıyorum ya yine yaş şartı 3 ay yüzünden başvuramıyorum şaka gibi

brc_88
Aday Memur
09 Mayıs 2010 17:44

2009 memur alımında mülakat asamasında elendim ben :( off basvurumu kabul etmezler heralde arkadaslar sizce basvurayımmı yinede ne dersiniz?? benimle aynı durumda olan varmı

i_z_m_i_r
Aday Memur
09 Mayıs 2010 17:47

mülakatta elenmemiş olmak diye belirtmiş kabul olmaz ama yinede sen bilirsin

brc_88
Aday Memur
09 Mayıs 2010 17:57

neyse artık bana kısmet değilmiş vakıfbank :( size sınavda basarılar

manık
Şef
09 Mayıs 2010 18:00

başvuruyu sadece bulundugumuz il ya da ilçe olarak mı yapabiliyoruz?bir de yanlış anlamadıysam kpds veya tofel puanı yoksa da başvuru yapılabliyor diymi?kendisi ing. sınavı yapıyor yani bu durumda diymi?

09 Mayıs 2010 19:37

süper bir iş. bir iki kişi tanıyorum mali analist olan.

öncelikle daha önce müfettiş yardımcılığına giren biri olan ben. nerdeyse tövbe etmiştim. her alandan en az 50 almak şartından dolayı. çünkü personeli olup butür sınava girenlerden bu şart aranmıyor hoş kpss şartıda aranmıyor o ayrı mesele. buyüzden halk bankası müfettiş yardımcılığına girmedim. ayrıca ziraat müfettiş yardımcılığınada girmedim.ama bu iş müfettiş yardımcılığı gibi değil. tanıdıklarımın anlattığına göre.

ama başvuru sayfası açılmıyor:(:(:(

littleevil
Şef
09 Mayıs 2010 19:44

Vakıfbank a da başvurduk bakalım. Ziraat mülakatta bye bye derse ver elini vakıfbank! :D

i_z_m_i_r
Aday Memur
09 Mayıs 2010 20:13

memurlukta kpds istemio ki uzmanlık ta istemio mu sadece

lemanyakci
Aday Memur
09 Mayıs 2010 20:34

sayfa acılmıyor satjyer memurluk sartlarının bılen yazabılır mı?

trnglryz
Kapalı
09 Mayıs 2010 20:39

II- SINAVA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR:

Bankamızın ihtiyaç duyduğu il veya ilçelerde değerlendirilmek üzere, Stajyer Memur istihdam edilecektir.

Sınava çağrılacak adayların başvuruları değerlendirilirken;

Adayın ikametgah adresine göre tercih ettiği il veya ilçe bazında ayrı ayrı olmak üzere, KPSS puan sıralaması yapılacak, KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak, o il veya ilçe için belirlenen ihtiyaç sayısına göre adaylar sınava çağrılacak ve sınava çağrılacak toplam aday sayısı (3500) kişi ile sınırlı tutulacaktır.

a) Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranılan Şartlar:

Sınava başvurmak isteyen adayların;

1-T.C. vatandaşı olmaları,

2-Kamu hizmetlerinden yasaklı bulunmamaları,

3-Erkek adayların 01.06.1982, bayan adayların ise 01.06.1984 veya sonraki bir tarihte doğmuş olmaları,

4-Erkek adayların fiilen askerlik görevini yapmış olmaları,

5-Bedensel ve ruhsal sağlık durumlarının yurdun her yöresinde ve her iklim koşullarında görev almaya ve görevin gerektirdiği seyahatleri yapmaya elverişli olmaları,

6-En az 4 yıllık eğitim veren Fakülte ve Yüksekokulların; Maliye, Kamu Yönetimi, İktisat, Ekonomi, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Sigortacılık, Muhasebe, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği bölümleri mezunu olmaları veya yetkili makamlarca bunlara eş değerliği tespit edilmiş yabancı öğrenim kurumlarından mezun olmaları,

7-ÖSYM tarafından 2008/2009 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının lisans düzeyinde KPSS P1- P2- P3 puan türlerinden en az birinden 100 üzerinden 65 ve üzeri puan almaları,

8-Personel alımı planlanan yerler (adayın ikametgâhına göre tercih edeceği yer) Başvuru Formunda yer almakta olup, adayların çalışmak için başvurdukları il veya ilçede ikamet ediyor olmaları,

9-Birden fazla il tercihinde bulunulamayacağının bilinmesi,

10-Daha önce Bankamızın yaptığı işe alımla ilgili sınavlardan herhangi birinde, sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları,

gerekmektedir.

NOT: Stajyer Memurluk pozisyonu için başvuran adaylar, Bankamızın eş zamanlı açmış olduğu diğer pozisyonlara ilişkin sınavlara başvuruda bulunamayacak, ancak başvuru süresi bitimine kadar, sistem tarafından kendisine verilen şifre ile pozisyon değişikliği ve diğer bilgilerde güncelleme yapabilecektir. Başvuru bitim tarihinden sonra gelecek değişiklik talepleri kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

b) Sınav Tarihi, Yerleri ve Sınavda Adayın Yanında Getirmesi Gereken Belge ve Gereçler:

Yazılı sınav, Anadolu Üniversitesince, 12/06/2010 (Cumartesi) günü Ankara ve İstanbul?da gerçekleştirilecektir. Sınava başvurusu kabul edilen adaylar 07/06/2010 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesi?nin ?http://vakifbank.anadolu.edu.tr? adresinden T.C. kimlik numaralarını girerek ?Sınav Giriş Belgesi?ni yazıcıdan döküm olarak alabileceklerdir. Yazılı sınavın yapılacağı yerin adresi ve sınav saati, Sınav Giriş Belgesi'nde belirtilecektir.

Yazılı sınava katılacak adaylar yanlarında ?http://vakifbank.anadolu.edu.tr? adresinden temin edecekleri Sınav Giriş Belgesi ile Resimli Kimlik Belgesi Aslı (Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet) ve yeterli kurşun kalem ve silgi bulunduracaklardır.

c) Sınav konuları ve Sınavda Başarı Esasları:

Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamalıdır. Bankanın, sözlü sınavı birden fazla aşamada gerçekleştirme hakkı saklıdır.

Sınavın yazılı bölümü; Genel Yetenek-Genel Kültür, Yabancı Dil ve Bilim sorularından oluşan çoktan seçmeli test şeklindedir.

-Sınav Konuları:

a) GENEL YETENEK - GENEL KÜLTÜR

b) YABANCI DİL: (İngilizce, Fransızca veya Almanca)

c) EKONOMİ : Makro ve Mikro Ekonomi.

d) HUKUK: Medeni, Borçlar, Ticaret, İcra-İflas, Şirketler Hukuku.

e) MUHASEBE: Genel Esaslar, Maliyet Muhasebesi, Muhasebe Denetim İlkeleri ve Bilanço Analizi.

f) MALİYE: Kamu Maliyesi, Maliye Teori ve Politikası.

g) MÜHENDİSLİK: İşletme ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili mühendislik konuları.

Genel Yetenek-Genel Kültür ve Yabancı Dil, sınava katılacak tüm adaylar için zorunlu sınav konusudur. Bilim sınavı konuları ise aşağıdaki tabloda belirtilen şekliyle, zorunlu ve/veya seçmeli olacaktır. Aday kendisine tanınan seçmeli sınav konusundan sadece bir tanesini seçecektir. Adayın, seçmesi gereken sınav konusunu seçmemesi ya da yanlış bir konu seçmesi halinde, adayın seçmeli sınav konusu Bankaca resen belirlenecektir.

Zorunlu Konular

Seçmeli Konular

İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve End.İlişk., Ekonometri, Bankacılık, Finans, Sigortacılık, Muhasebe, Uluslararası Ticaret ve Finansman vs. Hukuk ve Ekonomi Muhasebe veya Maliye Endüstri ve İşletme Mühendisliği : Endüstri ve İşletme Mühendisliği ile ilgili Konular Yok

-Sınavda Başarı Esası:

Adayların sınavda başarılı sayılabilmeleri için; her bir yazılı sınav konusundan, 100 üzerinden en az 50 veya daha fazla puan almaları gerekmektedir. Herhangi bir sınav konusundan 100 üzerinden 50'nin altında puan alan aday başarısız sayılacaktır.

Yabancı dil sınavı zorunlu olmakla birlikte, sonucu ortalamaya dahil edilmeyecek ancak işe alımda Yabancı Dil Puanı tercih sebebi olacaktır.

d)Sınava Başvuru Şekli ve Son Başvuru Tarihi:

Adayların, Bankamızın ?http://www.vakifbank.com.tr/?adresinde yer alan ?Sınav Başvuru Formu? nu en geç 16/05/2010 (Pazar) günü, saat 17.oo'ye kadar on-line erişim suretiyle doldurmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatten sonra yapılan başvurular ile şahsen ya da posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylara sistem üzerinden bir şifre verilecek olup, bu şifre ile başvuru süresinde gerekli güncelleme ve değişiklikler yapılabilecektir. Başvuru bitim tarihinden sonraki değişiklik talepleri kesinlikle kabul edilmeyecektir. Sınava başvuru aşamasında adaylardan herhangi bir belge ya da evrak talep edilmeyecek olup, adayın internetten yaptığı başvuru sırasında doldurduğu ?Sınav Başvuru Formunda? belirttiği bilgilerin doğruluğu varsayımı ile hareket edilecektir.

e) Yazılı Sınav Sonucunun İlanı:

Sözlü sınava, sadece yazılı sınavı kazanmış olan adaylar çağırılacaktır. Sözlü sınavın tarihi/saati, sınavın yapılacağı yerin adresi ve sözlü sınav öncesi istenilen belgeleri içeren bilgiler yazılı sınavı kazanan adaylara ayrıca Bankamızca duyurulacaktır.

Yazılı sınavı kazanamayan adaylara ise herhangi bir bildirim yapılmayacaktır.

DİKKAT ÖNEMLİDİR:

Sınavı kazanan adayların, ibraz edecekleri belgelerin içeriği ile sınava başvururken doldurduğu "Sınav Başvuru Formu"nda belirttiği bilgiler arasında, çelişki, yanlış ya da yalan beyanların bulunması halinde, aday; sınavı kazanmış dahi olsa, kazanmamış sayılacağını, ayrıca Bankanın adli mercilere başvurma ve sınavın kişi başına düşen maliyetini talep etme hakkının saklı kaldığını, kayıtsız ve şartsız kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

lemanyakci
Aday Memur
09 Mayıs 2010 20:46

teşekkürler

ziraat olmazsa vakıf olur ınsallah :)

Toplam 24538 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi