Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Şubat 2012 13:37

Rehber öğretmenlerin çalışma saatleri

rehber öğretmenlerin çalışma saatleri yönetmelikte haftada 30 iş saati yazıyor. bu iş saati 30 ders saati midir yoksa normal saat biçiminde 30 saat midir?

_kibrit_
Şef
29 Şubat 2012 13:47

nasıl olsa hep yatış ne farkeder

cem75
Yasaklı
29 Şubat 2012 13:51

Hocam ders saati.

pdr_2005
Yasaklı
29 Şubat 2012 14:16

kibrit e

senin gibi milleti yakmıyoruz en azından...

optimistpdr
Aday Memur
29 Şubat 2012 14:16

hocam bizde ders kavramı yoktur tenefüslerde çalışma saatimizi kapsar tek eğitim veren okullarda sorun yok zaten ikili eğitimdede bildiğimiz saat anlamıyla 30 saattir.ister 9_3 olur isterseniz öğle arası yaparsınız 9_4 olur sizin tercihiniz

pdr_2005
Yasaklı
29 Şubat 2012 14:25

anaokulu öğretmenleri gibidir..30 saaat değil 30 iş saati...her iş saati 50 dk dır..

Zizifos
Şef
29 Şubat 2012 14:53

Derse girme yok (dolayısıyla sınav, sözlü, proje, performans, veli toplantısına isterse giriyor, 7. sınıfa gelip adını yazamayan çocuğa konu anlatmaya çalışmak) nöbet yok, kulüp yok, en önemlisi eve iş getirmek yok, vs. vs..

Bunların hepsi ömürden ömür götüren şeyler, biliyosunuz.

Çok merak ediliyorsa söyleyeyim, rehber öğretmenlerin çalışma saatleri 09:00 - 15:00 arasıdır (okuldan okula değişmez, ama genelde diğerleriyle girip çıkarlar). Bizimki 08:30 - 15:30 arası (okuldan okula değişir.)

falcon03-tr
Daire Başkanı
29 Şubat 2012 14:54

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

Okul psikolojik danışma ve rehberlik servislerinde çalışan rehber

öğretmenler diğer öğretmenler gibi eğitim-öğretim sınıfı içerisinde yer aldıklarından çalışma saatleri haftalık 30 saattir. Dolayısıyla günlük çalışma saatleri 6 saati aşmamak kaydıyla, öğrencilerin okulda bulundukları süreyi kapsayacak şekilde, eğitim-öğretim kurumunun özellik ve ihtiyaçlarına göre okul müdürlüğünce belirlenir.

SAAT OLARAK 30 SAAT=GÜNLÜK 360 DK

Zizifos
Şef
29 Şubat 2012 14:59

Şunu da ekleyeyim, okulumuzdaki rehber öğretmenle hiç bir problemim yok, gayet iyi arkadaşızdır. Benim istediğim her öğretmen dersi olsun olmasın okulda 30 ders saati okulda dursun, aynı ekdersi alsın.

Biliyosunuz rehber öğretmenler bu yoğun iş yüklerine karşılık haftada 18 saat ekders alıyor. Ben 3 okul gezerek 24 saat derse giriyorum, rehber öğretmendenden 200 lira az alıyorum.

basyayla
Aday Memur
29 Şubat 2012 15:15

asgul5

Ya arkadaşım bir sürü rehberlik siteleri var gir orda meslektaşlardan öğren. Niçin kendini bilmez adamlarla muhatap ediyorsun milleti.

cem75
Yasaklı
29 Şubat 2012 15:19

basyayla

Çok kibarsınız öğretmenlere karşı tşlk ederim

pdrci35
Aday Memur
29 Şubat 2012 15:25

8-3 oluyor genelde. Tabi okul idaresiyle konuşulması gerekli. Benim okulumda 1600 öğrenci var ve tek kişiyim. Onun için öğle arası tatil yapıp 9dan 4e kadar okuldayım. Ek ders meselesinde de diğer öğretmenlerin girdiği ders saati önemliyken bizim okulda 6 tam saat bulunmamız gerekiyor. Bize hep yatıyorsunuz ya da ileri gidip haksız para alıyorsunuz diyen arkadaşlar nedense bunu dikkate almıyorlar.

pdrci35
Aday Memur
29 Şubat 2012 15:28

Pardon 9-3 olacatı doğrusu...

_kibrit_
Şef
29 Şubat 2012 16:13

Boşuna savunma mekanizmanızı çalıştırmayın. Sınıfçılar 30 saat derse girer, gırtlakları patlayana kadar,kafaları şişene kadar butun hafta çalışır. Branşçılar ona keza ki ben Türkçeciyim. Bütün hafta canım çıkıyor ödev kontrol et yazılı oku sınıf rehber öğretmenliği yap yarışmalara katıl bayramları seyranları hazırla veliyle gorus nobet tut gibi saymakla bitmeyecek bir sürü şey ki gocunmadan yaparım.Yalnız derse girmeyen benle aynı saatte okula gidip gelen kendi odası olan derse girme diye bir durumu hiç olmayan bu saydıklarımdan hiçbirini yapmayan bir vatandaş maaşını alır bir de üstüne tam ek ders alır.

Bence bakanlığın ilk el atması gereken durum bu adaletsizlik.

elif_sglm
Aday Memur
29 Şubat 2012 16:50

Artık dayanamıcam ya, rehber öğretmen kadar taş düşsün başınıza. Bir çoğunuzun ÖSS'de ilk tercihi PDR değildiyse ben de hiç bir şey bilmiyorum. Bir öğretmen çalışma saatleriyle ilgili bir soru soruyor, yine birisi çıkıp Rehber Öğretmene sallıyor. Ben de çalıştım okulda ne devamsızlık girmediğim kaldı, ne sevk çıkarmadıgım, ne 23 Nisan hazırlıklarına(egzersiz almadan) katılmadığım, idarenin angarya işleri zaten ayrı...30 saat derse giriyormuş da boğaz patlatıyormuş,bir çoğunuzun sınıfın kapısı kapandıktan sonra ne yaptığını bir Allah bilir,ya türkü söyletirler ya bilmen ne(sözüm asla dersini hakkıyla yapan öğretmene değil)...Boğaz patlatmaksa bizim yaptığımız ne, psikolojik danışmanız biz ne bekliyorsunuz ??? Çok amaçlı salonum olmadığı için tek bir seminer konusunu 14 defa anlatmak boğaz patlatmak değil midir?? Yeter artık ya herkes kendi işine baksın!!!!

electronic16
Kapalı
29 Şubat 2012 17:17

adam haklı dagılın :)

_kibrit_
Şef
29 Şubat 2012 17:43

Elif isimli kullanıcı sen derse girmediğin için öğretmenliğin ne demek olduğunu bilmezsin. O yüzden öğretmen zili çalmadan sınıfına koşan birisi olarak sen bizim derste naptığımızı da bilemediğin için türkü söylettirdiğimizi sanıyorsun. Halbuki okul başarısını sürekli sorgulayan bir eğitim sistemimiz olduğunu en iyi bilmesi gereken sen rehberlikçi öğrenci başarısızlığının sebebinin devamlı biz öğretmenlere kesildiğini bilemezsin tabi. O yüzden istesek de sınıfta türkü söylettiremeyiz. Ha bu arada bugüne kadar senin derslerine türkü söyleten öğretmenler mi girdi de sen rehberlikçi olabildin.

Ama beni yanıltmayıp böyle saçma sapan bir savunma yapmana da sevindim çünkü ne kadar haklı olduğumu görüyorum.

Zaten tek savunmanız bu değil mi sen de rehberlik okusaydın. Bir kere de özeleştri yapın kardeşim.

spartaküs23
Kapalı
29 Şubat 2012 17:47

bu millet bi selamx e sevmedi bide pdrcileri:)

'erkan'
Yasaklı
29 Şubat 2012 17:47

rehber öğretmenlerin uyuma saatleri:)

elif_sglm
Aday Memur
29 Şubat 2012 17:51

Hocam Türkçe Öğretmeni olurken ne bekliyordun peki?? Şikayet ettiğin şeylere bakar mısın?? Veliyle görüş, derse gir, ödev oku vs...Sen ne olcagını sanıyordun da bunları seni hayal kırıklıgına uğrattı ?? Ben şimdi kalkıp off ya bütün gün dert dinliyorum, bana ne sizin sorunlarınızdan desem ne kadar uygun düşer...Çok şükür benim çok iyi öğretmenlerim oldu, hala bir çogunu öğretmenler günün de arar saygılarımı da iletirim...Öğretmenlerinin sıkıntılarını anlamamam nasıl mümkün olabilir, ama bunun çözümü Rehber Öğretmene sallamaktan geçmiyor. Herkesin görev tanımı bellidir, bunları yapmayanın vicdanını sorgularım, ama hiç mi çalışan işini yapan rehber öğretmen yok, sen kendini bi rehber öğretmenle kıyaslayamazsın...Çünkü ikinizin yaptıgı iş farklı...

'erkan'
Yasaklı
29 Şubat 2012 17:54

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sakın rehberlikçiler uyuyor demeyin:)

ha uyumaların da gözümüz yok ama masa başında oturup hafta da bir de 18 saat ek ders alıyorlar ya orası tam süper:)

düşünsenize ikili ilköğretim okulunda müdür olacaksınız,sabah 6.30 akşam 4.30 okulda kalacaksınız okulun tüm yükü tüm sorumluluğu siz de olacak,bütün dertler öğrenci öğretmen idareci meb ne varsa size patlayacak haftada 20 saat ek ders alacaksınız veya idareci olacan aynı ek dersi alacan 18 saat...

şimdi tüm müdürlere sortsalar sabah 9 öğlen 3 kafa mı müdürlük mü diye,okullara müdür bulamazlar yemin ederim böyle komik bir ülke işte...

Toplam 230 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi