Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
23 Mart 2012 13:02

Operasyon tazminatı emri geldi.hayırlı olsun.

Kıymetli dostlar

Bugün itibariyle operasyon tazminatı emri geldi.Detayları öğrenince yazacağım.Şimdilik öğrendiğim güne bağlı değil tam olarak alınacak.Saygılarımla

_MERSINLI ANIL 80_
Aday Memur
23 Mart 2012 17:52

Bilgisi olan yokmu

detail
Başbakan Müsteşarı
23 Mart 2012 18:14

680 tl yaklaşık...

Emri yayınlandı...

Ve ocak ayından bu yana olan farklarında verilmesi planlanıyor...

Hayırlı olsun iyi bir gelişme...

a-aslan
Kapalı
23 Mart 2012 18:54

Arkadaşlar kusura bakmayın yeni bitti mesai.

Öğrenebildiklerim sadece operasyonel birlikler(Komando,JÖH) tam alıyor.Aralık başlangıç olacakmı net değil.Maliyeciler sormuşlar.Bekliyorlar.

Diğer Topçu birlikleri vb. ise çıktıkları gün kadar alacaklar.Günlük 40 lira gibi bir rakammış fakat bir ayda alınacak miktar üst sınırı geçemeyecekmiş.

Bilgilerin hepsi teyide muhtaçtır.

Saygılarımla

kan ve barut
Yasaklı
23 Mart 2012 19:36

arkadaşım,zaten şu anda bildiğiniz gibi 3 il operasyon kapsamında sadece bu illerde görevli arkadaşlar alacak j.ö.h ile polis ö.h. aylık 580 tl.diğerleri operasyona vali onaylı çıkıldığında çıkılan gün/580 tl yani kıstelyemli olarak alacaklar.yani dağ fare doğurdu.ismi var cismi yok.şu anda aktarılan bi ödenekte yok.

a-aslan
Kapalı
23 Mart 2012 19:39

Bugün ödeme emri geldi.Maliyeci arkadaşlardan aldığım bilgiler bu şekilde.Detayları öğrendikçe yazacağım.

Saygılarımla

23 Mart 2012 21:22

sn a aslan bu tazminat iç güvenlik birliklerinede verilecek mi yoksa üvey evlat muamelesimi göreceğiz yada yanlızca pöh yada jöh bu gibi personelemi verilecek.....bilginizle aydınlatırsanız iyi olur..

a-aslan
Kapalı
23 Mart 2012 21:53

Sn şehitler ölmez

Maalesef duyduklarıma göre alamayacak gibi görünüyor.Komando Tb.ları-JÖH-PÖH olarak sınırlandırıldığı söylendi.Ne hikmetse emri yayınlamamakta direniyorlar.İçeriği çok fırtına koparacağa benziyor.

Kavalye23
Memur
23 Mart 2012 22:34

Hakkari dağ komandoya bağlı piyade taburlarını da kapsıyor mu acaba

siyah45
Memur
23 Mart 2012 22:36

kan ve barut

kimlerin alınacağını subaysın ama bilmiyosun ne biliyon ki...

o üç il hangileri bi sölesene :)

ya sacmalama lütfen... sana gülmekten bi hal oldum :)))))))))))))

bu tazminatı iç güvenlik görevi olan tüm birlikler alıcak jandarma karakolları başta olmak üzere...

sadece karargah personeli alamıyacak...

650 tl bunuda sölimde öğren

kan ve barut
Yasaklı
23 Mart 2012 22:52

kara,sen kaymakam değilmiydin gece asb.gündüz kaymakammısın.bak kemal sunalın bi filmi var deli hastanaden kaçıyo karda bi kasabaya sığınıyo yollar kapalı herkes bunu kaymakam sanıyo.taki buzlar eriyene kadar.filmin adıda buzlar çözülmeden.izlee kendini bulacaksın.bu bilgileri ne olduğu belirsiz şahıslarla paylaşmam.hadi canım bak karlar erimek üzere bahar geldi...

kafkaskartalı10
Aday Memur
24 Mart 2012 13:49

TERÖRLE MÜCADELE KAPSAMINDA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ PERSONELİNE ÖDENECEK İLAVE EK TAZMİNATA İLİŞKİN

NOT:Bu verilecek olan tazminat şu an almakta olduğunuz tazminatın dışında ilave olarak alacağınız bir tazminattır.Şu anki almış olduğunuz tazminattan tamamen bağımsızdır.

(1) SAYILI CETVEL:

Kapsam Dahili İller:

1.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:9460 .... AYLIK MAX.ALINACAK TAZMİNAT:626 TL)

AĞRI-BATMAN-BİNGÖL-BİTLİS-DİYARBAKIR-HAKKARİ-HATAY-MARDİN-MUŞ-SİİRT-ŞIRNAK-TUNCELİ-VAN

2.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:7095 .... AYLIK MAX.ALINACAK TAZMİNAT:469 TL)

ARDAHAN-ELAZIĞ-ERZİNCAN-ERZURUM-GİRESUN-IĞDIR-KARS-TOKAT

3.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:5200 .... AYLIK MAX.ALINACAK TAZMİNAT: 344 TL)

ADANA-AMASYA-ÇORUM-GÜMÜŞHANE-İSTANBUL-KAHRAMANMARAŞ-MALATYA-MERSİN-ORDU-OSMANİYE-SİVAS-ŞANLIURFA

4.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:3763 .... AYLIK MAX.ALINACAK TAZMİNAT:249 TL)

ANKARA-ADIYAMAN-GAZİANTEP-İZMİR

(2) SAYILI CETVEL:

FİİLEN YAPILAN GÖREV SÜRESİ İLE ORANTILI ŞEKİLDE (((AYLIK ÖDEME))) YAPILACAK PERSONEL

GÖREV ÜNVANI:

A- (1) sayılı Cetvelde yer alan 1nci derece kritik illerde daimi veya geçici olarak konuşlandırılmış ve terörle yaygın ve yoğun bir şekilde mücadeleye yönelik fiilen görev yapan harekat ve operasyon veya sınır/hudut birliği veya iç güvenlik birliği olarak tespit edilmiş birliklerde

1-Tabur ve aşağı seviyedeki Komando;Dağ ve Komando,Jandarma Komanda birliklerinde görevli personel.

2-Tabur ve aşağı seviyedeki Özel kuvvetler,Jandarma Özel Harekat birliklerinde görevli personel.

3-Tabur ve aşağı seviyedeki P./Mknz.P./Mot.P.birliklerinde görevli personel.

4-Tabur ve aşağı seviyedeki sınır hudut birliklerinde görevli personel.

5-Kışla uzak emniyeti gibi görevler kapsamında sabit yada geçici üs bölgesinde görevlendirilen muharip,Muharebe destek ve Muharebe hizmet destek birlikleri

6-Yukarıda sayılan birliklerin emrine ,desteğine / harekat harekat komutasına veya kontrolüne verilen Muharebe destek ve Muharebe hizmet destek birliklerinde görevli personel.

7-İlçe Jandarma Komutanlıkları ve bağlı karakollar ile İl Merkez Jandarma Komutanlıklarına bağlı karakollarda görev yapan personel.

B-2 nci Hava Kuvvet K.,7 ve 8nci Kor. K., J.Asyş.Kor.K.,ve bu Kolorduların Tüm K.lıkları(Jandarma Bölge K.ları Dahil) ile 1 nci derece kritik illerde veya daimi olarak konuşlu harekat ve operasyon veya sınır/hudut birliğinde Güvenlik birliği olarak tespit edilmiş Alay(Tugay K. Yrd. Ve İl Jandarma K. Ve Tugay K.lıkları ile eşiti birlik Komutanları(70?nci Mknz.P.Tug. K. Ve Mknz Tug.K.Yrd dahil)

************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Kapsam Dahili İller:

1.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:600 ....GÜNLÜK MAX.ALINACAK TAZMİNAT:39 TL)

AĞRI-BATMAN-BİNGÖL-BİTLİS-DİYARBAKIR-HAKKARİ-HATAY-MARDİN-MUŞ-SİİRT-ŞIRNAK-TUNCELİ-VAN

2.DERECE KRİTİK İLLER: (GÖSTERGE:350 ....GÜNLÜK MAX.ALINACAK TAZMİNAT:23 TL)

ARDAHAN-ELAZIĞ-ERZİNCAN-ERZURUM-GİRESUN-IĞDIR-KARS-TOKAT

NOT:Bu tazminatı günlük olarak alacak olan personel 1 aylık süre içinde alacak olduğu günlük tazminatların ve gösterge toplamı Aylık olarak alınan max. tazminattaki 9460 gösterge rakamını ve 626 Tl'den fazla alamayacaktır.Bilginize

(3) SAYILI CETVEL:

(2) SAYILI CETVEL DIŞINDA KALAN VE FİİLEN YAPILAN GÖREV SÜRESİ İLE ORANTILI OLARAK (((GÜN BAŞINA))) ÖDEME YAPILACAK PERSONEL

GÖREV ÜNVANI:

A- Terörle yaygın ve yoğun bir şekilde mücadeleye yönelik olarak fiilen görev yapan ve (2) sayılı cetvel dışında kalan birliklerden

1- Kışlasından çıkarak iç güvenlik operasyonu,yol emniyeti görevi,arama görevi,pusu görevi,keşif,gözetleme veya emniyet görevi,Patlayıcı madde imhası veya mayın temizleme görevi,Arama-Kurtarma görevine ilişkin operasyonel faaliyetlere fiilen iştirak eden birlik personeli,(Bu faaliyetleri desteklemek maksadıyla kışlasından araziye çıkan Muh.Des. ve Muh.Hiz.Des. birlikleri dahil.

2-Muharebe görev uçuşuna fiilen katılan personel ve operasyonu desteklemek maksadıyla hava aracıyla fiilen görev yapan personel ile ambulans helikopteri sağlık personeli.

3-İstihbarat ve terörle mücadele birimlerinin kadrolarında görevli olup fiilen haber kaynağında bulunan personel

YÜRÜRLÜK:

01.12.2011 ile 31.12.2014 tarihleri arasında olmak üzere onay tarihinde yürürlüğe girer.

www.askerihukuk.com alıntıdır..

siyah45
Memur
25 Mart 2012 00:01

kan ve barut

bak seni sevdim şimdi ne olduğu belirsiz adamlarla paylaşmıyom diyon ya seni tebrik ediyorum.

sunu öğrendin

laf biliyosan konus alim bilmiyosan sus adam sansınlar.

adam oldun artık seninle barış ilan edelim mi :)

işin sakası su ceza almıstın yoktun sana cok samimi söğlüyorum üzüldüm her ne kadar öfke kontrolun olmasada sen benim tek rakibimdin. neyse senin geldiğini gördüm diye yazdım onları.. aramıza döndüğün için cok sevindim. kendine iyi bak görüşmek üzere...

turubador
Aday Memur
25 Mart 2012 01:42

şu an görev yaptığım yerde askerlik şubesi dahil tüm kamu görevlileri doğu hizmeti yaparken jandarma batı görevi yapıyor ve batı maaşı alıyor. hizmet süresi 4 yıl bu ne tezatlık. güçlendirilmiş tayin bedeli dahi alamıyoruz haksızlığın kol gezdiği bu sorun tüm jandarma personelinin ortak sorunu bu operasyon tazminatı umarım doğrudur.

free__man
Aday Memur
25 Mart 2012 14:56

operasyon tazminatı emrini okudum ama emir bilmece gibi bir şey okuyan herkes farklı yorumluyor ma,yeciler bile hazırlık yapmakda güçlük çekiyor kım ne alacak ne kadar alacak burada okudugum yorumlarda farklı degıl emır geldı tamam bır gelısme ama kımler alacak kımler almayacak nekadar alınacak bakalım 4 bılınmeyenlı denklem gıbı herkesın hakkında hayırlısı olsun

hasbelkader82
Aday Memur
25 Mart 2012 22:52

kafkas kartalı arkadaş ayrıntılı bilgi vermiş. Bende şöyle özetleyim 375 sayılı kanununa göre ve başbakanlık oluruna göre 01 Aralık 2011-31 Aralık 2014 arası gecerli tüm birliklere yayınlandı. Tazminat bu bu olurda belirtilen kritik iller kapsamında operasyona katılan tabur ve daha aşağı birliklere(ilçe j.ve karakollar)ve Tugay komutanları,Tg. komuatan yardımcıları ve İl j. k.larına(198 tl) maaaşlarla birlikte ödenen 524 TL ye ek ilave olarak 624 TL(1.KRİTİK İLLERDE)aylık maaşlarla birlikte verilecektir. kafkas kartalı arkadaşın belirtmiş olduğu illerde görev yapıpta il j.kaaragahları tugay kaargahlarında görev yapan personele ödeme yapılmayacak ancak istihbarat amaçlı bilgi toplayan isthbarat personeline (1.kritik illerde görevli personele 39 tl günlük op.tazm. ödenecek fakat bu 15 günü geçemeyecektir.Münferit olarak op. katılan muhabereci vb. personele yine günlük 39 tl op.tazm ödemesi yapalacaktır. Gelen başbakanlık olurundan bir maliyeci olarak anladğım bu.herkese iyi akşamlar.

srkn23
Memur
26 Mart 2012 17:18

van il j. klığı maliye şubeye sordum 626 tl ek tazminat gelmiş 01 aralık 2011 den itibaren geriye dönük ödeme 2 aya kadar yapılacakmış.

turubador
Aday Memur
26 Mart 2012 19:46

4 üncü bölge olarak belirtilen yerde görev yapıpta asayiş timinde görevli ve iç güvenlik harekatı devriyesine çıkan personel bu 259 tl yi alabilecek mi? bilen varsa cevaplarsa sevinirim

scap26
Aday Memur
31 Mart 2012 22:57

ya arkadaşlar tabiki bu parayı kritik bölgedeki arkadaşlar alsın helali hoş olsun ama benim ve doguda o kadar yıllarını harcamış olan subaylar astsubaylar ve uzman jandarma ve en çokta bizler uzman erbaşlar batısı dogusu hak ediyor bunun bir an önce herkeze ne düşüyorsa almasını temenni ediyorum şahsen ben o paradan almazsam bu devlete hakkımı helal etmem bende 10 yılımı doguya harcadım

aypars09
Aday Memur
02 Nisan 2012 15:06

arkadaş sadece sunu söylemek istiyorum emir varda biz neden hala göremiyoruz emri çokmu gizli bir emir bu acaba birde bakanlar kurulu karar numarasını bilen varmı bu belgenin

sakincalipiyade
Yasaklı
05 Nisan 2012 00:30

bu tazminat zammının verileceği kesin ama zamdan önce tugay merkezlerine yuvalanmış kendi kadro görevi dışında çalışan ve üs bölgelerinde veya operasyonlarda görev almayan personellerin zoruna gittiği için zamların bordrolarının düzenlenip yatırılması sürüncemede kalıyor..En azından bizim tugay için...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi