Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Eylül 2017 17:55

Böyle ders programı mi yapılır lütfen yardım

Pazartesi. Çarşamba perşembe

Coğ. - cog

Coğ. - cog

- - cog

- cog. Cog

- cog. Cog

- cog

- cog

- cog

Coğ. Cog

Cog. Cog

Değerli arkadaşlar 16 saat coğrafya dersini idare böyle programlamış herkesin 30 saat 4 gün full şeklinde benim 3 gün yanlız payesi ilk ders ile son dersim arasında 8 saat boşluğum var nöbeti çarşamba gününü koymuşlar itiraz edince zaten 3 gün diyerek geliştiriyorlar ne yapmam lazım

emretnc
Aday Memur
13 Eylül 2017 17:56

Tam cikmamis ama soyle anlatayom payesi ilk 2 ve son iki saat 8 saat boşluk çarşamba 2 saat cuma 10

k.cokol
Kapalı
13 Eylül 2017 18:13

programı idare yapar istese 16 saatı 5 güne de yayabilirlerdi. 3 güne yaymışlar. itiraz hakkınız pek yok

emretnc, 7 yıl önce

Tam cikmamis ama soyle anlatayom payesi ilk 2 ve son iki saat 8 saat boşluk çarşamba 2 saat cuma 10

emretnc
Aday Memur
13 Eylül 2017 18:15

31 saat dersi diğer hocalara 4 gün muntazam bir şekilde yaparken bir günde 8 saat ara koyulması mant

zorhayat67
Aday Memur
13 Eylül 2017 18:21

ıtıraz edın. yıne de ısrarcı olurlarsa sube mudurune ders programının fotokopısını goturun. o halleder

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
13 Eylül 2017 18:57

Program işi tamamen idarenin insiyatifindedir. Programı bu şekilde yapmak tabi ki etik değil doğru değil fakat dediğim gibi bu konu tamamen idarenin insiyatifinde olduğu için suç teşkil etmiyor. 15 saat dersi olup 5 güne yayan idareciler gördüm şahsen. Tek yapabileceğiniz şey müdür ile konuşup güzellikle tartışmadan ikna etmeye çalışmak. Onun haricinde resmi olarak bir yaptırımda bulunamazsiniz isterseniz valiye şikayet edin sonuç alamazsınız.

anemnez
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 21:05

Nobeti hangi gune koymuşlar? Bazen arada cok bosluk koyduklari gune nobet veriyor idare

özgenç
Aday Memur
13 Eylül 2017 22:26

Ders programı herkese aynı yapılırsa sıkıntı yok aynı ders saatine sahip öğretmenlerin programı aynı yapılmalı

özgenç
Aday Memur
13 Eylül 2017 22:27

Siz idarecisiniz anladığım kadarıyla yönetmelikte eşit dağıtılır diyo oku öğren

a_durmaz, 7 yıl önce

Program işi tamamen idarenin insiyatifindedir. Programı bu şekilde yapmak tabi ki etik değil doğru değil fakat dediğim gibi bu konu tamamen idarenin insiyatifinde olduğu için suç teşkil etmiyor. 15 saat dersi olup 5 güne yayan idareciler gördüm şahsen. Tek yapabileceğiniz şey müdür ile konuşup güzellikle tartışmadan ikna etmeye çalışmak. Onun haricinde resmi olarak bir yaptırımda bulunamazsiniz isterseniz valiye şikayet edin sonuç alamazsınız.

beyzadeee
Memur
13 Eylül 2017 22:29

birine yapılıp diğerine yapılmayan bir durum varsa mobbinge girmez mi

a_durmaz, 7 yıl önce

özgenç
Aday Memur
13 Eylül 2017 22:30

Hocam aynı ders saatine sahip öğretmelerin programında farklılık varsa (birine boş gün verip diğerine vermiyorsa) okul idaresine dilekçe ver yanıt versinler

anemnez
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 22:39

İyi de arkadaşın 3 gun dersi var,yani boş günü var. 30 saat dersi olan kisinin bir de bos gunu varsa tabi ki arada hiç boş saati olmaz.Siz nobetinizi boş saatinizin cok olduğu gune almaya bakın

anemnez
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 22:43

Ya da Cuma 10 saat dersinizin bölünmesini isteyin,bir gunde 10 saat cok fazla bu sizin ogrenciye verimli olmanızı da engeller

a_durmaz
Başbakan Müsteşarı
13 Eylül 2017 22:48

öyle bir şart yok tamamen idarenin insiyatifindedir. isterse 15 saati 2 şer 3 er; 5 güne dahi yayabilir.

ayrıca sözlerimi neden çarpıtıyorsunuz sanki bu uygulamayı destekliyormuşum gibi igneleyici ifadeler filan. İlk mesajımda yazdım etik değil doğru değil kesinlikle, yapılacak şey okul yönetimiyle konuşup ikna etmeye çalışmaktır. Yoksa şikayet ile dava ile sonuç alınabilecek bir konu değil bu.

Son olarak geçmişte 3 yıl müdür yardımcılığı ; 6 ay da vekaleten okul müdürlüğü de yaptım. Ancak son 4 yıldır öğretmen olarak görev yapıyorum. Yani şu an idareci değilim.

özgenç, 7 yıl önce

Siz idarecisiniz anladığım kadarıyla yönetmelikte eşit dağıtılır diyo oku öğren

14 Eylül 2017 16:38

Müdür Öğretmene Dersleri Dağıtırken Keyfi Davranamaz. İsterse böyle yapar felan olmaz yani.Hakkaniyetli ve eşit dağıtmak esastır.

k.cokol, 7 yıl önce

programı idare yapar istese 16 saatı 5 güne de yayabilirlerdi. 3 güne yaymışlar. itiraz hakkınız pek yok

k.cokol
Kapalı
14 Eylül 2017 17:25

keyfi davranmamış doğru olanı yapmış. dersleri 2 güne yaysaydı, öğretmen haftada 2 gün çalışıp maaş alacaktı. Öğretmen, devletten maaş alıyor , maaşının karşılığı 15 saat için en az 3 gün gelmek zorundadır okula. Öyle haftada 2 gün okula gelerek maaş alınmaz. 15 saat ders işlense dahi öğretmenin haftada en az 3 gün okula gelmesi gerekmektedir.

ssylblglr_01, 7 yıl önce

Müdür Öğretmene Dersleri Dağıtırken Keyfi Davranamaz. İsterse böyle yapar felan olmaz yani.Hakkaniyetli ve eşit dağıtmak esastır.

selamdar
Yasaklı
14 Eylül 2017 17:44

Böyle düşüncesiz ve ferasetten yoksun açıklamaları yapıyon sonra da anasayfada engelli çocuğum var diye, özür grubu diye ağlıyon... Bak çıkar ..! Öğretmen mi yoksa değil misin bilemedim ki..

k.cokol, 7 yıl önce

keyfi davranmamış doğru olanı yapmış. dersleri 2 güne yaysaydı, öğretmen haftada 2 gün çalışıp maaş alacaktı. Öğretmen, devletten maaş alıyor , maaşının karşılığı 15 saat için en az 3 gün gelmek zorundadır okula. Öyle haftada 2 gün okula gelerek maaş alınmaz. 15 saat ders işlense dahi öğretmenin haftada en az 3 gün okula gelmesi gerekmektedir.

atakorkut
Aday Memur
14 Eylül 2017 19:13

Haftalık ders programı

MADDE 12- (1) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Hazırlanan haftalık ders programı,

okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulamaya konulur. Bu programda yönetici ve

öğretmenlerin okutacakları derslerin gün ve saatlere göre dağılımı yapılır ve ilgililere

yazılı olarak imza karşılığı duyurulur.

(2) Haftalık ders programı düzenlenirken:

a) Okulların eğitim ortamı, öğretmen durumu, fizikî şartlarla pedagojik esaslar göz

önünde bulundurulur.

b) Dersler, özelliklerine göre üst üste veya haftanın belirli günlerine dengeli olarak

dağıtılır. Bayrak törenleri dikkate alınarak beden eğitimi ve müzik derslerinin haftanın ilk ve

son iş gününe konulmasına özen gösterilir.

c) Uygulamalı meslek dersleri, imkânlar ölçüsünde birbirini izleyecek şekilde

planlanır.

ç) Programda teorik ve uygulamalı derslere aynı günde yer verilmesi durumunda,

teorik derslere öğleden önce, uygulamalı derslere ise öğleden sonraki saatlerde yer

verilmesine özen gösterilir

günlere eşit ve dengeli dağıtılır maddesi değiştirilmiş tamamen müdürün insiyatifine bırakılmış

yani idarecilerle iyi geçinin gerekirse torpil bulun, yalakalık yapın deniyor

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi