Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Kasım 2010 23:35

meslek dersi öğretmenleri maksimunu kaç saat ek ders alır???

arkadaslar meslek dersi oğretmenleri hazırlık çaışmaları rehberlık dahıl maksımum kaç saat ek ders ucretını alır ...

masifçi
Kapalı
05 Kasım 2010 01:48

29 saat ek ders ücreti alabilirsiniz.

firatli_genclik
Genel Müdür
05 Kasım 2010 02:14

hocam 27+2 saat alır.

UtahValley
Şef
05 Kasım 2010 10:58

Teknik Öğretmen ve Meslek Lisesinde Çalışıyorsa ;

20 Saat Maaş Karşılığı + 29 Saat Ek ders + 6 Saat Etkinlik

(Satranç,İzcilik Vs...)

c41c
Memur
05 Kasım 2010 12:54

Teknik Öğretmen

20 saat maaş+24 saat ücret+3 saat DDH+2 saat rehberlik yada kulüp + 10 saat açık lise dersi ile;

TOPLAM: 39 saat ek ders alır.

Atölye yada alan şefi ise 37 saatte kalır.

HASAN-31
Genel Müdür
05 Kasım 2010 17:21

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerinde yönetici olmak isteyen meslek ve atölye dersi öğretmeni bulamıyor.

Adam deli mi ki normalde 29 saat ekstraları da katarsak (egzersiz,yüz yüze eğitim v.s) 39 (otuz dokuz)... -yanlış duymadınız- haftada tam 39 saati bırakıp da müdür ya da müdür yardımcısı olur mu?

Bu parayı değil ilçe Milli Eğitim müdürü il milli eğitim müdürü bile alamıyor....

Milli Eğitimdeki bu adaletsiz yapının yıkılması lazım.

Eskiden meslek dersi öğretmenleri -bulunmaz hint kumaşıymış- Şimdi her taraf meslek dersi öğretmeni kaynıyor. Yok meslekçi yok atölyeci yok teknik öğretmenmiş.

Kültür dersi öğretmenleri kadar çalışan öğretmen grubu yoktur ama milli eğitimde erkek teknik genel müdürlüğünün çok büyük ağırlığı var. Bu haksızlıklara son verilmeli. Ya her branş öğretmenine bu imkan sağlanmalı ya da herkes bir seviyede eşitlenmeli.

Biri meslekçi biri kültür öğretmeni olan aynı öokulun öğretmenleri arasında bu kadar ücret farkı olur mu, insaf yahu!

kıloldumabi
Yasaklı
05 Kasım 2010 19:57

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN HAFTALIK DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN ÇİZELGE 'ye göre şöyle hocam.

(Değişik : 18/4/2008-2008/13567 B.K.K)

Atölye ve Laboratuvar öğretmeni

maaş karşılığı ders saati sayısı :20

zorunlu girmesi gereken ek ders görevi :20

isteğe bağlı ek ders görevi: 4

öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri: 2

Ders dılı hazırlık ve planlama : 3

olmak üzere toplam : 49 saat.

Bunun 20 saati maaş karşılığı 29 saat ek derstir. rehberlik ve koordinatörlükler dahildir.

Rehberliğe girmezse 27 saat ek ders alabilir.

yani toplam: 20+20+4+2+3: 49

ek ders: 20+4+2+3: 27

olmaktadır. işletmelerde koordinatörlükler de ek ders olarak değerlendirilir. O da bu hesabın içindedir.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/zip/karar26378_0ek1.zip

c41c
Memur
05 Kasım 2010 20:17

Arkadaş bilmiyorsan gider okur öğrenirsin. Benim hakkıma göz koyup çok diyeceğine; bende 8 den 5 e kadar okulda çalışırım, bana da o kadar ücret verin ey milli eğitim diye bağır. Ayrıca idarecilerin ne kadar aldığını bilmeden yönetici yok falan diye milleti yanlış yönlendirme. Baş müdür yardımcısı 36, normal müdür yardımcıları 30 + açık öğretim dersleri ve döner sermaye olan okullarda para alıyor. Adam niye müdür yardımcısı olmasın???

gazi_liyiz
Memur
07 Kasım 2010 00:22

aranızda meslek dersi oğretmenı varsa yenı yatan ek ders e kaç saat olara kyatmıs arkadaslar ????

sgokay
Şef
07 Kasım 2010 12:59

normalde 29 saat alıyoruz.ama ben şırnak silopide çalışıyorum.bize ne hikmetse 27 saat veriyorlar maksimum.uyardım müdür yardımcısını hatta genelge gösterdim rehberlik ayrıca verilir 27+2 olur diye ama müdür yardımcımdan aldığım cevap batıda yanlış yapıyorlar oldu.çok komik değil mi???

neyse ben yine uğraşacağım:)))

iso1271
Aday Memur
07 Kasım 2010 14:50

hasan31 arkadaşım bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın lütfen birincisi kimseyi zorla kültür dersi öğretmeni yapmıyorlar. herkes meslekci olabilir. ikincisi meslek öğretmenleri çalışarak o parayı alıyor. kimse havadan vermiyor.

ghostiki
Yasaklı
07 Kasım 2010 16:27

hasan31 olur ASLANIM Olur o fark olur o fark her meslektede vardır olabilir hazmetmeyi bilceksin yada gircen sınava sen de girip bitireceksin teknik eğitim fakültesi alcan o kadar ek dersi;neden mi çünkü aynı çatı altında doktor ünvanı olupta aralarında 3-5 kata kadar maaş uçurumu olan doktorluk branşları var mı var??ikiside doktor neden biri 3000 e talimken ötekini 10000 alıyo ??çünkü branş farklı;ok??bi nevi bunun gibi bi durum yani..

HASAN-31
Genel Müdür
07 Kasım 2010 16:57

Atölye-meslek dersi öğretmenlerinin bu -ekders şımarıklığı- sizin hatanız değil, sistemin hatası, bana da 49 saat ekders verseler ben de bunu normal görürdüm,elimdeki bu fırsatı da kaybetmemeye çalışırdım,bu yüzden tepkilerinizde haklısınız.

Benim sitemim size bu fırsatı veren adaletsiz sisteme...

ghostiki
Yasaklı
07 Kasım 2010 17:25

konuyu ek derse bize getirmeyin o halde;hükümet maaşları iyileştirsin;koşulları düzeltsin..

gazi_liyiz
Memur
07 Kasım 2010 20:23

bu ay kaç saat ucreti aldınız arkadaslar...

egunay
Kapalı
08 Kasım 2010 16:34

Kültür öğretmenlerinin maaş karşılığı neden 15de Teknik öğtretmenlerinki 20? Teknik öğretmenlerinde maaş karşılığı 15 sat olmalı.

iso1271
Aday Memur
08 Kasım 2010 23:32

egunay hocam aynen katılıyorum.meslek dersi öğretmenleride 15 saat olmalı.

deya
Şef
09 Kasım 2010 00:17

hocam 29 un üstüne açık lise 10 saat

öğrenci stajlarını okulda yaptırırsa hafta sonunda 12 saate kadar hakkı var

halk eğitim kursuna giderse 10 saat oradan hakkı var

bir de dışarıda özel dershanenin kursuna giderse oradan da 10 saat hakkı var

ayrıyetten boş zamanı kalırsa yüksek okul üniversite gibi yerlerden de istediği kadar ders alabilir

böylece

okul 29

açık lise 10

h.sonu staj 12

halk eğt. 10

özel dersh. 10

toplam 71 saat ücret alabilme hakkı vardır haftada

ben okulumda fazla ücret alamıyorum ama

akşam açık liseden 10 halk eğitimden 10 alıyorum.

üniversiteye de başvuracaktım fazla kasmayalım dedim. aile yede zaman bırakalım dedim. ha halk eğitim de ders verirken aynı anda özel bir dershaneye de ders verdim. oluyor.

egunay
Kapalı
09 Kasım 2010 19:24

@deya

Okul 29 olur.

açık lise - halk eğitim - halk eğitime bağlı kurs: bunlardan hepsinden toplam 10 alabilirsin. Yani açık lise 10, halk eğitim 10 ayrı ayrı 20 saat ödenmez.

gazi2009
Aday Memur
26 Kasım 2010 16:14

değerli arkadaşlar benim bir sorum olacak:

ben halk eğitimde çalışan meslek dersi öğretmeniyim, benimle aynı dönem atanan branş öğretmenleriyle aynı maaşı alıyorum, benim branşımda, aynı basamakta (9/2) olan başka bir halk eğitim merkezindeki arkadaşımın maaşı kesintisinin çok olmasına rağmen benden biraz daha fazla, bana söylediği meslek dersi öğretmenleri diğer branş öğretmenlerinden çok az farklı alıyor, benimde ilk başta branş öğretmenlerinin gibiydi dilekçeyle düzelttirip geriye dönük ödeme aldım dedi, ben de bu konuyu merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum.

26 Kasım 2010 16:19

hasan31 hocam sizdemi o kıskanç çekemeyen gruptansınız. Sizlerden çok kişi gördüm. Bu kıskançlığı anlayabiliyorum. Aradaki farkı anlayamamışsınız. Anlayacağınızı düşünmüyorum. Ne ayıp değil mi? Bir öğretmen bir öğretmenin ek dersine göz koyuyor. Çok üzücü çokkk....

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi