Editörler : E.Kayı Han
04 Ocak 2014 13:11

seçim görevi..

sa arkadaslar muhtarlık seciminde görev almak istiyorum ne yapmam lazım acaba?köyde imamlık yapmaktayım.ha bu arada tavsiye edermisiniz?

muammerx06
Şef
04 Ocak 2014 13:43

görev almak mı istiyorsun, ya hocam başına belamı alacan, yat evinde bide köydeyim diyosun, bırak görevi ben sandığa bile gitmeyeceğim.

bu bizim elimizde değil ama bölgeden bölgeye farklılıklar olabilir, eğer imkan varsa görev alma kendi selametin için.

sapak
Şef
04 Ocak 2014 17:39

ne vurdumduymaz bir tavır

imam olarak köyde en yetkin kişlerden olan hoca tabiki sandık başında dursun....oyunuzu da kullanın dünya yıkılsa banane mi diyeceksiniz

78yasin37
Kapalı
04 Ocak 2014 18:13

hocam ayın beşinden sonra adliyede yüksek seçim kuruluna gidin ben görev almak istiyorum deyin isminizi yazdırın memur üye olarak görev alırsınız büyük ihtimal

muammerx06
Şef
04 Ocak 2014 20:14

hocam genel seçimden değil muhtarlık seçiminden bahsediyor, bu muhtarlık seçimlerinin nasıl gergin geçtiğini çok iyi bilirim, kapıda jandarma, birbirini kesecekmiş gibi bakışan tipler, taraflar v.s.

birçok imamın bu muhtarlık davasında direk veya dolaylı canı yanmıştır. ufak bi köyde herkes birbirini çok iyi bilir, imamıda çok iyibilir. bu görev esnasında mimiklerinize bile kulp takar köylüler, onun adamı bunun adamı diye, ben muhtarlık seçiminde imamın bu işten ne kadar uzak durursa o kadar kafasının rahat olacağı kanaatindeyim,

ama buda sizin görüşünüz tabi ....

sapak, 10 yıl önce

ne vurdumduymaz bir tavır

imam olarak köyde en yetkin kişlerden olan hoca tabiki sandık başında dursun....oyunuzu da kullanın dünya yıkılsa banane mi diyeceksiniz

78yasin37
Kapalı
04 Ocak 2014 20:53

ben her şeçimde görev alırım işini yaptıktan sonra sıkıntı olmaz tarafın olmasın her gelen adaya aynı seviyede yaklaş tamam tamam ama aramızda kalsın de :))

kafadan gelen 150 lira niye kaçsın gitsin ki

mhpr85
Memur
30 Ocak 2014 09:21

arkadaşlar nereye yazacağımı bilemedim ben okulda hizmetliyim lise mezunuyum ne görev alabilirim ve ne yaparım

hakbatiliyener
Daire Başkanı
31 Ocak 2014 09:35

kafadan gelen 150 tl, işini yap kafan rahatlasın,.......

vay be...

Übey
Şef
01 Şubat 2014 11:33

Bende seçimde görevliyim.Memur eksikliği olduğundan bizim müf personelini arıyor görevli olmak isteyip istemediğini soruyor.Bence bir sıkıntı olmaz.Tarafsiz bir şekilde görevinizi yaptıktan sonra.İşini yaparsın emeğinin karşılığınıda alırsın.

mhpr85
Memur
05 Şubat 2014 09:39

ya buradaki öbür hizmetli temizlik yaparsın diyo ben memur olarak çalışmak istiyom

Übey, 10 yıl önce

Bende seçimde görevliyim.Memur eksikliği olduğundan bizim müf personelini arıyor görevli olmak isteyip istemediğini soruyor.Bence bir sıkıntı olmaz.Tarafsiz bir şekilde görevinizi yaptıktan sonra.İşini yaparsın emeğinin karşılığınıda alırsın.

Mahzun_
Müsteşar
05 Şubat 2014 11:16

Senin canına kastınmı var hocam, Aman görevdende muhtarlık seçiminden de uzak dur.

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2014 12:50

2009 yılında yaşadığım bir olayı sizlere anlatayım ve kararı size bırakayım arkadaşlar.

Yıl 2009 yerel seçimler.Doğuda 250 seçmenin olduğu kendi köyümde ilçe seçim kurulu tarafından sandık başkanı olarak görevlendirildim.

O köyde iki yılı aşkındır görev yaptığım için ve merakımdan Kürtçeyi öğrendim.Milletle baya baya Kürtçe konuşabiliyordum.

Sandık başkanının yardım isteyene yardım etmek gibi bir hak ve görevi vardır.

Yaşlılar ve bilhassa kadınlar Türkçe bilmedikleri için yardım istediler.Ben onlara hangi partiye atmak istiyorsunuz diyordum.Onlarda şu partiye atacağız diyorlardı Kürtçe olarak ben anlıyordum o zaman şuraya basın diyordum kendileri basıyorlardır.

Sonra vay efendim bir söylenti dolaşmaya başlamış ortalıkta.Kendi aralarında Kürtçe konuşarak beni taraflı olmakla suçluyorlardı.Bense her denileni anlıyordum.

Seçim bitiş saatine doğru iki grup tartışmaya başladı ve tartışma kavgaya dönüştü.Bir grup bu konuda yetkili olduğumu savunuyor diğer grup yetkim olmadığını savunuyordu.

Neyse olayı görevli jandarmalar zor ayırdı.

Sonrasında köylünün bakış açısı değişti bana.Zaten tayin istemiş yazıyı bekliyordum.Sonra yazım geldi ayrıldım memleketime geldim.

Ama bu anımı hiç unutamam.

Seçim görevleri her zaman sıkıntılıdır.

Yine bulunduğum yerde bir olayı anlatayım.Köyde bir abiyle iki kişi kahvede oturuyoruz.Yanımıza iki muhtar adaylarından biri geldi.

Yanımdaki abiyle seçim bahsini açmamışken hiç konuşmamışken muhtar adayına demesin mi hoca diğer adaya oy verecekmiş sana vermeyecekmiş...

Adama dil döktüm anlattım ben muhtarlık seçimlerinde oy kullanmadım kullanmayacağım da dedim amma velakin adamın aklında kaldı o işte.

Bilhassa köyde iseniz görevli olmaktan kesinlikle kaçının ve oy kullanırken iki kere düşünün.

Uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar.

muammerx06
Şef
05 Şubat 2014 20:01

tecrübeye kulak vermek lazım

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2014 20:06

Küçük bir hatırlatma:

Bir dostum ve beraberindeki diğer sandık görevlileri bir iftira sebebiyle 5 senedir mahkemelik.

Yeni yerel seçimler geldi ama hâlâ ara ara ifadeye çağırıyorlar.

Tabi ki son kararı herkes kendisi verecek....

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi